Ondřej Zajac

Ostatnia aktywność:
21 dni temu
 
 
Online
Łódź
Wieluń

Ondřej Zajac

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/513 opinii
Dla użytkownika Ondřej Zajac

O mnie

Urodziłem się w Pradze, gdzie skończyłem studia filologiczne na Uniwersytecie Karola.

Teraz spędzam sporo czasu w Wieluniu i w Łodzi.

Mam własną dzialalność gospodarczą i już całe lata zajmuję się nauczaniem języka czeskiego, tłumaczeniami (m. in. literackimi - przetłumaczyłem kilka książek z polskiego i bugarskiego) i oprowadzaniem po Pradze.

Współpracowałem z kilkoma szkołami językowymi, uczę również w kilku firmach i prowadzę zajęcia indywidualne.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2005 - 09.2011
Uniwersytet Karola w Pradze
Magister
Filologia slowiańska
Kursy i szkolenia
10.2015
Teaching and learning English as a life skill
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 13
avatar
Mariusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 czerwca 2020

Jako człowiek przesympatyczny. Jako nauczyciel wydaje mi się że potrafi do każdego podejść bardzo indywidualnie tzn. dokładnie wie z jakiego rodzaju uczniem ma doczynienia a to według mnie najlepsza cecha u nauczycieli. Poprostu nauka z Ondřejem przerosła moje oczekiwania.

avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 kwietnia 2020

Bardzo polecam zajęcia z Ondřejem! Lekcje są ciekawe, wesołe oraz przynoszące oczekiwane rezultaty. W takcie lekcji poza gramatyką i słownictwem Ondřej przybliża zagadnienia dotyczące Republiki Czeskiej, jej kultury oraz zwyczajów, co w mojej opinii jest bardzo ważne. Po ponad rocznej nauce zauważam znaczącą różnicę w rozumieniu języka oraz swobodę wypowiedzi tak w formie ustnej jak i pisemnej. Co więcej Ondřej jest elastyczny pod względem ustalania terminów lekcji oraz zawsze przygotowany merytorycznie. Polecam w 100%!

avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 października 2019

Świetny lektor, który naucza z pasją. Zawsze przygotowany do zajęć, potrafi zmotywować do nauki. Lekcje w miłej atmosferze, z dodatkiem dowcipów, opowieści o Czechach oraz innych ciekawostek (oczywiście w języku czeskim). Polecam.

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 lipca 2019

Przesympatyczny lektor z olbrzymim poczuciem humoru. Zawsze rzetelnie przygotowany do każdych zajęć, które prowadzone są w profesjonalny sposób, choć nie zabraknie i nieszablonowego podejścia do nauczania języka, co z pewnością doceni każdy, nawet najbardziej wymagający student :) Zdecydowanie polecam!!

avatar
Weronika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 kwietnia 2019

Ondrzej jest moim nauczycielem od pół roku i potwierdzam opinię innych - nie mogłam lepiej trafić! :) Każda lekcja jest niezwykle cenna i ciekawa - Ondrzej wplata nam w podstawowy program ciekawostki rodem z Czech, tłumaczy zachowania i zwyczaje rodowitych Czechów. Uczy nas nie tylko języka, ale i kultury kraju. Nauczyciel jest spontaniczny - potrafi zmienić temat lekcji, ponieważ coś innego nas mocno zainteresowało i chcemy pogłębić temat. Ondrzej zawsze jest świetnie przygotowany do zajęć, a czas na nich mija bardzo szybko. Z ogromną radością będę kontynuowała zajęcia z języka czeskiego w kolejnym roku!

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 kwietnia 2019

Ondřej jest moim nauczycielem od dwóch lat w Łodzi, polecam zajęcia z nim każdemu. Po dwóch latach wiem, że zna polski lepiej niż się do tego przyznaje na zajęciach ( ;)) , na których obowiązuje tylko czeski z twardą zasadą 'nepřekládáme!"
Na zajęciach jest dużo dodatkowych materiałów - ze słownictwa i gramatyki, a także kulturowe czeskie smaczki - np. piosenki z lat 80. Ondřej jest zabawny - czasem w ramach pracy domowej tłumaczymy dla siebie żarty, więc jeśli zastanawiasz się czy na zajęciach będzie sztywno - na pewno nie będzie! Czasami, kiedy czeska gramatyka zetrze uśmiech z Twojej twarzy, Ondřej pocieszy Cię i przypomni, że "Czeski to przecież piękny język..." i będzie miał rację :)

avatar
Wanda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 marca 2019

Ondřej jest moim nauczycielem czeskiego od niemal dwóch lat (kończę kurs A2) i powiem tak: nie mogłam lepiej trafić! Zajęcia prowadzone są w sposób urozmaicony, ciekawy, dynamiczny, a jednocześnie bez niepotrzebnego "napięcia" czy stresu. Zawsze jest doskonale przygotowany.I kolejna ważna rzecz: ma kapitalne poczucie humoru, które udziela się wszystkim. Nawet jeśli wcześniej nie podobał się Wam język czeski, to z Nim zapragniecie się go uczyć! Nigdy nie odwołał zajęć! Czy On nigdy nie bywa chory?:)

avatar
Bogdan
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 marca 2019

Ondrej jest świetnym nauczycielem. Zawsze przygotowany do zajęć. Tłumaczy zawiłości czeskiej gramatyki nie zapominając o rozszerzaniu zasobów słownictwa u uczniów (zabawa z prefiksami - genialna!). Lekcje z nim to czysta przyjemność. Stojí to za to!

avatar
Přemyslav
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 marca 2019

Ondřej Zajac to nauczyciel, jakich rzadko się spotyka. Jest nie tylko znakomicie przygotowany merytorycznie (filolog po Uniwersytecie Karola w Pradze), posiada także umiejętność przekazywania wiedzy w sposób całkowicie naturalny, bez wysiłku. Zajęcia przezeń prowadzone są skuteczne, wysoce uporządkowane i ciekawe, lecz również (last but not least): przyjemne. Po dwóch-trzech lekcjach z Ondřejem nawet najbardziej zajadły krytyk naszych południowych sąsiadów stałby się zaprzysięgłym czechofilem. Rekomenduję, wystawiając najwyższą ocenę.

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 marca 2019

Znakomity nauczyciel, zawsze świetnie przygotowany do zajęć. Ujmująca osobowość, otwarty umysł i szeroka wiedza ogólna. Każda lekcja to przyjemność.
Polecam serdecznie tak początkującym, jak i zaawansowanym.

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 marca 2019

Ondřej to mój trzeci nauczyciel czeskiego i zdecydowanie najlepszy!
Zawsze perfekcyjnie przygotowany, nie tylko zna czeski (w końcu to native), ale wie, jak tę wiedzę przekazać uczniom. Stara się, by zajęcia były interesujące, a przy tym jest cierpliwy i niezwykle sympatyczny.
Polecam!

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 marca 2019

Od ponad 2 lat Ondřej jest moim nauczycielem, co świadczy o tym, że spełnia wszystkie wymagania dobrego lektora. Zawsze jest przygotowany do zajęć i prowadzi je w ciekawy sposób. Polecam!

avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 marca 2019

Z czystym sumieniem przyznałabym ocenę celującą, gdyby była taka możliwość!
Ondřej był moim nauczycielem przez 3 lata, dzięki niemu płynnie mówię po czesku i czytam czeską literaturę w oryginale.
Ondřej na wszystkie zajęcia przychodził punktualnie, był perfekcyjnie przygotowany (robił konspekt zajęć, który konsekwentnie punkt po punkcie realizował). Skomplikowane zagadnienia tłumaczył cierpliwie i do skutku. Przygotowywał ćwiczenia gramatyczne, tłumaczenia ze słuchu, teksty do czytania (w tym współczesną czeską prozę i poezję a także ciekawe artykuły).
Zajęcia odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze. Ondřej jest świetnym nauczycielem a nauka z nim to czysta przyjemność!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.