Ostatnia aktywność:
8 dni temu
 
Online
Poznań
Gdańsk (Gdynia +1)
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Język niemiecki50 - 60 / 60 min

Krzysztof

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4,0/54 opinie

Opis ogłoszenia

Germanista, dziennikarz, globetrotter, pasjonata językowy. Wirtualna tablica, elektroniczne fiszki = kreatywne zajęcia.

Bazuję na metodach skojarzeń z ukrytą gramatyką w tle a słownictwo mocno rozgraniczam. Pokazuję, które słowo jest "potoczne", "wyniosłe", takie a la Goethe, "neutralne" czy "martwe". 

Słownictwo wyjaśniam w kontekście na przykładzie scenek. Każdy dostaje 3 szanse. Jeśli po 3 razie nie odgadnie, dopiero wtedy mówię po polsku. W ten sposób podświadomie zapisują się całe frazy a nie pojedyńcze słowo.

Słownictwo opanowujemy na grze słownej TABU , na synonimach, niemieckich serialach (tam "kipi" aż od słów, które pozwolą nam przeżyć na ulicy) oraz na własnych fiszkach w elektronicznej formie .

Link podaję w mejlu, gdyż tutaj system nie zezwala na wklejanie ich.

Lekcja próbna GRATIS!

Na końcu zajęć każda osoba otrzymuje minimum 10 zdań do przetłumaczenia, w których ukryte są gramatyczne struktury i słownictwo z zajęć. W ten sposób sonduje logiczne myślenie. Słownictwo jest dopasowane pod ucznia, może być branżowe, może być z dnia codziennego.

Uczę niemieckiego także po angielsku lub hiszpańsku , gwoli egzotyki. Często mam zajęcia z lekarzami, farmaceutami lub połóżnymi z różnych krajów, dlatego ta umiejętność jest atutem!

Stosuję wirtualną tablicę , która jest niesamowitym narzędziem. Student i lektor piszą w czasie rzeczywistym. Każdy plik jest ponumerowany i uporządkowany. Można podkreślać, korygować, markować innym kolorem, ale najważniejsze, iż widzę, kiedy się uczeń loguje i kiedy odrobił zadany materiał. Nic nie umknie mojej uwadze.

WYPRÓBUJ MOJE METODY I DAJ SOBIE CZAS, BY PORÓWNAĆ Z KONKURENCJĄ

Bazuję głównie na poleceniach, więc coraz rzadziej mam wolne miejsce z ogłoszeń.

Na pytanie studenta, jak szybko jestem w stanie się nauczyć języka  nie odpowiadam w 1 mejlu, bo musiałbym skłamać..

Dopiero po wstępnej lekcji moja ocena będzie wiarygodna.

W celu skonfrontowania mojego profesjonalizmu i skuteczności udzielam zawsze darmowej lekcji próbnej. Nie wiążę umowami ani restrykcyjnymi zasadami. Osoby kończą ze mną współpracę, gdy osiągną zamierzony cel.

Może zdarzyć się, iż nie będę dysponował wolnymi godzinami, ale zawsze staram się znależć kompromis.

Kontakt preferuję mejlowy, gdyż często jestem w trakcie zajęć .

Kontakt zwrotny może nie prędkości światła, ale szybki.

Zajęcia dopasowuję pod każdą osobę indywidualnie, dlatego moje pierwsze z pytań brzmi:

1. Po co uczysz się tego języka?

praca, rozmowa kwalifikacyjna, certyfikat, etc.

Czy dla dobrych stopni, czy aby go po prostu znać, bo to są niestety dwie odrębne rzeczy…

Często rodzice nie rozumieją tego pytania, dlatego wyjaśniam:

Dziś system edukacji bazuje na testach. Uczniowie rozpoznają system (rozkminiają go), antycypują, rozwiązują szablony, co zabija kreatywność i wolne myślenie.

Wystawiam rachunki dla firm!

Mogę przygotować na każdy certyfikat w relatywnie szybkim czasie, bez poznawania struktur gramatycznych, tak, by uzyskać dobry wynik, ale to nie gwarantuje, iż dana osoba będzie dobrze mówiła. Da się to zrobić roszyfrowując system. Nie lubię tego, ale czasem osoby muszą mieć "papier" i spełniam to życzenie.

To na tyle z przedstawiania siebie w formie opisowej.

Studia:

Germanistyka
Dziennikarstwo
Rozwój Turystyki Zrównoważonej
Filologia Hiszpańska

8 letnia praca w niemieckich koncernach (prowadzenie szkoleń, organizacja targów, tłumaczenia) 3 letni pobyt w NYC, 2 letni w Ameryce Południowej, oraz cztery kierunki studiów dla satysfakcji.

Konwersacje,tłumaczenia symultaniczne,techniczne.
Wszystkie poziomy ,z C2 włącznie, akademickie także.

Korepetycje branżowe : dla biznesmenów, studentów medycyny,architektów,kierowców,pielęgnia rzy etc.

Cena w zależności od ilości godzin w tygodniu, okresu trwania nauki, specjalizacji. Możliwość negocjacji.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Przedszkole
Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.1996 - 06.2000
Uniwersytet Śląski
Magister
Germanistyka
10.2001 - 06.2004
Uniwersytet Warszawski
Dziennikarstwo
10.2009 - 06.2012
Uniwersytet Tuluza II – Le Mirail
Magister
Rozwój Turystyki Zrównoważonej
10.2013 - 06.2014
Nauczylskie Kolegium Języków Obcych
Filologia Hiszpańska
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
01.1996 - aktualnie
Sievert A.G.
8 letnia praca w niemieckim koncernie (prowadzenie szkoleń, organizacja targów, tłumaczenia symultaniczne) 3 letni pobyt w NYC, 2 letni w Ameryce Południowej (nauczanie języka niemieckiego w szkole językowej w Pamplonie, Kolumbia)

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 4
avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lutego 2018

Pan Krzysztof jest według mnie najlepszym korepetytorem na jakiego mogłam trafić.Zawsze jest przygotowany do zajęć, ale również wymaga tego od osoby uczącej się. Zajęcia dostosowuje indywidualnie do poziomu danej osoby jak i gramatyka czy przygotowanie do różnych egzaminów ( w moim przypadku to sesje egzaminacyjne). Jest osoba elastyczną w planowaniu zajęć. Nie ma problemu z ustaleniem czy ewentualna zmiana terminu.Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Krzysztofa jako bardzo dobrego nauczyciela, ktory posiada duza wiedzę. Wiem za co płaciłam i dalej płace, a lekcje przez Skype to wspaniała sprawa

avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 lutego 2017

Cieszę się, że trafiłam do Pana Krzysztofa. Uczył mnie od podstaw, poziom a1 osiągnęłam w 3 miesiące. Potem przez rok uczeszczalam na zajęcia w szkole językowej i rozczarowana wróciłam tutaj :-) szczerze polecam - jest to osoba wymagająca, stawia na umiejętność mówienia, zadaje zadania domowe, lekcje są ciekawe i urozmaicone, jest zawsze rzetelnie przygotowany do zajęć. Jak dla mnie - wart swojej ceny :-)

avatar
Julita
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka3/5
12 kwietnia 2016

Zajęcia ok, ale okazuje się że koszt podanych zajęć "już od 35 zł" to 60 zł za godzinę. Trochę zbyt duża różnica w cenie, zwłaszcza w przypadku lekcji dla osoby początkującej przy której nakład pracy doświadczonego korepetytora jest minimalny.
Jako wyjasnienie dostałam informację, że 35 zł to w przypadku 4h tygodniowo, uważam że taki komentarz powinien się pojawić bezpośrednio w ogłoszeniu, a nie w dniu kiedy powinny odbyć się pierwsze płatne zajęcia.

Krzysztof

Nieporozumienie wyniknelo z faktu, iz od lat nie zagladam na te strone, poniewaz osob trafiaja do mnie z polecen, a w okresie tworzenia tego ogloszenia nie bylo mozliwosci wpisania przedzialu cen, tylko 1 stawke. Bazuje na doswiadczeniu i skutecznosci. Jesli uczen potrzebuje w tym wypadku mniej godzin na nauke to cena jest adekwatna. Nie jest ani najwyzsza, ani najnizsza, lecz wysrodkowana. Sprawdzenie moich metod nauczania jest gratis.Kazdej osobie sugeruje po zajeciach probnych rozeznanie u innych lektorow. Taka forme uwazam za "fair" na wolnym rynku.

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka3/5
15 marca 2014

1 h próbna lekcji przez Skype'a trwała dokładnie 35 min:)

Krzysztof

Lekcja gratis nie sluzy do nauczenia sie jezyka w ciagu 1 zajec, lecz jest ona rozeznaniem, research-em, w jakim kierunku maja byc przygotowane nastepne lekcje, by trafic z materialem i metoda. A sa one indywidualne dopasowywane.Trudno jest cos przygotowac, gdy sie nie zna osoby, jej poziomu i sposobu przyswajania.

To jest oszczednosc dla ucznia, ze 1 i 2 lekcja, platna, nie bedzie stracona, wiec nie rozumiem do konca "reklamacji".

Aby rozeznac poziom i metode czasem poswiecam 30 min, czasem ponad 1h. Nie jest to zasada.

Do naszej wspolpracy nie doszlo ze wzgledu na niedyspozycyjnosc (obustronna)i oraz brak wolnych godzin.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.