Kacper Szemraj

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Online
Warszawa
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Muzyka100 - 150 / 60 min

Kacper Szemraj

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/59 opinii

Opis ogłoszenia

fortepian • pianino • śpiew • emisja głosu

Jeśli uważasz, że "słoń Ci nadepnął na ucho" – uwierz mi, to nie Twoja wina. Niestety mamy pokaźną lukę w powszechnej edukacji muzycznej a wykonywanie muzyki, chociażby śpiewanie dla przyjemności, często pozostaje w sferze wstydu. Nawet nie wiemy czy potrafimy, a już się oceniamy. Poprzez naukę i rozumienie muzyki bierzesz czynny udział w budowaniu kulturalnego społeczeństwa.

Jestem tu, żeby Ci pomóc w wydobyciu pokładów wrażliwości i rozbudzić Twoją kreatywność. Dzięki muzyce nauczysz się wyrażania siebie, rozwiniesz zdolność koncentracji i wypracujesz poczucie samodyscypliny. Poza tym muzykowanie jest bardzo przyjemne, daje dużo radości i pozwala na chwilę wytchnienia.

Wyznaję zasadę:   "Praktyka nie czyni mistrza. Tylko doskonała praktyka czyni mistrza." – kładę duży nacisk na świadomość i technikę wykonawczą, jako środki do muzycznej ekspresji. 

Podczas grania poszukamy swobody oraz poświęcimy mnóstwo uwagi na jakość wydobywanego dźwięku. W przypadku nauki śpiewu odkryjemy naturalną barwę głosu i skupimy się na prawidłowym oddychaniu, kontrolowaniu wydechu oraz fizjologicznych aspektach rejestracji głosu. Wspólnie dobierzemy odpowiedni repertuar.

Na zajęciach stopniowo wprowadzam elementy solfeżu, kształcenia słuchu, teorii muzyki, harmonii, improwizacji oraz analizy dzieła muzycznego – są to umiejętności muzyczne, które wzajemnie się uzupełniają i pozwalają na świadomy rozwój. 

Zapraszam wszystkich szukających profesjonalnego podejścia. Lubię uczyć dzieci, młodzież oraz dorosłych. 

Gwarantuję miłą i bezstresową atmosferę! Jednocześnie jestem wymagający ;) 
Kacper

Jeśli tego potrzebujesz, oferuję 20-minutową, nieodpłatną konsultację (online), podczas której porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach – z doświadczenia wiem, że każdy uczeń musi znaleźć odpowiedniego dla siebie nauczyciela.

*Cena jest uzależniona od dojazdu do ucznia

Dostępność

Poniedziałek09:00 - 21:00
Wtorek09:00 - 21:00
Środa09:00 - 21:00
Czwartek09:00 - 21:00
Piątek09:00 - 21:00
Sobota09:00 - 21:00
Niedziela10:00 - 19:00

Zakres lekcji

Przedszkole
Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2007 - 06.2014
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. L. Różyckiego w Kielcach
specjalność instrumentalna w zakresie gry na fortepianie
10.2010 - 02.2014
Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
Inżynier
Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn - specjalność: komputerowe wspomaganie wytwarzania
10.2014 - 06.2017
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Licencjat
Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca - specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych
10.2017 - 06.2019
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Magister
Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca - specjalność: dyrygentura chóralna
Kursy i szkolenia
03.2016
Międzynarodowa konferencja dla nauczycieli gry na fortepianie "Umysł i ciało pianisty"; dr Carina Joly (Szwajcaria/USA)
Doświadczenie
06.2017 - aktualnie
Lider artystyczny zespołu wokalnego Vocore
www.vocore.pl
10.2017 - aktualnie
II dyrygent Chóru „Grochów”
10.2018 - aktualnie
Nauczyciel emisji głosu w Chórze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIM UW)
09.2019 - aktualnie
Nauczyciel emisji głosu w Chórze „Grochów”

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 9
avatar
Patryk
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 września 2020

Kacper jest moim nauczycielem pianina od około roku i z całego serca go polecam!

Podczas lekcji panuje swobodna, ale jednak pełna skupienia atmosfera. Kacper kładzie duży nacisk na zrozumienie i "czucie" tego, co się gra.
Dobiera materiał trafnie, biorąc pod uwagę cele oraz możliwości ucznia. W przypadku problemów z jakąś częścią materiału (czy to technicznych, czy merytorycznych) szybko znajduje rozwiązanie oraz przedstawia je w sposób zrozumiały i przystępny. Posiada ogromną wiedzę oraz umiejętności, co daje poczucie pewności (czuć, że "wie o czym mówi" ;) ).
Widać z jego strony zaangażowanie oraz indywidualne podejście i łatwo znaleźć z nim wspólny język.

W skrócie - praca z Kacprem jest bardzo przyjemna i przynosi wyraźne efekty.

Dodam tylko, że Kacper wykazał się dużą elastycznością jeśli chodzi o pracę w dobie zamieszania związanego z pandemią i bardzo jestem mu za to wdzięczny.

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2020

Cudowny nauczyciel! Lekcje z nim to sama przyjemność! Potrafi stworzyć sympatyczną atmosferę, a jednocześnie jest dokładny i wymagający. Umiejętnie dostosowuje tryb nauczania do ucznia. Widać, że kocha to, co robi i przekłada się to na jego podejście do nauki. Niezwykle utalentowany artysta, świetny nauczyciel i inspirująca osoba. Bardzo polecam zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 czerwca 2020

Najlepszy nauczyciel jakiego miałam!!! Profesjonalne podejście, zawsze punktualny i przygotowany do zajęć. Pan Kacper kładzie ogromny nacisk na technikę gry. Spotkania mijają w przyjaznej atmosferze i tak jakoś "za szybko" się kończą.☺
Wszystkim, którzy się zastanawiają szczerze polecam!

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 lutego 2018

Nauka techniki gry na wysokim poziomie - Pan Kacper kładzie na to nacisk i z perspektywy czasu uważam, że słusznie.
Spokój i cierpliwość nauczyciela uczy też odpowiedniego podejścia do poznawania tajników gry, co w połączeniu z samodzielną pracą w domu przynosi efekty.
Profesjonalne podejście do zajęć.

avatar
Beniamin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 września 2016

Pan Kacper to bardzo przyjazny i profesjonalny nauczyciel, jest punktualny i zaangażowany. Ma kreatywne podejście do muzyki i kocha to co robi, przez co motywuje do pracy.
Podczas spotkań zawsze panuje ciepła atmosfera, a postęp widać już po pierwszym spotkaniu. Takich nauczycieli brakuje w szkołach muzycznych, w których duża część uczy bardzo szablonowo.
Bardzo polecam, zdecydowanie najlepszy z nauczycieli jakich miałem :D!

avatar
Jan
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 września 2015

Prawdopodobnie najlepszy nauczyciel jakiego mialem :D
Jest bardzo punktualny i bardzo przyklada sie do zajec.
Nauczyl mnie wiecej niz jakikowliek nauczyiel z ostatnich 6 lat.

avatar
Martyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 maja 2015

Pan Kacper to doskonały nauczyciel. Moja ośmioletnia córka jest zachwycona, chętnie pracuje na lekcji i po jej skończeniu, dzięki mądrym wskazówkom wie, jak efektywnie ćwiczyć i zawsze z entuzjazmem czeka na kolejne zajęcia. Pan Kacper jest bardzo cierpliwy i świetnie potrafi nawiązać kontakt z uczniem. Ja słyszę u córki ogromne postępy, a odwiedzający nas goście zachwycają się prezentowanym przez nią repertuarem. Pan Kacper jest punktualny i przygotowany do zajęć, a ewentualne zmiany sygnalizuje z wyprzedzeniem, dzięki czemu każdy może dostosować swoje plany. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i szczerze każdemu życzę takiego nauczyciela.

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 maja 2015

Pan Kacper jest świetnym pedagogiem, a w dzisiejszych czasach nie łatwo jest znaleźć tego prawdziwego. Podczas lekcji przy instrumencie zawsze przekazuje wiedzę z pasją i czuć, że czerpie z tego ogromną satysfakcję. Dzięki temu zajęcia nigdy nie są nudne i napawają mnie pozytywną energią. Pan Kacper posiada ogromną cierpliwość i daje do zrozumienia, że pośpiech w nauce nowych utworów nie jest wskazany, o czym często sama się przekonałam. Wolniej znaczy szybciej... Najciekawszym doświadczeniem na tych lekcjach jest ciągłe poszukiwanie i zrozumienie idei oraz techniki formowania dźwięku na instrumencie. Swego czasu uczęszczałam do szkoły muzycznej i wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że uzyskanie biegłości na fortepianie może być o wiele prostsze. Oczywiście nie od razu udało mi się przeuczyć na nowy sposób gry, gdyż miałam w sobie zakorzenione stare nawyki. Nowe podejście polegające na świadomej współpracy z instrumentem pozwoliło mi wrócić do systematycznego ćwiczenia i czerpania przyjemności z gry.
Bardzo polecam zajęcia u Pana Kacpra! Przede wszystkim tym, którzy "męczą się" z instrumentem i chcieliby odzyskać zapał do ćwiczenia. :)

avatar
Dariusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 marca 2015

Pan Kacper jest moim nauczycielem od ponad dwóch miesięcy. Bardzo odpowiada mi jego podejście do zajęć. Jest zawsze punktualny i przygotowany do lekcji, które mijają w miłej i profesjonalnej atmosferze. Nauczyłem się wszystkich utworów, o których zawsze marzyłem żeby je zagrać. Serdecznie polecam!!!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.