Ksenia Kasatkina

Ostatnia aktywność:
3 dni temu
 
Online
Kraków (Nowa Huta +1)
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

KRAKÓW
Native speaker z Moskwy, wykładowca Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (МГУ им. Ломоносова), doktor filologii rosyjskiej, ze specjalistycznym wykształceniem w zakresie języka rosyjskiego jako obcego i dużym doświadczeniem; egzaminator TRKI (TORFL, ТРКИ, Test of Russian as a Foreign Language).

Tel. +48 577 261 057 (jeśli nie odbieram, proszę wysłać sms)

Przyjechałam z Rosji, w której się urodziłam i studiowałam filologię rosyjską. Specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi i studentami wszystkich poziomów językowych, mam duże doświadczenie i świetne wyniki w przygotowaniu do rosyjskich egzaminów państwowych, ponieważ jako egzaminator TRKI znam tę kuchnię od zaplecza i wiem, na czym trzeba skupić się, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Drugim kierunkiem mojej działalności jest praca z osobami, które „kiedyś się uczyły, ale wszystko zapomniały”. Takim uczniom oferuję własną metodykę, której celem jest powtórzenie podstaw języka, usystematyzowanie wiedzy i przezwyciężenie bariery językowej przez swobodną konwersację na podstawie autentycznych materiałów z telewizji, Internetu, gazet i filmów rosyjskich.

Oferuję :

 • przygotowanie do egzaminów ТРКИ (TRKI) wszystkich poziomów,
 • przygotowanie do egzaminu resortowego MSZ (konkurs na aplikację dyplomatyczno-konsularną),
 • gramatyka opisowa języka rosyjskiego dla studentów filologii,
 • konwersacje językowe,
 • język rosyjski w biznesie,
 • kursy ekspresowe dla turystów (od zera lub powtórka),
 • wykłady z zakresu literatury rosyjskiej dla studentów filologii (w j. rosyjskim).

                                   O CENACH :
70 zł za 60 minut  (pojedyncza lekcja)
60 zł za 60 minut (przy opłacie abonamentu za 5 lekcji: 5 lekcji po 60 min - 300 zł, 5 lekcji po 90 min - 450 zł, 5 lekcji po 120 min - 600 zł).
Brak możliwości negocjacji. 
Standardowa długość zajęć to 90 minut , minimalna – 60 minut.

Zajęcia prowadzę przez Skype lub u siebie w Nowej Hucie , os. Na Skarpie (dojazd z centrum Krakowa 20-30 minut bez przesiadek).

Dodatkowe informacje:

 1. WAŻNE! Obowiązkowy warunek zajęć – regularna obecność .    
 2. Pracuję ze studentami i dorosłymi uczniami.
 3. Lekcje przez Skype możliwe na średnim i wysokim poziomie zaawansowania (B1 i wyżej). Wolę pracować "na żywo", u siebie.
 4. Lekcja, odwołana w ostatniej chwili, powinna zostać opłacona.

Metoda komunikacyjna w nauczaniu:

 • użycie różnych sposobów nauki w zależności od potrzeb i zainteresowań ucznia. Różnorodne (w tym interaktywne) ćwiczenia: oprócz klasycznych ćwiczeń językowo – gramatycznych w trakcie zajęć wykorzystywane są audio i wideomateriały, gry językowe, fragmenty filmów, programów TV, materiałów z prasy, Internetu, nowości, piosenki, teksty z klasycznej i współczesnej literatury, ćwiczenia komputerowe i inne, co daje możliwość w pełni zagłębić się w rosyjski kontekst społeczno – kulturalny, a jednocześnie sprawia, że zajęcia są nie tylko pożyteczne, ale także ciekawe.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
Sobota
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2006 - 06.2011
Nowosybirski Uniwersytet Państwowy
Nauczyciel dyplomowany
wydział filologiczny, kierunek: filologia rosyjska
09.2009 - 06.2011
Nowosybirski Uniwersytet Państwowy
Nauczyciel dyplomowany
wydział filologiczny, kierunek: rosyjski dla cudzoziemców
11.2012 - 11.2015
Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. M. Łomonosowa
Doktor
Filologia (studia doktoranckie)
Kursy i szkolenia
06.2014
Letnia szkoła dla nauczycieli języka rosyjskiego
03.2016
Metodologia organizacji i przeprowadzania egzaminów „Język Rosyjski dla Cudzoziemców” i „Całościowy Egzamin z Języka Rosyjskiego, Historii Rosji i Podstaw Prawodawstwa Federacji Rosyjskiej”
Doświadczenie
01.2009 - aktualnie
PROFI.RU
- przeprowadzanie zajęć z języka rosyjskiego dla cudzoziemców, - przygotowywanie uczniów do Wspólnego Egzaminu Państwowego z zakresu języka rosyjskiego i literatury
09.2010 - 06.2012
Nowosybirski Państwowy Uniwersytet Techniczny
09.2013 - 06.2015
Szkoła "Хочу знать"

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 27
avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 października 2020

Zajęcia z Ksenią rozpoczęłam ok. 1 roku temu, w celu przygotowania do egzaminu TRKI II w trybie zdalnym. Obecnie, mogę pochwalić się certyfikatem na tym właśnie poziomie, co udało mi się osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki tym zajęciom. Jestem ogromnie zadowolona z progresu, który udało mi się uzyskać dzięki wiedzy Kseni. Zajęcia prowadzone w profesjonalny sposób, zróżnicowane, interesujące, a Ksenia jako nauczyciel charakteryzuje się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Z pewnością będę kontynuować naukę.

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 lipca 2020

Jestem na drugim roku filologii i przyszłam do Kseni, żeby poprawić poziom swojego rosyjskiego w zakresie mówienia i przełamać wstyd przy rozmawianiu po rosyjsku. Jednak w czasie kiedy miałyśmy zajęcia wszystko się zmieniło przez koronawirusa. Na uniwersytecie wszystkie zajęcia mieliśmy przez Internet. Niektórzy wykładowcy w ogóle nie prowadzili żadnych zajęć, tylko wysyłali prezentacje i zadania. Nikt nie wiedział, jak je robić, pełny chaos. Bardzo się cieszę, że zaczęłam zajęcia z Ksenią, bo pomogła mi zrozumieć wszystkie materiały i w efekcie zdałam egzamin z gramatyki opisowej na 5.

avatar
Konrad
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 maja 2020

Z przyjemnością kontynuuję zajęcia z Ksenią. W czasie kwarantanny Ksenia zaproponowała zmianę sposobu zajęć na online (na wszelki wypadek). Na początku byłem nieco sceptyczny co do tego pomysłu,ale okazało się,że jakość nauki z tego powodu w ogóle się nie obniżyła.Zajęcia były zawsze ciekawe dynamiczne i wesołe. Jak to się wszystko skończy, planuję łączyć zajecia przez skype z normalnymi.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 lutego 2020

Skala ocen nie jest w stanie dać obrazu zajęć z Panią Ksenią. Jest ona fenomenalnym nauczycielem. Zawsze przygotowana do zajęć, oferuje indywidualny dobór materiału zarówno pod względem poziomu języka jak i zainteresowań. Po przeanalizowaniu pod kątem językowym zaproponowanych przez panią Ksenię artykułów, filmów czy fragmentów książek dyskutujemy i rozważamy poruszone w nich zagadnienia z różnych punktów widzenia. Taka dyskusja niezwykle ułatwia szybkie opanowanie szerokiego zakresu słownictwa. Kiedyś była to dla mnie gehenna, a dziś po prostu przyjemność. Ale to, co wydaje mi się najważniejsze to życzliwość, wyrozumiałość, faktyczne zainteresowanie moimi poglądami i rozwojem językowym. To wszystko powoduje, że chce się więcej i więcej... Uczę się nie czując żadnego trudu, wszystko jakby samo przychodziło...
GORĄCO POLECAM!

avatar
Kamila
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 stycznia 2020

Krótko i na temat: Pani Ksenia jest wyjątkowym nauczycielem! Jest niewątpliwie jedna z najlepszych korepetytorów z którą miałam styczność, a sama zajmuję się nauczaniem języków obcych (angielskiego). Rozumie problemy z którymi borykają się Polacy i doskonale sobie z nimi radzi. Zaczęłam od totalnych podstaw i widzę ogromną różnicę w moim poziomie znajomości języka rosyjskiego. Przełamałam barierę w mówieniu w tym języku i chętnie prowadzę konwersację z Panią Ksenią na różne tematy. Można się nauczyć wiele o Rosji i jej kulturze od osoby która tam faktycznie się urodziła i mieszkała, co jest niewątpliwym plusem w chodzeniu na zajęciach właśnie do niej. Polecam z całym sercem!

avatar
Ola
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 grudnia 2019

Chodzę do Kseni na rosyjski około roku. Musiałam parę miesięcy czekać, zanim pojawi się miejsce, ale warto było.
Zaczęłyśmy od powtórki (uczyłam się 20 lat temu w szkole), myślałam, że nic nie pamiętam, na początku bardzo się stresowałam i długo nie mogłam się zmobilizować do nauki, ale Ksenia jest osobą bardzo przyjazną i wyrozumiałą, czuję się na lekcjach spokojnie i zupełnie nie wstydzę się mówić. No i w końcu zaczęłam oglądać filmy i seriale po rosyjsku – już prawie wszystko rozumiem i sprawia mi to sporą satysfakcję :-)

avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 sierpnia 2019

Mam same dobre wrażenia po lekcjach z panią Ksenią. Potrzebowałem szybkiej powtórki przed wyjazdem do Rosji. Gorąco polecam!

avatar
Maria L.
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 lipca 2019

Studiuję filologię rosyjską, pani Ksenia pomogła mi w przygotowaniu się do egzaminu poprawkowego z gramatyki opisowej. Miałyśmy czas tylko na pięć lekcji, ale to wystarczyło, żeby szybko przejść przez materiał z całego semestru, i udało mi się bez większych problemów zaliczyć ten egzamin. Na pewno jeszcze nie raz zwrócę się do pani Kseni z prośbą o wyjaśnienie trudniejszych tematów, zwłaszcza z gramatyki :)

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 lipca 2019

Wszystkim którzy interesują językiem rosyjskim i Rosją gorąco polecam zajęcia z Ksenią. Jest ona niewątpliwie pasjonatką tego co robi, a robi to fantastycznie. Poza przekazywaniem wiedzy czysto merytorycznej (w moim przypadku przygotowania do egzaminu C1) urozmaica zajęcia luźnymi rozmowami na różne tematy przekazując w ten sposób słownictwo i informacje o życiu, obyczajach i historii Rosji.
Gorąco polecam!

avatar
Jan
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 lutego 2019

Pani Ksenia to nie tylko wykształcony i doświadczony nauczyciel, ale jeszcze bardzo ciekawa osoba z szerokimi zainteresowaniami w różnych dziedzinach - dzięki temu zawsze można z nią porozmawiać na wszelkie tematy i nawet podyskutować, jeśli poglądy się różnią. Najbardziej doceniam to, że oprócz samych zajęć językowych pani Ksenia dała mi mnóstwo materiałów i linków do samodzielnej nauki, bo zależało mi na szybkiej nauce języka.

avatar
Beata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 grudnia 2018

Nie wiem, jak to się dzieje, ale zajęcia zawsze mijają błyskawicznie. Właściwie wszystko odbywa się w formacie luźnej rozmowy, ale tak naprawdę rozumiem, że to z góry zaplanowana, dokładna lekcja, na której zawsze poruszane są nowe tematy. Zawsze wychodzę z niej wesoła i w pozytywnym nastroju.
Same lekcje naprawdę dają wiele - nawet gramatyka, której nigdy nie rozumiałam i nie lubiłam, idzie gładko.
Musiałam trochę poczekać, zanim Ksenia znajdzie wolne miejsce dla mnie ,ale było warto!

avatar
Ewelina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 listopada 2018

Pani Ksenia to świetna nauczycielka! Kiedy zaczynaliśmy naukę, chciałam zdawać egzamin TRKI na poziomie B2. Ksenia sprawdziła mój poziom językowy i stwierdziła, że mogę spróbować zdawać test na poziomie C1. Nie byłam na początku do tego przekonana, ale ostatecznie wszystko się udało. Dziękuję i polecam!

avatar
Maria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 września 2018

Jestem bardzo zadowolona współpracą z Panią Ksenią. Ciekawe i skuteczne lekcje. Gorąco polecam.

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 sierpnia 2018

Ksenia jest pomysłową, pełną pasji i – co nie bez znaczenia – otwartą na indywidualne potrzeby kursanta nauczycielką. Jest zawsze świetnie przygotowana, ale potrafi też być elastyczna. Wspaniałe źródło wiedzy o języku i kulturze, a jednocześnie doskonała partnerka do rozmów o tzw. życiu :) Gorąco polecam!

avatar
Ola
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 lipca 2018

Ciekawe zajęcia, zależało mi głównie na swobodnym mówieniu i nauczeniu rosyjskiego mówionego w praktyce, na pewno będę kontynuować po wakacjach.

avatar
Artur
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 kwietnia 2018

Chciałem podziękować pani Kseni za ciekawy i przydatny kurs języka rosyjskiego. Zajęcia były bardzo intensywne! Była mi potrzebna powtórka podstaw przed wyprawą do Rosji. Planuję kontynuować zajęcia zaraz po powrocie do Krakowa.

avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 stycznia 2018

Pani Ksenia jest profesjonalistką w pełnym calu. Olbrzymie kompetencje merytoryczne, bardzo poważne podejście do lekcji, autorski program, wysoki poziom kultury osobistej czynią z p. Kseni nauczyciela godnego polecenia.

avatar
Kacper
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 stycznia 2018

Jestem bardzo zadowolony z lekcji z panią Ksenią. Nie sądziłem, że będę tak szybko uczył się języka rosyjskiego. Zajęcia mijają bardzo szybko i przyjemnie, często zaskakuja różnorodnością materiałów i wiedzą jaką posiada p. Ksenia. Gorąco polecam.

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 grudnia 2017

Jestem bardzo zadowolony z tego, że uczę się języka rosyjskiego z panią Ksenią. Ponieważ posiadam własną firmę i często podróżuję, potrzebne były mi lekcje zarówno języka biznesowego, jak i potocznego. Z Ksenią udaje mi się łączyć to na naszych zajęciach. Cieszę się, że pomimo dosyć napiętego grafiku - mojego i pani Kseni, udało się nam dopasować czas zajęć. Jeśli akurat podróżuję, przeprowadzamy lekcje na Skype.

avatar
Barbara
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 grudnia 2017

Ksenia jest wspaniałą nauczycielką, jest bardzo profesjonalna, na każdych zajęciach korzysta z różnorodnych niebanalnych materiałów. Zachęca nie tylko do nauki ale także do poznawania kultury rosyjskiej. Nie dość, że jest naitivem to jeszcze ma wykształcenie filologiczne więc potrafi wszystko uzasadnić. Gorąco polecam.

avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 listopada 2017

Od momentu kiedy zacząłem mieć zajęcia z Ksenią mój rosyjski stał się o niebo lepszy. Myślę, że to zasługa w głównej mierze konwersacji podczas zajęć na której mi bardzo zależało, dlatego czasami czuję się na zajęciach jakbym plotkował z koleżanką. Ksenia jako nauczyciel jest po prostu fantastyczny i wszystkim polecam zajęcia !

avatar
Ola
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 czerwca 2017

Ksenia jest nauczycielem idealnym! Lekcje były urozmaicone, ciekawe, były filmiki, muzyka, dyskusja, gramatyka, słownictwo, czyli wszystko to, aby po takiej lekcji móc swobodnie posługiwać się językiem rosyjskim. Nigdy w trakcie zajęć nie odczułam bariery językowej, wszystko było doskonale tłumaczone na język polski. Dzięki Kseni zdałam egzamin TRKI na poziomie B2. Zadania przygotowujące były stricte pod egzamin, nic mnie na nim nie zaskoczyło. Widać, że Ksenia rzeczywiście ma doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do tego egzaminu i bardzo się cieszę, że mogłam uczęszczać na te lekcje. Wrócę na pewno!

avatar
Kamila
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 marca 2017

Pani Ksenya jest bardzo profesjonalną, życzliwą, uprzejmą i cierpliwą osobą. Zawsze przygotowana do lekcji, w dużą wiedzą merytoryczną, prowadzi zajęcia ciekawie, a 60 minut upływa szybko i w przyjemniej atmosferze.Jednocześnie dobrze mówi po polsku i potrafi wszystko jasno wytłumaczyć. Bardzo polecam!

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 marca 2017

Ksenia przyjeżdża do nas do biura na lekcje. Uczymy się w niewielkiej grupie (3 osoby). Bardzo podoba mi się pozytywne i autorskie podejście do zajęć, dzięki czemu są one faktycznie ciekawe.
Pani Ksenia komunikatywnie porozumiewa się po polsku i potrafi wszystkie zagadnienia (także gramatyczne) wyjaśnić w zrozumiały i interesujący sposób.
Bez przesady mogę powiedzieć, że na 10 zajęciach z Ksenią nauczyłam się więcej, niż przez 2 lata nauki na uniwersytecie.

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 lutego 2017

Ksenia jest znakomitym nauczycielem rosyjskiego. Lekcje z nią są ciekawe i różnorodne. Przekazuje solidną i usystematyzowaną wiedzę na temat języka oraz zwraca uwagę na prawidłową wymowę. Oprócz zadań z książek wykorzystuje teksty źródłowe, zdjęcia, ilustracje, fragmenty filmów, piosenek i inne materiały multimedialne. Na zajęciach przybliża również rosyjską historię oraz kulturę. Po trzech miesiącach nauki czuję, że zrobiłem wyraźne postępy :)

avatar
Szymon
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 listopada 2016

Jestem bardzo zadowolony z lekcji z tym nauczycielem. Nie sądziłem, że rosyjski będzie mi tak łatwo wchodzić do głowy. Zajęcia mijają bardzo szybko i przyjemnie.
Pani Ksenia jest prawdziwą pasjonatką, lubi swój język i lubi go uczyć - to widać, i to faktycznie motywuje do nauki. W trakcie lekcji można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy, także praktycznych (np. o muzyce czy filmach rosyjskich). Na zajęciach p. Ksenia stosuje (poza podręcznikiem) swoje materiały - fragmenty filmów, audycji, piosenki itp., co pomaga w nauce.
Po miesiącu zajęć widzę już pewien postęp (nie uczę się rosyjskiego od zera, ale sporo zapomniałem) i na pewno będę kontynuować.

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 listopada 2016

Ksenia Kasatkina prowadzi zajęcia z języka rosyjskiego w biznesie w naszej firmie. Ksenia potrafi bardzo ciekawie łączyć materiały, związane z biznesem i handlem z kwestiami czysto językowymi.
Zajęcia oceniamy jako przydatne i interesujące.
Szczerze możemy polecić Ksenię jako nauczyciela.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.