Ostatnia aktywność:
5 dni temu
Online
Warszawa
Kraków
Wrocław
Poznań
Gdańsk
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Hi there,

I have some "Food For Thought"  for you:

Many adults approach the process of improving their spoken English with  a lot of emotions and fear.  

They treat the upcoming meetings or job interviews as a bad nightmare which should be over soon. But the nightmare never ends. You might somehow get the job but meetings will still go on.

Others approach the “English problem” with a short-term burst of motivation where they want to reach to the next level through some intensive courses .

It also doesn’t work . Yes, such a course might give you some temporary confidence and some fluency. But the effect will soon evaporate like the morning dew once the sun (of time) rises. Moreover, it creates a lot of unnecessary stress .

And you will end up feeling more frustrated than before. 

Many adults want IT English or Legal English or Marketing English or Real Estate or Accounting English or  something else which can make you a fluent speaker “only in your area” . There is no such thing.

It is like trying to loose the belly fat. There is no such thing as "spot reduction". Well, surgery is one and that’s what you do when you go for "limited" solutions with a "limited mindset".

The above approaches simply don’t work because they are not based on the basic principles of truly learning something.

In fact, they cause a lot of invisible damage to your motivation . And you get stuck in a cycle because the core issue has not been addressed.

You can try to apply some "techniques or tricks" but in reality learning any skill (like spoken English) needs honest effort from your side and your teacher’s side.

I offer an in-depth (and fully customised) Business English Program (lessons) which will take you from any level to the C2 Level in English (especially in Spoken English). 

If you are interested in diverse business and social topics (and also in the concept of self improvement), you will really like these lessons.

-------------------------------------- -------------------------------------- --------------------------------------

Personal Note:
I find that these lessons are much more suitable for people who are more curiousorganised , and interested in systematic , long-term changes.

In the last 17 years of teaching, I have seen that Entrepreneurs and people with IT, Law and Consulting background profit the most from these lessons as they are constantly learning something new because of their profession.

However, I just want to point out that everyone is welcome to join these lessons. 

BUSINESS ENGLISH Program  includes:

 • Transforming the level of your “Spoken English” from any level to C2 level
 • Training modules on mastering Business Presentations
 • “Mastering English Vocabulary” without ever memorising words
 • “Accent Neutralisation” to get rid of the Polish accent
 • Learning the art of modulation to impress your interlocutor
 • Using English Grammar precisely to communicate accurately and efficiently (WITHOUT any written Grammar Exercises)
 • Establishing daily, weekly monthly routines to enable automatic language learning
 • Full printable feedbacks covering all grammatical and pronunciation mistakes made by you during your speaking
 • Plus a collection of useful frequently used words and expressions from each lesson.

Important (The First Meeting):

 • The first meeting is for FREE !
 • The first meeting is to check if we are a good fit
 • To book the first free meeting please write me your Age, Background and preferred time/day for regular lessons (Also write if you are flexible with time - There are no free slots after 15.00.)

-------------------------------------- -------------------------------------- --------------------------------------

Please DO NOT contact:

 • If you are a language school or an agent or a company looking for teachers to work for you
 • If you are looking for short-term English lessons that too only in 1 area 

-------------------------------------- -------------------------------------- --------------------------------------

TEACHERS’ BACKGROUND:

Business English Coach

Education:
Masters in Management from ESCP Europe - École Supérieure de Commerce de Paris (Grandes écoles) in Paris, France.

CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults) from Cambridge.

Other Work Experience:
In banking, consulting and headhunting working in Paris, London and Warsaw in companies such as BNP Paribas, AXA, Allianz.

Former TOEFL Instructor

Students from Companies:
Microsoft, Vogue, PwC, Deloitte, Bank Millenium, Novartis, Poczta Polska, Makro Polska, PKO Bank Polski, Bank Pekao SA, ING Bank Śląski, EY, Accenture, Mastercard, Disney, Kompania Piwowarska, Heinz, Polpharma, Glenmark, GSK Polska, Adamed Group, Oracle, Société Générale  etc.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
Sobota
Niedziela

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
07.2006 - 03.2009
École supérieure de commerce de Paris
Magister
Finance
Kursy i szkolenia
07.2018
CELTA
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 55
avatar
Michal
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 grudnia 2023

Vikram posiada swoja metodę nauczania, jest ona niestandardowa. Jeśli ktoś docenia naukę nowych rzeczy i poszerzanie horyzontów na pewno wyciągnie wiele pozytywnych emocji i dużo wiedzy z tych lekcji. Lekcje z Vikramem
są procesem, musimy dać im czas żeby zobaczyć największe rezultaty.
Cierpliwość i sumienność ucznia są najważniejsze. Głównym celem lekcji jest mówienie. Jak najbardziej mogę polecić lekcje z Vikramem.

avatar
Antoni
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 czerwca 2023

Mialem wielu nauczycieli jezykow obcych w zyciu i z czystym umieniem moge powiedziec, ze Vikram jest najlepszym z jakim pracowalem. Z Vikramem pracuje sie w ramach ustalonych i wypracowanych przez lata regul. Podczas lekcji mocno sie ich trzymamy, ale daja one bardzo dobre efekty. My pracujemy razem ok. 8 miesiecy i postep, ktory w tym czasie zrobilem jest naprawde niesamowity (zaczynalem juz z dosyc wysokiego poziomu, gdyz pracowalem juz wtedy za granica w branzy telekomunikacyjnej w pelni po angielsku).
Vikram skupia sie na 3 elementach, ktore wzajemnie sie uzupelniaja – mowienie (parafrazowanie tekstow i wypowiedzi wlasne), gramatyka (opracowanie wlasne Vikrama dot. obszarow gramatyki) i praca wlasna (teksty podsylane do analizy; ksiazki/blogi/podcasty/seriale rekomendowane do poziomu). Niektore momenty lekcji moga byc trudne, bo wydaje sie, ze inaczej byloby lepiej albo czegos nie chcemy robic, ale warto zaufac Vikramowi, bo z czasem wszystko sie rozjasnia i widzimy jak elementy tej ukladanki tworza calosc.
Jezeli jest sie gotowym na sporo pracy pomiedzy zajeciami i ma sie otwarta glowe na nowe metody nauczania, to naprawde polecam wspolprace z Vikramem. Jest to nauczyciel, ktory naprawde chce zrobic swoja robote dobrze i to jest priorytetem, a efektem sa bardzo wyrazne postepy w angielskim.

avatar
MZ
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 listopada 2022

Jeżeli szukasz nauczyciela który nauczy Cię języka, to trafiłeś we właściwie miejsce. Vikram jest nauczycielem metodycznym, wszystko co będziesz robić na jego zajęcia ma konkretny cel. Vikram dostosowywuje lekcje do Twojej osobowości, zapotrzebowań i aktualnego stanu wiedzy. Lekcje te to najlepszy przykład tak zwanej "Deliberate Practice". Na zajęciach pojawią się zagadnienia gramatyczne - do których Vikram także ma dość niekonwencjonalne podejście, natomiast bardzo skuteczne. Jeżeli do dziś masz problem kiedy używać Present Simpla a kiedy Present Perfect, po zajęciach gramatycznych z Vikramem nie będziesz miał co do tego wątpliwości. Lekcje te wykraczają po za 1 godzinne spotkanie, wymagana jest praca codzienna w której ten nauczyciel także będzie Cię prowadził. Wszystko po to żeby zmaksymalizować efekty nauki. Jeżeli szukasz czegoś więcej niż tylko codziennej dawki rozmówek angielskich to jest to miejsce dla Ciebie :) W przeciwnym wypadku scrolluj dalej.

avatar
Leszek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 czerwca 2022

Nie należę do osób uzdolnionych językowo i byłem przekonany, że niewiele jestem w stanie poprawić w tej mierze. A języka angielskiego potrzebuję w swoje pracy zawodowej. Myślę, że jak większość z nas, wkładałem w naukę wiele wysiłku. Efekty były niestety mierne. Wszystko kończyło się na biernej znajomości języka. Mr Vikram kompletnie zmienił moje myślenie o nauce języka. Wystarczył rok i jestem całkowicie wolny! Mówię po angielsku, rozumiem i jestem rozumiany. Cudowne uczucie. Dodam, że Vikram jest wyjątkowo miłym, taktownym i bardzo doświadczonym nauczycielem. Dziękuję Mr Vikram.

avatar
Andrzej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 grudnia 2021

Polecam lekcje z Vikramem. Krok po kroku realizuję swoje cele. Wiele narzędzi wykorzystywanych w nauce nie jest na codzień spotykanych na kursach w większości szkół, a są one bardzo praktyczne i pomocne w rozwijaniu umiejętności językowych. Vikram dużo wymaga od ucznia, ale jeśli ktoś chce się uczyć języka lub rozwijać językowo to bardzo dobrze. Sporo pracy domowej, która wyrabia systematyczność obcowania z językiem. Cenię sobie dużą ilość mówienia po angielsku, włącznie z tłumaczeniem zasad gramatyki po angielsku i i korygowaniem błędów w w wypowiedziach także po angielsku. W ostateczności Vikram z łatwością przestawia się na język polski aby dopełnić wyjaśnienia. Jeśli ktoś chce się uczyć i jest przygotowany na systematyczną pracę to szczerze polecam.

avatar
Piotr
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 grudnia 2021

Uczęszczam na zajęcia Vikrama już od prawie roku raz w tygodniu. Przed zajęciami mój poziom języka angielskiego był już całkiem wysoki (C1/C2), mimo to te zajęcia dały mi na prawdę dużo. Pozwoliły mi przede wszystkim na neutralizacje mojego akcentu oraz skupienie się na korzystaniu z konkretnych czasów w odpowiednim momencie, tak aby moje intencje były odbierane odpowiednio, przez odbiorcę z którym rozmawiam. Odkryłem również od razu po rozpoczęciu współpracy z Vikramem wiele błędów, które popełniałem a nie byłem nawet świadomy (m.in gramatyczne podczas mówienia). Lekcje są bardzo ciekawe (nawet gramatyczne), chociaż moimi ulubionymi są zdecydowanie 'speaking lessons', gdzie głównym zadaniem jest przefrazowywanie i wplecenie swojej opinii na temat przeczytanego przed lekcją artykułu, który Vikram dobiera tak aby był dla Ciebie ciekawy. Sam Vikram jest bardzo profesjonalną, miłą i dobrze zoorganizowaną osobą i z czystym sumieniem mogę polecić jego lekcje każdemu bez względu na poziom zaawansowania :)

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 grudnia 2021

Po ponad roku współpracy z Vikramem sądzę, że jest jednym z najlepszych nauczycieli z którymi zdarzyło mi się pracować (nie tylko nauczycieli języka). Po wielu latach "nauki" potrzebowałem usystematyzowania wiedzy, a dostaję to i znacznie więcej. Lekcje nie są luźnymi pogawędkami, a częścią bardzo przemyślanego autorskiego programu, poruszającego wszystkie aspekty języka. Większość lekcji to wypowiedź na wybrany temat (przeważnie na podstawie artykułu) - będziesz mówić przez większość lekcji. Vikram w tym czasie notuje, poprawia błędy, zadaje pytania. Uczeń otrzymuje feedback, który pozwala na poprawienie i przemyślenie błędów. Bardzo podoba mi się sposób w jaki Vikram wyjaśnia gramatykę - niekonwencjonalny i wyjątkowo skuteczny. Wyjątkowy jest też sposób nauki słów - wymagający myślenia i zaangażowania, trudny na początku, ale działa. O to przecież w tym wszystkim chodzi - skuteczność.

Lekcje prowadzone są według ustalonych reguł, które na początku mogą wydawać się dość ścisłe. Po jakimś czasie okazuje się, że są potrzebne i pomagają Tobie. Im szybciej zaufasz, że nauczyciel wie co robi, tym lepiej dla Ciebie. Będziesz dużo myśleć i analizować, czasem pojawi się frustracja. Nie będzie drogi na skróty, magicznych rozwiązań, błyskawicznych efektów. Będziesz mieć bardzo dobrego przewodnika, ale to Ty musisz wykonać pracę. Praca ta wymaga zaangażowania, zmiany sposobu myślenia o języku (i nauce ogólnie), wypracowania nawyków. Dostaniesz do tego najlepsze narzędzia. Nie zrobisz tego w ciągu miesiąca, ani w czasie godzinnej lekcji. Jeśli poświęcisz czas, będziesz mieć motywację i ciężko pracować - będą efekty. Jeśli to Cię nie interesuje, nie marnuj czasu. Oprócz pracy, będzie też satysfakcja i (przynajmniej dla mnie) dobra zabawa - przeczytasz artykuły na różne tematy, obejrzysz filmy i seriale, przeczytasz książki. Im bardziej otoczysz się angielskim, tym szybciej zrobisz postępy.

Podsumowując... Jeśli wiesz czego chcesz i systematyczna praca Cię nie przeraża - wybierz Vikrama jako mentora. Nauczysz się języka, a może przy okazji czegoś więcej. Bardzo polecam!

avatar
Beata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 kwietnia 2021

Korzystam z regularnych zajec z p. Vikramem od roku: dzieki lekcjom przelamalam opor przed mowieniem, i obawe ze nie bede zrozumiana.
Bardzo doceniam profesjonalizm i zaangazowanie Nauczyciela: nie ma typowych zadan podrecznikowych, w czasie lekcji glownie mowi uczen, Nauczyciel ingeruje, gdy jest potrzeba: zadaje pytania, na biezaco koryguje bledy. Lekcje zawsze zaczynaja i koncza sie punktualnie, Po kazdych zajeciach uczen otrzymuje feedback, regularnie omawiany jest postep w nauce (lub jego brak). P. Vikram proponuje roznorodne tematy i narzedzia do nauki jezyka, mozna wybrac i korzystac z tych, ktore odpowiadaja uczniowi. Wymagana jest praca wlasna poza lekcjami i przygotowanie do kazdej lekcji. Odpowiada mi bardzo wysoka kultura osobista i dyplomacja Nauczyciela, a jednoczesnie szczerosc, jesli chodzi o przekazywane informacje zwrotne. Bardzo polecam p. Vikrama jako nauczyciela kazdej osobie, ktora jest na serio zdecydowana na doskonalenie znajomosci jezyka i poszukuje osoby, ktora jednoczesnie uczy, inspiruje i motywuje.

avatar
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 lutego 2021

Dopiero zajęcia z Vikramem pozwoliły mi zrobić duży progres jeżeli chodzi o posługowanie się językiem angielskim. Zajęcia i nowatorska metoda prowadzenia zajęć i nauczania gramatyki okazały się bardzo skuteczne. Bardzo polecam!!!

avatar
Kacper
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 maja 2020

Vikram jest nauczycielem godnym najwyższego polecenia. Podchodzi do lekcji z niezwykłym zaangażowaniem i naprawdę czuć, że zależy mu na tym aby uczeń robił systematyczne postępy. Każda lekcja jest podsumowana informacją zwrotną z jego strony, zawierającą między innymi listę błędów ucznia które są korygowane wspólnie na kolejnych zajęciach. Co ważne, jego program nauczania jest nastawiony na autentyczny progres ucznia. Vikram jest wymagającym nauczycielem, tak więc ci którzy chcą po prostu przyjść i luźno pogadać, mogą być zawiedzeni. Nieprzygotowanie ze strony ucznia jest szybko wychwytywane przez Vikrama i komunikowane, tak więc nic się nie da ukryć :))) Bardzo gorąco polecam !

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 maja 2020

Angielskiego uczę się z przerwami od kilkunastu lat i byłam już sfrustrowana, że nie udaje mi się osiągnąć oczekiwanego poziomu. Bardzo polecam naukę metodą Vikrama, mi najbardziej pomogło, że Vikram jest uważny na błędy i nie macha nie ręką dzięki czemu dość szybko można wyłapać jakie błędy popełnia się najczęściej i faktycznie zrobić postęp. Vikram nie oczekuje, że lekcje będą trwały latami, zależy mu na realnym postępie w przeciągu roku/dwóch. Podoba mi się struktura zajęć, to nie są luźne pogadanki gdzie często zdarza się, że lektor mówi więcej niż uczeń. Zajęcia dla zmotywowanych, jeśli ktoś nie ma czasu/ chęci to nie mam sensu. Przede wszystkim wielki plus za nastawieni na realny, dość szybki postęp.

avatar
Magdalena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 maja 2020

Lekcje z Vikramem są naprawdę super!

Vikram jest profesjonalistą, i jest przede wszystkim bardzo dobrym pedagogiem i coachem. Z pomocą Vikrama wyeliminowałam złe nawyki, które mnie blokowały i uniemożliwiały zrobienie szybkich postępów w nauce. W tym samym czasie, dzięki wiedzy Vikrama, przyswoiłam nowe wzorce, bez których osiągnięcie pełnej biegłości językowej może być trudne lub niemożliwe.

Tak, Vikram wymaga od swoich uczniów przygotowania się do każdych zajęć (mamy na to tydzień, gdyż materiały na kolejne zajęcia wysyłane są z tygodniowym wyprzedzeniem). Nie oszukujmy się, odpowiedzialność za naukę ponosi uczeń... "jeżeli uczeń jest gotowy, pojawi się Mistrz", a w kwestii nauki języka angielskiego, Vikrama śmiało można uznać za mistrza.

Co do kwestii merytorycznych- zajęcia są naprawdę ciekawe (nie wyobrażam sobie teraz uczęszczania na stacjonarny kurs, gdzie uczyłabym się z nudnego podręcznika). Vikram świetnie tłumaczy zagadnienia gramatyczne! Atmosfera zajęć jest bardzo fajna, każda minuta wykorzystana na maksa.

Z czystym sumieniem polecam Wam Vikrama.

avatar
Alicja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 maja 2020

Vikram jest oddanym, ale wymagającym nauczycielem. Zawsze przygotowany, nie podchodzi do nauczania w sposób szablonowy tylko dostosowuje swoje metody pod indywidualne predyspozycje ucznia. Dużo wymaga od siebie, ale jeszcze więcej od swoich podopiecznych. Wie, że nie ma drogi na skróty, a nauka języka to długa i wyboista podróż, która potrzebuje poświęceń.
Jestem z tych osób, które uczą się języka angielskiego całe życie, ale przez błędy zakorzenione w przeszłości i powtarzane przez lata, nie mogłam samodzielnie wyjść z językowego impasu i miałam wrażenie, że stoję w miejscu. Vikram identyfikuje moje błędy, a następnie pomaga mi je poprawiać, co zbliża mnie do wymarzonego poziomu znajomości języka (pełna swoboda w komunikacji zarówno na polu prywatnym jak i zawodowym).
Vikrama jako nauczyciela polecam wszystkim, którzy podchodzą do nauki na poważnie. Zajęcia z Vikramem to nie są popularne w dzisiejszych czasach konwersacje czy standardowe lekcje z podręcznikiem. Te zajęcia również nie są dla osób, które liczą na szybki efekt w stylu od zera do mistrza konwersacji w jeden miesiąc.
Do tego wszystkiego Vikram jest sympatycznym człowiekiem, który pomimo pilnowania granicy nauczyciel-uczeń, potrafi się śmiać i żartować :)

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 lutego 2020

Vikram to najlepszy nauczyciel j. angielskiego z jakim miałem okazję mieć lekcję. Przez 1,5 roku cotygodniowych lekcji, mój angielski (szczególnie w mowie, ale także w piśmie) zdecydowanie się poprawił. Metoda Vikrama uświadamia ci jakie błędy popełniasz, ale w szybkim czasie daje Ci pewność w rozmowie w języku angielskim. Lekcje są bardzo ciekawe, ze względu na fakt że masz możliwość przerabiania ciekawych i aktualnych artykułów czy też innych materiałów. Co istotne podczas lekcji przez zdecydowaną większość czasu Ty jesteś osobą która mówi - co jest dużym plusem w kontraście do konwersacji z innymi native speakerami.

Ogólnie bardzo polecam, szczególnie dla osób które posiadają motywację żeby poprawić swój angielski, w tym dla osób o profilu biznesowym. Dla takich osób Vikram jest naprawdę świetnym nauczycielem.

avatar
Szymon
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 stycznia 2020

Zajęcia z Vikramem są w pewnym sensie wyjątkowe - nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do nauki jakiegokolwiek języka, nie tylko angielskiego.

Przez 1,5 roku zajęć z języka angielskiego z Vikramem, zrozumiałem na czym polega nauka języka, jak ją przyswajać, jakie nawyki w sobie wyrobić oraz czego unikać. Vikram posiada bardzo unikatowy styl oraz program nauczania, który sam stworzył i bardzo szczegółowo dopracował. Polecam te zajęcia każdemu, kto jest chętny do pracy i poważnie podchodzi do nauki. Zastosowanie się do zaleceń Vikrama niemalże gwarantuje poprawę zdolności językowych. Muszę również zaznaczyć, że po 1,5 roku zajęć nadal są one dla mnie bardzo interesujące, a prace domowe nie są czymś niemiłym - wręcz przeciwnie, tematy są zazwyczaj bardzo interesujące.

Jest jednak warunek - należy podporządkować się do zasad, które ustala Vikram, nie są to zajęcia dla osób, które nie chcą odrabiać prac domowych i szukają jedynie partnera w konwersacji. Zasad jest sporo, jednak podążanie według reguł i wskazówek Vikrama naprawdę sprawia, że nasz angielski ulega poprawie.

Polecam z czystym sumieniem!

avatar
Kacper
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 stycznia 2020

Vikram jest najlepszym nauczycielem, jakiego dotychczas miałem.
Wypunktowałem poniżej, dlaczego uważam:
1. Jest native speaker’em :)
2. Głęboko przemyślana struktura lekcji.
3. Autorskie wyjaśnienie „czasów”, jasne do zrozumienia dla ucznia.
4. Poprawia błędy w wypowiedzi na bieżąco.
5. Ustala jasne zasady i wymaga ich przestrzegania, dzięki czemu uczeń wchodzi w odpowiedni rytm nauki.
6. Nauczył się polskiego, aby rozumieć przyczynę powtarzających się błędów polskich studentów - dzięki temu jest wstanie łatwiej je wyplenić.
7. W ramach prac domowych trzeba i czytać i słuchać / oglądać, a na lekcjach bardzo dużo opowiadać na temat materiału, który był zadany - dzięki czemu ćwiczymy i rozwijamy umiejętności czytania, słuchania i mówienia w sposób zrównoważony.
8. Jeśli praca domowa polega na przeczytaniu i opowiedzeniu tekstu, są to w większości interesujące tematy z różnych dziedzin życia, które chce się czytać.
9. Nie korzystamy z podręczników :)
10. Jest zaangażowany w swoją pracę, to prawdziwy nauczyciel z pasją, który kocha to co robi.

Jest jedna uwaga. Musisz się podporządkować do reguł. Jednak jeśli zależy Ci na nauczeniu się języka, to moim zdaniem nie ma innego wyjścia. Dzięki lekcjom z Vikramem mój poziom języka przez ostatnie 2 lata bardzo się podniósł, co jest najlepszą rekomendacją.

Ta opinia jest bardzo cukierkowa, ale oddaje rzeczywistość i należy się nauczycielowi, który który poza talentem do nauczania wkłada jeszcze w to dużo serca.

avatar
Malgorzata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4/5
9 stycznia 2020

Mam mieszane uczucia związane z lekcjami z Vikramem. Z jednej strony jego autorska metoda przynosi efekty. Jest wymagająca i trzeba poświęcić sporo czasu, żeby spełnić jego oczekiwania odnośnie poziomu przygotowania się do każdej lekcji - co moim zdaniem stanowi jednak pozytywny aspekt nauki z nim. Z drugiej strony lekcje stopniowo stają się monotonne i sztywne, nie zmuszają do kreatywnego i dynamicznego myślenia, ponieważ konspekt wypowiedzi przygotowuje się przed lekcją, a lekcja zasadniczo opiera się na wypowiedziach ucznia. Vikram w sposób obcesowy pilnuje swoich zasad, nie pozwala na żadne zmiany, grożąc zakończeniem nauki ... opowiadając o innych uczniach, z którymi zakończył współpracę ... Ponadto, to co najważniejsze i dla mnie okazało się niemożliwe do akceptacji - Vikram zmienia ustalenia. Dzisiaj bezpardonowo zmienił nasze wcześniejsze ustalenia (które 3 tygodnie temu potwierdził mailem) i niestety wyparł się ich. W sposób nieprofesjonalny, nie dając mi możliwości jakiejkolwiek reakcji na narzucone zmiany - zakończył współpracę. Może dlatego w ogłoszeniu w swoim opisie napisał o setkach swoich uczniów indywidualnych w Polsce ... chyba tylko nieliczni wytrzymują tę atmosferę ... " I have learned much more from teaching hundreds of individuals in Poland in all these years rather than from all my formal degrees and diplomas" ...

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 lipca 2019

Z Vikramem pracowałam prawie 2 lata (nauka języków to ciężka praca) i zrobiłam ogromne postępy w każdym aspekcie posługiwania się językiem angielskim. Jeżeli szukasz uczciwego nauczyciela, który jasno ustala zasady współpracy, ciągle udoskonala swój warsztat pracy, pomoże ci się zmotywować do systematycznej nauki języka, sprawi, że będziesz widzieć nie tylko swoje błędy ale też błędy innych ludzi oraz sprawi, że wreszcie będziesz zadowolony z poziomu swojego języka angielskiego, to takim nauczycielem jest Vikram. Moim zdaniem największą zaletą Vikrama jest to, że ani na chwilę nie pozwala zapomnieć, że odpowiedzialność za naukę języka ponosi przede wszystkim uczeń i nie ma tutaj żadnych magicznych sposobów. Regularność, systematyczność i sumienność - każda lekcja z Vikramem o tym przypomina. Virkam daje swoim uczniom doskonałe narzędzia do tego, aby proces nauki był był bardziej efektywny i dzięki swoim autorskim metodom pozwala usystematyzować całą wiedzę o języku angielskim. Przychylam się do wszystkich opinii, które mówią, że jak ktoś nie jest gotowy podporządkować się nauczycielowi i przygotowywać się na 100% do każdej lekcji, to Vikram nie jest nauczycielem dla takiej osoby. Dzięki lekcjom z Vikramem regularnie czytam książki i gazety w języku angielskim, bez sięgania co chwilę do słownika, oglądam filmy po angielsku i nabrałam pewności w posługiwaniu się językiem angielskim. A tak poza kwestiami czysto merytorycznymi, to Vikram jest bardzo inspirującą osobą, która nieustanie udoskonala siebie i ciągle zastanawia się jak lepiej wykonywać swoją pracę. Podsumowując, dla wszystkich zdesperowanych osób, które sądzą, że nigdy nie nauczą się języka na dobrym poziomie (sama byłam taką osobą), gotowych do systematycznej i ciężkiej pracy, nie ma lepszego wyboru niż Vikram.

avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 maja 2019

Polecam! Uczęszczałam do kilku szkół języka angielskiego i prywatnie do kilku nauczycieli. Żadna z metod nie przyniosła takiego efektu jak autorska metoda Vikrama. To bardzo zaangażowany nauczyciel, któremu zależy abyś z zajęć wyszedł z wiedzą a także motywacją do nauki. Nie korzystamy z żadnych podręczników, w zamian za to opracowujemy ciekawe artykuły z BBC lub nagrania TED.
Jeśli jesteś osoba, której rzeczywiście zależy na szybkiej nauce języka to Vikram na pewno Ci w tym pomoże.
Polecam!

avatar
marcin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 kwietnia 2019

Zajęcia u Vikrama, w tym sposób ich prowadzenia, struktura, podejście do nauczania, są w mojej ocenie czymś unikatowym na rynku. Zajęcia są wysoce ustrukturyzowane i oparte o własne, bardzo efektywne metody, które w każdym aspekcie, w tym zwłaszcza sposobu nauki gramatyki, czasów, słownictwa, są zupełnie inne niż te, których dotychczas uczono mnie w szkole lub na innych kursach językowych. Vikram stara się ciągle doskonalić metodykę, opracowywać i implementować nowe moduły, a przede wszystkim stosować indywidualne podejście do każdego ucznia, tak aby lekcje przynosiły efekty.
W mojej ocenie zajęcia te będą jednak odpowiednie jedynie dla osób, które wiedzą co chcą osiągnąć, są niezwykle zdyscyplinowane i wysoce zmotywowane, są przygotowane aby włożyć wysiłek w osiągnięcie celu, a przede wszystkim, bez względu na stanowisko, które zajmują, wiek czy doświadczenie, wiedzą na czym powinna polegać właściwa relacja nauczyciel-uczeń, w tym potrafią zaufać metodom stosowanym przez nauczyciela oraz respektować ustalone przez niego reguły. Tylko tak zajęcia te mogą być efektywne. W innym przypadku polecam rozważenie wyboru innych zajęć lub kursu konwersacyjnego, bowiem szkoda czasu i energii przede wszystkim Vikrama jako nauczyciela, który uczy z pasją, wkłada wysiłek w to co robi i tego samego oczekuje od swoich studentów.
Szczerze polecam, jednak tylko dla naprawdę zmotywowanych.

avatar
Filip
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 stycznia 2019

Jeżeli zależy Ci na bardzo dobrej nauce języka, lekcje u Vikrama są najlepszym wyborem. To co cenie najbardziej to pewność w używaniu angielskiego, którą nabyłem od momentu pierwszych naszych zajęć w połowie 2017 roku - wszystko dzięki przemyślanej strukturze prowadzenia lekcji, podejściu do wyjaśnienia zasad gramatyki (okazuje się, że wiedza, którą wyniosłem ze szkoły na temat np. czasów perfect jest niepoprawna) i naprawdę świetnym artykułom i rozmowach, dzięki którym swobodnie wyrażam opinie na różne tematy. Wcześniej uczęszczałem na prywatne zajęcia u innych nauczycieli (w tym lekcje w British Council), ale nigdy nie zrobiłem takiego postępu jak przy Vikramie.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 stycznia 2019

Vikram to wyjątkowy nauczyciel. Prawdziwy pasjonata swojego zawodu. Ma swoją autorską metodę uczenia języka. Jest wymagający - więc jeśli nie masz zamiaru uczciwie się przykładać i odrabiać prac domowych, to lepiej od razu daj sobie spokój ;) Nie korzysta z żadnych podręczników tylko z materiału "z życia" - artykuły z anglojęzycznej prasy, TED, TV itp. Dla mnie to ogromna zaleta, bo podręczniki zawsze mnie nudziły. Tematy lekcji i materiały, które proponuje Vikram są interesujące i to jest dla mnie dodatkowy motywator. Podczas zajęć mam okazję bardzo dużo mówić, a błędy są korygowane na bieżąco, jeśli któreś się powtarzają Vikram aplikuje dawkę gramatyki dopasowanej do potrzeb. Vikram ciągle udoskonala swój warsztat, prosi o informację zwrotną, wprowadza coś nowego. Uczę się u niego od 12 miesięcy i mam wrażenie, że zrobiłam spory postęp, szczególnie w zakresie płynności, zarządzania tempem mówienia i używania czasów, które były moją piętą achillesową. Czasy Vikram tłumaczy absolutnie wyjątkowo, nigdy dotąd nie spotkałam się z taką metodą, a co najlepsze ta metoda w moim przypadku działa bardzo dobrze. Okazjonalnie popełniam jeszcze błędy, ale moja świadomość językowa ogromnie wzrosła. Szczerze polecam.

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 listopada 2017

Na lekcje do Vikrama uczęszczałem przez dwa lata i, patrząc z perspektywy postępów, które zrobiłem przez ten czas, jest on bezsprzecznie najlepszym nauczycielem języka angielskiego, z którym miałem styczność do tej pory. Mój angielski stał się płynny i po tym okresie wspólnych zajęć nie mam już żadnych barier językowych podczas rozmów w języku angielskim na poziomie zaawansowanym.

Metody nauczania Vikrama są całkowicie autorskie, a on sam przykłada bardzo dużą wagę do ustalonych zasad co do przebiegu zajęć oraz przygotowywania prac domowych, które są kluczowym elementem procesu nauki. Ponadto Vikram ma kilkuletnie doświadczenie w uczeniu Polaków języka angielskiego i doskonale zauważa schematy błędów gramatycznych, które popełniamy. Niestety dotyczy to też polskich nauczycieli języka angielskiego, którzy po prostu często uczą błędnie istoty wielu aspektów angielskiej gramatyki, nie zgłębiwszy ich do końca.

W mojej opinii nauka języka obcego wymaga od uczącego się zaangażowania, systematyczności, pokory i zaufania, polegającego na uznaniu autorytetu nauczyciela oraz jego metod nauczania. O ile wielu nauczycieli języka angielskiego, napotkanych przeze mnie w trakcie procesu nauki, na taki autorytet po prostu nie zasługuje z uwagi na niewystarczający poziom kompetencji merytorycznych oraz pedagogicznych, o tyle Vikram jest idealny do stworzenia relacji uczeń – mistrz. Jeśli naprawdę zależy Ci na nauczeniu się języka oraz potrafisz wykroczyć poza swoje własne ego i poddać się zaproponowanemu procesowi, zaręczam, że to, co możesz osiągnąć z Vikramem, przekracza to, co możesz wyciągnąć z komercyjnych kursów lub zajęć z innymi nauczycielami.

avatar
Asia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 czerwca 2017

Vikram to świetny nauczyciel. Prowadzi lekcje w oparciu o autorski program, który przynosi zaskakująco szybkie efekty. Jednocześnie, podejście Vikrama jest zindywidualizowane i dostosowane do czynionych postępów. Nieocenionym atutem Vikrama jest też jego doświadczenie biznesowe. Bardzo polecam !

avatar
Karol
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 marca 2017

Przez ostatnich 9 miesięcy razem z żoną szlifowaliśmy swój angielski pod okiem Vikrama. Gdyby nie prywatne powody wyjazdu z Warszawy, ta współpraca utrzymywałaby się w dalszym ciągu.

Nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji spotkać kogoś takiego. Vikram jest osobą, dzięki której nasz angielski stał się bardziej płynny. Jego niecodzienne metody sprawdziły się dużo lepiej niż te, które oferują np. szkoły językowe. Na samym początku ustalane są cele, które chcemy razem zrealizować. Naszym celem było przełamanie się w mówieniu. Większość zajęć skupiała się na interpretacji tekstów, które otrzymywaliśmy od niego. Opowiadaliśmy o nich, wyrażaliśmy własne opinie. Niejednokrotnie Vikram ciągnął nas za język i "zmuszał" do mówienia. Pomimo tego z czasem zauważyliśmy, że jego metody przynoszą efekt. Bardzo nam się to podobało, mając na względzie poprzednie doświadczenia z innymi lektorami. Tam z kolei, mówili oni. My przez większość czasu słuchaliśmy. Tutaj Vikram był słuchaczem, który wtrącał się w odpowiednim momencie i poprawiał rażące błędy.

Oczywiście same zajęcia nie wystarczą do opanowania języka. Gramatyka, prace domowe, które nieustannie zadawał oraz samodzielny rozwój swoich umiejętności - to także podstawy każdego dobrego języka obcego. Vikram zawsze to podkreślał.

Jeśli chodzi o niego samego, to jest bardzo uporządkowaną osobą. Każde zajęcia mają "ręce i nogi". Tutaj nie ma niczego nieprzemyślanego. Jest przygotowany do każdych zajęć, zawsze pozytywny i uśmiechnięty. Kiedy trzeba potrafi przycisnąć i zmobilizować. Wie też kiedy można pozwolić sobie na odrobinę swobody.Ważne spostrzeżenie: Vikram pozwalał popełniać błędy, po których mogliśmy wytłumaczyć co powiedzieliśmy źle. Niejednokrotnie wyjaśnialiśmy nawet poprawne zdania. Vikram chciał mieć pewność, że wszystko jest dla nas jasne i klarowne.

Na koniec powtórzę jego słowa: "nie nauczę się za Was angielskiego - Wy musicie zrobić to sami. Jestem tu po to, aby Was motywować".
Odrobina chęci + dużo pracy własnej + Vikram = Sukces

avatar
Iza
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 lutego 2017

Miałam okazję korzystać z usług Vikrama przez ostatnie 8 miesięcy. Jestem bardzo zadowolona z zajęć i metodyki stosowanej przez tego nauczyciela. Na samym początku zostały jasno ustalone zasady współpracy: konieczność przygotowywania odpowiednich materiałów, praca domowa, co wymusza samodzielną pracę poza zajęciami (ok. 2h w tyg). Większość lekcji skupiona była na rozmowie i dyskusji. Tematyka ustalona jest na samym początku – w moim przypadku tematy krążyły wokół businessu.
W odpowiednich odstępach czasu, całą lekcję przeznaczaliśmy na gramatykę (czasy), która została odpowiednio przedstawiona i wytłumaczona. Każda lekcja kończyła się wysłaniem pliku z informacją zwrotną dotyczącą nowych słów, które pojawiły się na zajęciach wraz z błędami, które zostały przeze mnie popełnione – bardzo skuteczne podejście.
Poza tym , Vikram kilkukrotnie pomógł mi przygotować się do prezentacji w firmie - poprawił błędy w materiale i zasugerował kilka zmian.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważyłam znaczną poprawę w sposobie mówienia. Vikram to najlepszy nauczyciel angielskiego, z którym miałam okazję współpracować.

avatar
Małgosia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 lipca 2016

Jeśli wybierasz się na job interview i brakuje Ci kogoś, kto sprawnie i szybko Cię do tego przygotuje - wybierz Vikrama:). 100% satysfakcji to profesjonalizm, który poznaje się po tym, że nauczyciel jest przygotowany już do pierwszego spotkania. A to oznacza, że: zna ogólny profil miejsca, do którego startujesz i wie jakie pytania Ci zadać. Zwraca uwagę na Twój poziom znajomości języka i stara się dopasować prędkość prowadzenia lekcji i ilość zagadnień, tak żeby nie tracić czasu na oczywistości. I wreszcie podkreśla i wymienia najważniejsze rzeczy, na których musisz się skupić, mając napraaawdę niewiele czasu. Taki właśnie jest Vikram:) Już poleciłam i będę polecać dalej.

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 maja 2016

Najlepszy nauczyciel Angielskiego jakiego miałam, świetnie tłumaczy gramatykę. Z mojego doświadczenia wynika, że szkoda czasu i pieniędzy na zajęcia grupowe, warto zainwestować w lekcje z nauczycielem, takim jak Vicram, po których na prawdę widać efekty.

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 października 2015

Zdecydowanie polecam lekcje prowadzone przez Vikrama. Na zajęcia uczęszczałam od 8 miesięcy. Jest nauczycielem, który dużo wymaga, ale też dużo daje od siebie. Pokazał mi nowe oblicze gramatyki, nauczył swobody wypowiedzi i dbania o detale językowe.
Polecam!!!

avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 lipca 2015

W ciągu ostatnich 8 miesięcy mojego pobytu w Warszawie uczęszczałam na lekcje języka angielskiego prowadzone przez Vikrama. Ten czas zapadł mi szczególnie w pamięci, gdyż współpraca z tak profesjonalnym nauczycielem, jakim jest Vikram, była niesamowicie owocna!!!

Podczas pierwszego spotkania zostałam zapoznana ze strategią nauczania języka angielskiego, którą stosuje Vikram. Każde spotkanie wymagało ode mnie 1,5-godzinnego przygotowania poprzez zapoznanie się z przesłanymi (w początkowej fazie) lub wybranymi przez siebie tekstami, spośród zaproponowanych przez Vikrama zródeł. Struktura lekcji obejmowała nie tylko część poświęconą na rozmowę i dyskusję, ale także część gramatyczną i część poświęconą na feedback. MImo, że na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego typu metody nauczania, to z czasem zauważyłam, iż strategia Vikrama naprawdę przynosi efekty, zaś ja widzę niesamowity postęp w nauce języka angielskiego. W ciagu tych ostatnich miesięcy zauważyłam niesamowitą poprawę, na którą Vikram regularnie zwracał uwagę.
Jeżeli szukacie profesjonalnego nauczyciela języka angielksiego, który wytłumaczyłby Wam jasno sekrety gramatyki angielskiej oraz pokazał Wam skuteczną i efektywną strategię nauczania języka angielskiego, to Vikram jest właściwym dla Was adresem.

Naprawdę bardzo gorąco polecam!!!

avatar
Czarek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 czerwca 2015

Z Vikramem współpracuję ponad 2 lata... i słowo "współpracuję" jest jak najbardziej na miejscu. Kiedy zaczynałem zajęcia z Vikramem chodziło mi o zdobycie określonych kompetencji językowych. Standardowo zaczęło się od sprawdzenia poziomu znajomości języka i ustaleniu moich celów. Następnie wspólnie poszukiwaliśmy najefektywniejszej metody nauki. Oczywiście Vikram miał określone zdanie na temat mojego podejścia do nauki, ale zawsze brał pod uwagę moje uwagi i propozycje. Struktura zajęć zmienia się odpowiednio do postępów i wyznaczanych nowych celów. Trudno w tym zakresie mówić o jakieś rutynie... stagnacji. Dlatego też piszę o współpracy... nie zaś standardowych lekcjach języka obcego. Nauka języka jest jak trening... trzeba mieć doświadczonego trenera i robić swoje. Na pewnym etapie treningu rośnie również udział zawodnika w jego układaniu, w miarę nabieranego doświadczenia. Jeżeli szukasz dobrego trenera językowego Vikram będzie odpowiednią osobą. Jeżeli chcesz coś opanować... zdobyć nowe umiejętności... zacząć z czasem bawić się językiem, to dobrze trafiłeś. Jeżeli masz wątpliwości, to spróbuj... Czasami można spotkać się z negatywnymi wpisami o zajęciach, co jest rzeczą całkowicie zrozumiałą, ale jeśli świadomie uczestniczysz we własnym treningu językowym z pewnością nie będziesz zawiedziony. Wystarczy jedynie wziąć również na siebie odpowiedzialność za wyniki... i nieustannie wraz z Vikramem zmieniać treningi stosowanie do czynionych postępów, przy jednoczesnym uwzględnieniu zakładanego celu. I jeszcze jedno... zajęcia z Vikramem dla mnie to poligon... im więcej poprawionych przez niego błędów, tym wartościowsze ćwiczenia. Jeżeli mam obnażać własne słabości językowe, to właśnie w trakcie zajęć. Vikram zapewnia bowiem pełen komfort przyjemnego znoszenia własnych potknięć... ucząc jednocześnie jak ich uniknąć w przyszłości.

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 maja 2015

Gorąco polecam!
Z Vikramem współpracuję od ponad pół roku i już po takim stosunkowo krótkim czasie zauważyłam u siebie postęp w nauce języka. To, co cenię najbardziej w stylu pracy nauczyciela, to bardzo wysoki poziom profesjonalizmu. Vikram podchodzi o każdego ucznia z bardzo dużym szacunkiem i bardzo umiejętnie potrafi motywować go do nauki. Muszę przyznać, że jest to pierwszy mój nauczyciel, który zmusił mnie do tak regularnej pracy i przygotowywania się do lekcji w domu. Tematy zajęć są ciekawe - również dlatego, że uczeń ma duży wpływ na to, jaki temat zostanie na danej lekcji poruszony. To pozwala na szlifowanie języka w dziedzinach, które najbardziej nas interesują, a jednocześnie umożliwia zmianę tematów tak, by lekcje nie były nużące.
Jeśli chodzi o zagadnieinia gramatyczne, to nauczyciel wykłada je w bardzo jasny i prosty sposób. Jak wiele osób w komentarzach poniżej, tak i ja po raz pierwszy porządnie zrozumiałam niektóre zagadnienia własnie na jego lekcjach. :)
Atmosfera na zajęciach jest sympatyczna i nie stresująca. Osobiście mam pełne zaufanie do tego, że moja nauka języka angielskiego z Vikramem zmierza w dobrym kierunku. Polecam wszystkim.

avatar
Rafał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 maja 2015

Po prawie 2 latach skończyłem naukę języka angielskiego z Vikramem. Zacząłem na poziomie średniozaawansowany niższy (A2) a teraz jestem zaawansowany (C2) także nie potrzebuje już lekcji angielskiego :)

Nauka przez 2 lata z Vikramem było bardzo ciekawym doświadczeniem. Jedną z najprzydatniejszych umiejętności, jakie mi przekazał jest sztuka prezentacji biznesowych i przełamanie bariery językowej. Nauczył mnie czasów i gramatyki angielskiego tak dobrze, że teraz uczę moje własne dzieci.

Ma kilka świetnych pomysłów na nauczanie np. prosząc uczniów o notowanie każdego dnia, co zrobili, aby poprawić swój angielski, wymowę i słownictwo. Lekcje mogłem wybrać spośród 6 różnych źródeł. Byłem mile zaskoczony, że Vikram nawet po 2 latach wspólnej nauki prosił na koniec każdego miesiąca o feedback.

Około 6 miesięcy temu pomógł mi również w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej, co pomogło mi przejść pozytywnie przez proces rekrutacji w języku angielskim. Nauczył mnie wtedy wielu przydatnych rzeczy o rozmowie kwalifikacyjnej jak i przekazał dużo wiedzy biznesowej.

Na każdym spotkaniu Vikram był zawsze przygotowany, zmotywowany i pełen entuzjazmu. To motywowało mnie do cięższej pracy. Mimo, że jest surowym nauczycielem bardzo dobrze motywuje do pracy. Vikram ma zasadę, że nie bierze studentów, którzy się nie przykładają i nie pracują nad sobą. Dwukrotnie w czasie naszej nauki zdarzyło mi się, że przerwał ze mną zajęcia, które mogłem podjąć wyłącznie pod warunkiem, że naprawdę zacznę się przykładać. Trzeba przyznać, że Vikram rozumie problemy uczniów i wie, jak sobie z nimi radzić.

Kiedy zacząłem uczyć się z nim musiałem zmienić swój sposób myślenia o nauce języka angielskiego, choć nie było to łatwe. Jego metoda była zupełnie inna od tej, której uczyłem się w szkole. Z perspektywy czasu muszę powiedzieć jednak, że jest znacznie bardziej skuteczna.

Miałem szczęście mieć z nim lekcje i polecam go wszystkim.

avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 maja 2015

Nauczyciel naprawdę godny polecenia!

Byłem na 4 lekcjach i nauczyciel kazał mi omówić każdy szczegół z mojego CV. Przekazał mi mnóstwo przydatnych wskazówek na temat tego, co powiedzieć, a co nie, które miałem okazję wypróbować podczas mojego interview. Bardzo dobre słownictwo biznesowe i eleganckie konstrukcje zdań pomogły przy rozmowie rekrutacyjnej.

Mimo, że nauczyciel szczerze przyznał, że lekcje nie będą w stanie poprawić znacząco mojego angielskiego w tak krótkim czasie, wciąż uważam, że pomogły mi bardziej niż się spodziewałem.
Gorąco polecam!

avatar
Franek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka2/5
9 maja 2015

Przez ponad 1,5 roku uczęszczałem na lekcje do Vikrama, na samym początku byłem zachwycony jak wszyscy poniżej, Vikram ma bogate doświadczenie, lekcje prowadził dość ciekawie, dawał materiały, zmusza mnie do mówienia i nieustannie poprawiał błędy tak by je wyeliminować.
Jedak z miesiąca na miesiąc lekcje stawały się monotonne, przestał przekazywać materiały i kazał sam wyszukiwać filmiki albo artykuły do opracowania. W trakcie lekcji uciekał nam gdzieś sens tych zajęć i w pewnym momencie zauważyłem że Vikram na zajęciach coraz więcej opowiada o sobie, swoich przygodach, codziennych problemach, i przestało mi to odpowiadać bo momentami trwało to po 10-20 min. Zauważyłem też że jest bardzo nastawiony na pieniądze, rozumiem że to jego praca i z tego żyje, jednak dało się odczuć podejście "byle przesiedzieć te 60 minut, coś pogadać z tym studentem, i następny" .
Vikram ma juz tak wielu studentów że zapomina co z kim robił, komu co obiecał, i z kim nad czym miał popracować.
Ogólnie w skali od 1 do 10 oceniam go na 4

Vikram J

I thank the student for the kind words about my experience and the lessons so far. And I also welcome the criticism. My opinion on this is as follows:
During the last 3 months, the student had developed a constant habit of digressing and initiating discussions about different topics instead of talking about the lesson topic. After many failed attempts to bring back on track over the months, I finally thought that the student wants to learn only through conversations. So I tried to change my approach by doing conversations on various topics. But a conversation involves 2 People, not 1 Person. I communicated this many times that I am not able to do meetings involving monologue and that I am an English teacher and not a qualified Psychologist.
During conversations it was not possible to stop the student. I could not correct grammar mistakes very often because the student did not want to stop to discuss grammar theory, which seemed “boring”. I had this similar situation with few other students in the past with who I had to stop the lessons.
About the lesson material - All students are provided with regular homework and material. After 5 lessons every student is given a choice to choose lessons according to their area of interest from various links/ sources. Every student has to fill regular information on what they did “Every single day” about English and I check it personally in each meeting. All of my current students know that they can share any kind of feedback openly and honestly with me in every lesson. And the ones who are really serious and motivated about improving English do so, face to face, immediately and frequently.

avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 grudnia 2014

Polecam!!!

Bardzo dobry nauczyciel. Na korepetycje uczęszczam ponad 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony ze sposobu nauczania. Nie ma standardowych ćwiczeń z książki, za to jest bardzo dużo konwersacji oraz prezentacji przygotowywanych przez ucznia. Materiały do konwersacji są przeróżne: prezentacje wideo, materiały prasowe, artykuły z gazety, materiały przesłane mailem.
Struktura lekcji nie jest monotonna, gdyż cyklicznie jest zmieniana, tak aby doskonalić różne obszary (Virkam potrafi świetnie zaobserwować obszar wymagający poprawy).
Sposób nauczania gramatyki ( w tym czasów) w przypadku Vikrama jest bardzo skuteczny ( po raz pierwszy ktoś mi to dobrze wytłumaczył).
Vikram prowadzi lekcje tak, aby wyeliminować błędy zauważone podczas mówienia, nie tracimy czasu na elementy języka, które nie sprawiają problemów.
Efekt nauki jest taki, że ilość popełnianych błędów jest coraz mniejsza a zasób słownictwa oraz sposób komunikowania jest coraz lepszy.
Cyklicznie dostaję informację zwrotną o moich postępach a także o obszarach wymagających poprawy oraz mam możliwość przekazania również moich uwag co do prowadzonych zajęć.
Zasady odwoływania lekcji są bardzo proste i jasne a układ jest uczciwy. Odwoływałem kilkukrotnie lekcje ( zawsze powyżej 24 godzin przed spotkaniem) i nigdy nie zostałem dodatkowo obciążony.

Rekomenduje tego nauczyciela, jest wymagający i bardzo skuteczny a nauka jest owocna.

avatar
Monika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 grudnia 2014

Szczerze POLECAM!!!!
Angielskiego uczę się od parunastu lat i jeszcze nigdy nie spotkałam tak dobrego nauczyciela. To dopiero on przekazał mi w jaki sposób zrozumieć zawiłość angielskiej gramatyki. Na korepetycje do Vikrama uczęszczam od ponad roku. Widać u mnie olbrzymi progres. Nigdy nie miałam oporów w mówieniu, jednak zdawałam sobie sprawę że poziom gramatyczny tej mowy pozostawia troszkę do życzenia. Obecnie ilość błędów gramatycznych jakie pojawiają się podczas konwersacji jest prawie niezauważalna.
W lekcjach podoba mi się to, że nie ma standardowych regułek wkładanych do głowy, nie ma standardowego klepania ćwiczeń gramatycznych z książki, nie ma uczenia się na pamięć. Jest za to mnóstwo konwersacji, przygotowywania przez ucznia prezentacji danego tematu, podczas których nauczyciel wyłapuje błędy i zwraca na nie uwagę. Ta metoda jest dużo lepsza, ponieważ uczeń może zrozumieć dane reguły na konkretnym przypadku.
Nie zgadzam się z opinią poniżej (Użytkownik A) nt. nieprzygotowania, czy też opieszałości. Na moich lekcjach nauczyciel zawsze jest przygotowany, zawsze uczestniczy czynnie w zajęciach i jeszcze nigdy nie zakończył lekcji przez czasem.
Nie zdarzyły mi się tez sytuacje z odwoływaniem lekcji przez nauczyciela. Ja odwoływałam lekcje kilka razy i rozumiem zasady, którymi kieruje się Vikram. Zdaje sobie sprawę, że niepoinformowanie go o nieobecności rozbija jego grafik. To jego praca i każdy chce sobie swoją pracę dobrze zaplanować.
Reasumując, mocno polecam zajęcia z tym nauczycielem.

avatar
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 października 2014

Szczerze polecam.
Pobierałam u Vikrama konsultacje przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej. Virkam to prawdziwy profesjonalista. Jest oddany swojej pracy i naprawdę zainteresowany, aby uczeń odniósł sukces. Chętnie dzieli się wiedzą i dobrze tłumaczy. Ma bogate słownictwo również z dziedziny Business English! Warto.

avatar
Eve
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 września 2014

Zajęcia u Vikrama, to zupełnie inna koncepcja nauczania, niż te, z którymi zetknęłam się dotychczas. Jest to naprawdę świetne połączenie nauki konwersacji w języku angielskim, jak i zrozumienia gramtyki (której zasady użycia, po raz pierwszy, ktoś porządnie mi wytłumaczył), poznawania nowego słownictwa etc. Vikram opracował równiez swoje autorskie pomysły ułatwiające przyswajanie poszczególnych kwestii, co jest niezwykle cenne. Otwarty jest na potrzeby i sugestie, często sam pyta o szczerą opinię i feedback, chcąc uczunioć zajęcia najbardziej efektywnymi. Jest równiez nauczycielem wymagającym, motywującym do systematycznej pracy samodzielnie, ale i wyrozumiałym ;) Od samego początku uczciwie przekazuje zasady współpracy. Lekcje prowadzone są w miłej, a często i wesołej atmosferze. Zdecydowanie polecam wszystkim naukę języka angielskiego u Vikrama, niezależnie od stopnia zaawansowania. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych nauczycieli języka obcego, z którym miałam okazję pracować.

avatar
Marzena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka2/5
24 września 2014

Pan nie ma podejścia do młodzieży. Może umie uczyć dorisłych, zaawansowanych, ale oschły styl bycia i nadmierna "sztywność" zajęć mnie jako matki nie przekonała.

Vikram J

Dear Students:
Learning any language is difficult.
I do lessons which are highly structured on different business topics, with a strong focus on grammar.
I take only those students who are highly motivated, who do regular homework and who want to learn and improve their spoken English and presentation skills as fast as possible.
All this information is mentioned in my profile and it’s also mentioned in the comments made by my past students. In addition, I tell everyone clearly how the lessons will be exactly in my first meeting.
Despite this, from time to time I am contacted by some people who want to have “fun conversations, gossips and jokes”. When I try to interrupt them to correct their mistakes in English, while they are speaking - they don’t like it. In fact, in the name of English lessons, they just want to do some relaxing chats.
When I see that, then I have to stop the meetings with such people. And they get angry about it.
There is nothing I can or will do about it. The lessons are professional and serious.
If you are looking for an “easy” way to learn English or just want to have some entertainment and fun then please don’t contact me. I am not the right person for that.
All my present students have different backgrounds and professions. But they have one thing in common - they are hard working and sincere. And if you are such kind of person then please feel free to write me. I would be happy to work with you.
Rgds
V.

avatar
Marcin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 lipca 2014

Jestem uczniem Vikrama od około 1 roku i bardzo cenię sobie zajęcia przez niego prowadzone.

Według mnie na szczególne uznanie zasługuję zaangażowanie Vikrama w prowadzone lekcje, stosowane jest podejście indywidualne i autorskie do każdego studenta.
Poziom zajęć jest dostosowany do umiejętności ucznia i zmienia się trakcie nauki, tak aby osiągnąć jak największy progres.
Zajęcia są interesujące, prowadzone są nieszablonowo, mają różnorodny charakter, zarówno jeśli chodzi o formę jak i tematykę.
Lekcje przyjmują charakter konwersacji w trakcie, których omawiane są nie tylko apsekty dotyczące gramatyki, słownictwa, wymowy, ale również student zapoznaje się z bieżącymi zagadnieniami związanym z kulturą, nauką, wydarzeniami społeczno-politycznymi.

W ciągu ostatniego roku nauki z Vikramem znacząco polepszyłem umiejętność konwersacji, zidentyfikowane i wiekszości wyelimonowane zostały usterki, które w szkole nie były zauważane.
Jednocześnie zostały mi wyjaśnione kwestie językowe, które do tej pory w szkole językowej były ujmowane w sztywne reguły do nauczenia się na pamięć.

Co do samej osoby Vikrama, to jest wymagającym nauczycielem, ale również cierpliwym, w przystępny sposób tłumaczy różne aspekty językowe, choćby i kilkukrotnie.
Jest otwarty na propozycje i usprawnienia ze strony ucznia. Jest nauczycielem z powołania, profesjonalistą, któremu w 100% można zaufać.

Według mnie to idealne warunki do uczenia się języka angielskiego.

Szczerze polecam.

avatar
Andrzej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 czerwca 2014

Na zajęcia do Vikrama chodzę od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony. Największą zaletą lekcji, w odróżnieniu od konwersacji, które miałem do tej pory, jest bardzo profesjonalne podejście prowadzącego do wykonywanej pracy. Vikram dostosowuje program nauczania do poziomu ucznia i modyfikuje go w miarę czynionych postępów, dzięki czemu rozwijana jest wszechstronna znajomość języka, a zajęcia nie stają się rutynowe i nudne.

Z moich obserwacji mogę stwierdzić, że jest on nauczycielem „z powołania” gdyż dokłada wszelkich starań, żeby lekcje były jak najbardziej wartościowe i przynosiły korzyść przede wszystkim uczniowi. Jednak jak prawdziwy nauczyciel, jest on też wymagający. Do każdych zajęć trzeba się przygotować ( prowadzący dostarcza materiały bądź ustala z uczniem źródła na podstawie, których ten może przygotować interesujące dla siebie tematy), co automatycznie wymusza także pracę we własnym zakresie i w połączeniu z konwersacjami oraz jasną wykładnią gramatyki szybko przynosi bardzo duże efekty.
Przy tym jest osobą kulturalną, cierpliwą, o szerokich horyzontach, dzięki czemu spotkania nie są nudne i sztywne.

Podsumowując jeśli ktoś chce się nauczyć angielskiego i jest zmotywowany do tego na tyle by włożyć w to trochę wysiłku to zajęcia z Vikramem są właśnie dla niego, bo będzie z nich zadowolony. Zwłaszcza po tym gdy szybko zauważy ich efekty a pewne rzeczy (jak w moim przypadku część zagadnień gramatycznych) staną się jasne.

Ostatnią sprawą wartą uwagi jest także pierwsza niezobowiązująca i darmowa lekcja, na której prowadzący poznaje oczekiwania ucznia oraz ustala formułę prowadzonych przez siebie zajęć.
Z czystym sumieniem polecam tym którzy wymagają dużo od innych, ale też i od siebie.

avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 czerwca 2014

Mój pierwszy native speaker i muszę napisać, że jestem zadowolony. Duży nacisk kładzie na prawidłową wymowę i zawsze poprawia jeśli są jakieś błędy, co oceniam na duży plus w przeciwieństwie do tego co napisał „Paweł”.
Szkolę u niego także gramatkę. Wykłada ją w zrozumiały i logiczny sposób.
Generalnie oceniam Vikrama jako profesjonalistę, który poważnie podchodzi do tego co robi.
Jeśli ktoś ma czas i chęć na naukę to polecam.

avatar
Artur
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 czerwca 2014

Najlepszy nauczyciel profesjonalnego języka angielskiego, jakiego dotychczas poznałem. Ma własną i systematyczną metodę „wysokiej jakości” zajęć z postępującym poziomem trudności. Lekcje mają odpowiednią mieszankę gramatyki, konwersacji oraz poprawiania moich błędów, jakiej nie widziałem u żadnego innego nauczyciela. Indywidualne podejście do studenta sprawia, że lekcje są w 100% dopasowane do moich potrzeb i poziomu. Z każdym miesiącem widzę ogromne postępy w mówieniu i pisaniu.

Na pierwszym spotkaniu uczciwie i bezpośrednio wyjaśnia, że lekcję są bardzo ułożone i że do każdej muszę się przygotowywać. Przygotował dla mnie już mnóstwo zajęć na wiele różnych tematów, dzięki czemu było naprawdę fajnie.

Mimo wszystko, jeśli ktoś szuka tylko „kawiarnianych / lekkich” konwersacji i nie ma czasu na prace domowe wtedy lepiej nie zaczynać zajęć gdyż nauczyciel jest bardzo wymagający.

Kompletnie nie zgadzam się z komentarzem poprzedniej osoby o akcencie, który w niczym nie przypomina tego ze stereotypów. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, najlepiej jest sprawdzić to na pierwszej darmowej lekcji albo przez telefon.

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4/5
16 maja 2014

2 miesiące i rezygnacja.

Plusy: pełna godzina zamiast 45min, zaangażowanie i wymagania ze strony prowadzącego, dobra znajomość języka, elastyczność

Minusy: akcent indyjski (charakterystyczne wi wyl = we will), to jednak nie mówca na poziomie native, duża schematyczność zajęć (referowanie artykułów i filmików po angielsku co lekcja - brak żywej konwersacji), zbyt duże nastawienie na samo korygowanie błędów w trakcie referowania zadań domowych zamiast trochę więcej na konwersacje

Mimo wszystko minusy z mojej strony były większe.

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 grudnia 2013

Chodzę na lekcje do Vikrama od ponad roku. To co zaobserwowałam u siebie to bardzo duża poprawa w mówieniu, myślę że mogę powiedzieć teraz o sobie że mówię dosyć płynnie. Druga bardzo istotna rzecz to utrwalone błędy które popełniałam przez lata i których nikt mi nie poprawiał bądź nie poprawiał w wystarczającym stopniu. Vikram poprawia moje błędy nieustannie , czasem sama już je zauważam zaraz po tym jak je zrobię, czasem gdy mówię zbyt szybko nie zauważam ich ale generalnie pracujemy nad tym oboje - ja i mój nauczyciel.
Generalnie Vikram jest bardzo profesjonalnym nauczycielem, zaangażowanym , słuchającym uważnie ucznia bez oznak znudzenia na twarzy, mam też wrażenie że po prostu lubi uczyć i sprawia mu to przyjemność. Po za tym jest też po prostu miłym i kulturalnym człowiekiem. Zgadzam się też z poprzednikami że Vikram mobilizuje ucznia do pracy więc raczej nie przyjdzie ci do głowy żeby przyjść na lekcje nieprzygotowanym.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 października 2013

Vikram to godny polecenia korepetytor. Zawsze przygotowany i skoncentrowany na prowadzonych zajęciach, przy tym wymagający. Jednocześnie to bardzo sympatyczny i uśmiechnięty człowiek, który potrafi stworzyć swobodną atmosferę tak, że uczeń nie czuje się skrępowany, lecz w naturalny sposób przełamuje barierę mówienia w j. angielskim. Nigdy nie krytykuje, zawsze poprawiając błędy, szeroko je omawia, co dla mnie jest istotne. Jest nauczycielem otwartym na sugestie, jeśli chodzi o sposób prowadzenia zajęć. Szczególną uwagę przykłada do mówienia, zadając w trakcie lekcji pytania, zachęca do prowadzenia konwersacji. Lekcje są zawsze ciekawe i prowadzone w miłej atmosferze. Gorąco polecam :)

avatar
Tomek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 maja 2013

Nauka z Vikramem ma bardzo praktyczny charakter. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności komunikacyjne to lekcje z Vikramem są dla Ciebie. Nastaw się jednak na ciężką pracę. Vikram jest wymagającym nauczycielem i będzie oczekiwał od Ciebie wytężonej pracy. W trakcie zajęć zadaje pytania zmuszając Cię do konwersacji. Jasno i praktycznie tłumaczy reguły gramatyczne. Jest człowiekiem o szerokich horyzontach. Polecam

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 lutego 2013

Fantastyczna sprawa. Vikram do każdego podchodzi indywidualnie, dostosowuje do niego cały program swoich zajęć (na pierwszych zajęciach pyta się czego oczekujesz i czego się chcesz się nauczyć). Jest bardzo sympatyczny, dużą wagę przykłada do mówienia i zadając pytania zmusza ucznia do ciągłej konwersacji. Jednocześnie nie krytykuje, więc człowiek się w sobie nie zamyka, lecz nieustannie rozwija. Wyszukuje bardzo ciekawe materiały do zajęć, rozwija słownictwo np. poprzez naukę synonimów (chodziłem w szkołach też na poziom C1 i nawet tam mnie tego nie uczyli). Dzięki Vikramowi wreszcie zrozumiałem czasy i przedimki (a, an, the). Poza tym świetny dojazd - zajęcia w ścisłym centrum Warszawy. Pozdrawiam

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 stycznia 2013

Zgadzam się z poprzednikami. Vikram posiada dużą wiedzę na każdy temat, zawsze jest bardzo dobrze przygotowany do zajęć. Program lekcji dostosowywuje do potrzeb ucznia, zawsze pyta się czy coś jeszcze uwzględnić, czy zmodyfikować. Duży nacisk stawia na konwersację, jednocześnie pozwala przez większość czasu mówić uczniowi, sam zadaje głównie pytania, co wg.mnie jest dużą zaletą. Polecam!;)

;

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 stycznia 2013

Z czystym sumieniem mogę polecić V., lekcję prowadzi w luźny sposób, przez co można się odprężyć i odblokować podczas rozmowy po angielsku. Posiada szeroki zakres wiedzy, który potrafi przedstawić w interesujący i wesoły sposób.

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 lipca 2012

Cierpliwy, sumienny, zawsze przygotowany i baaardzo wymagający. Zajęcia prowadzone są zawsze w miłej atmosferze, bezstresowo i interesująco. Vikram posiada wiedzę na każdy temat (zna historię Polski ;), dlatego zajęcia nie są nudne. Polecam :)

avatar
Artur
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 lipca 2012

Vikram udziela mi korepetycji od 4 miesięcy przez Skype. Jestem bardzo zadowolony z lekcji. Zawsze jest przygotowany, ma świetny akcent, genialną dykcję (co jest ważne podczas lekcji online) i jest wyjątkowo cierpliwy. Po pewnym czasie można odczuć, że prowadzi się konwersację nie z nauczycielem, a z dobrym znajomym. Polecam w 100%

avatar
Artur
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lipca 2012

Vikram to najlepszy nauczyciel jakiego znam. Uczę się z nim prawie 3 miesiące. Po lekcji próbnej (bezpłatnej!) od razu wiedziałem, że wreszcie znalazłem to czego szukałem.

Sumienny, sympatyczny i godny polecenia prowadzi ciekawie zajęcia. Zawsze jest świetnie przygotowany i co ważniejsze traktuje uczniów indywidualnie. Tłumaczy zawsze jasno i zrozumiale, do tego ciekawie, dzięki czemu człowiek szybko zapamiętuje nowe słowa i zwroty. Po każdych zajęciach dostaję szczegółową listę słów i wyrażeń, których nie znałem lub użyłem błędnie (Vikram notuje podczas więc mogę skupić się wyłącznie na nauce).

Do tego wszystkiego jest niesamowitym człowiekiem, z bogatym doświadczeniem edukacyjnym i zawodowym dzięki czemu jak nikt inny może nauczać m.in. Business English oraz przygotowywać do interview. Polecam!

avatar
Filip
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 stycznia 2012

Cierpliwy, zawsze przygotowany z dobrym akcentem i bogatym słownictwem, polecam Filip :)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.