Ostatnia aktywność:
30 dni temu
 
 
Online
Warszawa
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Ogłoszenie zostało tymczasowo zawieszone przez korepetytora.

Chemia70 / 60 min

Arkadiusz

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/514 opinii

Opis ogłoszenia

Dwa wolne miejsca na zajęcia w roku 2020/2021 Wyniki maturzystów z roku 2018/2019: 100% (OlChem), 95%, 93%, 87%, 85%, 83%, 80%, 80%, 78%, 75%, 63%, 65%, 58%

Witaj, 
Jeżeli się tutaj znalazłeś/znalazłaś, to znaczy, że potrzebujesz pomocy z chemii, albo chcesz utrwalić swoje wiadomości z tego przedmiotu. Oferuję zajęcia z chemii, na wszystkich poziomach edukacyjnych, również akademickim i Olimpiady Chemicznej. 

Z wykształcenia jestem magistrem farmacji, chemikiem, a zawodowo zajmuję się pracą naukową i dydaktyczną (prowadzę zajęcia z chemii i analizy leków ze studentami farmacji). Wiadomości i umiejętności zdobyte w czasie studiów farmaceutycznych (zrealizowane kursy chemii ogólnej, nieorganicznej, organicznej, fizycznej, chemii leków, chemii medycznej) pozwalają nie tylko na rzetelne prowadzenie zajęć dla maturzystów, ale również ze studentami różnych kierunków, którzy uczą się chemii w ramach studiów. 

Swoje doświadczenie dydaktyczne zdobywam od prawie 9 lat, udzielając korepetycji głównie maturzystom, przygotowując ich (w zdecydowanej większości z powodzeniem) do egzaminu maturalnego z chemii na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo, od przyszłego roku rozpoczynam szkolenie dla kandydatów na egzaminatorów sprawdzających maturę z chemii na poziomie rozszerzonym. 

Każdy z moich uczniów traktowany jest indywidualnie, program zajęć dostosowywany jest do jego potrzeb i ambicji. Program nauczania jest rozłożony równomiernie, a każda lekcja jest przemyślana i nieprzypadkowa. 

Kilka faktów na temat moich zajęć:

1. Program zajęć jest rozłożony na około 30 jednostek lekcyjnych
(oczywiście dla każdego ucznia program dopasowany jest indywidualnie - w tym celu, na pierwszym spotkaniu, albo przed nim, uczeń dostaje do rozwiązania tzw. TEST WIEDZY, który ma na celu sprawdzić, z czym jest największy problem. Żeby wynik był podstawą do dopasowania materiału, zalecam, żeby uczeń specjalnie się do niego nie przygotowowywał- pozwala to na holistyczne podejście nauczyciela do wiedzy chemicznej ucznia).

2. Pierwsza lekcja jest bezpłatna  
(zależy mi na tym, żeby uczeń czuł się na lekcji dobrze, nie chodził na zajęcia z przymusu, więc warto najpierw się poznać, porozmawiać i ustalić organizacyjne sprawy - taka lekcja zerowa trwa ok. 45 minut)

3. Miejsce spotkań
( spotykać możemy się u mnie - wtedy możemy skorzystać z mojej chemicznej biblioteczki, wykonać część doświadczeń, tłumaczyć materiał na tablicy, wyświetlać prezentacje; nie ma problemu również, żeby spotykać się u Ciebie, czy w innych umówionych miejscach [Biblioteki, kawiarnie, czy na Uniwersytecie Medycznym]- wtedy prezentacje wyświetlimy na laptopie, potrzebne materiały przyniosę ze sobą; oczywiście miejsce spotkań musimy ustalić wspólnie - czyli znaleźć ,,złoty środek" dla obydwu stron)

4. Materiały i podręczniki
Konspekt zawierający najważniejsze rzeczy do powtórzenia na kolejną lekcję dostaniesz przed tą lekcją. Na lekcji, krótko omówimy materiał teoretyczny za pomocą prezentacji multimedialnej, popartej zdjęciami związków chemicznych, bardziej niebezpiecznych doświadczeń). Dostaniesz również ode mnie, do każdej lekcji, notatki (tzw. repetytorium), nie będzie to ksero żadnej ksiązki, tylko moje osobiste notatki, opracowane na podstawie kilku najlepszych podręczników szkolnych i akademickich, konsultowane z kolegami dydaktykami. Część właściwa lekcji oparta jest na zadaniach maturalnych lub wzorowanych na zadaniach maturalnych. Umożliwiają one gruntowne utrwalenie materiału - w moich zestawach nie ma zadań przypadkowych (są one tak dobrane, żeby powtórzyć każdy typ zadań do matury). *] Zadanie domowe to zadania utrwalające to co było przerabiane na zajęciach - nie bedzie tam zadań z przypadku czy ,,z kosmosu" (z pewnością po zajęciach z nimi sobie poradzisz :) !). [*Nie wymagam żadnych podręczników, zbiorów zadań, repetytoriów. Posiadam wszystkie które są na rynku, mogę Ci wskazać które są dobre, z niektórych będziemy korzystać na lekcji - tzw. kserówki).
Potrzebujesz tylko zeszyt, zapał do pracy i dobry humor :)

5. Sprawdzanie wiedzy i umiejętności
Spokojnie, nie będę Cię katował ogromem katkówek i sprawdzianów, jak w szkole, ale co lekcję poproszę Cię o rozwiązanie 2-3 zadań, oczywiście nie na ocenę. Chcę zobaczyć, czy wszystko zostało zrozumiane, a Ciebie oswoić z presją czasu, z którą bedzie miała miejsce na maturze. 

6. Pomoce edukacyjne
Jestem zwolennikiem wykorzystywania róznych pomocy mających na celu naukę za pomocą skojarzeń i mnemotechnik. Dlatego bardzo często na zajęciach porównuję cząsteczki, atomy i reakcje do zachowań ludzkich, kuchni czy różnych sytuacji - celem łatwiejszego zrozumienia i zapamiętania czegoś. U mnie pierwszeństwo ma nauka na skojarzenia i zrozumienie, dopiero później ,,wykucie na blachę’‘. Taki sposób uczenia się świetnie sprawdza się w czasie trudnych studiów.

7. MATURY PRÓBNE i dodatkowe powtórki
Opracowany rozkład materiału na cały rok szkolny pozwala na gruntowne powtórzenie materiału (na trudniejsze tematy poświęcone jest więcej czasu), powtórzenie jeszcze raz rzeczy, które sprawiają uczniowi szczególną trudność i rozwiązywanie arkuszy matur próbnych.

8. Sukcesy moich uczniów
Średnia wyników z matury moich uczniów (chemia) z ubiegłego roku: 83%, przy średniej w całym kraju 42% (przygotowałem do matury z chemii w ubiegłym roku łacznie 15 osób). Z tego roku:  100% (OlChem), 95%, 93%, 90%, 87%,  85%, 80%, 80%, 78%, 75%, 68%, 65%, 58%

Nie sposób jednak opisać dokładnie jak wyglądają moje zajęcia w jednym poście, więc zapraszam do zadawania pytań w prywatnych wiadomościach, telefonicznie, itd.
Zaznaczam, że nie są one zobowiązujące !

Jeśli chcesz dobrze przygotować się do matury czy innych egzaminów na studia, to zapraszam na lekcje próbne.
Gwarantuję miłą atmosferę i pełen profesjonalizm. 

Wypracowany przez lata model nauczania, doświadczenie wprowadzeniu zajęć dydaktycznych ze studentami, duża wiedza, cierpliwość oraz zapał do pracy powodują że co roku moi uczniowie sięgają po wymarzony sukces!

 

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2014 - 05.2019
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Magister
Farmacja
10.2019 - aktualnie
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Doktor
Farmacja - studia doktoranckie
Kursy i szkolenia
.
Szkolenie dla egzaminatorów maturalnych OKE
Doświadczenie
01.2018 - aktualnie
Wydział Farmaceutyczny WUM

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 14
ołówekDodaj opinię
avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lipca 2019

Dzięki Arkowi zdobyłem tytuł finalisty Olimpiady Chemicznej. Jakkolwiek zgłosiłem się dopiero przed ostatnim etapem, więc część materiału miałem zrobione, ale Arek jakoś to wszystko zebrał, podsumował i potrafił wytłumaczyć materiał ze studiów bez wcześniejszego przygotowania. Polecam do matury, bo musi być świetny skoro tak dobrze radzi sobie z materiałem do Olimpiady Chemicznej

avatar
E
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 lipca 2019

Dzięki Arkowi, jego doświadczeniu o dużej wiedzy zdobyłem na maturze 95% ! Bardzo dziękuję za wszystko !

Arkadiusz

Sam zapracowałeś na sukces ! wzór dla innych uczniów :)

avatar
Wiktoria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 maja 2019

Wymarzony korepetytor! Świetnie prowadzone lekcje, świetna motywacja do pracy, miła, luźna atmosfera (ale nie umniejszało to poziomowi zajęć). Polecam każdemu, kto wie, ze ciężka praca wymaga dobrego korepetytora, który uczy, oraz wymaga, a nie jest kolegą czy koleżanką. Dzięki jego ogromnej wiedzy zauważyłam wiele błędów, które wyniosłam ze szkoły. Gratuluję mu cierpliwości, dziękuję za poświęcenie- jak dla mnie po prostu MISTRZ !

Arkadiusz

Chciałbym żeby każdy kto przychodzi na lekcje był tak zmobilizowany !

avatar
Weronika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 kwietnia 2018

Arek jest najlepszy ! Po jednych zajeciach z nim zrozumialam podstawy kinetyki chemicznej. Zajecia poparte filmami doswoadczen licznymi kserowkami z materialami ! Mocno polecam rowniez notatki Arka - napisal swoj skript z notatkami i zadaniami. Potrafi rozwiazac kazde zadanie, szacun za to duzy !!!!

avatar
Aga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 kwietnia 2018

Bardzo dobry nauczyciel !

avatar
Dominika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 kwietnia 2018

Swietny sposob nauczania, Arek uczy tylko tych rzeczy, które sa wymagane na maturze. Skojarzenia ktore pokazuje na lekcji sa wartosciowe i mega ulatwiaja nauke. Polecam bo bralam lekcje u kilku korepetytorow i Arek okazal sie najlepszy

avatar
Zuzia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 lipca 2017

Arka poznałam rok temu gdy szukałam osoby która pomoże mi przygotować się do poprawy matury z chemii. Z swojego wyniku który wynosił niecałe 50% poprawiłam maturę na 85%, nie wierzyłam, że uda mi sie napisać mature tak wysoko i dostac na wymarzone studia. Na każdej lekcji były kartkówki, ktore dodatkowo motywowały do nauki, a co jakis czas sprawdziany. Z Arkiem rozwiązałam bardzo dużo arkuszy i robiliśmy zadania z przeróżnych zbiorów. Gdy czułam, że z czymś mam jeszcze problem lub tego nie rozumiem, mówilam o tym na lekcji i na nastepnej dostawałam materiały z zadaniami i teoria abym jak najlepiej wszystko zrozumiala. Z całego serca polecam Arka jako nauczyciela. :)

avatar
Edyta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 maja 2016

Arka znam od dwóch lat, dzięki niemu jestem na medycynie. Zgłosiłam się do niego na początku klasy maturalnej, ze względu na małą wiedzę wyniesioną ze szkoły. Arek ułożył wtedy dla mnie specjalny test, zobaczyliśmy czego nie potrafię, zwłaszcza że wynik był nie za ciekawy ;( Nie wierzyłam w to, że mogę się dostać na kierunek lekarski, bo wiadomo że musiałabym mieć wysoki wynik z matury z chemii... . Arek powiedział żebym się nie załamywała, że on mnie przygotuje dobrze do matury, tylko muszę bardzo dużo pracować, robić zadania domowe ze zrozumieniem, zadawać nawet najgłupsze pytania (a zadawałam głupie i na jego miejscu bym siebie wyrzuciła, jednak jest mega cierpliwy ;)), przerabiać po kolei te cudowne 30 matur, które mi wysłał... . Gdy napisała maturę, miałam mieszane uczucia, ale wiedziałam że powinno być ok. Tak też było bo miałam 93% ! Wynik ten to owoc nie tylko mojej pracy, ale w szczególności czasu który Arek mi poświęcił, zaangażowania, a również- co ważne- wsparcia, którego potrzebowałam. Polecam wszystkim, a w szczególności tym, którzy są w tak beznadziejnej sytuacji w jakiej ja byłam. Serio, warto, bo On mega dobrze uczy, lepiej niż nie jeden nauczyciel !

avatar
Mańka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 maja 2016

Nie spotkałam do tej pory tak dobrego nauczyciela! Arek ma w tej chwili o wiele większą wiedzę niż moja nauczycielka w szkole, dlatego każdą lekcję ze szkoły robimy raz jeszcze. Współpracujemy już od roku, nigdy się nie zawiodłam na nim, zawsze znajdzie dla mnie czas, nawet tłumaczy mi zadania przez telefon w sytuacjach emergency ;) W tej chwili wiem, że nie muszę się bać o dobry wynik na maturze, wiedząć, że mam tak dobrego korepetytora. Wcześniej nie lubiłam chemii, całkowicie jej nie rozumiałam, jednak Arek tłumaczy ją w sposób łatwy, za pomocą skojarzeń, jednak w pełni profesjonalnie. Na każdych zajęciach dostaję konspekt, oraz zestaw zadań do danego tematu, z różnych zbiorów, które bardzo często w podobnej formie pojawiają się na sprawdzianach. Arek robi kartkówki, sprawdziany, których na początku się obawiałam, jednak w tej chwili motywują mnie one do nauki i systematyzują wiedzę. Na lekcji panuje luźniejsza atmosfera, jednak zawsze w pełni wykorzystujemy czas przeznaczony na zajęcia, często trwają nieco dłużej, a Arek nie bierze za to kasy ;) Bardzo polecam jako NAJLEPSZEGO korepetytora z chemii - na pewno w Warszawie ;)

avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 maja 2016

Arek jest świetnym nauczycielem. Posiada bardzo dużą wiedzę zarówno z chemii jak i z biologii. Jest bardzo cierpliwy i wyrozumiały. Tłumaczy zagadnienia do momentu, aż w końcu się zrozumie. Posiada wiele materiałów często niedostępnych dla uczniów. Zawsze przygotowany do lekcji. Wymagający, ale mobilizujący do pracy. Serdecznie polecam każdemu :)

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 marca 2016

Lekcje z Arkiem to prawdziwa przyjemność. Nie dość, że tłumaczy przejrzyście, ma do tego wieeeelką cierpliwość i nawet opornego ucznia, takiego jak ja, potrafi czegoś nauczyć. Na jego lekcjach panuje luźna atmosfera, jednak potrafi w pewnych momentach przycisnąć i zmobilizować do nauki. Spokojnie mogę go polecić jako korepetytora ;)

avatar
Patrycja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 marca 2016

Arek to fantastyczny nauczyciel. Bardzo zabawny, przyjacielski. Jasno i przejrzyście tłumaczy różne zagadnienia. Pomógł mi zrozumieć działy, które sprawiały mi ogromny kłopot. Systematyczny, zawsze przygotowany. Atmosfera na zajęciach jest świetna, ale mobilizująca do pracy. Dzięki jego pomocy wierzę, że uda mi się osiągnąć super wynik na maturze :)

avatar
Klaudia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 maja 2015

Arek to miły, sympatyczny i zabawny korepetytor. Lekcje z nim to prawdziwa przyjemność. Bardzo dobrze, jasno wszystko tłumaczy. Już po kilku lekcjach zauważyłam ogromną poprawę w moim sposobie biologicznego rozumowania :D Mocno polecam :)

avatar
Aneta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 maja 2015

Naprawdę gorąco polecam!!! Bardzo rzetelny korepetytor z super podejściem do swoich uczniów. Lekcje tłumaczy w sposób bardzo obrazowy i przede wszystkim łatwo zrozumiały. Na korepetycjach bardzo ceniłam sobie u niego to, że nie narzucał mi swojego sposobu myślenia. Potrafił dostosować się do sposobu rozwiązywania zadań, jaki został mi wpojony na lekcjach w liceum a dodatkowo wytłumaczył mi go przejrzyście krok po kroku, dzięki czemu nie musiałam już dłużej wkuwać wszystkich przykładów na pamięć. Dzięki Arkowi zdałam chemię na 82% i jestem teraz szczęśliwą studentką farmacji. :) Polecam wszystkim, którzy chcą się dostać na wymarzone studia, bo NAPRAWDĘ WARTO!!!! Tym bardziej, że cena korepetycji też jest bardzo przystępna! ;)

ołówekDodaj opinię