Kajetan Galas

Ostatnia aktywność:
7 dni temu
 
Online
Kraków (krowodrza)
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Muzyka120 / 60 min

Kajetan Galas

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/57 opinii

Prezentacja video

Opis ogłoszenia

Zapraszam na lekcje w zakresie:

- gra na pianinie / fortepianie
- gra na organach Hammonda
- zasady muzyki / teoria muzyki / kształcenie słuchu
- harmonia jazzowa i rozrywkowa
- nauka gry jazzowej na innych instrumentach - (dla potrafiących już grać na swoim instrumencie)

Przygotowuję także kandydatów do szkół muzycznych II stopnia i studiów muzycznych w zakresie fortepianu jazzowego i organów Hammonda, uczniowie przygotowywani przeze mnie dostali się na fortepian jazzowy m.in. na Akademię Muzyczną w Krakowie, Katowicach, Warszawie do Szkoły II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie (Józefińska), Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i wielu innych.

Ćwiczenia i program zajęć dobieram indywidualnie do potrzeb i predyspozycji ucznia. Zajęcia dedykowane są początkującym jak i doświadczonym pianistom.

Cena: 
45min - 90zł
60minut - 100zł
Organy Hammonda - 250zł/60 minut

________________________________________

Kajetan Galas – organista, pianista, edukator, od 2010 w czołówce a także laureat pierwszego miejsca w kategorii organy według ankiety krytyków magazynu Jazz Forum w 2020 roku oraz pierwszego miejsca według aniety czytelników w 2021 roku , oficjalny artysta Hammond Polska.

Absolwent klasy fortepianu jazzowego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Krakowskiej SzkołyJazzu i Muzyki Rozrywkowej, studiował również w ArtEZ Enschede w klasie Organów Hammonda.

Od 2019 roku prowadzący klasę teorii w j. angielskim fortepianu i organów Hammonda w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz od 2021 roku wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie organów Hammonda.

Lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku. Członek wielu zespołów, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, Tomasz Pruchnicki Quartet, Krzysztof Lenczowski Trio, Jacek Niedziela-Meira Trio, Margo Zuber Quartet, Aldo Joshua Quartet. Przez kilka lat współpracował z Januszem Muniakiem współtworząc jeden z jego ostatnich muzycznych projektów.

Nagrał jedenaście długogrających albumów muzycznych wydanych na płytach CD :
- „Organ Spot” zespołu Organ Spot (2012), wyd. SJ Records
- „Yarosh Organ Trio” zespołu Yarosh Organ Trio (2016), wyd. V-Records
- „Something about” Patrycjusza Gruszeckiego (2017), wyd. BCD Records
- „Ferias no Brasil” zespołu Jamioł-Galas-Piątek wraz z Piotrem Baronem (2018), wyd. OKO Art
- "Alterakcje" Yarosh Organ Trio (2018), wyd. Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
- „Burrelhouse” z triem Jacka Niedzieli-Meiry (2019), wyd. SJ Records
- „Lost Journey” z triem Krzysztofa Lenczowskiego (2021), wyd. Requiem Records, OPUS series
- „Progressive Synthesis” zespółu Yarosh Organ Trio z gościnnym udziałem Dominika Wanii (2021), wyd. Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
- „Empty nights in Cracow” Aldo Iosue Organ Quartet (2022) wyd. SJ Records
- „Faces” zespołu Patrycjusz Gruszecki Trio (2022) wyd. BCD Records

Obecnie w produkcji znajduje się album kwartetu Tomasza Pruchnickiego „Total Immersion”.

Jego wykonania znajdują się na wielu innych płytach – m.in. na albumach Mirosława Sitkowskiego z Krzesimirem Dębskim, czy Jazz in Academia – wydawnictwie Akademii Muzycznej w Krakowie, kompilacjach The Best of Cracow Jazz czy „Trójkowej” składance Piotra Kaczkowskiego – Minimax.

aureat konkursów: – II miejsce na 15. Krokus Jazz Festiwal – 2016 (zespołowo) – II miejsce ex aequo na konkursie IX Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej Novum Jazz Festival w Łomży – 2016 (indywidualnie) – I miejsce ex-aequo Blue Note Jazz Competition 2015 w Poznaniu (indywidualnie) – II nagroda (pierwszej nie przyznano) na VI Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 2013 roku (indywidualnie) – Grand Prix na 2. konkurs Young Best Jazz w Szczecinku w 2012 roku (zespołowo) – II nagroda na „5th Azoty Tarnów International Jazz Contest” w 2012 roku (zespołowo) – II miejsce na 48. Wrocławskim Festiwalu „Jazz nad Odrą” w 2012 roku(indywidualnie) – III miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej i Artystów Hammondzistów w 2011 roku (indywidualnie – fortepian) – I miejsce na V Jubileuszowym Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej z udziałem Artystów Hammondzistów w 2010 roku (z zespołem Organ Spot)Stypendia i nagrody: – Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia co roku w latach 2012-2015 – Nagroda fundacji My Polish Heart w roku 2013 – Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Bełchatowa w latach 2008, 2009, 2011 i 2013

 

 

 

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
04.2006 - 07.2008
Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie
fortepian jazzowy
09.2009 - 09.2015
Akademia Muzyczna w Krakowie
Magister
fortepian w zakresie muzyki jazzowej
10.2010 - 08.2011
ArtEZ hogeschool voor de kunsten
hammond organ
Kursy i szkolenia
06.2017
Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne
Doświadczenie
09.2016 - 09.2020
Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych
10.2018 - aktualnie
Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
10.2021 - aktualnie
Akademia Muzyczna we Wrocławiu
wykładowca w klasie Organów Hammonda

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 7
avatar
Tomek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 września 2020

W wieku 33 lat zacząłem naukę gry na pianinie od zera. Po 3 miesiącach nauki z aplikacją na androida, postanowiłem spróbować uczyć się gry na pianinie u Kajetana. Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Bardzo poprawiła się moja technika gry oraz nadrobiłem braki w rytmice. Nie spodziewałem się, że tak szybko nauczę się improwizacji.
Kajetan ma bardzo dobre podejście do nauczania.
Nawet jeśli coś nie wychodzi na początku, potrafi wytłumaczyć i pokazać jak przećwiczyć daną część utworu na kilka różnych sposobów. Lekcje są dopasowane do potrzeb ucznia. Obecnie po kilku miesiącach lekcji mogę śmiało każdemu polecić Kajetana.

avatar
Wojciech
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 września 2020

Dzięki Kajetanowi zacząłem stawiać pierwsze kroki w jazzie.
Co lekcję potrafię coś nowego.
Wybitny muzyk i nauczyciel.

avatar
Marcin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 września 2020

Polecam! Uczę się u Kajetana od dwóch lat. Zajęcia zawsze są dopasowane do ucznia. Kajetan posiada bogatą wiedzę, która potrafi się podzielić w bardzo przystępny sposób.

avatar
Marzena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2020

Po wieloletniej przerwie postanowiłam powrócić do gry na pianinie. Dzięki Kajetanowi bardzo szybko przypomniałam sobie, to co już potrafiłam, a teraz z każdym tygodniem przybywa mi nowej wiedzy i umiejętności. Potrafi w bardzo przystępny sposób przekazać wiedzę teoretyczną, urozmaiconą ciekawostkami, których nie da się wyczytać w książkach. Utwory dobiera tak, by każdy nowy uczył czegos innego. Zdecydowanie polecam go jako nauczyciela.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2020

Świetnie gra i świetnie uczy, a to często nie idzie w parze. Jest wymagający i jednocześnie cierpliwy. Dzięki Kajetanowi, po wielu latach grania tylko klasyki, zaczynam poruszać się w jazzie. Oceniam jego pracę z perspektywy mojej wieloletniej pracy pedagogicznej jak też z perspektywy uczennicy. Oczywiście pięć gwiazdek na pięć możliwych....

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2020

Świetnie gra i świetnie uczy, a to często nie idzie w parze. Jest wymagający i jednocześnie cierpliwy. Dzięki Kajetanowi, po wielu latach grania tylko klasyki, zaczynam poruszać się w jazzie. Oceniam jego pracę z perspektywy mojej wieloletniej pracy pedagogicznej jak też z perspektywy uczennicy.

avatar
Małgorzata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 września 2020

W końcu uczę się tego co naprawdę jest mi potrzebne żeby szybko zacząć grać na pianinie piosenki, które mi się podobają. Kajetan jest super nauczycielem! :)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.