Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Łódź
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Fizyka75 - 100 / 45 min

Ryszard

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4,0/514 opinii

Opis ogłoszenia

Posiadam wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu wiedzy uczniom i studentom.
Specjalizuję się nauczaniu fizyki i matematyki. Profesjonalnie i skutecznie przygotowuję do sprawdzianów, egzaminów maturalnych - w tym matury międzynarodowej IB (w języku angielskim), oraz zaliczeń i egzaminów na poziomie wyższej uczelni.
Zapraszam wszystkich, którzy mają kłopoty z fizyką albo matematyką, na indywidualne lub grupowe korepetycje/konsultacje. Moje wieloletnie doświadczenie w nauczaniu na różnych poziomach - szkoła - wyższa uczelnia jest gwarancją solidności przygotowania do egzaminów, klasówek czy kolokwiów.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 14
avatar
Karolina S.
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 listopada 2016

Dzięki Panu Profesorowi jestem już studentką.
Dziękuję bardzo.
Nauczyciel ardzo cierpliwy, wymagający i wspaniale przekazujący wiedzę.

avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka2/5
19 stycznia 2016

Ja również korzystałam z Pana usług by przygotować się do rozszerzonej matury z matematyki, gdzie w liceum miałam podstawę. Sądziłam że jak za taką cenę zostanę dobrze przygotowana. Tak jak moi poprzednicy zawiodłam się i też dostałam książkę w oczekiwaniu na rozwiązanie zadania bez słów... rozumiem na pierwszych zajęciach takie podejście bo to jest rozeznanie się co uczeń właściwie potrafi... ale z zajęcia na zajęcia nic się nie zmieniało. 1 do 2 zadań na godzinę czasu... Nic nie dały tłumaczenia, że czegoś nie rozumiem... aż w końcu Pan sam podziękował mi za korepetycje twierdząc, że się nie nadaję... Znalazłam innego korepetytora, który rzetelnie przygotował mnie...Zdałam na wymarzone studia a teraz już prawie je kończę. Problem nie tkwił we mnie ale w nieumiejętności przekazania i nauczenia wiedzy... Czas to pieniądz, ale to był i zmarnowany czas i pieniądze... Zdecydowanie odradzam! wiedza = doświadczeniu w jej przekazywaniu.

Ryszard

Korzystam z możliwości odpowiedzi na krytykę, jakkolwiek mam poważne wątpliwości czy ma to sens.
Po pierwsze – szukając w pamięci i notatkach nie znalazłem „Natalii”, która dobrych kilka lat temu, przygotowywała się do matury rozszerzonej z matematyki pomimo że w szkole realizowała zakres podstawowy. Każe mi to przypuszczać, że wpis jest anonimowy, z którym nie powinno się polemizować.
Po drugie – odnosi się Pani do zdania „swoich poprzedników” - skąd niby ta wiedza? Przecież gros opinii mam bardzo dobrych. Wszystkie prowadzone przeze mnie zajęcia, w trosce o ich jakość, odbywają się indywidualnie. Na jakiej podstawie wygłasza Pani tak kategoryczne sądy?
Prowadziła Pani jakieś badania? Będę wdzięczny za (może być - odpłatne) udostępnienie ich wyników.
Po trzecie – przedstawione „fakty” zaprzeczają całej mojej dotychczasowej (kilkudziesięcioletniej) praktyce. Nigdy, ale to nigdy, za wyjątkiem sprawdzianów wiedzy, nie zostawiam ucznia/studenta bez pomocy. Staram się tłumaczyć, tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć. Swoją pracę traktuję jako służenie uczniowi/studentowi swoją wiedzą, doświadczeniem i co najważniejsze pomocą. Przecież po to do mnie przychodzą.
Po czwarte – nawet najbardziej opornej na wiedzę osobie nigdy nie powiedziałem, że nie się nie nadaje do jej zdobywania. Byłoby to z mojej strony ogromnym nietaktem, a na to sobie nie pozwalam. W ciągu wieloletniej praktyki zdarzyło mi się zrezygnować ze współpracy z uczniem. Podyktowane było to brakiem czegoś, co nazywam „rezonansem” czyli nie możnością dotarcia ze swym przekazem do drugiej osoby. Rozstanie takie następowało w trosce o dobro ucznia i miało charakter rzeczowej rozmowy, rzetelnie wyjaśniającej jego przyczyny.
Po piąte – zadaję sobie pytanie: skoro pani „Natalia” tak krytycznie oceniała moje lekcje, co jej kazało w nich uczestniczyć? Przecież mogła w każdej chwili z nich zrezygnować. Wygląda to jak jakiś paradoks.
Reasumując – opinię do której się odnosiłem traktuję jako anonimową, napisaną po wielu latach, której celu nie potrafię zrozumieć (nie dopuszczam możliwości „bezinteresownych” złych intencji).
Pani „Natalio”! Kimkolwiek Pani jest, życzę sukcesów i …. raczej proszę unikać spotkań z osobami sobie podobnymi.

avatar
Klaudia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 września 2015

Bardzo solidny i wymagający nauczyciel. Kolokwium poprawkowe zdałam bez problemu. Dziękuję i polecam innym.

avatar
Wojtek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka2/5
22 października 2014

Zapomniałem wpisać komentarza a planowałem to zrobić. Byłem u tego pana przed maturą, dwa lata temu, nie wiem, czy pan mnie pamięta. Nie było przyjemnie. Doszło do tego, że na siłę zagadywałem pana o jakieś pierdoły z fizyki które i tak mi się nie przydadzą, bo nie chciało mi się użerać z pańskim rygorem. Proszę się nie wypierać, ale przez bite póltorej godziny zrobiłem tylko jedno zadanie, bo pan mi położył książkę przed nosem z zadaniem, ja nie umiałem zrobić i siedziałem godzinę nic nie robiąc, podczas gdy pan oczekiwał jakiegoś bóg wie jakiego cudu, żeby mnie olśniło. Ah, i oczywiście jak już panu powiedziałem, że nie chcę więcej nauki, pan odparł z nutką ironii i sarkazmu " Życzę szczęscia w zdaniu fizyki. " No więc mam informację. Zdałem fizykę sam i jestem szczęśliwym studentem na Politechnice Łódzkiej, na wydziale EEIA.
To, że pan ma wiedzę, nie ulega wątpliwości, ale podejście do ucznia bardzo, ale to bardzo słabe. Nie oczekiwałem, że pan zrobi zadanie za mnie, ale jakieś wskazówki, czy coś, to by się przydały !
Żadnych tutaj inwektyw nie ma, po prostu mówię jak odebrałem spotkanie z panem Ryszardem.

Ryszard

Rzeczywiście nie pamiętam naszego spotkania. Jak Pan pisze było ono pierwsze i z tego co zrozumiałem - jedyne. Na dodatek było to dwa lata temu, więc pamięć każdemu może robić psikusy.
Nie zamierzam niczego się wypierać. To prawda - jestem wymagającym nauczycielem (co poczytuję sobie raczej za zaletę) i na pierwszym spotkaniu z osobą , którą mam przygotować do matury, stosuję zasadę sprawdzania aktualnej wiedzy mojego potencjalnego ucznia. Sprawdzian ten może być miarodajny jedynie przy jego samodzielnym wykonaniu, tzn. bez mojej pomocy. Być może wypadł on fatalnie, co mogło Pana zaboleć, , ale ja musiałem go zrobić. Bez tego nie mógłbym odpowiednio zaplanować właściwego i odpowiedzialnego sposobu przygotowania do matury.
Jak mogę wywnioskować z Pańskiej opinii spotkaliśmy się raz i w dodatku na w/w sprawdzianie. Sądzę, że Pańska opinia na temat mojego podejścia do ucznia jest nieuprawniona i bardzo krzywdząca, gdyż de facto nie uczestniczył Pan w żadnej prowadzonej przeze mnie normalnej lekcji.
Swoją drogą to smutne, że po dwóch latach zdobywa się Pan na odwagę publicznego wyrażenia swojej opinii, zaś nie zaniechał Pan tej możliwości podczas naszego spotkania, kiedy można było sobie wszystko wyjaśnić - to chyba trochę nie fair, a może "zaleta" internetowej anonimowości.
Gratuluję przyjęcia na PŁ i nadal, podobnie, jak dwa lata temu - bez cienia ironii i sarkazmu, życzę szczęścia i powodzenia w zgłębianiu fizyki oraz zdawania kolejnych kolokwiów i egzaminów. .

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 listopada 2012

Pan Ryszard bardzo mi pomógł - zaliczyłam na 4. Wszystko wytłumaczył w przystępny sposób i naprawdę już rozumiem szeregi. Polecam.

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 listopada 2012

Konkretny i profesjonalny nauczyciel. Przygotowany na każdą lekcję. Posiada bardzo dużą wiedzę, którą potrafi się dzielić. Gorąco polecam!!

avatar
Maja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 listopada 2012

Dzięki Panu Ryszardowi w końcu zrozumiałam trygonometrię.! Dziękuję bardzo i szczerze polecam innym.

avatar
Paulina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 października 2012

Dokładny i bardzo cierpliwy. Bardzo mi pomógł w rozwiązywaniu zadań z matematyki. Zdecydowanie polecam.

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka1/5
21 października 2012

Bardzo nie polecam... Osoba nie stara się uczyć ani tłumaczyć, pan tylko daje zadanie i każe robić, bez żadnego przygotowania. Ponadto, pan ma charakter wykładowcy-dyktatora, a nie nauczyciela ... Kontakt z uczniem ograniczony do minimum. Nie, nie, i jeszcze raz nie.

Ryszard

Przykro mi, lecz autor opinii nie jest mi znany. Od wielu lat nie uczyłem nikogo o imieniu Paweł.
Przychodzi mi zatem odpowiedzieć na wpis anonimowy od osoby ukrywającej swoją tożsamość z bliżej nieznanych powodów.
Współpracę z dowolnym uczniem zaczynam od sprawdzianu jego aktualnej wiedzy polegającego między innymi na samodzielnym rozwiązywaniu postawionych problemów. Diagnoza ta konieczna jest do odpowiedniego rozplanowania dalszych zajęć. Być może, anonim-Paweł kiedyś był u mnie na takim pierwszym spotkaniu.
W toku dalszej nauki, moi uczniowie wykonują bardzo wiele zadań, zarówno na lekcji ze mną, jak i w domu. Staram się by robili to w sposób jak najbardziej samodzielny, gdyż jest to gwarancją powodzenia w zdobywaniu przez nich wiedzy, jak również jej prezentowaniu na różnych sprawdzianach.
Określenie „wykładowca-dyktator” traktuję jako formę komplementu gdyż udzielając korepetycji zobowiązuję się nie do wykonania pracy za ucznia lub studenta, lecz do pomocy w przygotowaniu go do samodzielnego zdobywania wiedzy oraz zdania egzaminu, kolokwium lub klasówki, często wbrew jego nieskrywanej niechęci do nauki.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 września 2011

Jestem bardzo zadowolona. Bardzo szybko udało mi się nadrobić braki i zaliczyć rok.
Dziękuję!

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 września 2011

POLECAM! Pan Ryszard w dokładny i zrozumiały sposób potrafi przekazać swoją szeroką wiedzę. Dzięki czemu warto powierzyć mu swoją edukacje.

avatar
Karolina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 września 2011

Bardzo serdecznie polecam wszystkim, ja nie miałam za wielkiego pojęcia o fizyce a mimo to zdałam bardzo godnie :) (nie będę się przechwalać ale egzamin nie był łatwy.... wcale nie było ze mną łatwo ale dzięki cierpliwości i zaangażowaniu Pana Korepetytora wszystko dobrze się skończyło. :))

avatar
Angelika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka1/5
31 sierpnia 2011

Zdecydowanie odradzam tego Pana, jeśli chodzi o poziom studiów. Rozumiem pozapominać niektóre rzeczy... ale żeby wciskać nieprawdziwe (mając świadomość, że się tego nie umie!) to lekka przesada. To świadczy o perfidności... i zakłamaniu. Pan korepetytor wziął mnie za kretynkę... i sądził, ,że nie robi mi różnicy co za kity mi wciska. Ja byłam tego świadoma, ale byłam tak zrezygnowana... że nie miałam zamiaru zwracać mu uwagi. Wydałam 80 zł (ciężko zarobione przeze mnie!!) na korepetycje, które nie były nic warte. Dziękuję, NIE POLECAM!

Ryszard

Przykre, nawet bardzo!
W zasadzie nie sposób skomentować.
Anonimowość autorki komentarza oraz brak jakichkolwiek konkretów nie pozwala na racjonalne odniesienie się do Jej inwektyw.
Widać, że zrobienie komuś niezawinionej przykrości przychodzi Jej z łatwością.
No, ale cóż ...
Życzę Pani wielu sukcesów na polu nauki i w kontaktach z nauczycielami.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 stycznia 2011

swietny nauczyciel! zdecydowanie polecam, przygotuje kazdego na dowolnym poziomie wtajemniczenia:)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.