Bartosz Milewski

Ostatnia aktywność:
11 dni temu
 
Online
Warszawa
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Zajęcia z fotografii u wykładowcy akademickiego.

Witajcie, mam do zaproponowania ciekawe zajęcia z fotografii, w których wybór tematów będzie częściowo zależny od Waszych potrzeb (dłuższa lista potencjalnych zagadnień
znajduje się poniżej). Z założenia będziemy pracować na dwóch fotograficznych biegunach, obu ważnych - to znaczy: zarówno na prostym sprzęcie (bo ponoć najlepszy sprzęt to taki,
który akurat mamy pod ręką), kiedy będziemy ćwiczyć pracę ze światłem zastanym, zmysł kompozycji, wyczucie decydującego momentu, jak i (drugi biegun) od czasu do czasu porobimy
zdjęcia na profesjonalnym oświetleniowmy sprzęcie studyjnym (być może u mnie, a może to ja przywiozę zabawki w wyznaczone miejsce?).

Dodatkowo, w związku z różnorodymi doświadczeniami, mogę zaproponować podzielenie się swoją wiedzą na temat filmu (budowaniu scen, pracy z kamerą, montażu, korekty koloru, ale też wiadomościami z historii kina)

Tuż przed przeprowadzką do Warszawy, przez pięc lat uczylem fotografii przyszłych fotografów, byłem też chętnie wybierany na promotora prac dyplomowych. Siłą rzeczy, musiałem mieć do czynienia z bardzo wieloma
aspektami medium. Mając za kolegów prowadzących, starszych doświadczeniem fachowców, musiałem też stale się rozwijać by nie odstawać od wysokiego poziomu szkoły. W ostatnim czasie prowadziłem też zajęcia z fotografii
i obróbki obrazu na uczelni wyższej. Wiedza moja znacznie pogłębiła się o różne metody retuszu i korekty w świecie cyfrowym.

Wartością dodaną w mojej pracy z aparatem są wszechstronne doświadczenia plastyczne. Posiadam stopień doktora sztuk pięknych w specjalizacji - malarstwo (ASP Kraków). Moja świadomość kompozycji, koloru i światła, znajomość historii
sztuki, "kultura wizualna" są cechami, które z pewnością mnie wyróżniają i są niezwykle pomocne. A to jeszcze nie wszystko - posiadam jeszcze licencjat z malarstwa i wideo z amerykańskiej Cornish College of The Arts. Mam doświadczenia
z filmem niezależnym (debiut na prestiżowym Denver Starz Festival). Przy małych budżetach trzeba być bardzo wszechstronnym i kreatywnym, dlatego zajmowałem się pracą z kamerą, oświetleniem, montażem i udźwiękowieniem. Niektóre z moich
realizacji to czysta zabawa, i tak w 2012 wraz z uczniami stworzyłem film SF z budżetem 26-ciu złotych.

Oto lista tematów, które poruszam podczas zajęć. Uczniowie mogą wybrać na którym aspekcie skupić się mniej, a na którym - bardziej:

Podstawy pracy z aparatem. Co to jest migawka, przysłona, wartość ISO i jak ich używać w zależności od warunków.
Głębia ostrości
Tryby pomiaru światła przez aparat, co to jest szarość 18 procent i jakie to ma znacznienie.
Tryby pracy aparatu: manualny, preselekcja przysłony i preselekcja migawki.

Zasady kompozycji.
Decydujący moment.
Jak korzystać ze światła zastanego.

Portret w świetle naturalnym - znajdywanie korzystnego kąta.

Portret w świetle studyjnym
Praca ze studyjnym światłem błyskowym, sposób synchronizacji lamp z aparatem, korzystanie i zrozumienie światłomierza.
Typy modyfikatorów
Typy oświetlenia i sposób wybierania korzystnego światła dla typu twarzy.
Kilka moich tricków związanych ze światłem.

Fotografia produktowa, min. podstawy czyli modelowanie światłem, fotografia szkła i metalu.

Jak korzystnie sfotografować wnętrza?
Jak dobrze zaprezentować architekturę?

Fotografowanie krajobrazu: różne światło, pora dnia i roku.

Praca z kolorem i z fotografią czarno-białą.

Praca z lampą błyskową i tryby jej pracy.

Fotografia jako narzędzie artystycznego wyrazu, fotografia jako dokument.

Zawansowane metody obróbki obrazu:
RAW czy JPEG?
profesjonalna konwersja na czerń i biel
praca nad obszarami kadru
Korekta twarzy w siedmiu krokach, tak jak robią to profesjonaliści.
Tworzenie HDR-ów

Opcjonalnie: podstawy ciemni.
Również opcjonalnie: film, zarówno praca z kamerą jak i montaż oraz korekta koloru.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Przedszkole
Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Adres zajęć

Bartosz Milewski
Jana Skrzyneckiego 11
04-563 Warszawa
NIP: 8951755104

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
01.1996 - 05.2001
Cornish College of The Arts
Licencjat
painting, videography
01.2020 - 01.2020
ASP Kraków
Doktor
Malarstwo
Kursy i szkolenia
01.2020
kurs pedagogiczny
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 15
avatar
Dominika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 kwietnia 2021

Bardzo polecam P. Bartosza, syn uczy się u niego dosyć krótko, pomimo tego widać wyraźne postępy. Pan Bartosz wykazuje dużą elastyczność i dostrojenie w kontakcie z nastolatkiem, co pomaga młodemu człowiekowi w rozwoju umiejętności.

avatar
Wojtek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 kwietnia 2021

Pan Bartek prowadzi lekcje rysunku z moim dzieckiem od dwóch lat – ostatnio poprzez internet. Z dużą cierpliwością i zaangażowaniem przekazuje swą wiedzą. Wzbudza zainteresowanie różnymi technikami plastycznymi i rozbudza pasję. Uczy właściwego ujmowania perspektywy, anatomii, spojrzenia na bryły, buduje wiedzę z zakresu różnych kierunków malarskich. Koryguje, zwraca uwagę na niedociągnięcia, mówi co należy poprawić. Dziecko jest zachwycone faktem, że samo dostrzega swoje postępy, zdaje sobie sprawę z tego, że rysuje coraz lepiej, chwali się swoimi pracami. Co ważne – dziecko nie może doczekać się kolejnych interesujących zajęć! Bardzo polecam zajęcia Pana Bartka!

Milewskiart Bartosz Milewski

Bardzo dziękuję. Ja też widzę postęp w jakości i szybkości rysowania. Kiedyś kilkadziesiąt minut, teraz kilka sekund wystarczy, by młody artysta narysował postać, zwierzę lub przedmiot w całkiem niezłych proporcjach :) Działamy dalej!

avatar
Aleksander
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 listopada 2020

Bez względu na poziom zaawansowania czy wiek, w którym rozpoczynasz naukę zajęcia z Bartkiem "zmuszają" do rozwoju. Bartek jest dobrze wyszkolonym profesjonalistą i zwyczajnie zna się na tym co robi. Nie ma znaczenia czy uczysz się podstaw techniki czy wchodzisz w skomplikowane niuanse - zostaniesz "zmuszony" do opuszczenia strefy komfortu i rozwoju artystycznego. Jedynym warunkiem jest pozytywne nastawienie i solidna etyka pracy.

Milewskiart Bartosz Milewski

Dziękuję. Ten uczeń lubi wyzwania i jest bardzo pracowity :)

avatar
Izabela
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 października 2019

Córa zaczęła zajęcia u Pana Bartosza jeszcze w zerówce, jest zachwycona, ja również - trochę przystępnej teorii, ćwiczenie ręki, nowe, ciekawe techniki... Długo by wyliczać. Bardzo serdecznie polecam, również dla milusińskich, którym kredki "przyrosły do palców" :)

avatar
Krysia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 września 2018

Dzięki pomocy Bartka dostałam się na grafikę na PJATK. Oswoił mnie z mierzeniem proporcji, malowaniem na płótnie, rysunkiem człowieka. Z każdą kolejną pracą było widać progres. Polecam.

Milewskiart Bartosz Milewski

Życzę wiele przyjemności i inspiracji w nowej szkole! Pozdrawiam serdecznie:)

avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 sierpnia 2018

W trakcie rocznych zajęć z Panem Bartkiem moje dziecko zrobiło kolosalny postęp w swojej edukacji plastycznej. Z zaangażowaniem przekazuje swoją niebanalną wiedzę i umiejętności z zakresu rysunku, malarstwa, koloru, perspektywy, anatomii i technik artystycznych. Oprócz wkładu kompetencyjnego angażuje się również emocjonalnie w rozwój swoich wychowanków. Dysponuje szerokim spojrzeniem na temat sztuki jako efekt studiów w Polsce jak i USA, popartych tytułem naukowym. Pracę z uczniem ciekawie okrasza tłem historycznym w zakresie rozwoju ćwiczonego elementu. Jest słowny i dotrzymuje uzgodnionych terminów i godzin. Serdecznie polecam!

Milewskiart Bartosz Milewski

To przyjemność pracować z tak zaangażowaną uczennicą. Przyszłość przed Nią. Niech plastyka w dalszym ciągu przynosi Jej jak najwięcej radości i satysfakcji! Dziękuję za opinię :)

avatar
Marcel
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 czerwca 2018

B. dobry nauczyciel. W dwa miesiące nauczył mnie podstaw rysunku, teorii kolorów oraz malarstwa. Na początku nie wiedziałem nawet jak się zabrać do odtworzenia czegokolwiek na papierze i jedynie wspominałem jak dostawałem dwóje z plastyki w podstawówce i gimnazjum. Teraz rysuję i maluję dla przyjemności. Najlepszy nauczyciel rysunku, jakiego miałem i najlepszy stosunek jakości nauczania do ceny na rynku warszawskim.

Milewskiart Bartosz Milewski

Dzięki wielkie. Dla mnie inspirujące jest spotykanie tak zdeterminowanych ludzi (do rysunku, poznawania nowych rzeczy, na swoich polach zawodowych). Ciśniemy! :)

avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 maja 2018

GORĄCO POLECAM PANA BARTKA. Jest cierpliwy, wyrozumiały i z pełnym zaangażowaniem przekazuje swoją imponująco ogromną wiedzę.Wiele technik plastycznych pomaga rozwijać się w wielu dziedzinach plastycznych.Lekcje z tym panem to czysta przyjemność!!!

Milewskiart Bartosz Milewski

Bardzo serdecznie dziękuję i... nie ustaję w staraniach o jak najlepszy poziom swoich zajęć! Pozdrawiam :)

avatar
Tomek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 lutego 2018

Gorąco polecam !!! Zajęcia rewelacyjne - od tematów czysto technicznych: jaki obiektyw, co i jak ustawić w aparacie i przy jakich warunkach, po wskazówki jak znaleźć ten jedyny, wymarzony kard. Zajęcia w plenerze, omawianie i wskazywanie miliona moich błędów, profesjonalna komputerowa obróbka zdjęć, sesje zdjęciowe przy różnym rodzaju oświetlenia, historia fotografii, wielcy fotografowie i poszukiwanie własnego stylu. Tak w dużym w skrócie można opisać tematy zajęć z Bartkiem, fotografem i malarzem o wielkiej wiedzy i umiejętnościach. Celowo piszę zajęcia nie lekcje bo wszystko co się dzieje w czasie nauki dzieje się w bardzo sympatycznej i przyjaznej atmosferze. Jeszcze raz gorąco polecam, szczególnie takim jak ja, „niedouczonym” zapaleńcom fotografii

Milewskiart Bartosz Milewski

Dziękuję za słowa wsparcia, które -oczywiście- motywują mnie do dalszej pracy i doskonalenia się zarówno w umiejętnościach i wiedzy fotograficznej jak i dydaktyce. Mój uczeń jest osobą nad wyraz miłą, promieniejącą uśmiechem i dobrym humorem, a także dosyć skromną. Tymczasem, z satysfakcją, zauważam duże postępy w rozumieniu technicznych zagadnień fotografii (np. ekspozycja), coraz lepsze jest też rozumienie i wyczucie zasad kompozycji.

avatar
Monika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 października 2017

Bartosz Milewski jest w mojej opinii świetnym nauczycielem fotografii. Trafiłam na te lekcje przypadkiem, i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Mój nauczyciel jest niezwykle kompetentny, cierpliwy, klarownie tłumaczy, przynosi interesujące książki o fotografii, udostępnia swój fotograficzny sprzęt. Na lekcjach stwarza dobrą i artystyczną atmosferę. Uważam, że zdecydowanie posiada dar przekazywania wiedzy i sprawia, że fotografowanie staje się dla ucznia wyzwaniem i przyjemnością. Podczas nauki zwraca uwagę nie tylko na aspekty czysto techniczne, ale także na zasady kadrowania, kompozycji, budowania scen światłem. Dodatkowo, dopasowuje tematy lekcji do moich potrzeb. Wielką zaletą dla mnie jest też możliwość lekcji w terminach weekendowych.
Zdecydowanie polecam Bartka, jako nauczyciela fotografii.

Milewskiart Bartosz Milewski

Bardzo dziękuję za opinię. W przypadku naszej, bardzo miłej, współpracy starałem się też dawać wskazówki co do komercyjnych możliwości wykorzystania umiejętności fotograficznych. Powodzenia!!!!! :)

avatar
Aga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 maja 2017

Bartek to nie tylko niezwykle utalentowany człowiek, ale również świetny nauczyciel i pedagog. Lekcje z nim to prawdziwa uczta dla każdej osoby zainteresowanej sztuką. Szczerze polecam!

Milewskiart Bartosz Milewski

Dziękuję, bardzo miło to słyszeć. Pozdrawiam :)

avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 marca 2017

Cieszę się, że trafiłam do Bartka. Zajęcia z nim to sama przyjemność, panuje tam miła i przyjemna atmosfera. Lekcje są prowadzone luźno ale profesjonalnie. Bartek daje wiele cennych rad i uwag dzięki czemu z tygodnia na tydzień widzę duże postępy w techice malowania i rysowania. Potrafi motywować i wspierać za co jestem wdzięczna :) Serdecznie polecam!

Milewskiart Bartosz Milewski

Wow! Słowem, nie taki Bartek straszny, jak z nim malują. Bardzo dziękuję za tak pozytywną opinię. Nie spoczywam na laurach!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 lutego 2017

Bardzo miłe zajęcia. Wiedza i profesjonalizm. Bardzo duże zaangażowanie do zajęć. Masa wartościowych informacji. POLECAM!!!

Milewskiart Bartosz Milewski

Bardzo dziękuję za tak pozytywny odbiór i opinię! Nie osiadam na laurach, wciąż dowiaduję się nowych rzeczy. Pozdrawiam serdecznie!!!! :)

avatar
Nadzieja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 stycznia 2017

Bartosz Milewski jest osobą wszechstronną, ma bardzo dużą wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach. Jest inspirujący, pełen pomysłów. To doskonały pedagog, ale też bardzo dobry artysta, twórca. Często uczenie się u Bartka przemienia się we wspólną pracę na zasadach partnerskich - tak też wspominam czas spędzony na jego zajęciach, kiedy byłam uczennicą liceum. Nie patrzy na młodych ludzi z góry, choć -kiedy trzeba- potrafi motywować i wspierać, a także wymagać - choć w przyjazny, nieco żartobliwy sposób. Bardzo miło wspominam wspólne tworzenie filmu, zajęcia fotograficzne. Warsztaty twórczego pisania z Bartkiem to jedne z najlepszych zajęć, jakie miałam w życiu. Mimo, że już nie chodzę do liceum, nadal pozostajemy w przyjacielskich stosunkach. Gorąco polecam tego nauczyciela - u Niego rozwiniesz skrzydła!

Milewskiart Bartosz Milewski

Dziękuję za opinię. Cieszę się, że nadal możemy się inspirować. Moi uczniowie dają mi niezwykle dużo radości, inspiracji. To przywilej móc patrzeć na ich pasje, przyglądać się zainteresowaniom, a nawet, czasem, w jakimś stopniu uczestniczyć w ich życiu! Serdeczności :)

avatar
Roksana
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 grudnia 2016

Współpracę z Bartoszem Milewskim wspominam wspaniale! Profesjonalne podejście do tematu. Człowiek któremu można zaufać! Pracowaliśmy razem nad klipem i rezultat przerósł moje oczekiwania. :) Polecam!

Milewskiart Bartosz Milewski

Cieszę się, że jesteś zadowolona z rezultatów. Mam też satysfakcję, że mój (nasz z żoną) plan, aby zapewnić Ci jak najbardziej komfortowe warunki na planie teledysku, został przez Ciebie zauważony i pomógł Ci w jakże dobrym wystąpieniu! Powodzenia w dalszych projektach! Serdecznie pozdrawiam!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.