Mistrz Krajowy Paweł Kowalczyk

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
 
Online
Wałbrzych
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Witam!
Nazywam się Paweł Artur Kowalczyk

Jestem działaczem szachowym, szkoleniowcem, sędzią oraz oczywiście zawodnikiem. Szachy stanowią nieodłączną część mojego życia prywatnego jak i zawodowego. Każdego dnia udzielam korepetycji zarówno dla najmłodszych pasjonatów jak i dorosłych zawodników, dlatego powiem śmiało, iż posiadam spore doświadczenie i przygotowanie do pracy z każdym. Posiadam również pasję do tego sportu dzięki, której podczas treningu potrafię odpowiednio zaciekawić słuchacza.

Trenuje również grupy m.in. w przedszkolach, szkołach, czy w Domach Kultury.

Jestem 3 krotnym Mistrzem Polski Juniorów, Drużynowym Mistrzem Polski seniorów wraz z drużyną Wieża Pęgów, o aktualnym rankingu szachowym około 2350 Prowadzę również w Wałbrzychu Klub Szachowy oraz jestem streamerem na kanale  twitch pod loginem pawelarturkowalczyk. W ostatnim czasie wygrałem Mistrzostwa Polski Streamerów organizowane przez chess com.

Korepetycji udzielam w WAŁBRZYCHU
We wszelkich innych miastach typu POZNAŃ, KRAKÓW, WARSZAWA udzielam korepetycji jedynie ONLINE

  • Pierwsza godzina za darmo ! *

Cennik:
60min = 120zł

Jeśli nie masz czasu bądź chcesz korzystać z wygody zajęć w domu i jednocześnie podnieść swoje umiejętności gry skorzystaj z treningu online! Dzięki dobrodziejstwom techniki jest on równie skuteczny jak trening na żywo!

Dostępność

Poniedziałek13:00 - 16:00
Wtorek13:00 - 22:00
Środa13:00 - 22:00
Czwartek13:00 - 22:00
Piątek13:00 - 22:00
Sobota10:00 - 20:00
Niedziela10:00 - 20:00

Zakres lekcji

Przedszkole
Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U ucznia
Online

Adres zajęć

Mistrz Krajowy Paweł Kowalczyk
Senatorska 40 m2
58-316 Wałbrzych
NIP: 886-295-27-77

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2013 - 06.2016
Społeczne Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Średnia
Kursy i szkolenia
08.2014
Certyfikat kursu instruktora szachowego PZSzach
Doświadczenie
09.2016 - 06.2017
Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu
W każdy poniedziałek, prowadziłem zajęcia szachowe dla uczennic szkoły gimnazjalnej i licealnej.
09.2017 - aktualnie
Zajęcia Szachowe WOK Piaskowa-Góra
Od wielu lat, prowadzę zajęcia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć grupowych, które trwają 2 godziny przez pierwszą godzinę omawiamy zagadnienia techniczne(debiuty,gra środkowa, końcówki, rozwiązujemy zadania szachowe[mat w 1,2] oglądanie partii najlepszych zawodników na świecie na tablicy demonstracyjnej i wiele wiele innych) Moim priorytetem jest zainteresować słuchaczy w sposób przyjazny tematami szachowymi tak, aby od najmłodszych lat uczyli się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, radości ze zwycięstw jak również radzenia z sobie z porażkami. Podczas 2 godziny zajęć realizujemy program zabawy poprzez granie między uczestnikami.
02.2018 - aktualnie
Klub Szachowy Wieża Pęgów - zajęcia szachowe w SP w Szczawnie-Zdrój
W każdy piątek prowadzę zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży ze Szczawna-Zdroju w szczególności, dla uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 46
avatar
Igor
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 marca 2021

Trenuję z Panem Pawłem od dosyć niedawna, jednak już jestem w stanie serdecznie polecić Jego lekcje. Wyjaśnia wszystko w łatwy sposób. Bardzo szczegółowo opanowujemy nie tylko dane zagadnienie, ale także jego przyczyny i skutki. Jest osobą z świetnym podejściem pedagogicznym, a także bardzo pozytywną. Z pewnością bardzo profesjonalnie rozwinie Wasze umiejętności szachowe.

avatar
Kacper
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 marca 2021

Lekcje prowadzone zawsze w ciekawy sposób. Teoria wykładana przejrzyście, a zajęcia praktyczne bardzo pomocne. Polecam!

avatar
Robert
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 lutego 2021

Paweł bardzo indywidualnie podchodzi do uczniów. W moim przypadku gramy online a ja tłumaczę na bieżąco gdzie chcę się ruszyć i dlaczego. W ten sposób wspólnie analizujemy partię, możliwe otwarcia, jakie są motywy. W ogóle nie czuć jakby to była lekcja :) W ciągu zaledwie kilku miesięcy treningów widzę zdecydowaną poprawę swoich umiejętności. Zdecydowanie polecam!

avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 stycznia 2021

Paweł jest Mistrzem nie tylko w kontekście rankingu szachowego ale i w aspekcie nauczania. Trening z nim był moim pierwszym poważnym krokiem w niesamowity świat szachów, od teraz już nigdy nie będę kroczył sam. Jest to człowiek, któremu na prawdę warto zaufać jeżeli macie ambicję przenieść swoją grę na zupełnie nowym poziom.

avatar
Artur
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 stycznia 2021

Korepetycje szachowe u Pawła to dla mnie relaks od codzienności.
Lekcje są tak wciągające, że nie wiadomo kiedy mija czas.
Profesjonalista z pasą do szachów, polecam z czystym sumieniem!

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 grudnia 2020

Szachy z Pawłem to czysta przyjemność - nie zanudza podczas lekcji aż chce się uczyć :) Bardzo fachowe i ciekawe autorskie podejście do tematu. Gorąco polecam.

avatar
Michał Gustaw
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 listopada 2020

Trenuję z Pawłem od stosunkowo niedawna ale wystarczająco długo, aby z czystym sumieniem móc polecić lekcje z Pawłem każdemu, kto chciałby rozwijać swoją przygodę z szachami albo szlifować swój warsztat. Paweł jest prawdziwym pasjonatem szachów i ma w tym temacie niesamowitą wiedzę i super podejście pedagogiczne. Niezależnie od tego czy będziesz chciał(a) podejść do tematu bardziej od strony praktycznej, czy teoretycznej nie mam wątpliwości, że współpraca z Pawłem da Ci dużo satysfakcji i pomoże lepiej zrozumieć i rozwinąć grę, a rezultaty to już tylko kwestia Twojej motywacji i czasu. Jestem, jak można wywnioskować z tego postu zupełnym amatorem ale jestem przekonany, że jeśli jesteś dużo bardziej zaawansowanym graczem również wiele skorzystasz na współpracy z Pawłem.

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 lipca 2020

Moje dzieci pobierają lekcje u Pana Pawła Kowalczyka od 2 miesięcy. Długo nie mogłam się przekonać do lekcji przez Skyp'a, ale chyba zdalna nauka w szkole przez internet rozwiała moje wątpliwości. Pan Paweł posiada dużą wiedzę i doświadczenie poparte grą w wielu turniejach szachowych. Od początku widać , że maksymalnie angażuje się w prowadzenie zajęć, które są urozmaicone: zadania, gra online z przeciwnikiem , gra online z trenerem. Potrafi szybko dostosować zajęcia do poziomu ucznia no i go podnieść! Spokojnie , cierpliwie i z humorem wyjaśnia tajniki i strategię gry w szachy. Lekcje są przemyślane i często trwają sporo dłużej. Dzieci czerpią wiedzę i przyjemnie spędzają czas. Polecam Pana Pawła Kowalczyka jako trenera, instruktora i nauczyciela na każdym poziomie nauki i gry w szachy.

avatar
Mateusz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 maja 2020

Trenuje z Panem Pawłem od 7 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Podchodzi profesjonalnie do każdych zajęć,potrafi zainteresować ucznia. Jest miły, sympatyczny z poczuciem humoru, no i to co najważniejsze ma dużą wiedzę szachową.Zajęcia z panem Pawłem to czysta przyjemność. Polecam!!!

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 października 2019

Prawdziwy profesjonalista. Ma świetne podejście do dzieci.
Polecam!

avatar
Hiras
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 maja 2019

Paweł Kowalczyk to świetny szachista i szkoleniowiec z dużym doświadczeniem. Współpraca z nim to czysty zysk. Polecam

avatar
M
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 lutego 2019

Pan Paweł działa tutaj: www.szachy.walbrzych.pl

avatar
Zbigniew
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 września 2018

Przed jedną z partii Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów2018 skorzystałem z pełni profesjonalnej pomocy mistrza Pawła Kowalczyka, z jakości której byłem bardzo zadowolony - a mam porównanie z takimi trenerami jak Czesław Błaszczak i Kazimierz Makarczyk, którzy przed wielu laty mnie trenowali w reprezentacji KKSZ "Hetman" Wrocław. Mogę śmiało polecić Pawła Kowalczyka jako trenera nie tylko dla początkujących ale też dla zaawansowanych zawodników grających w poważnych turniejach i ligach zarówno w zakresie strategicznego wyboru wariantów debiutu jak i późniejszej taktyki atak-obrona.

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 sierpnia 2018

Dwa miesiące temu moi synowie zniechęceni kolejnymi porażkami na turniejach chcieli całkowicie odpuścić sobie szachy. Szukaliśmy ostatniej deski ratunku. Kogoś kto na nowo da im nadzieję i wskazówki , by nie wracać z zawodów z samymi porażkami. Postanowiłem poszukać dla synów dobrego trenera. Trafiłem na ogłoszenie pana Pawła. Postanowiliśmy spróbować. Przyznam, że podchodziliśmy do sprawy treningu na odległość przez internet dość niechętnie. Dziś nie żałujemy. Już po pierwszym treningu chłopcy byli bardzo zadowoleni i zaciekawieni. Nie mogli doczekać się kolejnych zajęć. Nie chcieli zrezygnować z nich nawet w czasie wakacji .Tak jest zresztą do dziś. Synowie odzyskali wiarę w siebie i z tygodnia na tydzień stają się coraz lepszymi zawodnikami. Gra w szachy zaczęła w końcu dawać im prawdziwą radość. Może też dlatego, że na półkach przybyło sporo pucharów. Chłopcy nie boją się już grać nawet z lepszymi zawodnikami. Po wakacjach nadal będą kontynuować naukę u Pana Kowalczyka. Polecam innym skuteczne i ciekawe treningi u Pana Pawła.

avatar
Wiktoria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 kwietnia 2018

U Pana Pawła pobieram lekcje szachowe przez internet od roku. Jako trener ma szeroką wiedzę, pasję i umiejętność przekazywania jej w sposób urozmaicony i na tyle ciekawy że z niecierpliwością wyczekuję kolejnych treningów. To bardzo dobry nauczyciel. Ma pomysł na swoje lekcje, jest miły, punktualny i naprawdę zaangażowany w to, co robi. Jeżeli ktoś chce zrozumieć szachy, a dodatkowo czerpać z tego przyjemność, to gorąco polecam Pana Pawła.

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 lutego 2018

Pan Paweł Kowalczyk posiada solidną wiedzę teoretyczną o każdym stadium partii szachowej, od debiutu do końcówki. W połączeniu z jego ogromnym doświadczeniem turniejowym zaowocowało to wysokim poziomem jego gry, co znajduje odzwierciedlenie w jego znakomitym rankingu Elo. Zajęcia ze studentami prowadzi w sposób urozmaicony oferując lekcje teorii, rozwiązywanie zadań szachowych, analizę partii czołowych arcymistrzów oraz asystę w trakcie rozgrywania przez studenta partii szachowych online. Sposób, w jaki przekazuje swą wiedzę, naznaczony jest wyraźną pasją i zaraźliwym wręcz entuzjazmem do szachów.
Jeśli Wy macie podobną pasję do tej gry, będziecie z panem Pawłem pracować na tej samej częstotliwości, a wówczas zajęcia z nim będą prawdziwą przyjemnością i z pewnością podniosą poziom Waszej gry.

avatar
Dorota
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 stycznia 2017

Przyznam, że miałam obawy, co do nauki przez Skype, ale jestem mile zaskoczona. Pan Paweł bardzo ciekawie prowadzi zajęcia, potrafi w przystępny sposób wyjaśniać skomplikowane kwestie. Posiada zarówno dużą wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie praktyczne, a co najważniejsze, potrafi je wykorzystywać w procesie szkolenia. Doskonale dopasowuje rodzaj treningu do poziomu ucznia. Treningi z panem Pawłem są przyjemnością dla mojej córki i zawsze nie może doczekać się następnej lekcji. Zajęcia są prowadzone na najwyższym poziomie. Gorąco polecam naukę u pana Pawła każdemu, kto chce zgłębić tajniki „Królewskiej Gry”.

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 grudnia 2016

Pan Paweł od paru tygodni trenuje mojego syna, ale już teraz jesteśmy zaskoczeni efektami. Sukcesy cieszą i motywują do dalszej pracy, a porażki przekładają się na konstruktywne działania. Pan Paweł swoja osobowością, profesjonalnym i urozmaiconym sposobem prowadzenia zajęć spowodował, że treningi stały się dla mojego syna najbardziej wyczekiwanym momentem, który niestety zawsze za szybko się kończy. Jeżeli ktoś chce zrozumieć szachy, a dodatkowo czerpać z tego przyjemność, to gorąco polecam.

avatar
Flecik
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 października 2016

Pracuję z P. Pawłem już od 2 lat. Dzięki internetowym lekcjom i elastycznemu grafikowi mogę mieć zajęcia regularnie. Posiada on wielką wiedzę szachową (szczególnie debiutową) i podejście do ucznia. Umie dopasować poziom do gry swoich podopiecznych. Czas spędzony z nim to czysta przyjemność. Człowiek bardzo kulturalny i podchodzi do swoich obowiązków niezwykle poważnie. Poświęca mi 100% swojej uwagi i jest zawsze rzetelnie przygotowany z materiałami na lekcje. Miałem okazję wzięcia udziału w turnieju pod jego okiem. Mobilizuje do pracy, pomaga w przygotowaniach i pociesza po rzadko zdarzających się porażkach. Jest osobą bardzo odpowiedzialną. Na pewno będę kontynuował pracę z P. Pawłem. Polecam wszystkim, którzy są chętni do nauki i doskonalenia swojej gry w szachy.

avatar
Józef
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 października 2016

Miałem już przyjemność mieć kilka lekcji z Panem Pawłem i póki co w 100% spełniają moje oczekiwania. W jasny sposób wskazuje mi luki w moich posunięciach i naprowadza na właściwe. Bardzo polecam jako Pana Pawła jako trenera.

avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 czerwca 2016

Jestem uczniem Pana Pawła. Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami na jego temat.

Punktując jedynie to, co najważniejsze muszę zacząć od stwierdzenia, że to bardzo dobry trener. Ma szeroką wiedzę, co potwierdzają nie tylko jego osiągnięcia, ale i rozmowa czy też sposób prowadzenia zajęć. Z łatwością wychwytuje moje braki i niedoskonałości w grze. Potrafi mnie nakierować na właściwe tory w sposób przyjazny i ciekawy. Zawsze jest uprzejmy i - co najważniejsze :) - cierpliwy. Trenując z nim czuję, że jestem nie tylko lepszy, ale i pewniejszy przy szachownicy.

Dotychczas miałem dwóch trenerów. Pan Paweł jest trzecim i najlepszym. Jestem z niego bardzo zadowolony.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 października 2015

Uczę się grać w szachy po prostu dla przyjemności. Najpierw próbowałam samodzielnie oraz metodą prób i błędów, rozgrywając partie ze znajomymi. Przekonałam się jednak, że do zgłębiania tajników tej gry potrzebny jest dobry przewodnik. Pan Paweł jest taką osobą. To bardzo dobry nauczyciel. Ma pomysł na swoje lekcje, jest miły, punktualny i naprawdę zaangażowany w to, co robi. Mam poczucie, że dzięki jego wskazówkom mogę rozwinąć swoje umiejętności.

avatar
KAMIL
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 października 2015

Witam!!! Mam na imię Kamil Pawła znam od kilkunastu lat. Od jakiegoś czasu pomaga mi jako trener. Cenie go za wiedzę jaką posiada, sposób jej przekazywania jak również indywidualne podejście do podopiecznego niezależnie od jego wieku i poziomu gry. Polecam osobom, które wiedzą co chcą osiągnąć w szachach i potrzebują profesjonalnej pomocy.

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 października 2015

Uczestniczę w lekcjach od ok. miesiąca, a nauczyłem się dwa razy więcej niż przez ostatnie trzy. Jestem zdecydowanie zadowolony. Polecam!

avatar
Małgorzta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 października 2015

Córka uczestniczy w lekcji. Jest bardzo zadowolona i z niecierpliwością oczekuje na kolejne. Rzeczowo konkretnie i fachowo. Doskonały kontakt i podejście. Szczerze polecam.

avatar
Jola z Adamem
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lipca 2015

Polecam! Syn miał parę lekcji z Panem Pawłem i jesteśmy bardzo zadowoleni. Świetny kontakt z dzieckiem, ciekawy sposób prowadzenia zajęć, umiejętne motywowanie. Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze i syn bardzo je lubi. Do tego nie muszę nigdzie go zawozić bo lekcje mamy przez Skype. Na pewno wrócimy po wakacjach:-)

avatar
Krzysztof
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 lipca 2015

W szachach jak w życiu - najważniejsze jest wiedzieć nie tylko co zrobić, ale przede wszystkim dlaczego. Nie da się działać dobrze bez zrozumienia - a tego zrozumienia uczy Pan Paweł....
Fakt, że dziecko chętnie siada do, co by nie mówić lekcji zamyka temat :)

avatar
prazmowska
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 marca 2015

Na początku mialam pewne wątpliwości dotyczące prowadzenia zajęć przez Skyoe. Okazalo się jednak, że wszystko jest OK - od strony technicznej wygląda to naprawdę fajnie. Zajęcia prowadzone są na specjalnym serwerze, gdzie można ćwiczyć zadania lub grać i analizować partie.

Co do skuteczności nauki, po kilku zaledwie lekcjach, trudno się wypowiedzieć zdecydowanie o poprawie gry syna. Na pewno jednak, co mnie zadziwilo, zacząl sam z siebie, chętnie i bez przypominania sięgać po zadania szachowe. A to już jest duży plus:)

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 lutego 2015

Zgadzam się ze wszystkimi pozytywnymi komentarzami. Wszystko, co zostało napisane poniżej, to prawda. Zajęcia są prowadzone w pełni profesjonalnie i w miłej atmosferze. Szczerze polecam!!!

avatar
karolina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 stycznia 2015

Polecam. Dobry kontakt z dziećmi, duże zaangażowanie. 60 minut logicznego myślenia bez marudzenia: "kiedy wreszcie koniec tej lekcji..." . Szybko było widać efekty a córka ciągle nie ma dość.

avatar
Tomasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 stycznia 2015

Moja 8-letnia córka pobiera lekcje online od początku grudnia. Zajęcia prowadzone są ciekawie, pan Paweł wykazuje się cierpliwością, nie popada w dydaktyczną rutynę, ma dużą wiedzę i dar jej przekazywania, wszystko okrasza też dobra nutą humoru. Szczerze polecam!

avatar
Ryszard Marczak
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 grudnia 2014

Pan Paweł ma rozległą wiedzę i potrafi ją w przystępny i ciekawy
sposób przekazać.
Cechuje go wysoki profesjonalizm a zarazem elastyczność szkolenia.
Wspaniałe przygotowanie do lekcji. Brak elementów stresujących. Pan Paweł stosuje liczne przykłady, praktyczne zastosowanie, wiadomość docierają do naszego syna (7 lat) same. Bardzo pozytywne nastawienie. Syn czuje się dobrze i komfortowo.
Lekcje prowadzone są dynamicznie a tematy omawiane są w sposób jasny i zrozumiały. Oceniam kompetencje, styl komunikacji i budowanie relacji przez Pana Pawła na bardzo wysoko.

avatar
Barszcz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 grudnia 2014

Jest wiele rzeczy które lubię robić a nie umiem...
Od kiedy trenuje z Pawłem szachy "przesunęły" się do kategorii lubię, umiem i zaczynam rozumieć..
Lekcje z Pawłem to odkrywanie logiki (niekoniecznie boolowska , często bardzo rozmyta...) opanowywanie własnej frustracji...
Żałuje, że czas nie pozwala na więcej zajęć w tygodniu.
Zajęcia z Pawłem polecam każdemu od 3 do 100 lat... :-)

avatar
Bartosz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 grudnia 2014

Witam, mam 15 lat i jestem juniorem, który pragnie rozwinąć umiejętność gry w szachy. Lekcje u pana Pawła pokazują mi tę królewską grę zupełnie z innej strony. Poznałem wiele nowych idei, a na każdą pozycję zerkam zupełnie z innej strony.Trener udowadnia mi, że szachy to nie tylko nudna gra pozycyjna i masa teorii, ale przede wszystkim to wnikliwe zrozumienie pozycji oraz logiczne myślenie. Moim zdaniem lekcje są prowadzone na najwyższym poziomie, gorąco polecam naukę u pana Pawła każdemu szachiście :)

avatar
Andrew
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 listopada 2014

I have been taking chess lessons from Paweł since early October and I must admit that he possesses extensive game knowledge, but most importantly knows how to pass it on to his students. With that being said, I recommend him to anyone who is serious about improving his/her's chess skills. The very attractive price of 40zł/h is ideal for somebody with a mediocre budget (such as myself :) ). Currently, I have been taking 3 hours weekly and noticed substantial progress in my chess comprehension skills. Working with Paweł is definitely a long term plan for me and maybe, just maybe one day I will be able to deliver that checkmate to him :)

avatar
IronMaster
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 listopada 2014

Witam.Nauka gry w szachy nie jest prostą sprawą.Większość osób bardzo szybko gubi się i zniechęca...Lekcję szachowe u Pawła gwarantują rózwój oraz dogłębne zrozumienie gry.
Serdecznie polecam trenera Pawała Kowalczyka osobom, które chcą zgłębiać tajniki "Królewskiej Gry".

avatar
Zygmunt
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 listopada 2014

Wysyłam na zajęcia mojego 8-letniego syna do Pawła od jakiegoś czasu...... Na początku nie szło mu zbyt dobrze(na turniejach szachowych) ,ale po zajeciach z tym milym, mlodym sympatycznym panem Michałek zdobył IV.kategorię zaczął rozsądniej grać. Paweł nakłonił go do logicznego myślenia nie tak jak inny trenerzy ,którzy każą wkuwać ruchy na pamięć natomiast Paweł uczy logicznego myślenia.Polecam serdecznie współpracę z Pawłem :))))))))

avatar
Bartek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 października 2014

Paweł, pomimo młodego wieku jest bardzo dojrzałym , odpowiedzialnym człowiekiem. Efekty pracy są widoczne.W ciągu niespełna roku syn zdobył awans o 3 kategorie. Paweł z pewnością zasługuje na rekomendację do nauki gry w szachy . Szczególne zdolności widoczne sa przy pracy z dziećmi u ktorych wzbudza szacunek i zaufanie.

avatar
K2
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 września 2014

Zgadzam się z poprzedniczką.Pan Paweł ujmuje punktualnością,rzeczowością,solidnością,fajnym kontaktem z uczniem,fachowością,zaraża i wciąga w grę w szachy.Do tego "elastyczny"jesli chodzi o terminy zajęć-dostosowuje się w miarę swoich planów do ucznia i jest chętny do współpracy.Zajęcia on-line są prowadzone przez niego z bardzo dużym zaangażowaniem.To wszystko sprawia,że korzystanie z jego lekcji jest frajdą-a o to przecież chodzi.Polecam gorąco,naprawdę warto!

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 września 2014

Bardzo polecam! Za przemiły sposób bycia, naturalność dydaktyka oraz elastyczność czasową i czasoprzestrzenną (uczymy się on-line). Lekcje z Pawłem zaczęłam kilka dni temu, ale mam szczerą nadzieję, że zawsze będą tak miłe i kiedyś uda mi się z nim wygrać:). Paweł ma niebywałe zdolności pedagogiczne: tłumaczy jasno, rzeczowo i w naturalny sposób powoduje interakcję ucznia. Szachy z nim to poza poszerzaniem kompetencji – przede wszystkim dobra zabawa. Od pierwszej chwili widać, że ma się do czynienia z pasjonatem, co niewątpliwie jest najlepszą wizytówką Pawła, jako trenera. Dziękuję!

avatar
D&M
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 września 2014

Godny polecenia ... Pawel podja sie pracy z moim 5 letnim synem. Ma dobre podejscie do dzieci, lekcje sa prowadzone przez internet, sa bardzo ciekawe takze potrafia utrzymac koncentracje mojego syna prawie przez godzine :-) Najwazniejsze jet to ze moj syn bardzo lubi zajecia z Pawlem i nie moze doczekac sie nastepnej lekcji :-)

avatar
Wojtek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 lipca 2014

Jak najbardziej polecam korepetycje szachowe z Pawłem. Po kilku spotkaniach, syn bardzo zmienił styl gry, gra dojrzalej, konsekwentnie realizując strategię, ma lepszy przegląd sytuacji na szachownicy. Wyniki widać po turniejach i wygranych meczach z zawodnikami z wyższymi kategoriami. Dodatkowo godne polecenia jest rewelacyjne podejście do dzieci. Mimo konieczności dojeżdżania ze Świdnicy jak najbardziej warto.

avatar
Rafał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 lipca 2014

Witam! Dwa lata temu pobierałem lekcje u Pawła przez skypa, pomimo ograniczenia jakim jest kontakt przez internet zajęcia były interesujące, 2h mijały jak pół godziny. Szkolenia charakteryzowała luźna atmosfera, elastyczne dopasowanie czasu pracy.
Rozwój szachowy rozpoczynałem niemal od zera, podczas lekcji otrzymałem ważne informacje nad czym powinienem pracować aby optymalnie podnosić umiejętności, pomimo tego, że dziś pracuję samodzielnie (tylko dlatego że poznawanie tej wspaniałej gry w sposób indywidualny daje mi ogromną satysfakcję) ale mam z tyłu głowy wiedzę poznaną podczas korepetycji. Obecnie mój poziom jest bez porównania wyższy niż wtedy i do momentu gdy praca samodzielna nie będzie przynosiła efektów na pewno ponownie zgłoszę się do Pawła.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 lipca 2014

Polecam! Pan Paweł jest osobą bardzo profesjonalną, pełną pasji i świetnym szkoleniowcem. Córka, od ponad roku prowadzona przez p. Pawła rozwija swe umiejętności i zdobywa kolejne kat. szachowe. Cierpliwość, indywidualne podejście do ucznia i ogromne doświadczenie to cechy, które zapewnią Państwu satysfakcję z podjętej z nim współpracy.

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 lipca 2014

Syn Kuba już od dłuższego czasu pobiera lekcje szachów w domu, uczęszcza na kółka, z całą pewnością można polecić P. Pawła jako trenera cierpliwego, mającego podejście do najmłodszych oraz posiadającego oczywiście dużą wiedzę szachową. Najlepszym dowodem na to mogą być liczne sukcesy Kuby na turniejach szachowych.

avatar
Damian
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 lipca 2014

Witam! Miałem okazję pobrania lekcji u trenera P.Kowalczyka i chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami. Po pierwsze posiada na prawdę dużą wiedzę szachową, którą potrafi tak przekazać, że nie ma opcji, żeby nawet po ponad 2 godzinach zasnąć przy desce :) Po drugie do zajęć jest przygotowany, profesjonalnie podchodzi do tematu, ma pomysł na całe zajęcia, prowadzi dużo dialogów z słuchaczem, dzięki czemu lepiej rozumiemy omawiane pozycję. Ponadto możemy liczyć na elastyczne godziny pracy, kwestia domówienia. Gorąco polecam i oczywiście sam zamierzam jeszcze z tych zajęć korzystać ;)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.