Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Warszawa (Mokotów)
Faktura VAT

Piotr Słapa

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/514 opinii
Dla użytkownika Piotr Słapa

O mnie

Cześć! Nazywam się Piotr Słapa. Jestem gitarzystą, koncertuję, komponuję muzykę, testuję sprzęt gitarowy, a przede wszystkim dzielę się muzyczna wiedzą.

Od 2011 roku prowadzę warszawską szkołę gitary Guitarschool .pl, a edukacją zajmuję się od prawie 20 lat. Zawsze chciałem na mapie Warszawy stworzyć przyjazne miejsce, które może gromadzić fanów gitarowej muzyki. Zależało mi, aby lekcje były na jak najwyższym poziomie, a szkoła żyła własnym życiem i pozytywnie motywowała do gry zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Jeśli masz ochotę sprawdzić jak wyglądają zajęcia u mnie to zapraszam na bezpłatną lekcję próbną. Napisz do mnie lub zadzwoń!

Strona prywatna: piotrslapa .com

Strona szkoły gitary: guitarschool .pl

DOŚWIADCZENIE:

Od 10 lat jestem związany z magazynem „Gitarzysta” jako wykładowca rubryki „Warsztat gitary akustycznej”. Jestem autorem ponad 100 publikacji z lekcjami gitary.

Prowadziłem warsztaty w wielu miejscach w Polsce - m.in. Summer Guitar Festival w Krzyżowej (na zaproszenie Krzysztofa Pełecha), Letnie Warsztaty Gitarowe w Muzycznej Owczarni (na zaproszenie Marka Raduli) oraz Warsztaty Muzyczne Rockowe Ogródki (na zaproszenie Krzysztofa Misiaka).

W 2010 roku Tommy Emmanuel zaprosił mnie do udziału w specjalnej edycji Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego - Tommy Emmanuel & Friends. Oprócz mistrza na festiwalowej scenie zagrali Martin Taylor, Johnny Dickinson, Joscho Stephan, Richard Smith, Louis Winsberg, Marek Napiórkowski, Artur Lesicki, Adam Palma i Krzysztof Pełech.

Jestem autorem ponad 40 instrumentalnych kompozycji. Aranżuję utwory oraz opracowuję transkrypcje.

W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards zostałem wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce (obok Adama Palmy i Piotra Resteckiego).

W 2007 roku otrzymałem Nagrodę Specjalną równoważną z I miejscem w konkursie gitarzystów jazzowych Guitar City. Nagrody przyznało jury: Jarosław Śmietana, Marek Napiórkowski oraz Dariusz Kozakiewicz.

Prezentacja video

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 14
avatar
Rafał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 września 2019

Do Guitarschool i Piotra Słapy trafiłem w grudniu 2018, po mniej więcej roku samodzielnej nauki opartej na tym, co można znaleźć w internecie. Przeskok jakościowy w nauce był niewyobrażalny. Piotr ma rzadki dar nauczania – potrafi bezbłędnie wyłapać, co nie działa, nad jakim aspektem gry/edukacji muzycznej trzeba popracować i wie w jaki sposób te elementy poprawić. Co istotne przekazuje wiedzę w fantastycznej atmosferze, w sposób który sprawia, że uczeń czuje się zmotywowany do pracy, a nie przytłoczony swoimi brakami. Lekcje w guitarschool, to nie jest "zaliczanie" kolejnych utworów, to przemyślany system dostosowany do indywidualnych potrzeb ucznia, dzięki któremu można zbudować swoje muzyczne zdolności od podstaw i wykorzystywać je w preferowanych przez siebie stylach gry. Z własnego przykładu: solidne przepracowanie z Piotrem rytmiki sprawiło, że nie tylko to, co gram brzmi lepiej, ale prościej i szybciej uczę się nowych utworów, a co najważniejsze czuję to, co wcześniej mi się wymykało, albo wymagało świadomego wysiłku (puls utworu). To jest umiejętność, którą (o ile nie ma się wrodzonego świetnego poczucia rytmu) bardzo trudno samemu wypracować – wideo w internecie nie bardzo pomoże, nauczyciel, który jest obecny przy grze może od razu skorygować błędy, a także dobrać ćwiczenia, które pozwolą opanować potrzebne umiejętności. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak Piotr zmienił moją grę i podejście do instrumentu – zacząłem późno (wiek już zdecydowanie nie młodzieńczy) i jedyne czego żałuję to, że nie trafiłem na tak dobrego nauczyciela wcześniej. Polecam Guitarschool i Piotra - niezależnie od tego, czy chcecie grać dla własnej przyjemności (moja opcja), czy myślicie o gitarze profesjonalnie, to jest miejsce, które rozwinie w Was umiejętności muzyczne, o które się nawet nie podejrzewacie.

avatar
Krzysiek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 marca 2019

Piotrek jest przede wszystkim znakomitym gitarzystą, który posiada cechy czyniące go świetnym nauczycielem. Przede wszystkim potrafi przełożyć swój talent i umiejętności na działalność dydaktyczną czego nie mogę powiedzieć o wszystkich nauczycielach, z którymi miałem do czynienia w swoim życiu. Uczy z pasją i zaangażowaniem, poszukuje nowych technik i narzędzi do pracy z uczniami i ciągle ulepsza swój warsztat. Jest szczery i dzięki temu bardzo pomaga uczniowi ukierunkować drogę rozwoju. Chciałbym również bardzo podkreślić, że Piotrek jest muzykiem i nauczycielem bardzo wszechstronnym, dzięki czemu jego uczniowie mają okazję grać praktycznie wszystko co lubią. Polecam lekcje z Piotrkiem, bo to świetnie spędzony czas i efekty!

avatar
Eugeniusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 września 2018

Gram na gitarze od ponad 20 lat, ale teraz wiem, że tak naprawdę zacząłem poznawać ten instrument i możliwości, jakie on daje, dopiero kiedy rozpocząłem naukę u Piotra. Teraz wiem, dlaczego moja gra była taka "drewniana" i mechaniczna. Piotrek świetnie obrazowo tłumaczy nawet zawiłe aspekty teorii gry na gitarze, więc postępy w nauce są bardzo szybkie i zauważalne, również przez innych ludzi, dla których gram. Przygotowuje rownież jasne i cenne materiały do samodzielnej nauki. Równie ważne jest to, że Piotr autentycznie kocha Muzykę i dzieli się z uczniem tą miłością. Dzięki Piotrkowi uczę się GRAĆ na gitarze, rozumieć znaczenie rytmu i tempa gry, a nie bezrefleksyjnie odtwarzać tabulatury lub lekcje z YouTube. Zaczynam samodzielnie inaczej ogrywać kawałki, które grałem do tej pory na jedną modłę, i to daje ogromną satysfakcję. Z całego serca polecam naukę u Piotrka każdemu gitarzyście.

avatar
Maria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 sierpnia 2018

Przygodę z gitarą zaczęłam od samodzielnej nauki. Chciałam przede wszystkim śpiewać, a gitara miała zapewnić mi akompaniament. W przypadku wokalu czułam, że mam duży potencjał tak co do gitary nie miałam dobrego przeczucia. A może po prostu nie miałam dobrego nauczyciela... W Warszawie trafiłam na stronę gitarzysty Piotra Słapy. Dzięki niemu przekonałam się, że ciężką pracą pod okiem właściwego trenera, można znacząco rozwinąć swoje umiejętności. Na początku nauki Piotrek zapoznał się z moim poziomem gry na gitarze i zaproponował w jaki sposób możemy ten poziom zwiększyć. Jest bardzo uważnym i cierpliwym nauczycielem. Potrafi motywować, nawet gdy ja czułam, że coś jest dla mnie za trudne i zaczynałam się zniechęcać, zawsze mogłam liczyć na jego wsparcie. Najczęściej pracujemy na konkretnych utworach. Pomaga mi dobierać repertuar oraz pomaga zaaranżować tak, aby przyjemnie było słuchać mojego wykonania, nawet jeśli będzie to wersja prostsza od oryginału, bo ważne jest, że jest to dopasowane do moich umiejętności. Piotrek pomaga mi również w tworzeniu mojej autorskiej muzyki. Bardzo dużo dowiedziałam się od niego jak konstruować poszczególne partie utworu, dobierać rytmy czy tworzyć melodię dla wokalu. Obecnie mieszkam w Pradze, więc kontynuujemy naukę przez SKYPE. Na miejscu poznałam muzyków z którymi stworzyliśmy zespół. Regularnie koncertujemy w zaprzyjaźnionych muzycznych klubach. Piotrowi serdecznie dziękuję za wspólną naukę, i za to jak muzyka stała się ważną i piękną częścią mojego życia. Jeśli ktoś szuka nauczyciela, dla którego muzyka jest pasją, który potrafi dostrzec potencjał w swoim uczniu i który wie, w jaki sposób ten potencjał rozwinąć - polecam lekcje u Piotra Słapy.

avatar
Dominik
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 sierpnia 2018

Świetna atmosfera, ogromne postępy w graniu na gitarze, pasja do dobrej muzyki oraz mnóstwo wiedzy, której wyszukanie i zgromadzenie zabrałabo Tobie lata. Zajęcia pochłaniją na tyle, że nie chcesz, by się skończyły oraz przez następne dni nie wypuszczasz gitary z rąk. Jeśli myślisz, że pewnych rzeczy nauczysz się sam, to po zajęciach z Piotrkiem zrozumiesz, że zajęłoby Ci to nieproporcjonalnie dużo czasu oraz popełniasz błędy, które blokują Twój dalszy rozwój muzyczny. Nie znajdziecie w Polsce lepszego nauczyciela gry na gitarze.

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 sierpnia 2018

Mój syn Adrian grał 3 lata na gitarze akustycznej na zajęciach dodatkowych po lekcjach w pewnej szkole muzycznej. Jednak przez długi czas mówił mi, że jego marzeniem jest granie na gitarze elektrycznej. Szukałam przez jakiś czas szkoły w Wilanowie lub jej okolicach, ale wówczas niestety nic z tego nie wyniknęło. Trafiłam na szkołę Pana Piotra z internetu i zdecydowałam z synem, że pojedziemy na lekcję próbną. Stwierdziliśmy - pogramy, zobaczymy. Od tamtej chwili Adrian jest uczniem Pana Piotra już od ponad 3 lat. Pan Piotr prowadzi lekcje w świetnym stylu. W bardzo prosty i interesujący sposób tłumaczy teorię. Wybiera utwory, które odpowiadają gustowi ucznia. Jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o umawianie się na lekcje. W międzyczasie syn zmieniał gitarę i Pan Piotra bardzo nam przy tym pomógł, wiele doradził, podpowiedział. Życzę każdemu uczniowi, aby Jego nauczyciel był takim jaki jest Pan Piotr.

avatar
Mikołaj
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 sierpnia 2018

Ucze się grać na gitarze już prawie 2 lata. Na lekcje chodzę z czystej przyjemności ,a nie z przymusu.Podczas lekcji ćwiczymy pratyke ,ale również teorie.Serdecznie polecam wszystkim zastanawiającym się nad lekcjami z Piotrem

avatar
Andrzej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 sierpnia 2018

Kiedy stuknęła mi 50-ka postanowiłem zrobić sobie prezent i zapisać się na profesjonalne lekcje gitary, którą męczyłem od czasów wczesnej młodości z różnym skutkiem. Ponieważ byłem w tym czasie zafascynowany twórczością Tommiego Emmanuela – wybór padł na Piotra. Okazał się nauczycielem bardzo uniwersalnym - poza technikami fingerstyle (w których jest niekwestionowanym ekspertem) i grze na akustyku, świetnie przekazuje wiedzę na temat teorii muzyki, gry na gitarze elektrycznej, bluesa a nawet jazzu. I chociaż ciężko mi jest często przeskoczyć kolejne stawiane przez Piotra poprzeczki (czyli barre, jak mawiają gitarzyści), z wielką przyjemnością chodzę na jego lekcje, bo i pogadać miło i posłuchać jak wymiata na swoich gitarach. Gorąco polecam!

avatar
Kuba
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 sierpnia 2018

Na 40 urodziny dostałem voucher na testowe lekcje u Piotrka. Voucher poleżał trochę w szufladzie - "nie mam czasu, za późno na naukę, teraz już nic nie poprawię". Ale prezent to prezent - umówiłem się i poszedłem. Po kilku lekcjach zauważyłem postępy (pomimo że wciąż mało ćwiczę w domu), łatwiej gram nowe rzeczy ze słuchu - tu na pewno pomogła przystępnie wyjaśniona teoria od której zaczęliśmy. Godzina grania z Piotrkiem jest bezcenna, zawsze wynoszę coś nowego a granie znów sprawia mi olbrzymią przyjemność. Ważna jest olbrzymia elastyczność - często wyjeżdżam, czasami muszę popracować w nietypowych godzinach i jeszcze nie było sytuacji, żeby nie udało nam się umówić. Polecam wszystkim!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 sierpnia 2018

Polecam dla każdego kto chciałby rozpocząć bądź kontynuować naukę gry na gitarze :)
Na zajęciach spotkałam się z bardzo cierpliwym oraz indywidualnym podejściem dzięki czemu zaczęłam coraz bardziej poznawać ten piękny instrument :)

avatar
Iza
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 września 2017

Polecam wszystkim którym marzy się gra na gitarze

avatar
Maciek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 września 2017

Dużą zaletą Piotra Słapy jest indywidualne podejście do ucznia. Ja na przykład dużo słucham muzyki alternatywnej rockowej. Muzyka ta jest często wykonywana przez mało znane zespoły. W związku z tym w Internecie brakuje materiałów umożliwiających szybką naukę. Z pomocą przyszedł mi Pan Piotr, który w dość krótkim czasie pomógł mi opanować techniki używane przez moich ulubionych gitarzystów, a także nauczył mnie grać ze słuchu, co umożliwiło mi w sposób niezależny od tabulatury naukę moich ulubionych utworów.

avatar
Pawel
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2017

Bardzo dobry, pełen pasji nauczyciel, który przy okazji jest też świetnym gitarzystą fingerstyle (i nie tylko). Do Szkoły trafiłem jako osoba grająca w miarę dobrze na gitarze, acz po chwili okazało się jak bardzo się myliłem:). Piotrek poprowadził mnie za rękę, wskazywał błędy i niuanse artykulacji, pracy prawej i lewej ręki, budowy utworów (np. dlaczego coś w jednej interpretacji brzmi dobrze i ciekawie, a w innej średnio), nauczyłem się jak urozmaicać graną muzykę a co najważniejsze nauczyłem się sam uczyć nowych utworów. Po jakimś czasie, nawet nie wiem kiedy pod palce wszedł mi, bez tabulatur, ze słuchu np. Utwór Tommyego Emmanuela, to wszystko zasługa Piotrka, który potrafi tak ukierunkować ucznia, że postępy przychodzą bardzo szybko (no, trzeba jednak ćwiczyć w domu). Bez jego rad dalej kręcił bym się w kółko internetowych "pomocy" typu guitar pro czy ultimate-tabs, pomijając całkiem proces grania i uczenia utworów jako interpretajci i swoistej muzycznej podróży a nie jak to bywało, wkucia tabulatury od taktu do taktu. Zawsze po każdej z lekcji miałem wrażenie że godzinne spotkanie dało mi więcej niż ślęczenie samemu przez 2 tygodnie albo i więcej. Super szkoła. Super człowiek.

avatar
Alexander
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2017

Piotr jest fantastycznym nauczycielem. Potrafi bardzo skutecznie i łatwo przekazać wiedzę. Ponadto, otworzył mnie na muzykę i w krótkim czasie zrobiłem duże postępy. Do każdej lekcji jest w pełni przygotowany i materiały, które podsumowują lekcje bardzo przystępne. Gdyby nie Piotr dalej bym błądził we mgle i nie ruszyłbym z miejsca. Dzięki niemu inaczej zacząłem patrzeć muzykę i samo granie. Bardzo polecam!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.