Arek Maciejewski

Ostatnia aktywność:
2 dni temu
 
 
Korepetytor prowadzi zajęcia online
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Matematyka100 - 300 / 60 min

Arek Maciejewski

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/57 opinii

Opis ogłoszenia

Witam!

Kluczowe jest abyś gruntownie zrozumiał/a podstawy. Na nich zaczął/a budować dalszy swój rozwój. Moim pierwszym celem jest wychwycenie braków w wiedzy i błędów jakie popełniasz, byś samodzielnie mógł/a rozwiązywać zadania. Drugim motywacja do samodzielnego i twórczego myślenia - jeżeli będziesz chciał/a, rzetelne przygotuję Cię do pisania dowodów matematycznych.

                kółka matematyczne                     korepetycje

Zajęcia prowadzone indywidualnie lub w grupach.(język polski lub angielski, w przygotowaniu także niemiecki)

Sprawdzanie opanowania materiału, a tam gdzie jest to możliwe, dodatkowo przez prowadzenie mini-projektów. Uczeń szukając klucza do rozwiązania problemu, analizuje zdobytą wiedzę z rożnych punktów widzenia i zauważa nowe powiązania. Jednocześnie utrwala zdobywaną wiedzę i umiejętności.

Kółko Matematyczne - „podstawowe”.
Rozszerzenie materiału szkolnego. Przygotowanie do konkursów matematycznych.

Kółko Matematyczne - „rozszerzone”.
Przystępne rozszerzenie szkolnego materiału. Jednocześnie pomost pomiędzy szkołą średnią a studiami. Nauczyciele często pędza z materiałem. Wielokrotnie słyszałem ze „coś” zostanie dokładnie wyjaśnione na studiach, a na studiach, że jest już doskonale znane z liceum. Nauka matematyki z przeciętnym nauczycielem przypomina „malowanie płota”. Dopiero tematy „powszechnie” uważane za skomplikowane, ciekawią i intrygują wielu uczniów. Po przedyskutowaniu i przeanalizowaniu, z perspektywy czasu stymulują rozwój i dojrzałość matematyczna ucznia. Uczeń który był uważany za słabego, może nagle zainteresować się matematyką, gdy zauważy że matematyka to nie nudne obliczenia, ale sztuka myślenia!. Dlatego ważne jest wczesne „eksponowanie” uczniów na ciekawą matematykę!. Matematyka jak cebula ma wiele warstw. Zaczynamy od naiwnego jej rozumienia. AHA! momenty wymagają solidnego zrozumienia podstaw i czasu.

Kółko Matematyczno-logiczne.
Ćwiczenie logicznego i nieszablonowego myślenia przez rozwiązywanie łamigłówek umysłowych (matematycznych puzzli) , dostosowanych do ucznia. Uczeń dostaje zestawy łamigłówek. W pierwszym etapie po upewnieniu się, że rozumie na czym polega problem, samodzielnie poszukuje rozwiązania. W drugim poprzez wspólną analizę i ukierunkowane pytania prowadzącego stopniowo naprowadzany jest na rozwiązanie. Kluczowe jest aby uczeń nie przestawał myśleć i na tym koncentruje się moja pomoc.

Kółko Matematyczno-programistyczne.
Uczy algorytmicznego i strukturalnego myślenia. Analizy konkretnych problemów, rozbijania ich na „pod-problemy”. Duża pomoc w nauce matematyki. Czyni namacalnym to, co wydawało się czystą abstrakcją. Programowanie to doskonałe narzędzie do eksplorowania matematyki.
np:
Jak rozwiązać dowolne równanie kwadratowe w zbiorze liczb rzeczywistych, jeżeli jest rozwiązywalne?. Podzielność liczb i algorytm Euklidesa. Szukanie liczb pierwszych. Szyfrowanie i kryptografia.Od podstaw, poprzez kombinatorykę czy prawdopodobieństwo, po teorię liczb.
Do wyboru kilka języków programowania:
LOGO - Wizualne wprowadzenie do programowania i matematyki dla młodszych (od ~10 lat). 
PASCAL (Free Pascal) – język do pisania „prostych” programów.
C/C++ - bardziej „zaawansowane” języki programowania.

W trakcie Kolokwiów/Zaliczeń/Egzaminów nie pomagam.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.
Arek Maciejewski
kekomi@ymail com (to ymail nie gmail )

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

Online

Napisz do użytkownika

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 7
avatar
Filip
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 lipca 2022

Bardzo polecam korepetycję z Panem Arkiem. Jako student medycyny pomógł mi opanować zagadnienia z biofizyki. Świetny kontakt i przejrzyste tłumaczenie.

avatar
Wiktoria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 września 2021

Korepetycje - świetne ,). W krótkim (nawet bardzo) okresie czasu Pan Arek pomógł mi opanować najtrudniejsze dla mnie zagadnienia z biofizyki do końcowego kolokwium, które udało mi się bardzo dobrze napisać. Bardzo ceniłam sobie wyrozumiałość i przejrzyste tłumaczenie tematów.

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 września 2021

Jako student uczelni technicznej, szczerze POLECAM Pana Arka. Jego pomoc przy modelowaniu matematycznym okazała się nieoceniona. Doskonały kontakt, pełen profesjonalizm.

avatar
Kacper
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 września 2021

Jako student Politechniki serdecznie polecam. Pan Arek pomógł mi w numerycznym rozwiązywaniu równań różniczkowych. Pełen profesjonalizm oraz dobry i szybki kontakt. Pozdrawiam

avatar
Paulina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 czerwca 2021

Bardzo dobrze wspominam korepetycje z Panem Arkiem. Dzięki niemu byłam w stanie zdać biofizykę na studiach co nie było takie oczywiste przy mojej wiedzy początkowej. Zawsze był to bardzo mile spędzony czas :) Pan Arek bardzo dobrze tłumaczy i ma ogromne pokłady cierpliwości :)

avatar
Robert Jozwiak
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 czerwca 2021

Jako lekarz patomorfolog postanowiłem po latach odświerzyć wiedzę z zakresu fizyki oraz biofizyki.
Ogromnie sobie cenię zajęcia z Arkadiuszem jest zawsze perfekcyjnie przygotowany. W ciągu kilku miesięcy powtórzyliśmy fizykę z elementami biofizyki oraz matematyki.
Każdemu kto szuka kompetentnego i cierpliwego nauczyciela polecam zajęcia u Arka.

avatar
Monika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 kwietnia 2021

Pan bardzo dobrze przygotowany do korków, z materiałami i zadaniami. Komunikacja bardzo sprawna. Widać że wie co mówi.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.