AMADEUS SzkołaMuzyczna

Ostatnia aktywność:
wczoraj
 
Zgierz
Konstantynów Łódzki
Aleksandrów Łódzki
Rąbień
Poddębice
Łódź
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Prezentacja video

Opis ogłoszenia

Czy wiesz, że nauka gry na instrumetach muzycznych powinna odbywać się tylko w systemie indywidualnym (nauczyciel-uczeń), na prawdziwym akustycznym instrumencie (nie cyfrowym) oraz u dobrego specjalisty? W przeciwnym razie talent muzyczny może nigdy się nie ujawnić!

Niestety w ostatnich latach pojawiła się moda na otwieranie prywatnych szkoł muzycznych pod egidą znanych dużych korporacji (specjalizujących się w produkcji, a nie nauczaniu), które prowadzą naukę gry na instrumetach w grupach (np. na keyboardach czy gitarach). Szkoły takie przyciągają rzesze klientów ze względu na rozpoznawalne logo. Nauka w takiej szkole ma niewiele wspólnego z prawdziwym nauczaniem gry na instrumentach, jest za to niezłym pomysłem na BIZNES!!! (oprócz zajęć w grupie "szkoły" sprzedają jeszcze uczniom cyfrowe instrumenty). Na szczęście żaden szanujący się nauczyciel nie będzie w takiej "szkole" pracować.

Ta moda przyszła do nas z dalekiego wschodu, a to właśnie Europa jest kolebką muzyki klasycznej, jest miejscem narodzin najwybitniejszych kompozytorów, jak: BACH, MOZART, BEETHOVEN, CHOPIN. To w Europie mieliśmy największych budowniczych instrumentów i według ich konstrukcji do dziś budowane są pianina i fortepiany, nie w CHINACH czy JAPONII. Dziś miasto Kalisz jest największym centrum renowacji pianin i fortepianów na świecie!!!

Niepokojący jest fakt, że powstaje coraz więcej firm, które oferują grupową naukę gry na instrumentach na terenie publicznych szkół podstawowych - czy przyczyna w tkwi w braku wiedzy z zakresu prawidłowego kształcenia muzycznego wśród dyrektów publicznych szkół podstawowych?  

Nie każdy koncertujący muzyk jest dobrym nauczycielem. Często bywa odwrotnie. Dobry nauczyciel powinien czuć pasję do uczenia, posiadać odpowiednie przygotowanie pedagogiczne, doświadczenie zawodowe, mieć dużo cierpliwości.Taki nauczyciel często może poszczycić się sukcesami swoich uczniów na krajowych czy międzynarodowych konkursach muzycznych. 

Gra na instrumencie akustycznym rozwija niezwykle wyobrażnię muzyczną, uwrażliwia na barwę dźwięku, uczy rzetelnej techniki i pozwala poczuć "żywy" dźwięk (fala akustyczna powstała w wyniku np. uderzenia młotka w strunę przenika przez ciało osoby grającej).

Czy wiesz, że zle ustawienie ręki na instrumencie w początkowym etapie nauki, będzie kłaść się cieniem na dalszą edukację? Dlatego tak ważne jest, aby rozpocząć naukę u dobrego specjalisty. Niestety w większości prywatnych szkół pracują przypadkowi "muzycy", bez przygotowania pedagogicznego (np. klarnecista uczy gry na pianinie). Nawet po roku nauki u takiego "nauczyciela" pozbycie się złych nawyków manuanych może być niemożliwe.

Lekcje u prywatnego nauczyciela czy w szkole muzycznej? - co wybrać?

Najlepsze efekty osiągają dzieci, które uczą się w szkole:

1. uczeń wchodząc do szkoły robi się lekko poddenerwowany/podekscytowany, co skutkuje większą koncentracją i mobilizacją podczas lekcji
2. zza ściany słyszy grających kolegów - pojawia się element wzajemnej rywalizacji (ćwczy więcej)
3. ucząc się w szkole może brać udział w koncertach i konkursach muzycznych, co jest ważnym procesem edukacji (dziecko, słysząc jak grają koledzy, staje się bardziej zmotywowane do ćwiczeń, chce dorównać lepszym od siebie).
4. udział w koncertach i konkursach jest nagrodą za postępy w nauce (dziecko po występie zostaje nagrodzone gromkimi brawami, czuje satysfakcję)
5. występ przed publicznścią dodaje pewności siebie, szkoła uczy jak panować nad tremą
6. w szkole (w klasie) nie ma przedmiotów, które rozpraszają dziecko (w domu są zabawki, jest tablet, brat, siostra..)
7. właściwy poziom kształcenia w szkole moniuje dyrektor (w przypadku lekcji u prywatnego nauczyciela jest to niemożliwe)

NASZA MISJA:
Poszerzanie świadomości, kultury muzycznej, dbanie o właściwy rozwój muzyczny dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jeśli masz pytanie lub chciałbyś, aby Twoje dziecko rozpoczęło naukę gry, ale nie wiesz od czego zacząć, zadzwoń lub napisz do nas - tel. 509 996 583. Pomożemy!

Możesz nas znaleźć facebooku oraz youtube:)
adres strony www na zdjęciu profilowym (wystarczy kliknąć)

tagi - pianino, keyboard, gitara, gitara elektryczna,
gitara basowa, akordeon, trąbka, perkusja, śpiew, skrzypce, zajęcia umuzykalniające, rytmika, kształcenie słuchu, emisja głosu, chór, zespół muzyczny, nauka gry dla dorosłych, taniec

Dostępność

Poniedziałek13:00 - 21:00
Wtorek13:00 - 21:00
Środa13:00 - 21:00
Czwartek13:00 - 21:00
Piątek13:00 - 21:00
Sobota08:00 - 18:00
Niedziela08:00 - 18:00

Zakres lekcji

Przedszkole
Szkoła podstawowa
Gimnazjum
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

Dowolne

Adres zajęć

AMADEUS SzkołaMuzyczna
Plac Kościuszki 5 (przy parku)
95-070 Aleksandrów Łódzki
NIP: 6671175646

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
.
Kursy pedagogiczne
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.