Ostatnia aktywność:
ponad miesiąc temu
 
Online
Warszawa (Wola +2)

Opis ogłoszenia

Języka jidysz uczę się regularnie od 5 lat i płynnie się nim posługuję.

Uczestniczyłam w trzech intensywnych kursach letnich:
- 4 tygodnie w Wilnie na poziomie 3 (z 4) w roku 2016
- 6 tygodni w Nowym Jorku na poziomie najwyższym w roku 2017 (w ramach stypendium)
- 3 tygodnie w Berlinie na seminarium nauczycielskim w roku 2019 (w ramach stypendium)

Brałam również udział w intensywnym seminarium nt. awangardy jidysz w Paryskim Centrum Jidysz (kwiecień 2019) oraz kilku kursach języka i literatury jidysz on-line, organizowanych przez Workemen’s Circle (Arbeter Ring), na poziomie zaawansowanym (2017-2019).

Napisałam kilka artykułów w języku jidysz dla gazety Forverts (Yiddish Forward). Na jej łamach ukazało się również moje tłumaczenie tekstu z języka polskiego na jidysz. Przetłumaczyłam też kilka tekstów z języka jidysz, w tym krótki manuskrypt.

W styczniu 2018 zainicjowałam powstanie דער װאַרשעװער לײענקרײַז, w ramach którego co tydzień spotykaliśmy się w kilka osób i wspólnie czytaliśmy jidyszową literaturę oraz rozmawialiśmy w języku jidysz (mamy nadzieję wkrótce wznowić działanie koła).

Od lipca 2018 razem z koleżanką organizuję w Warszawie comiesięczne warsztaty piosenek jidyszowych. Można nas znaleźć na facebooku jako Śpiewamy w jidysz - װאַרשע.

Jidysz jest moją największą pasją, którą z przyjemnością się podzielę. Od czerwca 2017 udzielam indywidualnych lekcji języka jidysz od podstaw. Pomagam również studentkom i studentom w nadrobieniu zaległości. A od listopada 2018 uczę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Centrum Kultury Jidysz.

Jeśli przeszkodę stanowi dla ciebie cena - napisz!

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2017 - aktualnie
Uniwersytet Warszawski
Kursy i szkolenia
08.2016
Summer Program in Yiddish Language and Literature (Vilnius)
08.2017
YIVO Summer Program
08.2019
The 2nd Summer Program for Yiddish Language and Literature in Berlin
Doświadczenie
11.2018 - aktualnie
Uniwersytet Trzeciego Wieku (Centrum Kultury Jidysz)

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.