Karolina Urbańska

Ostatnia aktywność:
10 dni temu
 
Korepetytor prowadzi zajęcia online
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Oferuję zajęcia z języka chorwackiego.  Posiadam zarejestrowaną działalność gospodarczą w zakresie tłumaczeń oraz nauczania języków obcych (Balkan Talks).

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam studia I i II stopnia na kierunku filologia chorwacka z oceną bardzo dobrą oraz wyróżnieniem. W ramach studiów ukończyłam specjalizację translatorską, a także kurs korekty i redakcji tekstów.

W październiku 2019 roku rozpoczęłam kolejne studia magisterskie na kierunku Bałkanistyka. 

Od lutego do czerwca 2020 roku przebywałam w Czarnogórze na tamtejszym Uniwersytecie, gdzie realizowałam program na kierunku  Prevodilaštvo (Przekład / język angielski i czarnogórski). W ramach w/w stypendium uczestniczyłam w zajęciach z tłumaczenia tekstów ekonomicznych , a także w kursie poświęconym tłumaczeniu konsekutywnemu.

W lipcu 2021 roku uczestniczyłam w intensywnym dwutygodniowym kursie języka bośniackiego, chorwackiego i serbskiego [*na poziomie C2 (Mastery) *] organizowanym przez Stowarzyszenie Języka i Kultury Lingvisti w Sarajewie.

W sierpniu 2019 roku w ramach stypendium wzięłam udział w 48. Seminarium Zagrzebskiej Szkoły Slawistycznej w Dubrowniku (intensywny kurs językowo-kulturowy).

W latach 2016-2019 współpracowałam z jedną z chorwackich agencji turystycznych. W latach 2016-2017 pracowałam w charakterze pilota na statku turystycznym, od 2018 roku pełniłam rolę managera w/w statku.

Liczne wyjazdy i praca w Chorwacji pozwoliły mi bardzo dobrze poznać ten kraj (a w szczególności region Dalmacji), jego lokalne zwyczaje i kulturę, sposób życia Chorwatów, a przede wszystkim umożliwiły mi udoskonalenie znajomości języka chorwackiego, nie tylko tego literackiego.

Nauczam na podstawie autorskich materiałów, a także najnowszych podręczników chorwackich wydawnictw. Na zajęciach nie ograniczam się jedynie do nauki samego języka, urozmaicam je także o tematy kulturowe.

Cena indywidualnych zajęć online oraz stacjonarnych to 110 zł za 60-minutową lekcję. Istnieje możliwość zajęć w dwuosobowej bądź trzyosobowej grupie.

Aktualnie mieszkam w Czarnogórze, stąd proszę o kontakt mailowy bądź przez komunikatory Whatsapp / Viber.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2014 - 06.2017
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Licencjat
Filologia chorwacka
10.2017 - 06.2019
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Magister
Filologia chorwacka
10.2019 - 06.2021
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Magister
Bałkanistyka
02.2020 - 06.2020
University of Montenegro
Prevodilaštvo
Kursy i szkolenia
08.2019
48. Seminarium Zagrzebskiej Szkoły Slawistycznej w Dubrowniku
08.2020
Gry i zabawy na zajęciach językowych dla klas 1-8
07.2021
Intensywny kurs języka bośniackiego, chorwackiego i serbskiego na poziomie C2 (Mastery)
Doświadczenie
09.2019 - aktualnie
Lektorka języka chorwackiego - zajęcia prowadzone w trybie online i stacjonarnym
01.2020 - aktualnie
Tłumaczka języka chorwackiego

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 16
avatar
Sonia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 grudnia 2022

Karolina była moją pierwszą lektorką języka chorwackiego, z którą zaczęłam swoją przygodę, później (inspirując się również jej wiedzą i pasją) rozpoczęłam studia na kierunku filologia chorwacka, od tamtej pory miałam już kilku innych lektorów na swojej uczelni i mogę śmiało stwierdzić, że Karolina była najlepszym z nich. Jej lekcje są ciekawe, przemyślane i jasno wytłumaczone. Materiały, na których pracowałyśmy i które stworzyła są naprawdę jednymi z najlepszych z jakimi miałam styczność. Polecam Karolinę każdemu, początkującym dopiero zaczynających swoją przygodę z językiem chorwackim, jak i zaawansowanym, chcącym podnieść poziom języka.

avatar
Gosia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 listopada 2022

Lekcje z Karoliną to czysta przyjemność! Pełna swoboda, bez stresu. Karolina w przyjemy i zabawny sposób prowadzi ucznia przez język chorwacki. Dzięki jej zaangażowaniu, kreatywności i mnóstwa ciekawych sposobów na jak najłatwiejsze zaprezentowanie językowych zagwostek, nauka obcego języka staje się satysfakcjonującym przeżyciem. Karolina jest niewątpliwie diamentem wśród lektorów, osobą posiadającą wiedzę i umiejętności do prowadzenia zajęć. W 100% polecam! Jak chorwacki to tylko z Karoliną.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 czerwca 2022

Lekcje z Karoliną to złoto! Świetnie się na nich bawię i czekam na nie zawsze z niecierpliwością. Są ciekawe, przemyślane i czuję się bardzo dobrze przez nią zaopiekowana co jest bardzo ważne na samym początku nauki. Wiem, że Karolina ma plan i gdzie zmierzamy. Od samego początku też zachęca mnie do jak częstszego mówienia i otaczania się językiem. Poleca różne aplikacje, konta w mediach społecznościowych, które można śledzić, aby nauka była jeszcze pelniejsza. Sama jestem nauczycielką i mam dość spore wymagania w stosunku do moich nauczycieli a Karolina jest wszystkie spełnia. Ma ogromną wiedzę językową, a do tego jest wspaniałą osobą i będę ją polecać wszystkim, którzy chcą się nauczyć chorwackiego.

avatar
Zofiówka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 sierpnia 2021

Jak ja się cieszę, że wybrałam Panią Karolinę. Super ciekawe zajęcia i pełne informacji. A jakie efekty! Wyjazd na wymarzone wakacje do Chorwacji, pomimo pandemicznych utrudnień, w pełni się udał, bo nie miałam żadnych, ale to żadnych problemów językowych. Jak zasunęłam nawet slangiem w sklepie to lokalsi mieli oczy jak talerze, i najważniejsze, docenili naukę :)

avatar
WW
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 sierpnia 2021

To jest absolutnie niesamowite jak pasja, talent i radosne usposobienie Pani Karoliny potrafią zmienić naukę w fascynującą wyprawę, pełną ciekawostek oraz praktycznych odkryć krainy tego języka. Wszystko w spokojnym, efektywnym rytmie dobranym do moich zdolności poznawczych. Sama przyjemności poznawania.

avatar
Daria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 lipca 2021

Karolina jest osobą, która ma talent do nauczania. Jej pasja do tego, czym się zajmuje, miłe usposobienie i mnóstwo pozytywnej energii powodują, że w zajęciach uczestniczy się z przyjemnością. Zdecydowanie polecam, także osobom, które się wahają i trochę stresują, gdyż stres ten znika już po pierwszym spotkaniu. :)

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 czerwca 2021

Każdemu polecam korepetycje z Karoliną. Materiały dobrane indywidualnie pod ucznia. Nauczysz się nie tylko gramatyki, słownictwa ale i chorwackiego slangu, który przyda się każdemu przy codziennej rozmowie z Chorwatami. Nie zastanawiaj się, tylko zapisuj do Karoliny! :) Polecam z całego serca!

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 marca 2021

Gorąco polecam! Chorwackiego uczę się już ponad dwa lata. Na początku uczyłam się chorwackiego w jednej ze szkół językowych, niestety nie widziałam znaczących postępów, więc postanowiłam znaleźć prywatnego nauczyciela. Tak też trafiłam na Karolinę, która sprawiła, że w końcu zaczęłam mówić i przede wszystkim czerpać dużo radości z nauki tego pięknego języka. Karolina jest bardzo profesjonalna i zawsze świetnie przygotowana do zajęć. Materiały są dopasowane do potrzeb i zainteresowań ucznia. Okazuje się, że nawet straszna gramatyka, może zostać przekazana w przystępny sposób, a nawet "z jajem" ;-)

avatar
Piotr
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 marca 2021

Gorąco polecam. Indywidualne podejście do ucznia, elastyczność, zaangażowanie, miła atmosfera i przede wszystkim ogromna wiedza. Jeśli myślisz o nauce chorwackiego to tylko z Karoliną.

avatar
Jarosław
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 lutego 2021

Zawsze myślałam że jestem poliglotą, Pani Karolina dobrała odpowiedni materiał i nauczyła mnie tego pieknego języka . Polecam z czystym sumieniem.

avatar
Patrycja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 grudnia 2020

Najbolja profesorica!
Jeśli chcesz zacząć uczyć się języka chorwackiego to tylko i wyłącznie z Karoliną! W niecałe 3 miesiące nauczyłam się pisać, mówić, a przede wszystkim rozumieć po chorwacku. Lekcje są bardzo dobrze zorganizowane, a materiały świetnie dopasowane do potrzeb ucznia. Śpiewamy, uczymy się i przyswajamy naukę z prędkością światła. Nie zamieniłabym Karoliny na nikogo innego. POLECAM

avatar
Iza
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 listopada 2020

Bardzo polecam naukę języka chorwackiego z Karoliną. W szybkim czasie pomogła mi poczuć się pewniej w użyciu języka. Przez różnie techniki (od zabawy i luźniej rozmowy po gramatykę) zrozumiałam podobieństwo i różnice w stosunku do języka polskiego. Karolina spędziła bardzo dużo czasu w Chorwacji, dlatego ma poprawny akcent i wymowę. Co więcej, zna lokalne dialekty i to, jak Chorwaci używają języka w realnym życiu. Poza tym Karolina jest sympatyczna i bardzo dobrze zorganizowana. Jeszcze raz polecam :)

avatar
Bartosz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 sierpnia 2020

Bardzo Polecam. W nauce języka nie spotkałem się nigdy z bardziej zorganizowaną, profesjonalną a zarazem tak miłą osobą która przy tym ma tak dogłębną wiedzę i świetnie tłumaczy. Jeżeli ma się dużo samo zaparcia to wraz z Karoliną, 6 miesięcy nauki daje naprawdę bardzo dobry poziom. Często sama przygotowuje zadania z zakresu czytania, pisania i rozmówek, a są one często czysta przyjemnością połączoną z śmiesznymi piosenkami i filmikami. 6 na 5 bez dwóch zdań. Hvala Karolina za te miesiące nauki

avatar
Wojtek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 maja 2020

Zawsze świetnie przygotowana lektora, która nie tylko potrafi wykorzystać swoje profesjonalne wykształcenie, ale też zarazić prawdziwą pasją. Gorąco polecam!

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 marca 2020

Z Karoliną uczę się chorwackiego od kilku miesięcy - zajęcia są zawsze dopasowane do moich potrzeb a materiały ciekawe i różnorodne. Fakt, że Karolina mieszkała w Chorwacji sprawia że uczę się też wiele ciekawostek o kraju, slangu czy słów używanych w Dalmacji. Zawsze zadziwia mnie mnogość materiałów dopasowanych do zakresu który właśnie przerabiamy - nawet piosenki czy filmy które oglądamy zawierają wykorzystywane na zajęciach struktury gramatyczne! :) Zajęcia nigdy nie są obowiązkiem, a przyjemnością, nawet jak mam sprawdzian czy przerabiamy gramatykę :)
Dodatkowo Karolina jest przemiłą, zaangażowaną w prowadzenie zajęć osobą z którą po kilkunastu zajęciach jestem w stanie prowadzić rozmowy po chorwacku na przeróżne tematy. Gorąco polecam!

avatar
Grzegorz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 listopada 2019

Uczęszczałem do Pani Karoliny na lekcje z podstaw chorwackiego. Zostałem przygotowany do konwersacji z Chorwatami w codziennych sytuacjach (sklep, bazar, wycieczki). Dzięki Pani Karolinie wakacje w 100% procentach udały się stały się prostsze :)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.