Szymon Chyliński

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Online
Gdańsk
Gdynia
Sopot
Reda
Rumia
Faktura VAT

Szymon Chyliński

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/51 opinia
Dla użytkownika Szymon Chyliński

O mnie

Jestem absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, wydział instrumentalny – specjalizacja akordeon. Przez wiele lat pracowałem w Polskim Chórze Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis jako solista-wokalista mając możliwość poznać i współpracować z Krzysztofem Pendereckim, Stephenem Laytonem, Arvo Pärtem, i wieloma innymi znakomitościami muzyki klasycznej. Obecnie pracuję jako nauczyciel gry na akordeonie w Prywatnej Szkole Muzycznej i Ognisku Muzycznym w Redzie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Przywidzu.

Od 2012 roku, prowadzę również zespół wokalny Kaszubki, pełniąc w nim rolę dyrygenta, kompozytora, aranżera oraz akompaniatora. Mamy na swoim koncie nagranie płyty z kolędami „Kolędy z Kaszub - Chwaszczińskô Kòlãda”, do których napisałem aranżacje oraz dwie kompozycje do słów Kazimierza Jastrzębskiego „Je takô noc”, która ukazała się drukiem w Kaszubskim śpiewniku Bożonarodzeniowym w 2016 roku oraz Kolada Trzech Królów. Z Kaszubkami występowaliśmy w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Pary Prezydenckiej w 2016 roku podczas obchodów 150 rocznicy Istnienia Kół Gospodyń Wiejskich. Mamy również wiele sukcesów na Regionalnych oraz Ogólnopolskich Przeglądach Zespołów Ludowych.

W 2015 roku założyłem własną Szkołę Muzyczną, w której uczę gry na akordeonie, fortepianie oraz keyboardzie. W przyszłości planuję rozszerzyć działalność szkoły o inne instrumenty. Obecnie śpiewam w kwartecie wokalnym Barbershop oraz Floridus. Jestem założycielem zespołu folkowego Folk Acoustic, do którego piszę aranżacje. Niedawno ukazał się nasz pierwszy singiel pt."Tangò z różą" - słowa i muzyka Tomasz Fopke.

W roku 2017 otrzymałem propozycję napisania oraz zaaranżowania muzyki do widowiska słowno - muzycznego „Widowisko z Kluczem” w reżyserii Marka Wojtasika oraz Pawła Paulusa Mazura. Premiera Widowiska odbyła się 27 października 2017 roku w Teatrze Miniatura w Gdańsku.

W 2018 roku otrzymałem stypendium Miasta Gdańska na napisanie oraz wykonanie 10 Pieśni do wierszy z tomiku " Piaśnica oczyma poetów". Premiera cyklu odbyła się 28 kwietnia 2019 roku.

W 2019 roku otrzymałem stypendium dla twórców kultury Marszałka Województwa Pomorskiego na nagranie cyklu wraz z zespołem Folk Acoustic. Płyta zostanie wydana przez wytwórnię Soliton i ukaże się pod koniec września.

W 24 listopada 2019 miała miejsce premiera mojego utworu Kantata dla 108 męczenników II Wojny Światowej na chór, orkiestrę oraz solistów w Centrum Świętego Jana.

Prezentacja video

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2004 - 12.2010
Akademia Muzyczna Im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Magister
Instrumentalistyka
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
05.2008 - 09.2016
Polski Chór Kameralny
09.2008 - 08.2009
Państwowa szkoła Muzyczna I st. w Tczewie filia Pelplin
09.2010 - 08.2011
Państwowa szkoła Muzyczna I st. w Tczewie filia Pelplin
Praca w zastępstwie
09.2012 - aktualnie
Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia i Ognisko Muzyczne w Redzie

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 1
avatar
Barbara
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 września 2017

Profesjonalne podejście, mnóstwo cierpliwości i wyrozumiałości, pozytywne nastawienie. Szczerze polecam!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.