Kacper Szemraj

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Online
Warszawa

Kacper Szemraj

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/59 opinii
Dla użytkownika Kacper Szemraj

O mnie

Naukę gry na fortepianie rozpocząłem w wieku 8 lat w Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Opatowie. Następnie kontynuowałem naukę w PSM II st. im. L. Różyckiego w Kielcach. Szkołę tę ukończyłem w 2014 roku, w klasie fortepianu Stefana Kutrzeby. W międzyczasie uzyskałem dyplom inżynierski na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. W roku 2017 ukończyłem studia licencjackie, specjalność Prowadzenie Zespołów Muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Bogdana Goli. Obecnie jestem absolwentem specjalności Dyrygentura Chóralna.

Zainteresowany muzyką wokalną, w latach 2012-2014 współtworzyłem nowo powstały, szkolny zespół Hark Singers, z którym występowałem m. in. podczas Art Festivo w Finlandii. W czerwcu 2017 roku współzałożyłem zespół wokalny Vocore, którego jestem liderem artystycznym. W maju 2018 roku zespół zdobył Złoty Dyplom oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu muzyki dawnej na XVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

Jako śpiewak aktywnie uczestniczyłem w sesjach Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, współpracowałem z Warszawską Operą Kameralną, obecnie mam przyjemność współpracować z Chórem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Od października 2017 roku współpracuję z Chórem Grochów jako II dyrygent, a od października 2018 roku prowadzę indywidualne zajęcia wokalne przy Chórze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIM UW). W latach 2017/2018 pełniłem funkcję zastępcy Przewodniczącego ds. artystyczno-naukowych w Kole Artystyczno-Naukowym Dyrygentury Chóralnej UMFC.

Od 2013 roku prywatnie zajmuję się pedagogiką fortepianową oraz rozwojem muzycznym moich uczniów.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2007 - 06.2014
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. L. Różyckiego w Kielcach
specjalność instrumentalna w zakresie gry na fortepianie
10.2010 - 02.2014
Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
Inżynier
Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn - specjalność: komputerowe wspomaganie wytwarzania
10.2014 - 06.2017
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Licencjat
Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca - specjalność: prowadzenie zespołów muzycznych
10.2017 - 06.2019
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Magister
Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca - specjalność: dyrygentura chóralna
Kursy i szkolenia
03.2016
Międzynarodowa konferencja dla nauczycieli gry na fortepianie "Umysł i ciało pianisty"; dr Carina Joly (Szwajcaria/USA)
Doświadczenie
06.2017 - aktualnie
Lider artystyczny zespołu wokalnego Vocore
www.vocore.pl
10.2017 - aktualnie
II dyrygent Chóru „Grochów”
10.2018 - aktualnie
Nauczyciel emisji głosu w Chórze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIM UW)
09.2019 - aktualnie
Nauczyciel emisji głosu w Chórze „Grochów”

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 9
avatar
Patryk
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 września 2020

Kacper jest moim nauczycielem pianina od około roku i z całego serca go polecam!

Podczas lekcji panuje swobodna, ale jednak pełna skupienia atmosfera. Kacper kładzie duży nacisk na zrozumienie i "czucie" tego, co się gra.
Dobiera materiał trafnie, biorąc pod uwagę cele oraz możliwości ucznia. W przypadku problemów z jakąś częścią materiału (czy to technicznych, czy merytorycznych) szybko znajduje rozwiązanie oraz przedstawia je w sposób zrozumiały i przystępny. Posiada ogromną wiedzę oraz umiejętności, co daje poczucie pewności (czuć, że "wie o czym mówi" ;) ).
Widać z jego strony zaangażowanie oraz indywidualne podejście i łatwo znaleźć z nim wspólny język.

W skrócie - praca z Kacprem jest bardzo przyjemna i przynosi wyraźne efekty.

Dodam tylko, że Kacper wykazał się dużą elastycznością jeśli chodzi o pracę w dobie zamieszania związanego z pandemią i bardzo jestem mu za to wdzięczny.

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2020

Cudowny nauczyciel! Lekcje z nim to sama przyjemność! Potrafi stworzyć sympatyczną atmosferę, a jednocześnie jest dokładny i wymagający. Umiejętnie dostosowuje tryb nauczania do ucznia. Widać, że kocha to, co robi i przekłada się to na jego podejście do nauki. Niezwykle utalentowany artysta, świetny nauczyciel i inspirująca osoba. Bardzo polecam zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 czerwca 2020

Najlepszy nauczyciel jakiego miałam!!! Profesjonalne podejście, zawsze punktualny i przygotowany do zajęć. Pan Kacper kładzie ogromny nacisk na technikę gry. Spotkania mijają w przyjaznej atmosferze i tak jakoś "za szybko" się kończą.☺
Wszystkim, którzy się zastanawiają szczerze polecam!

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 lutego 2018

Nauka techniki gry na wysokim poziomie - Pan Kacper kładzie na to nacisk i z perspektywy czasu uważam, że słusznie.
Spokój i cierpliwość nauczyciela uczy też odpowiedniego podejścia do poznawania tajników gry, co w połączeniu z samodzielną pracą w domu przynosi efekty.
Profesjonalne podejście do zajęć.

avatar
Beniamin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 września 2016

Pan Kacper to bardzo przyjazny i profesjonalny nauczyciel, jest punktualny i zaangażowany. Ma kreatywne podejście do muzyki i kocha to co robi, przez co motywuje do pracy.
Podczas spotkań zawsze panuje ciepła atmosfera, a postęp widać już po pierwszym spotkaniu. Takich nauczycieli brakuje w szkołach muzycznych, w których duża część uczy bardzo szablonowo.
Bardzo polecam, zdecydowanie najlepszy z nauczycieli jakich miałem :D!

avatar
Jan
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 września 2015

Prawdopodobnie najlepszy nauczyciel jakiego mialem :D
Jest bardzo punktualny i bardzo przyklada sie do zajec.
Nauczyl mnie wiecej niz jakikowliek nauczyiel z ostatnich 6 lat.

avatar
Martyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 maja 2015

Pan Kacper to doskonały nauczyciel. Moja ośmioletnia córka jest zachwycona, chętnie pracuje na lekcji i po jej skończeniu, dzięki mądrym wskazówkom wie, jak efektywnie ćwiczyć i zawsze z entuzjazmem czeka na kolejne zajęcia. Pan Kacper jest bardzo cierpliwy i świetnie potrafi nawiązać kontakt z uczniem. Ja słyszę u córki ogromne postępy, a odwiedzający nas goście zachwycają się prezentowanym przez nią repertuarem. Pan Kacper jest punktualny i przygotowany do zajęć, a ewentualne zmiany sygnalizuje z wyprzedzeniem, dzięki czemu każdy może dostosować swoje plany. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i szczerze każdemu życzę takiego nauczyciela.

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 maja 2015

Pan Kacper jest świetnym pedagogiem, a w dzisiejszych czasach nie łatwo jest znaleźć tego prawdziwego. Podczas lekcji przy instrumencie zawsze przekazuje wiedzę z pasją i czuć, że czerpie z tego ogromną satysfakcję. Dzięki temu zajęcia nigdy nie są nudne i napawają mnie pozytywną energią. Pan Kacper posiada ogromną cierpliwość i daje do zrozumienia, że pośpiech w nauce nowych utworów nie jest wskazany, o czym często sama się przekonałam. Wolniej znaczy szybciej... Najciekawszym doświadczeniem na tych lekcjach jest ciągłe poszukiwanie i zrozumienie idei oraz techniki formowania dźwięku na instrumencie. Swego czasu uczęszczałam do szkoły muzycznej i wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że uzyskanie biegłości na fortepianie może być o wiele prostsze. Oczywiście nie od razu udało mi się przeuczyć na nowy sposób gry, gdyż miałam w sobie zakorzenione stare nawyki. Nowe podejście polegające na świadomej współpracy z instrumentem pozwoliło mi wrócić do systematycznego ćwiczenia i czerpania przyjemności z gry.
Bardzo polecam zajęcia u Pana Kacpra! Przede wszystkim tym, którzy "męczą się" z instrumentem i chcieliby odzyskać zapał do ćwiczenia. :)

avatar
Dariusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 marca 2015

Pan Kacper jest moim nauczycielem od ponad dwóch miesięcy. Bardzo odpowiada mi jego podejście do zajęć. Jest zawsze punktualny i przygotowany do lekcji, które mijają w miłej i profesjonalnej atmosferze. Nauczyłem się wszystkich utworów, o których zawsze marzyłem żeby je zagrać. Serdecznie polecam!!!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.