Hubert Komosa

Ostatnia aktywność:
3 dni temu
 
Online
Pruszków
Warszawa
Piastów
Podkowa Leśna
Brwinów
Raszyn
Ożarów Mazowiecki
Nadarzyn
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

!!!! 9:00-14:30 (koniec zajęć) --- POZOSTAŁY MI TYLKO TAKIE GODZINY !!!!

Nauczyciel i lektor po specjalizacji nauczycielskiej i tłumaczeniowej na uniwersytecie SWPS, posiadający certyfikat CELTA zdobyty w British Council, Warszawa, udzieli zajęć z języka angielskiego na każdym poziomie zaawansowania (A0-C2). 

Ukończyłem obie specjalizacje na studiach licencjackich i magisterskich i studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego (IBL PAN) i nauczania języka angielskiego (USWPS).

Zdobyłem doświadczenie w nauczaniu m.in. w firmach farmaceutycznych, logistycznych, motoryzacyjnych, chłodniczych, szklarskich, importowych (owoce i warzywa) i montujących dekoracje i iluminacje świąteczne, jak i również podczas typowych zajęć przygotowywujących do egzaminów szkolnych i certyfikacyjnych.

Moje główne obszary zainteresowań to frazeologia, leksyka i podejście leksykalne (lexical approach); wykorzystywanie pamięci w nauczaniu języka obcego; dekodowanie informacji ze słuchu; tworzenie materiałów konwersacyjno-dialogowych; wykorzystywanie języka rodzimego w nauczaniu języka obcego; uczenie i promowanie polskiej kultury poprzez angielski.

W koszt zajęć wliczony jest dojazd i wszelkie materiały. Wystawiam faktury VAT. Udzielam też zajęć online przez Zoom i Skype.  W razie pytań proszę śmiało dzwonić bądź pisać.

Oferuję:

- Pomoc z wyciągnięciem na lepszą ocenę. Wyciągnąłem wielu uczniów z oceną niedostateczną nawet i na piątkę już na kolejny semestr;
- przygotowanie do szkolnych sprawdzianów z rozdziałów w książce;
- angielski ogólny, biznesowy i specjalistyczny;
- przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty;
- zajęcia grupowe i indywidualne dla firm;
- przygotowanie do matury (podstawowej, rozszerzonej, dwujęzycznej);
- FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher i innych egzaminów i certyfikatów;
- egzaminów na uczelniach wyższych;
- prezentacji;
- rozmowy kwalifikacyjnej;
- konwersacje;
- język sytuacyjny. 

Kładę ogromny nacisk na:

1) Leksykę. Uczę przede wszystkim gotowych kawałów leksykalnych bez rozkładania ich na części pierwsze. Gwarantuje to szybszy postęp od modelu gramatyka (szkielet) + słówka (wypełnianie go)

2) Modelowanie. Modeluję typowe wypowiedzi konwersacyjne tj. opowiadanie o swoich planach w wakacje; zaproszenie znajomych na wyjście w jakieś miejsce; komplementowanie czyjegoś ubioru; opowiadanie o swojej lub czyjejś pracy; o przeprowadzce do nowego mieszkania; o członkach swojej rodziny; itp.

Uczę niezbędnego języka do osiągnięcia tych celów. Ćwiczymy to w postaci krótkich ustnych i pisemnych dialogów. Dodatkowo wdrażam naprzemienne zmienianie ról (turn-taking) i uczę zadawania odpowiednich pytań w zależności od tego, jak potoczy się konwersacja.

3) Bardzo częste powtórki . Przerobiony materiał utrwalam bardzo często na zajęciach w optymalnych interwałach, aż zostanie zautomatyzowany po jakimś czasie. 

Zadania pisemne z lukami, odmienianiem form i porównywaniem czasów ograniczam do minimum. Stary materiał przeplatam w interwałach z nowym, gdyż wtedy odnośi się najlepsze rezultaty w nauce każdej umiejętności - czy to koszykówka, gotowanie, jazda samochodem czy nuaka języka obcego.

Jak to wygląda w praktyce?

Wprowadzam materiał w taki sposób, aby od razu można było go docelowo stosować w komunikacji ustnej i/lub pisemnej. 

Uczę rozwijać wypowiedź poziomo – czyli to, co powie np. osoba A w jednej swojej linijce (A: Hi, I’m Hubert. AND YOU?) – jak i pionowo – czyli to, co typowo powie np. B w odpowiedzi na A i potem A w odpowiedzi na B itd. (A: Hi, I’m Hubert. AND YOU? B: ……….. A:…………….. B:…………….). 

Nienaturalnie modelowany język i dialog w materiale według schematu gramatyka + słówka na poziomie początkującym :

A: Hello. What is your name?
B: I’m Hubert
A: Nice to meet you.
B: Nice to meet you.
A: Where are you from?
B: I’m from Poland.
A: Where do you live?
B: I live in Warsaw.

Po pierwszych zajęciach poprowadzisz tę i wiele innych konwersacji w bardziej leksykalny i naturalny sposób:

Ulepszony i naturalny model językowy, czyli model leksykalny  :

A: Hi, I’m Carlos. AND YOU?
B: Hubert.
A: Nice to meet you, Hubert.
B: Yes. You too.
A: So,   WHERE ARE YOU FROM,  Hubert?
B: Poland. DO YOU KNOW IT?
A: Yeah, A BIT. /// No, NOT REALLY . WHICH PART?
B: Umm… Warsaw. YOU KNOW, in the center . The capital.
A: Oh, okay.
B: AND YOU? WHERE ARE YOU FROM?

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 1
avatar
Ula
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 sierpnia 2018

Ups, błąd znalazłem

Zdecydowanie polecam zajęcia z Hubertem. Miałam problem z komunikacją i płynnym wypowiadaniem się, ale dzięki jego ciierpliwości i zaangażowaniu, pomógł mi w biegłym budowaniu wypowiedzi. Zawsze wkłada dużo pracy w efektywne przećwiczenie pisemne i ustne nowo poznanych zagadnień, przez co szybko można je przyswoić i zacząć używać w rozmowie.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.