Angelika Ptak

Ostatnia aktywność:
ponad 2 miesiące temu
 
Korepetytor prowadzi zajęcia online
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Filozofia50 / 60 min

Angelika Ptak

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4,5/59 opinii

Prezentacja video

Opis ogłoszenia

Od dwóch lat zajmuję się zawodowo przygotowaniem do matury z filozofii. Moi podopieczni to laureaci olimpiady filozoficznej oraz maturzyści, którzy dostali się na wymarzone studia. Jestem studentką filozofii na Uniwersytecie Warszawskim.

Metoda nauczania:
Doświadczenie korepetytorskie nauczyło mnie, że każdy uczeń jest indywidualną jednostką. Dlatego zawsze słucham potrzeb drugiej strony.
Najlepiej uczysz się przez doświadczenie i przykłady?
Wolisz słuchać?
Czytać?
A może wszystko naraz?
Lub sam nie jesteś tego pewny?
Dostosujemy naukę pod efekt, a nie metodologiczne kłucie materiału na pamięć.

Jeśli chodzi o przygotowanie pod maturę (gdyż uczę także do olimpiady filozoficznej, zaliczeń na studiach oraz hobbistów) to skupiam się w dużej mierze na problematycznym myśleniu, tworzeniu prac pisemnych (bo 50% punktacji matury to praca pisemna!) a także na warsztacie logicznym, który najlepiej jest ćwiczyć w łączności z resztą tematów.
Skupiam się też na ćwiczeniu terminologii filozoficznej w sposób użyteczny. Gdy przygotowujesz się od zera do matury musisz opanować mnóstwo nowych terminów naukowych, których nauczam w praktyce. Lepiej jest używać danego słowa w rozmowie i utrwalać przez praktykę, niż tylko wkuwać na pamięć (wtedy jest większa szansa że użyjesz danego terminu w pracy pisemnej, nawet pod wpływem stresu! A znając jedynie definicję danego słowa - nie będziesz go używać w sposób spontaniczny.)
Korzystam także z metod efektywnej nauki - fiszek, notatek, komunikatorów, uczenia na przykładach.
No i oczywiście obowiązkowo przy nauce filozofii - tekstach źródłowych.

Prowadzę kanał na youtube dedykowany maturze z filozofii. Znajdziesz mnie pod nazwą: Korepetycje z Filozofii. Koniecznie sprawdź!

Zajęcia utrzymuję w przyjacielskiej atmosferze, przepełnionej humorem ale też dyscypliną i efektywną nauką.
Tutaj najważniejszy jest uczeń.
Zdarzają się sytuacje, kiedy np. trzeba troszkę obciąć materiał do nauki i wybrać z niego najbardziej potrzebne tematy, gdyż np. uczeń za późno zaczął naukę do matury, egzaminu. Wtedy moim zadaniem jest wybranie najbardziej pragmatycznego pod maturę materiału z podstawy programowej. Tak, żeby wynik końcowy był jak najwyższy.
Oraz analogicznie w drugą stronę - gdy uczeń jest nadwyraz zafascynowany przedmiotem i chciałby poszerzać swoją wiedzę w sposób obszerniejszy niż podstawa programowa - tutaj również moim zadaniem jest zainteresowanie go tymi zagadnieniami filozoficznymi, których będzie uczył się z przyjemnością.

Filozofia to moje zamiłowanie. Za cel stawiam sobie prowadzenie zajęć w taki sposób, aby zarazić pasją drugą stronę.

Zapraszam na pierwszą bezpłatną lekcję!

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 9
avatar
Patrycja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 października 2021

Miła, kompetentna osoba. Potrafi dobrze przekazać wiedzę i zaciekawić filozofią. Polecam!

avatar
Justyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka1/5
24 sierpnia 2021

Niestety bardzo nie polecam. Pierwsze spotkanie było bardzo profesjonalne, po czym kontakt został zerwany mimo dwóch umówionych kolejnych lekcji. Brak odpowiedzi na telefony, wiadomości i połączenia w komunikatorze.

Angelika Ptak

Dzień dobry. Tak, wiem o jaką sytuację chodzi. Faktycznie miała miejsce, znajdowałam się wtedy w szpitalu i całkowicie nie miałam głowy żeby poinformować o tym każdą osobę, z którą współpracowałam. Przez większość czasu byłam nieprzytomna. Mój błąd, przepraszam najmocniej.

avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 sierpnia 2021

Świetne lekcje! Maturka zdana bardzo dobrze, a uczyłam się z Angeliką mniej niż rok :) Jestem bardzo zadowolona, czuję że mój światopogląd się rozszerzył i totalnie polecam wszystkim, którzy chcą się trochę rozwinąć

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 maja 2021

Serdecznie polecam współpracę z Angeliką, zwłaszcza (ale nie tylko) maturzystom. Angelika w pół roku pomogła mi od zera przygotować się kompleksowo do matury z filozofii na poziomie rozszerzonym. Jako korepetytorka jest bardzo cierpliwa i wyrozumiała. Potrafi przystępnie wytłumaczyć nawet najtrudniejsze fragmenty materiału. Jest także punktualna i słowna, zawsze przygotowana do przerobienia w pełni danego tematu. Dodatkowo, to bardzo sympatyczna osoba, a lekcje z nią są czystą przyjemnością :)

avatar
Gosia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 kwietnia 2021

Bardzo polecam!!! Mimo krótkiego czasu przygotowała mnie super do matury :)

avatar
Magdalena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 kwietnia 2021

Lekcje z Angeliką są świetne, przed maturą miałam bardzo mało czasu na nauczenie się filozofii od nowa, ale dałyśmy radę przerobić podstawę programową w bardzo krótkim czasie. Ma super podejście, bardzo mnie zainteresowała filozofią, polecam wszystkim te lekcje!!

avatar
Wiktoria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 kwietnia 2021

Angelika to świetna korepetytorka! Do prowadzenia zajęć podchodzi z pasją, cierpliwością i pełnym profesjonalizmem. Serdecznie polecam :)

avatar
Kaja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 kwietnia 2021

Angelika to super korepetytorka, na której pomoc można liczyć w każdej chwili. Lekcje są prowadzone w przyjemny i przejrzysty sposób. Jestem bardzo zadowolona z zajęć!

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 lutego 2021

Bardzo uczciwa i kompetentna osoba. Przygotowala mnie bardzo dobrze do egzaminu na celująco. Polecam

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.