Szymon Wójcik

Ostatnia aktywność:
3 dni temu
 
 
Online
Warszawa (Mokotów +3)
Wrocław
Gdańsk
Łódź
Szczecin
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Prezentacja video

Opis ogłoszenia

Łączę unikalną metodę skandynawską z czytaniem artykułów. W skrócie działam na żywym języku!

Jestem magistrem lingwistyki stosowanej na  Uniwersytecie Warszawskim, wieloletnim tłumaczem konferencyjnym i nauczycielem j. rosyjskiego w firmach i instytucjach państwowych oraz prywatnie.

Nie tylko uczę, ale przede wszystkim POMAGAM w lepszym rozumieniu i opanowaniu języka. Wiem jak trudna nauka języka potrafi być na każdym jej etapie. Pozwól więc też pomóc sobie :)

- Ponad 7 lat doświadczenia w [*nauczaniu w firmach i instytucjach państowych, szkołach językowych i prywatnie oraz w tłumaczeniach specjalistycznych na konferencjach- zarówno ustnych jak i pisemnych
] - Uczę osoby w [*każdym wieku i na różnych poziomach ] języka
- mam wypracowane metody dla każdego poziomu ucznia
- Przygotowanie matury, certyfikatów językowych (TRKI, WSNJO)
- Posiadam mnóstwo materiałów z żywym j. rosyjskim- szczególnie gazet i materiałów video/aduio po rosyjsku - to właśnie korzystając z nich (metoda skandynawska) progres jest szybko zauważalny
- Możliwość nauczania języka specjalistycznego (biznes, prawo, medycyna)

Dlaczego właśnie korzystam z łączonej metody skandynawskiej z czytaniem artykułów?W wieloletnim procesie nauczania próbowałem już wielu metod. I to właśnie ta (zdaniem zarówno moim, jak i moich kursantów) przynosi najlepsze rezultaty.Na zajęciach odchodzimy całkowicie od systemu szkolnego- podręczników czy żmudnych zadań gramatycznych. Zależy mi aby moi kursanci używali np. konstrukcji gramatycznych odpowiednio w kontekście. Nie zaś z wyrywkowo wybranych zdań pozbawionych sensu. Dlatego na zajęciach czytamy artykuły i teksty dotyczące określonych, konkretnych tematów, w zakresie których poszerzane jest słownictwo oraz, tak ważna, wymowa słów, a także logiczna, wynikająca ze spójnego tekstu gramatyka. Następnie do danego zagadnienia wybieram filmik, video, które wspólnie oglądamy i omawiamy - często zdanie po zdaniu, zwracając uwagę na wymowę, słownictwo i frazy użyte przez mówiącego. [*Efekty obcowania z takim żywym językiem pozostają na długo! *]

Preferuję zajęcia 60-, lub 30-minutowe . Jest to optymalny czas nauki. Zajęcia 30-minutowe sprawdzają się np. do konwersacji. Nie są Państwo obłożeni materiałem, dlatego wiele informacji porcjowanych w małych dawkach jest szybko zapamiętywana.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego video , w którym bardzo ogólnie opowiadam o tym jak uczę.

[*1 LEKCJA 60-MINUTOWA ZA POŁOWĘ CENY *]  , aby mogli się Państwo zapoznać i sprawdzić czy moja metoda jest tym czego szukacie :)

Mieszkam tuż przy metrze Wilanowska/ Wierzbno i tu głównie prowadzę zajęcia lecz jest również możliwość spotkań online lub w przypadku 30-minutowych konwersacji- rozmowy przez telefon. Czasem dojeżdżam również do klienta- wszystko do ustalenia!

Zapraszam do nauki! :)

Dostępność

Poniedziałek08:00 - 21:00
Wtorek08:00 - 21:00
Środa08:00 - 21:00
Czwartek08:00 - 21:00
Piątek08:00 - 21:00
Sobota08:00 - 13:00
Niedziela08:00 - 13:00

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Adres zajęć

Szymon Wójcik
Al. Niepodległości 24/30/12
02-653 Warszawa
NIP: 5214073128

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2016 - 06.2019
Uniwersytet Warszawski
Licencjat
lingwistyka stosowana- tłumaczenia specjalistyczne (rosyjski-agnielski)
09.2020 - 06.2021
Akademia Leona Koźmińskiego
Business Studies in English
09.2021 - 06.2023
Uniwersytet Warszawski
Magister
Lingwistyka Stosowana (rosyjski-angielski)
09.2023 - 06.2024
Uniwersytet Warszawski
Interdyscyplinarne Studium Kształcenia Tłumaczy Przysięgłych
Kursy i szkolenia
06.2020
CAE
06.2022
TEFL
07.2022
Teaching English online
Doświadczenie
02.2017 - 06.2019
Europa Języków
Ponad 4 lata doświadczenia w nauczaniu, z czego ponad 3 lata w szkołach językowych, które pozwoliły mi na wypracowanie własnej metody nauczania.
07.2020 - 06.2022
Tutlo
11.2020 - aktualnie
Lingopro
Ponad 4 lata doświadczenia w nauczaniu, z czego ponad 3 lata w szkołach językowych, które pozwoliły mi na wypracowanie własnej metody nauczania.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 28
avatar
Юлія
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 maja 2024

Дуже вдячна Пану Шимону за чудові заняття в групі з польської мови. Отримані знання дуже допомогли мені в роботі і в повсякденному житті. Лекції викладалися дуже доступно, була активна комунікація з вчителем на польській мові, а так як Пан Шимон володіє російською, то ніяких проблем з порозумінням не виникало. До лекцій завжди був підготовлений різноманітний і корисний матеріал по сприйняттю мови на слух, читанню, граматиці. Іноді задавалася домашня робота і завжди був зворотний зв'язок по ній, з розгорнутими коментарями.

avatar
Patrycja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 maja 2024

Szymon jest wspaniałym nauczycielem! Wybrałam go spośród milionów i każdemu serdecznie polecam, by zrobił to samo. :)

Trudno w krótkiej opinii wyrazić to, co zyskałam dzięki lekcjom z Szymonem. Przyszłam na zajęcia jako osoba dorosła - zakompleksiona z tego powodu, że nie potrafię posługiwać się angielskim, mimo lat nauki. Byłam gorzej niż słaba.

Dziś czytam książki po angielsku,  rozumiem to, co ktoś do mnie mówi i nie boję się próbować odpowiedzieć! :)

Taka kolosalna zmiana była możliwa dzięki temu, że Szymon z wyjątkową cierpliwością i uważnością przeprowadził mnie przez cały proces. Proponował zajęcia dopasowane do moich aktualnych możliwości i potrzeb - od prostych rozmów i tekstów, po trudniejsze materiały - teksty kultury i gramatykę. Doceniam także to, że nasze zajęcia bazowały na ważnych i ciekawych dla mnie tematach.

Szymon ma wyjątkową umiejętność przekazywania informacji zwrotnej tak, by zachęcić i nie zniechęcić. W trakcie rozmów słucha uważnie, pomaga, a następnie podpowiada, jak uniknąć pomyłki, którą się popełniło.

Ma rozległą wiedzę na temat tego, jak funkcjonuje język. Dzięki czemu potrafi tłumaczyć, dlaczego coś jest tak, a nie inaczej, co ułatwia zapamiętywanie.

Zajęcia zarówno stacjonarne, jak i on-line są prowadzone profesjonalnie i przebiegają w przyjemnej atmosferze. Można czuć się swobodnie i bezpiecznie, bez oceniania, bez krytyki. Z ogromnym wsparciem w każdej sytuacji językowej - od zajęć, przez przygotowanie do rozmowy, wyjazdu, egzaminu czy pomoc z tłumaczeniem.

A, no i Szymon zna chyba wszystkie słówka po angielsku. ;)

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 września 2023

Współpraca z Panem Szymonem zawsze stoi na wysokim poziomie, ma bardzo dużo własnych materiałów i wspaniałych pomysłów na zajęcia. Bardzo polecam ;)

avatar
Dana
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lutego 2023

Niestety mało jest tak dobrych i wyrozumiałych nauczycieli.

avatar
Kasia Rochas
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 sierpnia 2022

Zawsze miałam mnóstwo materiałów i książek do nauki angielskiego, wszystko zapisywałam w zeszycie. Poświęcałam dużo czasu na naukę ale nie mogłam przejść jakiegoś zastoju. Teraz z perspektywy kilku lat widzę że miałam złe podejście. I za uświadomienie mi tego dziękuję Szymon! W pół roku od rozpoczęcia korepetycji wskoczyłam wyżej o pół poziomu. Zdecydowanie poprawiły się moja wymowa i pewność siebie w używaniu języka jako takiego. Szymon ma dużo cierpliwości i wyjaśnia wszystko ze stoickim spokojem. Naprawdę widzę efekty. Polecam.

avatar
A.S
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 maja 2022

Niesamowity człowiek, profesjonalny na każdym kroku. Mamy lekcje już ponad pół roku i lekcje są zawsze przemyślane.

avatar
Wiktor Struga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 kwietnia 2022

W końcu człowiek znający się na rzeczy. Konkretny, przygotowany. Dałbym nawet ocenę celującą haha

avatar
Janek Waśniewski
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 lutego 2022

W końcu profesjonalny nauczyciel. Uwielbiam te lekcje :)))

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 lutego 2022

Syn zdał certyfikat CAE znacznie powyżej naszych oczekiwań. Dodatkowo, nie było żadnych problemów komunikacyjnych co do ustalania i zmiany godzin zajęć. Z czystym sercem 5 gwiazdek.

Szymon Wójcik

Jeszcze raz gratulacje! :)

avatar
Саша
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 stycznia 2022

Я учила с ним польский практически с нуля. Гибкий график уроков и человек профессиональный и дружелюбный))

avatar
Danuta Kopcińska
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 listopada 2021

Nie tylko ogromna wiedza i cierpliwość sprawiły że zostałam na dłużej na korepetycje ale również możliwość umawiania lekcji z tygodnia na tydzień co przy moim trybie pracy było kluczowe.
Z całego serca polecam!

Szymon Wójcik

bardzo dziękuję!

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 września 2021

Jestem pod wrażeniem zajęć z Panem Szymonem. Super szybki progres, bardzo miły człowiek ;)

avatar
Dorota P-M
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 września 2021

Jeszcze raz wielkie dzięki Szymon!
Starałam się o ważny projekt i aby go dostać potrzebowałam podnieść swój angielski i dodatkowo drugi język (w tym przypadku rosyjski) na poziom C1. Zajęcia zdziałały cuda można powiedzieć. Oczywiście pracowałam ciężko tez sama w domu ale pomoc Szymona na każdym etapie nauki była nieoceniona :D

avatar
Iwa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 września 2021

Niesamowite jak prosta metoda Szymona działa! Totalnie inne zajęcia niż oferuje większość nauczycieli. Uczę się poprawnie mówić z lekcji na lekcje i widzę w końcu tego efekty. Skrupulatne poprawianie moich błędów i przygotowanie do każdych zajęć to coś co na pewno zachęca mnie do kontynuowania lekcji z Tobą. Dzięki :)

Szymon Wójcik

Oby tak dalej! :)

avatar
K. R
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 sierpnia 2021

Właśnie kończę "wakacyjny kurs" który zacząłem na początku czerwca. Fakt, że spotykaliśmy się 3 razy w tygodniu ale przez ten czas czuję, że mój angielski podskoczył o pół poziomu!!! :DDD
Metoda czytania i omawiania artykułów okazała się trafna! bo wcześniej zawsze pracowałem z jakimiś książkami które już trochę jednak nudzą....

Szymon Wójcik

Niesamowity progres w krótkim czasie! Jestem dumny :)

avatar
Jolka W.
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 lipca 2021

JESTEM OGROMNIE WDZIĘCZNA ZA SUKCES MOJEGO SYNA! Nie potrafiłam go przekonać do nauki angielskiego, posyłając do różnych szkół. Dopiero podejście P. Szymona sprawiło że Leon zaczął się go konkretnie uczyć. Zdał maturę i certyfikat na poziomie ponad 90% DZIĘKUJĘ!

Szymon Wójcik

Życzę dalszych sukcesów! :)

avatar
Piotr K
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 czerwca 2021

Szymon jest bardzo profesjonalnym lektorem. Od pół roku uczę się z nim rosyjskiego (w zasadzie to od podstaw) i już potrafię czasem swobodnie porozmawiać z nim na proste tematy, z pomocą z jego strony. Szymon dba zarówno o moją poprawność językową, jak i naturalność wypowiedzi. Wkłada serce w swoją pracę i podchodzi indywidualnie do moich potrzeb, co było dla mnie bardzo ważne przy wyborze lektora.

avatar
Mama Jaśka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 marca 2021

Syn chodził do Pana Szymona 1.5 roku. Egzaminy w zeszłym roku zdał celująco choć spodziewałam się znaczenie gorszego wyniku. Jesteśmy z mężem zadowoleni nie tylko dlatego że znał się na tym co robi ale też nie było problemy z przełożeniem zajęć a zasady odwołania lekcji były jasne.
Dziękujemy!

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 lutego 2021

3 razy podchodziłem do egzaminu CAE, ucząc się za każdym razem u innego nauczyciela. I dopiero kiedy trafiłem na Szymona zdałem ten certyfikat, nawet z oceną, jakiej się nie spodziewałem! Czysta rzetelność i profesjonalizm- niestety rzadkość na rynku językowym (poprzednio trafiałem na bardzo słabych nauczycieli) Dzięki :)

avatar
Paulina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 stycznia 2021

Polecam serdecznie Pana Szymona! Bardzo kompetentna osoba, lekcje prowadzone są w miłej atmosferze, jestem mega zadowolona ze wspólpracy. Mój poziom angielskiego jest o niebo lepszy niż rok temu (z poziomu B2 przeskoczyłam na mocne C1!). Korepetycje z Panem Szymonem to czysta przyjemność :)

avatar
Klaudia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 września 2020

Pan Szymon przez pół roku przygotował mnie do egzaminu IELTS celująco! Przede wszystkim dodał mi pewności siebie w mówieniu, a i gramatyczne zagadnienia wyjaśnił tak, jak żaden mój wcześniejszy nauczyciel przez cała edukację nie potrafił. Gdyby nie to, że wyprowadziłam się z Warszawy na pewno chodziłaby jeszcze na lekcje do P. Szymona dla czystej przyjemności rozmowy z drugą osobą w obcym języku. Polecam bardzo ☺️

avatar
Noam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 września 2020

Bez dwóch zdań najbardziej wyrozumiały lektor ze wszystkich 3 jakich miałem do tej pory

avatar
Pat
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 czerwca 2020

Nawet wiele miesięcy nauki z tzw. native'ami nie zrównało się z jego podejściem i zaangażowaniem. Sam ukończyłem filologię i mogę potwierdzić że jednak wykształcenie w danym kierunku i zainteresowanie człowiekiem to podstawa! Bez dwóch zdań polecam :)

avatar
Martyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 września 2018

Przesiedziałam z Szymonem poprzedni rok i trochę wakacji nad angielskim. Przyznaję że nie tylko dobrze uczy ale zaraził mnie też pasją do czegoś co było moją kulą u nogi. Języków obcych nienawidzę ale teraz chociaz dobrze je znoszę. Dzięki!

Szymon Wójcik

Oby tak dalej :)
Miło to słyszeć

avatar
Patrycja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 września 2017

Mój syn był przygotowywany przez Pana Szymona do olimpiady z języka rosyjskiego i do matury z angielskiego w zeszłym roku - syn przeszedł dwa etapy olimpiady, dostał się do etapu centralnego gdzie udało mu się zdobyć tytuł finalisty, z angielskiego na poziomie rozszerzonym wynik bardzo dobry. Jestem pewna, że oprócz samozaparcia mojego syna Pan Szymon odegrał w jego sukcesie ogromną rolę, za co dziękuję :)

Szymon Wójcik

Życzę dalszych sukcesów :)

avatar
Angelika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 września 2017

Zajęcia u Pana Szymona to czysta przyjemność. Uczę się z nim rosyjskiego już rok, a angielskiego prawie pół roku. Bardzo młody, ale zafascynowany tym czym się zajmuje i skupiony na kursancie aż miło :)

avatar
Roksana
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 września 2017

Po dwóch nauczycielach z tego serwisu miałam lekki uraz. Po prostu nigdy z angielskim nie miałam najmnjejszej styczności, a dla większości jest niezrozumiłe jak można nie znać podstawowych słów, które przecież wszędzie na co dzień się pojawiają. Pan Szymon okazał mi niezmierną wyrozumiałość i zaangażowanie w moją naukę- za to jestem Panu naprawdę wdzięczna!

avatar
Adrian
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 września 2017

Pan Szymon choć młodym jest naprawdę doświadczonym nauczycielem. Widać w nim pasję do języka, a to szczeglnie dla mnie ważne gdyż łatwiej przyswaja się moja wiedza. Zaczęliśmy od angielskiego, teraz spotykamy się również na rosyjski gdyż jest mi potrzebny do pracy. Ogromna wiedza z obu języków! Tak trzymać! :D

Szymon Wójcik

Serdecznie dziękuję!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.