Liczba odsłon oferty: 112

Liczba zgłoszeń: 8

Warszawa

Specjalista ds. obsługi Klienta z językiem niemieckim

Przedmiot

język niemiecki

Miejsce pracy

Warszawa

TPG Katowice Sp. z o. o.
ALEJA WALENTEGO ROŹDZIEŃSKIEGO, 1A
40-202 Katowice
NIP: 7781409117

Charakter pracy

Umowa zlecenie

- Excellent German written and spoken language skills are a must;
- Good knowledge of English;
- Availability to work on a shift schedule 5 days a week between Monday - Sunday 9AM- 6.30PM (8 hours a day);
- Elementary technical knowledge or interest of Computing devices like Laptops, PCs, Smart Phones, Tablets, etc.

Co oferujemy

- Remote work after the training!
- Employment contract;
- Private medical care, group insurance and sport card
- Professional initial and development trainings;
- Multinational work environment.

Obowiązki

- Answering customer requests or inquiries in German;
- Providing customers via phone with innovative solutions to meet their needs;
- Delivering first-class customer experience;
- Creating a positive impression of the support team.

Data zakończenia rekrutacji

12 lutego 2021, godz. 16:22
Inne oferty