Krzysztof Pawlik

Ostatnia aktywność:
13 dni temu
 
Online
Warszawa
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Udzielam korepetycji z języka ukraińskiego na poziomach A0-C1 .

Zajęcia ze mną są dla Ciebie jeśli (na przykład):

- lubisz rozumieć to czego się uczysz,

- zawsze irytowało Cię podejście nauczycieli, którzy kazali „wkuwać” niezrozumiałe regułki lub formy słów, „bo tak jest i już”,

- masz do czynienia z nauczanym przeze mnie językiem w pracy/w szkole/na studiach ,

- chcesz prowadzić działalność we współpracy z użytkownikami tego języka lub chcesz poszerzyć kwalifikacje swojego personelu w zakresie posługiwania się nim,

- cenisz w języku funkcję komunikatywną , chcesz lepiej rozumieć jego natywnych użytkowników lub lepiej się z nimi porozumiewać,

- szukasz kogoś, kto zna strukturę języka i będzie z pełnią pasji dzielił się z Tobą swoją wiedzą,

- chcesz się uczyć efektywnie ,

- masz firmę i chciałbyś rozliczać się na zasadzie B2B.

Jest więcej powodów, żeby zacząć wspólne zajęcia, pozwól jednak, że się przedstawię:

Ukończyłem studia nad słowiańszczyzną wschodnią I i II stopnia ze specjalnością ukrainistyka z rosyjskim i angielskim na Uniwersytecie Warszawskim . Kompetencje językowe i językoznawcze poszerzałem na Germanistyce na UW (3 semestry) oraz na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium (4 semestry programu Erasmus+ w ramach Slawistyki , 3 semestry realizacji programu Porównawcze Językoznawstwo Idoeuropejskie ), gdzie dopracowywałem koncepcję na swoją metodę nauczania; miałem też ciągły kontakt z diasporą ukraińską oraz natywnymi użytkownikami poznawanych przeze mnie języków (co do zasady unikałem komunikacji w języku ojczystym).

Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i w ten sposób najchętniej ćwiczę poznawany przez siebie język. W pewnym stopniu interesuję się generalnie językami indoeuropejskimi i w niektórych aspektach nieindoeuropejskimi, jestem jednak przede wszystkim slawistą , tzn. uczę się i nauczam języków słowiańskich i zgłębiam wiedzę na ich temat. Jestem językoznawcą historycznym i pasjonują mnie spokrewnione ze sobą języki oraz to, co wpływało na różnice między nimi.

Dlaczego właśnie językoznawstwo historyczne ? Języki słowiańskie (w tym polski, ukraiński i rosyjski, których nauczam) są ze sobą spokrewnione , pochodzą od wspólnego przodka , można w związku z tym prześledzić poszczególne zmiany , które zachodziły w każdym z nich i opracować wzory na te zmiany , z których następnie można korzystać w nauce . Co to dla nas oznacza w praktyce ? Znając któryś z tych języków oraz te wzory, jesteśmy w stanie rekonstruować potencjalne formy w innym z nich a w efekcie wyrobić sobie świadomie pewne odruchy i dzięki głębszemu zrozumieniu form lepiej je zapamiętywać . W rezultacie uczymy się języka nie tylko w sposób ciekawy ale też bardzo efektywny .

Jestem w stanie zaproponować zajęcia diachroniczno-kontrastywne z języków ukraińskiego , rosyjskiego i polskiego , tzn. mogę nauczać porównawczo kilku naraz z wykorzystaniem wiedzy z zakresu językoznawstwa historycznego .

Oferuję zarówno zajęcia offline jak i online .

Cena zależy od profilu prowadzenia zajęć oraz od ilości uczestników . Zajęcia prowadzę indywidualnie bądź w grupach 2-3 -osobowych, także jeśli masz znajomych, którzy również chcą pogłębić swoje umiejętności lub zacząć swoją przygodę z tym/tymi językiem/językami, pomyśl czy nie warto byłoby się do nich odezwać. :)

Większym grupom osób nie odmawiam z góry, podczas konsultacji przyjrzymy się potrzebom oraz oferowanym przeze mnie narzędziom i zobaczymy czy uda nam się znaleźć tok nauczania odpowiedni dla obu stron, czy może doradzę jakąś inną metodę nauki.

Z każdym uczniem jestem na Ty. :)

Jeśli to, o czym piszę, zdaje Ci się być Twoim lub chcesz to sprawdzić, zadzwoń lub napisz mi SMS-a , to umówimy się na zajęcia organizacyjne i omówimy szczegóły. ;)

Dostępność

Poniedziałek08:00 - 17:00
Wtorek08:00 - 17:00
Środa08:00 - 22:00
Czwartek08:00 - 18:00
Piątek08:00 - 18:00
SobotaDo uzgodnienia
Niedziela

Zakres lekcji

Przedszkole
Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Adres zajęć

Krzysztof Pawlik
Krasickiego 51
02-608 Warszawa
NIP: 5213996641

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2014 - 09.2020
Uniwersytet Warszawski
Magister
Studia nad słowiańszczyzną wschodnią, specjalność: ukrainistyka z językiem rosyjskim i angielskim, stacjonarne, pierwszego i drugiego stopnia
10.2021 - 04.2023
Ludwig-Maximilians-Universität München
Vergleichende Indogermanische Sprachwissenschaft
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.