Paweł Kurowski

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Online
Kraków

Paweł Kurowski

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/513 opinii
Dla użytkownika Paweł Kurowski

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 13
avatar
Adept
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 grudnia 2019

„Nauczyciel to nie tylko rzemieślnik lecz także mentor, przewodnik życiowy, prowadzący uczniów przez drogę życia.” mawiał Arystoteles, lecz te słowa swietnie opisują naszego nauczyciela Pawła. Jest on nie tylko nauczyłem, jest tak ze mentorem który oprócz gry na gitarze uczy nas jak przemierzać niezbadane ścieżki życia w drodze ku szczęściu. Jego świetne umiejętności dydaktyczne zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagającym adepcie. Jego skromność, cierpliwość i wyrozumiałość tworzą ciepłą atmosfera sprzyjającą przyswajaniu i porządkowaniu wiedzy. Z jego lekcji wyjdziemy zawsze ukontentowani i pełni nowej wiedzy z wielka motywacja do jej praktykowania. Mentor oprócz uczenia trywialnych rzeczy(takich jak proste akordy czy utwory) jak każdy nauczyciel, uczy też swoich adeptów wiedzy tajemnej zabierając ich w podróż wprost do króliczej nory muzycznej abstrakcji. Poruszane przez niego zagadnienia z teorii muzyki takie jak improwizacja czy budowa skal zadowolą adeptów na każdym stopniu zaawansowania, poczynając od tych stawiających pierwsze kroki w świecie muzyki aż do tych grających na wielkich estradach. Warta nadmienienia jest także zdolność mistrza do rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. Swego czasu borykałem się z poważnymi problemami z poczuciem rytmu które udało się rozwiązać mojemu mentorowi. Można by rzecz iż rozstąpił moje problemu niczym Mojżesz morze czerwone, z wyczuciem wpajając we mnie wiedzę.
Pamietam moja pierwsze lekcje z mistrzem. Była to mroźna zima, pełna śniegu i niebezpieczeństw. Lekcja ta napełniła ten zimny czas ciepłem i światłem. Była początkiem nowej drogi życiowej ku szczęściu i spełnienia. Gdybym chciał opisać towarzyszące mi wtedy odczucia zabrakło by mi słów. Było to jak wschodzące słońce po ciemnej nocy czy ląd dla marynarzy po długiej podróży. Moment ten wniósł do mojego życia mnóstwo pozytywnej energii i napewno pozostanie długo w mojej pamięci.
Na specjalna uwagę zasługują tez umiejętności mistrza w grze na instrumencie jakim jest gitara. Samo podziwianie jego gry jest niezapomnianym przeżyciem. Swoimi umiejętnościami dorównuje najlepszym na świecie gitarzystom takim jak czarny pan w kapeluszu i inni. Umiejętności mistrza można opisać jednym wyrażeniem : wybitny wirtuoz. Jego palce mkną po gryfie niczym kometa przecinająca nieboskłon. Melodia wypływająca z jego gitary jest niczym ambrozja lub gwiazda zaranna dla spragnionych sztuki uszu.
Warte podkreślenia są także jego umiejętności rzemieślnicze. Mentor bez trudu poradzi sobie z wymiana strun w gitarze lub pomoże przy wyborze sprzętu. Jego wiedza na ten temat jest godna podziwu i z pewnością wymagała wielu lat dogłębnego poznawania tej sztuki. Z mistrzem można także podyskutować na każde tematy nie tylko dotyczące gry na gitarze. Żadne tematy nie są mu obce poczynając od tych obyczajowo-kulturowych kończąc na hodowli owiec kanaryjskich. Dyskusje z nim są bardzo cenna częścią każdej lekcji i wnoszą wiele refleksji na temat codziennego życia. Dyskusje te swoją złożonością przywodzą na myśl te odbywające się w Akademii Platona w 500 r.n.e tuż przed tym gdy została zamknięta.
Zwieńczając tą krótka i powierzchowna recenzje(krótka ponieważ na ten temat można być napisać cała księgę, lecz limity czasowe mi na to nie pozwalają), chciałbym zachęcić każdego kto się waha aby udał się na lekcje z Pawlem. Nie pożałujecie tej decyzji i napewno nauczycie się wielu ważnych rzeczy które zmienia wasze życie na lepsze. Chciałbym spuentować ten tekst słowami Goethego które swietnie opisują przeżycie jakim są lekcje z mentorem. „Prawdziwym bohaterem jest nie ten który się nim ogłasza, lecz ten który ukazuje innym ludziom drogę do szczęścia oraz wiedzy.”

avatar
Dominik
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 grudnia 2019

Do Pawła uczęszczam już drugi rok, jest on muzykiem uniwersalnym(Od jazzowych pasaży do djentu) potrafiącym w mgnieniu oka wyjaśnić najbardziej skomplikowany koncept muzyczny w sposób całkowicie przystępny i zrozumiały.
Co więcej jest on świetnym instrumentalistą, gdy jego palce mkną przez gryf ociera się o wirtuozerię.
Umiejętności techniczne i talent dydaktyczny amalgamują się w nauczyciela którego najprawdopodobniej nie zamienię do końca swojej muzycznej kariery.
Paweł przez 2 lata poszerzył moje muzyczne horyzonty i uczynił świadomym muzykiem.

avatar
Renata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 marca 2019

Nie należę do młodego i uzdolnionego muzycznie pokolenia, ale od zawsze chciałam nauczyć się grać na gitarze. Po wielu latach "sama sobie poradzę" postanowiłam pójść na jakieś lekcje. U Pawła jestem prawie rok. To była bardzo dobra decyzja, w końcu widzę postęp i rozwój :)
Paweł bardzo fajnie wyłapuje to z czym człowiek ma problem i potrafi temu jakoś zaradzić. Uczy nie tylko jak grać, ale też trochę jak "poczuć" muzykę.
Dobór utworów jest zróżnicowany i wydaje mi się, idealnie dostosowany do ucznia, oczywiście można przychodzić ze swoimi pomysłami.
Paweł jest zdolnym muzykiem i potrafi dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Zgadzam się też z tym co piszą inni, lekcje prowadzone są w miłej atmosferze, zawsze jest o czym pogadać w międzyczasie, więc korzystasz nie tylko z lekcji, ale poznajesz też całkiem fajnego człowieka :)
Polecam!

avatar
Mariusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 lipca 2018

Zajęcia z Pawłem to konkretna wiedza praktyczna i teoretyczna, a jednocześnie przyjemna rozrywka intelektualna, z której warto skorzystać. Nie do przecenienia są tu profesjonalizm i pasja Pawła jako mentora, jak też wszechstronność, duży ładunek entuzjazmu i zorientowanie na indywidualne potrzeby podopiecznych. Wspólnie budowane są tu zarówno świadomość, jak i komfort korzystania z instrumentu, co z kolei przekłada się na wzrost pewności siebie i... nieodpartą pokusę ekspresji i wykorzystania nowych możliwości!

Lekcje Pawła na pewno spotkają się z uznaniem zarówno gitarzystów bardziej zaawansowanych, jak i tych u progu muzycznej przygody. Jeżeli przychodzisz z konkretnymi oczekiwaniami dotyczącymi poprawy techniki gry czy umiejętności improwizacji – dobrze trafiłeś, szybko dostrzeżesz efekty. Jeżeli jesteś ciekawskim „wolnym duchem” poszukującym nowych doznań i środków muzycznej ekspresji - znajdziesz je, a cechy nauczyciela, jak cierpliwość, elastyczność i umiejętność tzw. obrazowego tłumaczenia, pomogą wyeliminować złe nawyki i rozwinąć skrzydła.

Dodatkowymi atutami mentora są jego pogoda ducha, dystans do siebie i ujmująca skromność, które zjednują mu sympatię i czynią zajęcia przyjemnym elementem tygodnia :)

Ktoś słusznie zauważył, że brzmienie i sposób gry pozwalają ocenić nie tylko warsztat, ale i bogactwo energii życiowej grającego. Sprawdźcie sami, ile warsztatu i energii możecie zyskać u Pawła. Serdecznie polecam! :)

avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 stycznia 2018

U Pawła uczę się już prawie rok, zatem czas na uczciwą opinię :).
Bardzo polecam Pawła wszystkim, którzy chcą się nauczyć (albo doszkolić, bo nie jest to gitarzysta z przypadku) gry na gitarze.

Nie tylko ze względu na profesjonalizm (gitarzysta z wykształcenia i zawodu), ale też ze względu na indywidualne podejście, humor, szybkie zauważalne postępy i za to że zawsze z lekcji wychodzę z uśmiechem na twarzy :).

- Z Pawłem WIDZĘ POSTĘPY NA KAŻDEJ LEKCJI! :) Ćwiczymy różne rzeczy. Nie jest monotonnie, a utwory wybieram sama albo wybiera je Paweł - tak, aby nauczyć mnie czegoś nowego albo na innym utworze wyćwiczyć to, co mi słabiej idzie. I to jest super!
- Od czasu do czasu umawiamy się też na lekcje na Skype i nawet wtedy Paweł wyłapuje, że mam nieprawidłowo ułożone palce etc. Lekcje online też działają! :)
- Paweł skutecznie motywuje do ćwiczeń. Tłumaczy i poprawia. Wykazuje się duuuużą cierpliwością, a do tego wystarczy jedna jego poprawka ułożenia dłoni i nagle zagranie czegoś robi się 100 razy prostsze niż przy ćwiczeniach samemu.
- Poza powyższym, z Pawłem naprawdę można się dogadać. W tak zwanym międzyczasie rozmowa się klei i to na mnóstwo tematów. Jest naprawdę miło, można się też pośmiać :). Atmosfera jest bardzo fajna.

Podsumowując: jeżeli się wahasz w wyborze nauczyciela, to mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości :). Bardzo polecam naukę z Pawłem! :)

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 sierpnia 2017

Po roku znajomości mogę zdecydowanie polecić Pawła. Jeśli, jak ja kiedyś, jesteś wiecznym "zaawansowanym początkującym" (czyli umiesz już coś zagrać, ale jakoś nie robisz postępów, a i nie brzmi to najlepiej), to lepiej nie możesz trafić. Paweł pomoże Ci pozbyć się złych nawyków, a poza nauką nowych technik pokaże, jak wznieść te już niby opanowane na zdecydowanie wyższy poziom.

Zajęcia prowadzone są w luźnej atmosferze, a poziom jest odpowiednio dostosowany do ucznia. Paweł zawsze znajdzie coś odpowiedniego ze spektrum Twoich zainteresowań – co będzie pasowało do Twojego aktualnego poziomu, pozwoli się rozwinąć, a jednocześnie sprawi Ci frajdę. Przy okazji zawsze można się pośmiać i pogadać na wiele tematów okołogitarowych i nie tylko.

Aha, niby piszę z punktu widzenia początkującego, ale jestem pewien, że i bardziej zaawansowani będą zadowoleni sądząc po umiejętnościach Pawła (naprawdę świetny i bardzo wszechstronny gitarzysta).

avatar
Małgorzata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 sierpnia 2017

Paweł jest zarówno świetnym gitarzystą, jak i świetnym nauczycielem, co jak się wcześniej przekonałam, nie musi iść w parze. ;) Jest nauczycielem "elastycznym"- słucha wymagań ucznia,
a zarazem potrafi pokierować lekcją tak, aby pojawiły się na niej nowe elementy dopasowane do poziomu ucznia. Jest wymagający, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, co działa motywująco. Zawsze ma pomysł na lekcje- co jest dla mnie ważne, bo często mam trudności z tym, aby określić co chciałabym grać i czego się nauczyć (my kobiety :p). Ale nie samą gitarą człowiek żyje- poza nauką można z nim również porozmawiać na ciekawe tematy. :D I co najważniejsze- jest (nieskromnie) skromny! :P

avatar
Michal
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 kwietnia 2017

Trafilem do Pawla jako sredniozaawansowany gitarzysta - potrafilem zagrac riffy/melodie (pisalem juz wlasne, proste kawalki). Moim celem bylo wskoczenie na wyzszy poziom gry - granie solowek i improwizowanie. Uczac sie samemu dotarlem do sciany i potrzebowalem zaby ktos pomogl mi znalezc sie po drugiej stronie tej sciany.

W momencie gdy pisze ten komentarz mija prawie 2 lata od kiedy nawiazalismy wspolprace i efekty sa niewiarygodne.
Osiagnalem dokladnie to co chcialem (solowki, improwizacje) a nawet wiecej bo - niejako przy okazji - nauczylem sie tez sporo na temat harmonii, budowy akordow i ich progresji.
Efekty sa widoczne zarowno w grze solowej jak i nowych piosenkach ktore pisze. Jest wyraznie lepiej, co potwierdzaja czlonkowie mojego zespolu. Patrzac wstecz trudno mi uwierzyc, ze kiedys, dawno temu nie potrafilem grac partii solowych.

Jezeli jestes w podobnej sytuacji jak ja 2 lata temu, to lekcje z Pawlem powinny pomoc.
Zrozumiesz co to jest 'pentatonika', 'skala frygijska' albo 'akord septymowy' oraz (co znacznie wazniejsze) - nauczysz sie ich uzywac w swojej grze. Bedzie to wymagalo sporo cwiczen z Twojej strony, ale uczucie pt. 'w koncu gram solowki' jest tego warte.
Polecam.

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 grudnia 2016

Paweł jest na prawdę bardzo dobrym nauczycielem. Zajęcia prowadzone są w profesjonalny sposób, mimo to atmosfera jest bardzo przyjazna i luźna. Największym plusem zajęć z Pawłem jest elastyczność (zajęcia prowadzi nawet w weekend) oraz dostosowanie poziomu do umiejętności ucznia. Nie wspominając już o jego cierpliwości, która ustępuje tylko jego nieprzeciętnej umiejętności gry na gitarze.
Jeśli chodzi o same zajęcia to oparte są w 100% na praktyce - polegają na przerabianiu różnych kawałków, przeważnie wskazanych przeze mnie. Paweł tworzy tabulatury ze słuchu, dopasowując je do umiejętności - w moim przypadku przeważnie polegało to na mocnym upraszczaniu.

avatar
Krystian
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 czerwca 2016

Przyszedłem do Pawła, bo chciałem nauczyć się improwizować.
W bardzo prosty i przystępny sposób uświadomił mi na czym cała sprawa polega. Lata teorii i kolejnych prób nauki skal okazały się marnotrawieniem czasu, tutaj trzeba dobrego nauczyciela i solidnej metody.
Paweł wyjaśnił mi też jak ćwiczyć, żeby doskonalić takie elementy jak rytm, artykulacja, ekspresja. Dużym plusem jest też to że dobiera utwory i styl muzyki pod kątem rzeczywistych zainteresowań ucznia. Więc jeśli ktoś jest ambitny i chce rozwinąć się nie tylko jako gitarzysa, ale jako muzyk polecam lekcje z tym nauczycielem. Paweł, to jednym słowem profesjonalista.

avatar
Justyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 kwietnia 2015

Bardzo dobry nauczyciel z profesjonalnym podejściem do swojej pracy. Muzyk, który dzieli się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem. Wszechstronny, cierpliwy, wymagający i zarazem motywujący do dalszej pracy. Niesamowicie skromy :) Gorąco polecam!

avatar
Wojtek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 kwietnia 2015

Bardzo dobry nauczyciel. Potrafi wytłumaczyć wszystkie wątpliwości oraz wychodzi na przeciw oczekiwaniom ucznia:). Na jego lekcjach nie ma nudy i godzinka mija jak minuta. Polecam!

avatar
Karol
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 listopada 2014

Osobiście jestem bardzo zadowolony z zajęć. Pan Paweł potrafi w rzetelny i zrozumiały sposób przekazać "tajniki" gry na gitarze – zarówno jeśli chodzi o praktykę i teorię. Dodatkowo ma niesamowitą cierpliwość do ucznia. Serdecznie polecam i pozdrawiam :)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.