Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Online
Warszawa (Praga Północ +13)
Legionowo
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Język polski80 - 120 / 60 min

Maciej

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/55 opinii

Opis ogłoszenia

Ostatni rok zweryfikował to, czym jest nowa podstawa programowa z języka polskiego. Podwójny rocznik, który wybrał się do liceum stał się materiałem badawczym dla kolejnych pokolenień. Nauczyciele byli zmuszeni sami sobie radzić z podstawą programową. Ministerstwo Edukacji nie dało narzędzi a jedynie wymagało i chciało efektów. Obecnie uważa, że osiągnęli sukces. Ale prawdą jest, że sukces osiągnęli nauczyciele i uczniowie, którzy dostowali się i z całych sił pracowali, by uzyskać zadawalające rezultaty. Jestem jednym z tych nauczycieli . Moi uczniowie uzyskali wysokie wyniki podczas egzaminów a praca przyniosła efekty. Posiadam długoletnie doświadczenie w przygotowaniach do egzaminów szóstoklasisty, gimnazjalnych, 8 klas oraz maturalnych. Doskonale zdaję sobie sprawę, że wśród moich uczniów niewielu jest tych, którzy chcą w przyszłości zawojować humanistyczny świat. Dlatego też dopasowałem sposób przygotowania tak, żeby każdy mógł dobrze zdać egzaminy i przygotować się do zaliczeń.

Dzięki nowatorskim pomysłom i autorskiej (przygotowanej przeze mnie) podstawie, jesteśmy wstanie zrealizować cały materiał i dobrze przy nim spędzić czas. 

Dlaczego warto?

 Ponieważ stoją za mną wyniki. Wiem, że 60 minut korepetycji to czas, który w pełni musimy wykorzystać. Nie poświęcam go na odpisywanie na wiadomości (na moich zajęciach nie używa się telefonów komórkowych), dawaniu długich zadań, które niewiele wnoszą do życia ucznia - mój czas poświęcam na wiedzę, która przyda się podczas pracy w szkole oraz na egzaminach. Mimo humanistycznego wykształcenia w moich praktykach można doszukać się iście matematycznej perfekcji. Moja wiedza to połączenia własnego doświadczenia, pracy w szkołach państowych, prywatnych oraz z uczniami z indywidualnym programem nauczania. Czego chcieć więcej?

Jako młody nauczyciel języka polskiego doskonale zdaję sobie sprawę z trudności z jakimi borykają się uczniowie w polskich szkołach. Przeładowanie materiału, siedzenie do późnych godzin, brak czasu dla rodziny to główne grzechy współczesnej szkoły. Placówki nie radzą sobie z materiałem, który przekazywany jest w ilościach hurtowych – nie gwarantuje uzyskania dobrych wyników w nauce.

Rozumiem, że język polski to przedmiot, który sprawia uczniom dużo problemów: fleksja, słowotwórstwo, składnia, pisanie długich i krótkich form wypowiedzi oraz znajomość lektur.

Dlaczego warto skorzystać z moich korepetycji ?

Bo wiem, czego uczniowie potrzebują by poprawić jakość przyswajanych informacji. Na moich zajęciach muszą przede wszystkim nauczyć się dobrze pisać, zarówno długie jak i krótkie formy wypowiedzi oraz posiadać elementarną wiedzę z zakresu gramatyki i lektur. Przygotowuję z tego, co na chwilę obecną jest najważniejsze w procesie kształcenia. Korepetycje nie mogą być poświęcone jedynie fascynacji wierszami nieznanego autora ale dawać gwarant wiedzy, który przyda się w życiu młodego człowieka.

Czego uczę:

  • jak pisać długie formy wypowiedzi (opis, charakterystyka, rozprawka, opowiadanie, opowiadanie z dialogiem, sprawozdania, recenzje) itp.
  • jak pisać krótkie formy wypowiedzi
  • elementarnej wiedzy z zakresu lektur, które przydadzą się przy testach ósmoklasisty, gimnazjalnych i maturze
  • wypowiedzi ustnej – aby przekładała się na jakość a nie ilość
  • wypowiedzi argumentacyjnej – by uczeń miał umiejętność obrazowania tego o czym mówi
  • przygotowywać prezentacje
  • wystąpień publicznych
  • gramatyki języka polskiego (szkoła podstawowa i liceum)

*Lekcje języka polskiego to również przygotowane przeze mnie materiały, które umożliwiają lepszą przyswajalność wiedzy. *

W ostatnich latach przygotowałem ponad setkę uczniów - każdy z nich zrealizował założone wcześniej cele a co najważniejsze otworzył się na komunikację i  nie miał w przyszłości problemów z wypowiedziami.

Zachęcam do kontaktu w celu ustalenia szczegółów spotkań i indywidualizacji podejścia.

Dostępność

Poniedziałek07:00 - 22:00
Wtorek07:00 - 22:00
Środa07:00 - 22:00
Czwartek07:00 - 22:00
Piątek07:00 - 22:00
Sobota07:00 - 22:00
Niedziela07:00 - 22:00

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2009 - 06.2012
Uniwersytet Warszawski
Licencjat
filologia polska - specjalizacja logopedyczna
10.2012 - 06.2014
Uniwersytet Warszawski
Magister
filologia polska - specjalizacja logopedyczna
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
08.2011 - 08.2015
Aleja Maturalna - szkoła korepetytorska
04.2015 - 08.2017
Gimnazjum
08.2017 - aktualnie
Szkoła Podstawowa

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 5
avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 stycznia 2018

Polecam Maćka jako korepetytora, dzięki niemu z totalnej niewiedzy stałem się świadomym polonista amatorem. Zaliczyłem maturę z bardzo wysokim wynikiem.

avatar
Nikola
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 stycznia 2018

Najlepsze korepety je w mieście. Świetny nauczyciel. Polecam.

avatar
Paula
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 stycznia 2018

zajęcia ciekawe, rzetelna wiedza i miła atmosfera - mogę polecić je z czystym sumieniem. Dzięki p. Maciejowi udało mi się zaliczyc ważny egzamin.

avatar
Marysia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 stycznia 2018

Świetny nauczyciel. Korepetycje z Panem Maciejem to sama przyjemność ???? zajęcia ciekawe, rzetelna wiedza i bardzo miła atmosfera - mogę polecić je z czystym sumieniem. Dzięki p. Maciejowi udało mi się zdać ważny egzamin.

avatar
Tadeusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 stycznia 2017

Gorąco polecam korepetycje pana Macieja.
Pan Maciej w sposób bardzo zaangażowany i przede wszystkim skuteczny przygotował syna do matury z języka polskiego.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.