Kajetan Galas

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Online
Kraków (krowodrza)

Kajetan Galas

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/57 opinii
Dla użytkownika Kajetan Galas

O mnie

Kajetan Galas – organista, pianista, lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku; członek wielu zespołów, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, Bartosz Pernal Quartet, Małgorzata Zuber Quartet. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego; laureat nagrody fundacji My Polish Heart; wielokrotny stypendysta rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2010 roku w czołówce polskich organistów jazzowych wg dorocznej ankiety magazynu Jazz Forum.

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dra Piotra Wyleżoła, studiował także w ArtEZ Enschede – jedynej szkole w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Pobierał nauki u organistów takich jak: Larry Goldings, John Hondorp, Brian Charette oraz pianistów: Piotr Wyleżoł, Joachim Mencel, Dominik Wania, Wojciech Groborz, Jasper Soffers (Metropole Orchestra).

Nagrał cztery długogrające albumy muzyczne wydane na płytach CD: „Organ Spot” zespołu Organ Spot (2012), „Yarosh Organ Trio” zespołu Yarosh Organ Trio (2016), „Something about” Patrycjusza Gruszeckiego (2017) i Ferias no Brasil zespołu Jamioł-Galas-Piątek wraz z Piotrem Baronem (2018).

Jego wykonania znajdują się na wielu innych płytach – m.in. na albumach Mirosława Sitkowskiego z Krzesimirem Dębskim, czy Jazz in Academia – wydawnictwie Akademii Muzycznej w Krakowie, kompilacjach The Best of Cracow Jazz czy „Trójkowej” składance Piotra Kaczkowskiego – Minimax.Współpracował z takimi muzykami jak:

Instrumenty smyczkowe: Nigel Kennedy, Krzesimir Dębski, Krzysztof Lenczowski

Gitara: Peter Bernstein, Mike Stern, Szymon Mika, Mateusz Szczypka, Gabriel Niedziela, Apostholis Anthimos, Kai Wojke, Ryszard Styła

Perkusja: Frank Parker, Cezary Konrad, Arek Skolik, Łukasz Żyta, Zbigniew Lewandowski, Przemysław Jarosz, Marcin Jahr, Krzysztof Dziedzic, Bartek Staromiejski, Paweł Dobrowolski, Adam Czerwiński, Grzegorz Masłowski, Michał Heller, Grzegorz Pałka, Dawid Fortuna

Saksofon: Janusz Muniak, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Nicolas Simion, Grzech Piotrowski, Waldemar Kurpiński, Przemysław Dyakowski, Marcin Kaletka, Tomasz Grzegorski, Robert Chyła, Tomasz Pruchnicki, Jarosław Bothur, Maciej Kądziela, Marcin Ślusarczyk, Bartek Prucnal

Trąbka: Piotr Wojtasik, Robert Majewski, Maciej Fortuna, Jerzy Małek, Jerzy Skalski, Robert Murakowski, Patrycjusz Gruszecki

Puzon: Bartosz Pernal, Aldo Joshua

Wokaliści: Karen Edwards, Siggy Davis, Esra Dalfidan, Bill Neal, Małgorzata Zuber, Katarzyna Mirowska, Oktawia Kawęcka

Fortepian: Piotr Wyleżoł, Kuba Płużek, Mateusz Pałka, Wojciech Groborz

Gitara Basowa/Kontrabas: Paweł „Bejbi” Mąciwoda, Tomasz Kupiec, Michał Barański, Alan Wykpisz

oraz orkiestra Sinfonia Varsovia, Chór Filharmonii Krakowskiej, Big Band Akademii Muzycznej w Krakowie i Wrocławiu, Big Collective Band Wiesława Pieregorólki i wielu innych.Laureat konkursów:

– II miejsce na 15. Krokus Jazz Festiwal – 2016 (zespołowo)

– II miejsce ex aequo na konkursie IX Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej Novum Jazz Festival w Łomży – 2016 (indywidualnie)

– I miejsce ex-aequo Blue Note Jazz Competition 2015 w Poznaniu (indywidualnie)

– II nagroda (pierwszej nie przyznano) na VI Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 2013 roku (indywidualnie)

– Grand Prix na 2. konkurs Young Best Jazz w Szczecinku w 2012 roku (zespołowo)

– II nagroda na „5th Azoty Tarnów International Jazz Contest” w 2012 roku (zespołowo)

– II miejsce na 48. Wrocławskim Festiwalu „Jazz nad Odrą” w 2012 roku(indywidualnie)

– III miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej i Artystów Hammondzistów w 2011 roku (indywidualnie – fortepian)

– I miejsce na V Jubileuszowym Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej z udziałem Artystów Hammondzistów w 2010 roku (z zespołem Organ Spot)Stypendia i nagrody:

– Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia co roku w latach 2012-2015

– Nagroda fundacji My Polish Heart w roku 2013

– Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Bełchatowa w latach 2008, 2009, 2011 i 2013

Prezentacja video

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
04.2006 - 07.2008
Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie
fortepian jazzowy
09.2009 - 09.2015
Akademia Muzyczna w Krakowie
Magister
fortepian w zakresie muzyki jazzowej
10.2010 - 08.2011
ArtEZ hogeschool voor de kunsten
hammond organ
Kursy i szkolenia
06.2017
Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne
Doświadczenie
09.2016 - 09.2020
Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych
10.2018 - aktualnie
Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej
10.2021 - aktualnie
Akademia Muzyczna we Wrocławiu
wykładowca w klasie Organów Hammonda

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 7
avatar
Tomek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 września 2020

W wieku 33 lat zacząłem naukę gry na pianinie od zera. Po 3 miesiącach nauki z aplikacją na androida, postanowiłem spróbować uczyć się gry na pianinie u Kajetana. Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Bardzo poprawiła się moja technika gry oraz nadrobiłem braki w rytmice. Nie spodziewałem się, że tak szybko nauczę się improwizacji.
Kajetan ma bardzo dobre podejście do nauczania.
Nawet jeśli coś nie wychodzi na początku, potrafi wytłumaczyć i pokazać jak przećwiczyć daną część utworu na kilka różnych sposobów. Lekcje są dopasowane do potrzeb ucznia. Obecnie po kilku miesiącach lekcji mogę śmiało każdemu polecić Kajetana.

avatar
Wojciech
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 września 2020

Dzięki Kajetanowi zacząłem stawiać pierwsze kroki w jazzie.
Co lekcję potrafię coś nowego.
Wybitny muzyk i nauczyciel.

avatar
Marcin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 września 2020

Polecam! Uczę się u Kajetana od dwóch lat. Zajęcia zawsze są dopasowane do ucznia. Kajetan posiada bogatą wiedzę, która potrafi się podzielić w bardzo przystępny sposób.

avatar
Marzena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2020

Po wieloletniej przerwie postanowiłam powrócić do gry na pianinie. Dzięki Kajetanowi bardzo szybko przypomniałam sobie, to co już potrafiłam, a teraz z każdym tygodniem przybywa mi nowej wiedzy i umiejętności. Potrafi w bardzo przystępny sposób przekazać wiedzę teoretyczną, urozmaiconą ciekawostkami, których nie da się wyczytać w książkach. Utwory dobiera tak, by każdy nowy uczył czegos innego. Zdecydowanie polecam go jako nauczyciela.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2020

Świetnie gra i świetnie uczy, a to często nie idzie w parze. Jest wymagający i jednocześnie cierpliwy. Dzięki Kajetanowi, po wielu latach grania tylko klasyki, zaczynam poruszać się w jazzie. Oceniam jego pracę z perspektywy mojej wieloletniej pracy pedagogicznej jak też z perspektywy uczennicy. Oczywiście pięć gwiazdek na pięć możliwych....

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 września 2020

Świetnie gra i świetnie uczy, a to często nie idzie w parze. Jest wymagający i jednocześnie cierpliwy. Dzięki Kajetanowi, po wielu latach grania tylko klasyki, zaczynam poruszać się w jazzie. Oceniam jego pracę z perspektywy mojej wieloletniej pracy pedagogicznej jak też z perspektywy uczennicy.

avatar
Małgorzata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 września 2020

W końcu uczę się tego co naprawdę jest mi potrzebne żeby szybko zacząć grać na pianinie piosenki, które mi się podobają. Kajetan jest super nauczycielem! :)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.