Piotr Więckowski

Ostatnia aktywność:
dzisiaj
 
 
Online
Wrocław

Piotr Więckowski

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/519 opinii
Dla użytkownika Piotr Więckowski

O mnie

Często jestem pytany o to, w jaki sposób prowadzę zajęcia. Nie mam gotowych schematów, nie popadłem również w rutynę.

Owszem, jeżeli chodzi o egzaminy, certyfikaty oraz przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych to istnieją pewne wzorce, z których należy korzystać. Na pierwszym spotkaniu sonduję oczekiwania kursantki/kursanta i jeżeli jestem w stanie im sprostać to rozpoczynamy współpracę. W większości przypadków jestem w stanie a uczę już ponad 20 lat :)Jednym z moich atutów jest to, że językiem niemieckim władam biegle, posługiwałem się nim podczas edukacji w Niemczech oraz podczas pracy w firmach na terenie Niemiec. W Polsce mam codziennie kontakt pisemny i werbalny z niemieckojęzycznymi kontrahentami. Oprócz zagadnień językowych dzielę się z kursantkami/kursantami w razie potrzeby moim doświadczeniem dotyczącym specyfiki pracy w Niemczech. Na zajęciach kładę nacisk na komunikację werbalną. Nie obiecuję fajerwerków tylko rzetelne podejście do tematu.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.1985 - 06.1990
Uniwersytet im. Humboldtów w Berlinie
Magister
Germanistyka
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 19
avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 sierpnia 2020

Do pana Piotra trafiłem po długich poszukiwaniach i zmianach kolejnych korepetytorów z języka niemieckiego, którzy nie spełniali moich oczekiwań co do wysokiego poziomu merytorycznego zajęć. To zadanie było o tyle trudne, że poszukiwałem osoby, która przygotuje mnie do egzaminu ustnego na najwyższym dostępnym poziomie C2. Choć każdy z dotychczasowych nauczycieli deklarował przed zajęciami nastawienie na potrzeby słuchacza, to jednak każde kolejne zajęcia przynosiły coraz większe rozczarowanie i poczucie straconego czasu. Tak było do czasu, kiedy znalazłem ogłoszenie pana Piotra. To co przyciągnęło moją uwagę to jego dwujęzyczne wychowanie, wieloletni pobyt w Niemczech oraz bogate doświadczenie w przekładzie. I moja intuicja nie zawiodła mnie, bo zgłoszenie się do pana Piotra to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę!

Co wyróżnia pana Piotra od innych korepetytorów?
Z pewnością rzadko spotykany profesjonalizm i sumienność. Nie miałem ani razu zajęć, na których pan Piotr nie byłby perfekcyjnie przygotowany. Każda minuta naszego spotkania była wykorzystana w 100% i nigdy nie miałem poczucia straconego czasu.
Po drugie, pełna koncentracja na potrzebach słuchacza. Na początku naszej współpracy ustaliliśmy priorytety i obszary wymagające pracy i konsekwentnie realizowaliśmy założenia. Pan Piotr wychwytywał moje nawet najmniejsze błędy chcąc doprowadzić moją wypowiedz do perfekcji. Rzadko spotyka się tak dokładnego nauczyciela, który jest tak w pełni skupiony podczas zajęć.
Po trzecie, dogodna forma zajęć. Z uwagi na trudny okres, w jakim rozpoczęliśmy współpracę wszystkie zajęcia odbyły się on-line. Choć byłem początkowo sceptyczny co do tego, to jednak pierwsze zajęcia pokazały, że można efektywnie uczyć się przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi.

Szczerze polecam zajęcia z panem Piotrem jako wyjątkowym nauczycielem potrafiącym zaadresować potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

avatar
Kamila
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 sierpnia 2019

Goraco polecam zajęcia z niemieckiego z Panem Piotrem. Miałam przyjemność przygotowywać się z Panem Piotrem do rozmowy kwalifikacyjnej w języku niemieckim. Pan Piotr nie tylko miał ciekawy pomysł na sposób przygotowania ale także doradzał mi jak rasowy headhunter co powinnam a czego nie powiedzieć. Moja znajomość niemieckiego niewątpliwie się poprawiła a ja sama zaczęłam się czuć pewniej w komunikacji w tym języku. W trakcie rozmowy większość pytań, które razem przerabialiśmy, padła a ja miałam okazje zrobić dobre wrażenie. Serdecznie polecam!

avatar
Szymon
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 września 2018

Pan Piotr przygotował mnie bardzo dobrze do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego. Swoim podejściem do nauki otworzył mnie na używanie języka.
Bardzo dziękuje za cały okres przygotowań. I bardzo polecam zajęcia z Panem Piotrem.

avatar
Piotr
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 lipca 2018

Zdecydowanie polecam Pana Piotra! Przygotowywał mnie do egzaminu z języka niemieckiego na studia doktoranckie. Zajęcia indywidualne, bardzo intensywne, w terminie i miejscu dogodnym i bardzo elastycznym. Świetne podejście do nauczania i sposób przekazywania wiedzy powodują, że z każdych zajęć człowiek wychodzi ze świadomością wykonanych postępów. Luźna atmosfera podczas zajęć powoduje, że na każde kolejne spotkanie czeka się z przyjemnością a czas spędzony na nauce jest traktowany jako miła odskocznia od dnia codziennego. Nauka poprzez rozmowy o sprawach codziennych - najlepsza forma nauki języka obcego! Jeszcze raz gorąco polecam :)

avatar
Magdalena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 grudnia 2017

Pan Piotr przygotowywał mnie do biznesowej prezentacji po niemiecku. Korepetycje trwające około miesiąca, ale bardzo intensywne. Duży plus za zaangażowanie w zajęcia i bardzo profesjonalne podejście. Zdecydowanie polecam tym, którzy chcą uczyć się z kimś, kto zna język na poziomie native speakera.

avatar
Olga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 października 2017

Pan Piotr jest najlepszym korepetytorem na jakiego dane było mi trafić. Poza indywidualnym podejściem do osoby uczącej się, potrafi przede wszystkim przekonać do języka niemieckiego osobę oporną jak ja. Lekcje wspominam bardzo dobrze, uważam, że jest osobą godną zaufania i przy tym bardzo jest świetnym człowiekiem. Z całego serca polecam i życzę owocnej nauki!

avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 września 2017

Fenomenem Pana Piotra jest to, że z osobę, która ma awersję do języka niemieckiego potrafi ukierunkować w taki sposób, że nauka oraz korzystanie z tego języka staje się przyjemnością.
Swoje lekcje dopasowuje tematycznie oraz poziomowo do indywidualnych potrzeb. Zawsze jest przygotowany do zajęć, prowadzi je w humorystyczny sposób i łatwo można odczuć, że jest to nauka żywego, praktycznego języka a nie zakuwanie gramatyki z książek.
Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Piotra jako doskonałego nauczyciela języka niemieckiego.

avatar
Mama Janka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 września 2017

Nauczyciel, który umie dotrzeć do najbardziej opornych. Po pierwszym spotkaniu z Panem Piotrem mój Syn, który miał wewnętrzne "nie" dla niemieckiego, zaczął w domu sam powtarzać- zwroty, słowa. Korepetycje z niemieckiego miały być tylko kołem ratunkowym, a okazały się dzięki Panu Piotrowi, wyprawą po wiedzę i umiejętności. Polecam!

avatar
Dagmara
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 września 2017

Piotr, jako nauczyciel niemieckiego, jest jak dobre wino - uzależnia!:) Uczęszczałam na jego zajęcia przez rok i był to rok "przygody z językiem niemieckim" i z Piotrem, który ma tą czarodziejską/belferską umiejętność zarażania pasją. Wchodzi w bliskie, zaangażowane relacje z "uczniami".
Piotrze, jeśli będziesz tworzył grupę, to ja już dziś się zapisuję! Na Twoich zajęciach jest przede wszystkim fantastyczna atmosfera, a do tego "po niemiecku"... :)

avatar
Robert
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 sierpnia 2017

Przez kilka lat miałem indywidualne konwersacje z języka niemieckiego z Piotrem. Każde spotkanie odbywało się w bardzo przyjemnej atmosferze i było i życiowe i efektywne. Piotr zawsze jest do zajęć przygotowany i zawsze coś jeszcze ciekawego możesz wynieść dla siebie z zupełnie innych dziedzin. Polecam gorąco!

avatar
Bartek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 sierpnia 2017

Z pełną odpowiedzialnością polecam Pana Piotra jako nauczyciela języka niemieckiego. Zajęcia prowadzone są na najwyższym poziomie. Luźna i swobodna atmosfera sprawia, że otwierasz się na mówienie po niemiecku. Z każdą godziną przegadaną z Panem Piotrem zauważasz jak poprawia się jakość Twojego niemieckiego. Oprócz oczywistych kompetencji jako native'a, trzeba podkreślić profesjonalizm Pana Piotra. Lekcje nie są skracane, kontakt jest wzorowy, a Pan Piotr zawsze przygotowany. Warto!

avatar
Mama Mikolaja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 sierpnia 2017

Pan Piotr jest wspaniałym nauczycielem języka niemieckiego, który przede wszystkim uczy używania języka. Polecam.

avatar
Krzysztof
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 sierpnia 2017

Jako starszy pan - polecam. Potrafił przywrócić mi wiarę w siebie i w to, że mogę się jeszcze uczyć niemieckiego. Jego umiejętności są wsparte dodatkowo. Talentem. Kto mi nie uwierzy - miech się umówi na pierwsze gratisowe spotkanie z Panem Piotrem.

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 sierpnia 2017

Serdecznie polecam lekcje z Piotrem, prowadzone w przyjaznej atmosferze pozwalają na przełamanie oporów związanych z mówieniem w języku obcym. Szeroki zakres wiadomości z różnych dziedzin oraz znajomość kultury niemieckiej dają możliwość nauki języka zarówno codziennego, naturalnego jak i tego bardziej formalnego. Można zaproponować zakres materiału, którym jesteśmy zainteresowani i liczyć na kompetentne podejście Piotra. Jeszcze raz polecam!

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 lipca 2017

Bardzo polecam Piotra jako nauczyciela języka niemieckiego.Zajęcia prowadzi w sposób interesujący i swobodny. Skutecznie pomaga przełamać opór w mówieniu w obcym języku. Jego rozległa wiedza o społeczeństwie i gospodarce Niemiec, którą wykorzystuje w trakcie zajęć, nie tylko urozmaica tematykę zajęć, ale także pobudza zainteresowanie tym krajem, jego językiem i kulturą.

avatar
Mikołaj
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 czerwca 2017

Serdecznie polecam Pana Piotra. Przygotowywał mnie, będąc na studiach na Filologii Germańskiej we Wrocławiu, dzięki korepetycjom w tym tygodniu bronię pracy licencjackiej. Korepetycje w miłej i luźnej atmosferze, konwersacje jak i gramatyka czy przygotowywanie do różnych kolokwiów i egzaminów oceniam na 5. Kompetentny, pomocny, dyspozycyjny. Wiem za co płaciłem i dalej płace.
Polecam!

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 czerwca 2017

Bardzo dobry lektor, wysokiej jakości kompetencje. Zajęcia prowadzone w miłej, niestresującej atmosferze.

avatar
Robert
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 czerwca 2017

Wysoka kompetencja, świetnie prowadzone lekcje. Polecam Pana Piotra zarówno tym co zaczynają przygodę z niemieckim jak i zaawansowanym

avatar
Stanisław
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 czerwca 2017

Korzystałem z usług szkoleniowych Pana Piotra przed ważną prezentacją na konferencji w Niemczech. Bardzo dobrze i szybko pomógł mi podnieść mój poziom poprzez eliminację błędów, naukę przydatnych zwrotów. Tematy gospodarcze i ogólne zna oczywiście świetnie i szybko dostosował się do tematyki IT. Polecam

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.