Witold Kozłowski

Ostatnia aktywność:
10 dni temu
 
Wrocław

Witold Kozłowski

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/584 opinie
Dla użytkownika Witold Kozłowski

O mnie

Od 25 lat prowadzę warsztaty śpiewu i pracy z głosem. Moi uczniowie są laureatami konkursów i festiwali, liderami zespołów muzycznych, instruktorami śpiewu. Specjalizuję się w naturalnej emisji głosu. Na co dzień prowadzę warsztaty w Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji i jestem wokalistą zespołu OVO.

Moja metoda pracy nad głosem była prezentowana m.in.:

- w magazynie psychologicznym "Sens" (styczeń 2019) – „Głos odnaleziony w ciele. Czego dowiesz się o sobie podczas warsztatów ze śpiewu białego?”,

- na Konferencji Logopedycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim (2012),

- na Międzynarodowym Kongresie Psychiatria Medforum „Psychiatria traumy” w Wiśle (2022) „Rola muzyki tradycyjnej w psychiatrii”,

- na III Ogólnopolskiej Konferencji dla Pedagogów i Instruktorów „Animacja czasu wolnego dzieci i młodzieży – Wydobyć Siebie dla Siebie” (Gdańsk 2006) oraz opisana w książkach:

- w książce "Głos-język-komunikacja" (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego 2014),

- w książce „Animacja kultury. Metody. Działania. Inspiracje” (Warszawa 2005).

Pracowałem jako konsultant wokalny dla wytwórni OPUS FILM, Cieszyńskiego Studia Teatralnego, Teatru Elipsa, Pilskiego Teatru Wirtualnego, zespołów folkowych Percival, Krzikopa, Vidlunnia, Sudarynja, Tygiel Folk Banda, Pole Chońka, Drewno, Łysa Góra, Zespołu Regionalnego Istebna, Sokotuchy, chóru Quasi Coro. Jako wokalista brałem udział w projektach Kapeli ze Wsi Warszawa i zespołu Żywiołak. Na zaproszenie Grzegorza Brala i Anny Zubrzycki w latach 1996-1998 uczestniczyłem w pracach nad powołaniem Teatru Pieśń Kozła oraz grałem w pierwszym spektaklu zespołu Pieśń Kozła – dytyramb. Prowadziłem warsztaty dla Fundacji Braci Golec, pracowników socjologii Uniwersytetu Łódzkiego i logopedów na Uniwersytecie Rzeszowskim. Współpracowałem z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Instytutem Rozwoju Osobistego EUPHONIA we Wrocławiu, Ośrodkiem Terapii i Rozwoju „Zakątek” w Radomsku, Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”. Brałem udział w wyprawach terenowych do Europy Wschodniej i na Bałkany. Współtworzyłem zespół Percival-OVO.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
01.1997 - aktualnie
Fundacja OVO dla Kultury i Edukacji

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 84
avatar
Justyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 maja 2023

Brałam udział w warsztatach 3 raz, na pewno nie będzie to ostatni. Wspaniale przygotowane, przemyślane, informatywne. Pieśni, które śpiewaliśmy, pochodziły z różnych rejonów słowiańskiej części Europy. Witek ma wspaniały głos i niezwykły talent do zachęcania innych, by szukali swojego. Ogromnym plusem jest atmosfera - pełna luzu i ciepła. Naczelne hasło "mogę, nie muszę" sprawia, że się chce uczestniczyć.

Podczas warsztatów poza śpiewem są również aktywności związane z pracą głosem i ruchowe (m.in. prowadzona przez Marzenę gimnastyka oddechowa wg Strielnikowej).
Witek umie wyłapać, kiedy grupa jest zmęczona i wtedy odrywa uwagę pracą z ciałem.

100/100!

avatar
Kinga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 maja 2023

Świetnie przygotowanie, merytoryczne podejscie do zajęć, profesjonalizm, pasja, wraźliwość

avatar
Kamila
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 maja 2023

Brałam udział w warsztatach prowadzonych przez Witka po raz pierwszy w tym roku, ale mam nadzieję, że nie ostatni! Jestem zachwycona przyjazną atmosferą, kompetentnym podejściem i skutecznym przekazywaniem wiedzy, a także dynamiką zajęć - Witek wyczuwał, czy grupa jest zmęczona, czy potrzebuje ruchu czy może dodatkowych ćwiczeń. Dziękuję za warsztaty!

avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 maja 2023

Po pięciodniowych warsztatach śpiewu białego mogę ze spokojem polecić prowadzącego wszystkim zainteresowanym. Witold jest wspierającym , kompetentnym i bardzo utalentowanym trenerem. Współpraca z nim to przyjemność, w jasny sposób pozwala zrozumieć co dzieje się w całym ciele podczas wydawania dźwięków. Chętnie bym zaśpiewała jeszcze raz z grupą prowadzoną przez Witka.

avatar
Karolina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 marca 2023

Uczestniczyłam w warsztatach śpiewu białego, które prowadził Witek. To wspaniały nauczyciel, kompetentny, ciepły, pogodny, uważny na osoby, w trakcie warsztatów wytworzył atmosferę bezpieczeństwa, która pomogła mi wydobyć z siebie mój głos. Bardzo polecam wszystkim, którzy, tak jak ja, nie mieli do czynienia ze śpiewaniem i chcieliby spróbować w przyjaznej atmosferze.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 grudnia 2022

Warsztaty były intensywną, dwudniową przygodą. Prowadzone były z dużym profesjonalizmem, zarówno w kwestii pracy z głosem, jak i psychologii nauczania. Wytworzyła się dzięki temu bardzo przyjazna, życzliwa atmosfera, która ułatwiała pozbywanie się dawnych zahamowań i uprzedzeń dotyczących własnego śpiewu. Polecam.

avatar
Kalina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 grudnia 2022

Na razie w warsztatach uczestniczyłam raz ale.. Nie ostatni. Trafiłam z ciekawości, by dowiedzieć się więcej o białym głosie, jak go używać. Miałam możliwość wydobyć go z siebie wśród grupy, w przyjaznych warunkach. Dzięki braku presji i dzięki poczuciu szacunku, spędzony na ćwiczeniach czas był bardzo komfortowy. Obserwacja, zamiast oceniania. Dziękuję za te warsztaty :)

avatar
Sayu
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 grudnia 2022

Kiedy pierwszy raz uczestniczyłam w warsztatach OVO w 2019, chciałam zrozumieć jak mogę wzmocnić swój głos, a śpiew biały postrzegałam właśnie jako klarowny i mocny. Tak, zaproponowane ćwiczenia pomogły mi we wzmacnianiu głosu. Część z nich wykorzystuję do rozgrzania głosu także poza warsztatami. Jednak zajęcia z Witkiem to coś więcej. Pokazują, że ciało to instrument - od stóp do głów. W trakcie śpiewania jest miejsca na indywidualność, a jednocześnie Witek uwrażliwia na współbrzmienie w grupie. Wszystko odbywa się z szacunkiem dla uczestnika i jego granic. Każdy może podzielić się swoją refleksją. Zamiast oceniania jest obserwacja, zamiast dystansu jest wspólnota. Są to warsztaty, na które chcę i będę wracać. Bardzo dziękuję i do zobaczenia!

avatar
Gosia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 listopada 2022

Uwielbiam warsztaty śpiewu białego organizowane przez Witka i Marzenę. Witek potrafi stworzyć bardzo bezpieczną atmosferę, gdzie każdy dźwięk jest mile widziany, bez oceniania, za to z zachętą do ciekawości i eksploracji, do odnalezienia lekkości i łatwości w śpiewaniu. I to działa! Jest radość, czucie śpiewu w ciele, otwieranie się na wibracje, coraz większa pewność własnego głosu i rosnących możliwości.. Bardzo dziękuję i na pewno wrócę jeszcze nie raz!

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 listopada 2022

Warsztaty śpiewu z Witkiem to wspaniałe doświadczenie. Potrafi w sposób profesjonalny a przy tym nie wzbudzający stresu i napięć wydobywać z Uczestników ich naturalny głos. Na tej podstawie, za pomocą różnych przemawiających do wyobraźni wskazówek prowadzi ich brzmienie tak, by w sposób swobodny i naturalny głos mógł się rozwijać. Zajęcia rozwijają też świadomość ciała, rezonansu poszczególnych jego części, a przy tym - jeśli ktoś tego potrzebuje - mogą być wspaniałym sposobem na wyciszenie i głęboki relaks.

Polecam!

avatar
Kasia L
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 września 2022

Witek jest wspaniałym, inspirującym nauczycielem, zajęcia z nim dały mi bardzo wiele i na pewno będę uczestniczyć w kolejnych warsztatach. Gorąco polecam!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 września 2022

Warsztaty spiewu bialego z Witkiem są rewelacyjne. Witek ma umiejetność wydobywania śpiewu z miejsc w ciele o których nawet nie myślałam ze mogą mieć dźwięk w sobie. Witek jest genialny w umiejętności rozbudzania swidomosci głosu i ciała które są podstawa w białym śpiewie.

avatar
Gosia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 września 2022

Warsztaty śpiewu tradycyjnego z Witkiem to wspaniałe doświadczenie, po którym ma się ochotę na więcej :-) Witek to prawdziwy talent pedagogiczny - potrafi budować przyjazną atmosferę w grupie i wydobywa z ludzi to, co najlepsze, bez naruszania granic otwiera na śpiew i płynącą ze wspólnego śpiewania przyjemność.

avatar
Izabela
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 września 2022

Warsztaty , które organizują Witek i Marzena to cudowne doznania na każdym poziomie. Są wspaniali. Atmosfera jest cudowna, a na warsztatach nie ma czasu na nudę. Do tej pory byłam na dwóch tygodniowych warsztatach i jednym weekendowym i najlepszą rekomendacją chyba będzie to , że stało to się już chyba na tę chwilę tradycją. Nie wyobrażam sobie chociaż roku bez śpiewania na warsztatach OVO.

avatar
Magdalena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 marca 2022

Miałam okazję wziąć udział w warsztatach Śpiewu Białego prowadzonych przez Witka. Było to moje pierwsze doświadczenie ze śpiewem i jestem bardzo zadowolona, że to właśnie najpierw do Witka los mnie skierował! Witold to wspaniały prowadzący o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Pasją do śpiewu można się wręcz od Witolda zarazić:) Co doceniam jednak najbardziej to umiejętność budowania atmosfery gdzie każdy z uczestników, niezależnie od poziomu umiejętności czuje się swobodnie. Jest szanowany, wysłuchany i zauważony.
Zdecydowanie polecam !

avatar
Dorota
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 marca 2022

Przyjechałam na warsztaty do Torunia jako zupełny laik w tym temacie. Biały śpiew zachwycił mnie absolutnie, poruszył jakieś głębokie struny w moim wnętrzu. Witek jest mega profesjonalny a jednocześnie bardzo naturalny i pełen pasji.
Bardzo polecam warsztaty z Witkiem. Cudowne doświadczenie.

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 grudnia 2021

Byłem na warsztatach śpiewu białego prowadzonych przez Marzenę i Witka. Są to ludzie wyjątkowo ciepli i oddani śpiewowi. Sposób przekazywania wiedzy przez Witka sprawia, że to nie praca, ale zabawa, rozbudzająca chęć do śpiewania. "Nie ma błędów, są propozycje" oraz "liczy się potrzeba śpiewania, a nie ładne wykonanie" to dwa motta, które zapamiętam. Ich podejście do warsztatów budzi w ludziach to co najlepsze, jeśli tylko znajdą ciut odwagi by się otworzyć i dać się ponieść, bez strachu. Również pasjonaci algorytmow i fizyki znajdą tu coś dla siebie :D
Bardzo, bardzo polecam!

avatar
Sebastian
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 września 2021

Witek jest ciepłym człowiekiem. Tworzy atmosferę w której praca zamienia się w pasję. Tydzień warsztatów z Witkiem w Bieszczadach to nie zapomniana przygoda dla duszy i ciała. Jeśli jeszcze się zastanawiacie czy warto wziąć udział w warsztatach? - to nie ma nad czym, po prostu jedźcie i śpiewajcie :-D

avatar
Asia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 października 2020

Szkoda, że nie ma opcji wystawienia oceny 10/5, bo to jest 200% normy!!! Po raz trzeci miałam okazję pośpiewać z Witkiem i na pewno nie ostatni. Przeczytałam poprzednie wpisy i zgadzam się: Witek to świetny specjalista i cudowny człowiek. Same warsztaty bardzo otwierają, zaskakujące jest to, jak dużo można nauczyć się w krótkim czasie pod okiem dobrego nauczyciela. Bardzo polecam zarówno warsztaty weekendowe jak i letnie.

avatar
Iza
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 marca 2020

Byłam na weekendowych warsztatach śpiewu białego u Witka - najlepszą rekomendacją może być to, że na pierwszej przerwie zapisałam się na tygodniowe letnie warsztaty organizowane w Bieszczadach :)

Świetne ćwiczenia, doskonała atmosfera i dbałość o samopoczucie uczestników. Czekam na więcej!

avatar
nina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 stycznia 2020

Byłam na wakacyjnych warsztatach i ostatnio w poznaniu na weekendowych prowadzonych przez witka (na wakacjach też w jego grupie) - jedno i drugie BARDZO POLECAM!!!! witek jest cudownym człowiekiem i nauczycielem, który zmienia tradycyjne podejście do śpiewu:) jego wskazówki otwierają nawet najbardziej zamknietych takich jak ja:) mnóstwo ćwiczeń, które ułatwiają śpiew, jak i refleksję, co również sprzyja otwarciu:) na pewno wybieram się na kolejne wakacyjne warsztaty, które są wspaniałą przygodą z otwartymi i kreatywnymi osobami:))) pozdrawiam

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
30 listopada 2019

Już dosyć dawno temu dowiedziałam się o istnieniu Fundacji Ovo, przychodziły informacje o kolejnych warsztatach - i dopiero tego lata zdecydowałam się pojechać do Rzepedzi. Okazało się, że potem trzeba jeszcze było pojechać do Mszany, na Kaszuby - a teraz czekać na kolejne, wiosenne i letnie warsztaty z Witkiem. Bo to wciąga: tęskni się do atmosfery, do wspólnego śpiewu, do tego, że z przypadkowej zbieraniny ludzi w różnym wieku robi się grupa, w której nie ma znaczenia, ile kto ma lat, jakie ma doświadczenie w śpiewie - tylko jest czysta radość śpiewania. Witek, chociaż prowadzi zajęcia od tylu lat, warsztaty kilka razy w roku, potrafi za każdym razem wymyślić coś nowego, zaskakując nawet najwytrwalszych weteranów. I zaraża swoim nieustającym entuzjazmem i radością. Uczy emisji głosu, poznawania własnych możliwości, daje narzędzia, ale na warsztatach oprócz umiejętności, które się z nich wynosi, ważne jest - a może najważniejsze - to, co się dzieje w czasie wspólnego śpiewania. Są też wieczorne rozmowy, dzielenie się pasjami - a wszystko dopięte dzięki czuwającej nad całością Marzence, która tylko czasem (zbyt rzadko) przyłącza się chóru, demonstrując "górę"; za to - prowadząc gimnastykę - pokazuje, że można oddychać paradoksalnie, i dzięki temu lepiej śpiewać.
Warsztaty to zastrzyk energii, euforia, która trwa jeszcze długo i każe czekać na następny raz.

avatar
Iuliia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 września 2019

Byłam na warsztatach pierwszy raz w Rzepędi w tym roku, przed tym jedynym doświadczeniem był śpiew w szkolnym chórze, tak że poczułam różnice. Chodzi o sposób wydobycia głosu z samego serca, jak to było dawniej, otwierając całe swoje ciało, serce. To nie było takiw łatwe jak się wydawało, są techniki swiczenia i Witold jest w tym mistrzem. Dziękując jego wysilkam i bezgranicznej cierpliwości każdy z nas na ile mógł otworzył się Rzepędi i razem zaśpiewaliśmy na różne głosy cudowne rzeczy, gdzie nawet chyba miały wpływ na pogodę, co świadczy o chyba właściwym wykonaniu)). Osobiście poczułam że mam swój głos, i także poczułam więcej pewności siebie i że wszystko jest możliwe. Dziękuję bardzo Witold.

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 sierpnia 2019

Wiele lat nie śpiewałam. Od czasu letnich warsztatów w Rzepedzi, śpiew stał się dla mnie metodą do bycia tu i teraz, metodą na kontakt ze sobą i ze swoim ciałem. Dzięki pieśniom odzyskuję utraconą więź z przeszłymi pokoleniami i większą świadomość swoich korzeni. Śpiew daje mi też, wiele łatwo dostępnej radości. To była wspólna praca Witka, Marzeny, grupy, ciszy i piękna gór. Nic nie było przypadkowe. Sposób prowadzenia zajęć wpływał na nasze postrzegania siebie i nieocenianie, a w efekcie, na radość wspólnego śpiewania. Witek to niezwykły nauczyciel. Cieszę się, że mogłam go poznać i skorzystać z jego doświadczeń. Wiem, że z warsztatów zawsze bierze się to na co jesteśmy gotowi, ja jestem pod dużym wrażeniem tego co otrzymałam. Szczerze podziwiam fundacje OVO za to, że pieśń trwa.

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 sierpnia 2019

Warsztaty prowadzone przez Witka były dla mnie fantastycznym przeżyciem. Wspólne śpiewanie, ciekawe, otwierające ćwiczenia oraz brak oceniania sprawiły, że uwolniłam swój głos i mam wielką ochotę śpiewać! Uczestniczyłam w letnich warsztatach w Rzepedzi, gdzie panowała bardzo przyjazna atmosfera. Polecam serdecznie!

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4/5
10 marca 2019

Warsztat przyjemny, nauczyłam się dwóch pieśni i uzyskałam bardzo cenne informacje o śpiewaniu "z brzucha" z użyciem przepony. Równocześnie momentami nudziłam się bo ilość teorii była dla mnie zbyt duża, zwłaszcza w momentach gdy Witek odpowiadał na pytania osób uczestniczących, pytania muzyczne, jednak nie związane z śpiewem białym. Imponująca wiedza prowadzącego, jednak poza temtyką i moimi oczekiwaniami. Oczekiwałam więcej śpiewania, to co prześpiewaliśmy było bardzo dobrym doświadczeniem. Polecam warsztat.

avatar
Olga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 stycznia 2019

O warsztatach z białego śpiewu myślałam od dawna, potem artykuł w Sensie przypomniał mi o nich, sprawdziłam i uff, całe szczęście były i to już niedługo! Grupa była super, prowadzący znakomity. Witek ma niesamowitą łatwość w mówieniu, umie słuchać, a do tego dostosowuje poziom do każdego. Atmosfera była świetna, była i praca i śmiech. Naśpiewałam się za wsze czasy ;)
Polecam, bo sama z przyjemnością jeszcze skorzystam :)

avatar
Gośka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 stycznia 2019

Byłam już drugi raz na warsztatach śpiewu białego z Witkiem Kozłowskim. Witek był za każdym razem fantastycznie przygotowany, miał fantastyczne nastawienie i podejście. Na warsztatach dużo się dzieje, ale w końcu wszystko mieści się w założonych ramach i wychodzi się z warsztatów z nowym, pięknym doświadczeniem, nową umiejętnością i radością. Udało mi się osiągnąć to, co zamierzałam, to o czym marzyłam - usłyszeć znowu mój głos, zaśpiewać :)

avatar
Hanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 stycznia 2019

Szkoda, że nie można wpisać oceny - celującej!
Uczestniczyłam w weekendowych warsztatach prowadzonych przez Witka w Warszawie. Najbardziej zadziwiające jest, że potrafi stworzyć cudowną atmosferę, w której początkujący pozbywa się wszelkiego lęku przed oceną. Witek opowiadając o śpiewie, wykazuje się znajomością psychologii, etnografii, fizyki kwantowej i oczywiście teorii muzyki.
Na zajęciach z białego śpiewu można doświadczyć prawdziwego tu i teraz, zapomnieć o przytłaczającej gonitwie dnia codziennego.
Gdyby Witek mieszkał w Warszawie na pewno zapisałabym się na warsztaty cotygodniowe!!!

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 października 2018

Witek jest niezwykłą osobowością. Warsztaty prowadzi profesjonalnie. Jest mistrzem wsłuchiwania się w potrzeby uczestników, wszystko toczy się niespiesznie acz merytorycznie. Nie wiem, w którym momencie warsztatów zadziałał Witkowy czar, że stałam się razem z innymi radosną, śpiewającą wspólnotą.
Spotkanie z Witkiem to moja wielka przygoda i podróż do śpiewania, które zarzuciłam na wiele lat. Jego pasja i metody pracy nad głosem sprawiły, że na nowo mogę cieszyć się wspólnym śpiewaniem mimo mojego dojrzałego wieku.
Dziękuję, Dziękuję i jeszcze raz Dziękuję, Witku i życzę Ci wszelkiej pomyślności.
Ewa Modzelan

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 lutego 2018

Uczestnictwo w warsztacie prowadzonym przez Witka Kozłowskiego sprawiło mi ogromną radość. Sposób, w jaki Witek poprowadził nas uczestników do świata dźwięków, spowodował, że z przyjemnością i wielką frajdą wydobywana była każda nutka. Można było poznać swoje możliwości, ośmielić się i otworzyć na śpiewanie świeżo poznanych tekstów piosenek. Było i merytorycznie, i zabawnie. To było niesamowite doznanie, gdy po każdym dniu warsztatu, szczególnie po drugim, czułam swoje gardło w zupełnie inny, dotąd nieznany sobie sposób. To czucie dawało takie wrażenie, jakby gardło było co najmniej dwukrotnie głębsze i szersze, a klatka piersiowa dwukrotnie powiększona w swoim wnętrzu. Miałam uczucie wewnętrznego jej rozpierania. Nawet swój głos, podczas mówienia, odbierałam inaczej, bardziej czysto. Czułam w nim głębię.
Obcowanie z Witkiem i jego sposób na naukę śpiewu sprawia, że ma się uczucie lekkości, niewymuszenia i zadowolenia ze śpiewania. Ma się poczucie, że ta aktywność daje ogromną satysfakcję, otwiera na własną uczuciowość i jej ekspresję. Wydobywanie dźwięków rozwija emocjonalnie i duchowo. Mam poczucie, że Witek jest osobą, która nieustannie zafascynowana wokalistyką, będzie ją przenosić z sercem i miłością na wielu swoich kursantów.
Dziękuję za to niezwykłe spotkanie ze sztuką wokalną i oddanym jej w pełni Instruktorem Witkiem. Polecam każdemu to wyjątkowe doświadczenie.

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 grudnia 2017

Warsztaty prowadzone przez Witka były bardzo budującym doświadczeniem. Żadne z wcześniejszych podejść do emisji głosu nie wydobyło ze mnie tak niesamowitych dźwięków ani nie dało takiej swobody i pewności siebie w śpiewie. Mnóstwo frajdy sprawiła możliwość zaśpiewania każdej pieśni w różnym, najlepszym dla siebie głosie oraz wsłuchiwanie się w siebie nawzajem. Repertuar mnie zachwycił i do tej pory każe się nucić :) Duże podziękowania za stworzenie fantastycznego klimatu i zarażenie pasją do muzyki tradycyjnej!

avatar
Justyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 grudnia 2017

Brałam udział w warsztatach grupowych śpiewu białego, prowadzonych przez Witka.
To były dwa wspaniałe dni, po brzegi wypełnione śpiewem :) Witek jest bardzo ciepły i otwarty, potrafi stworzyć rodzinną wręcz atmosferę wśród warsztatowiczów, tak że nikt nie boi się wydawać z siebie dźwięków. A dźwięki to różne, mruczenie, kląskanie, sapanie i - śpiew, a jakże! Polecam gorąco takie warsztaty wszystkim, którzy lubią śpiewać, ale się boją albo nie mają z kim, albo myślą, że nie potrafią, albo że potrafią zbyt mało - Witek pokazuje, jak śpiew wspólnotowy łączy, pomaga pozbyć się lęku, otworzyć gardło i zaśpiewać pełnym głosem :)
Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie ze śpiewem!

avatar
Kala
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 listopada 2017

Jestem dziś świeżo po warsztatach....powiem tak:
dawno nie czułam się tak dobrze. Nie zdawałam sobie sprawy że po dwóch dniach pracy i zabawy - bo to jest też zabawa - mogę wydobyć z siebie tyle dźwięków. One siedziały we mnie uśpione. Witek - charyzmatyczny a jednocześnie ciepły i dowcipny człowiek - plus ludzie którzy byli na tym warsztacie - otworzyli mnie na niecodzienne doznania i dla mnie samej niespodzianki co do mnie:-) Rite of passage - rytuał przejścia - dla mnie etnologa znany do tej pory tylko teoretycznie - zadział się u mnie na tych warsztatach. Już się nie boję śpiewać i w ogóle jakby..mniej się boję.... Dziękuję:-)

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 listopada 2017

Po grupowych warsztatach prowadzonych przez Witka mogę zdecydowanie powiedzieć (a nawet głośno zawołać ;-) ): polecam wszystkim! Nie tylko tym, którzy śpiewają/chcą śpiewać, ale także tym, którzy pracują z ludźmi używając głosu. A właściwie polecam każdemu, bo te zajęcia nie tylko pozwalają odzyskać i otworzyć głos, uczą się nim posługiwać zdrowo i efektywnie, ale ujawniają nasz potencjał i pomagają w budowaniu pewności siebie. A przede wszystkim pokazują, ile radości może dać śpiew w grupie, jak bardzo integruje i daje poczucie wspólnoty. A przy okazji dostajemy całe mnóstwo wiedzy z różnych dziedzin nie tylko okołomuzycznych, ale również "okołokulturowych", wiedzy podanej w najlepszy z możliwych sposobów - w rozmowie, dygresjach, przykładach. No i sama osobowość prowadzącego - świetny, przesympatyczny, wszechstronnie utalentowany człowiek o szerokich horyzontach :)

avatar
Kamil
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 listopada 2017

Witek zdecydowanie zaraża swoją pozytywną osobowością. Podczas warsztatów wytwarza rodzinną, przyjazną atmosferę. Jako zalety Witka trzeba wymienić: cierpliwość, profesjonalizm, kreatywność oraz umiejętność słuchania i nie krytykowania drugiego człowieka. Jestem bardzo zadowolony że mogłem wziąć udział w warsztatach organizowanych przez niego. Oprócz wiedzy na temat techniki wydobywania głosu mogłem odbyć wspaniałą podróż w głąb swojego wewnętrznego świata. Poznałem siebie, swoje emocje i możliwości. Dodatkowo Witek jest taką osobą, która swoją postawą i zaangażowaniem motywuje do dalszej przygody ze światem tradycji.

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
10 października 2017

Czas warsztatów z Witkiem to chwila. ...na wejrzenie wgłąb siebie, posłuchanie siebie, poczucie wibracji swojego głosu w ciele. ...odnalezienie prawdziwego. ...Jest to też owocny czas spotkania z drugim człowiekiem (ludźmi )w jego (ich) przestrzeni muzycznej. ..i nie tylko :)) nawiązania dialogu, poczucia harmonii w wielogłosie. ..

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 lipca 2017

Witek zdecydowanie ma talent muzyczny i pedagogiczny! Zajęcia prowadzone przez niego to relaks i dawka pozytywnej energii, ale też uwrażliwienie - nie tylko na muzykę, ale na drugiego człowieka. Nie są to zajęcia typowo techniczne, gdzie pracuje się nad ruchem każdego mięśnia czy nad szczegółem każdego oddechu, ale są to zajęcia które ogólnie otwierają umysł i ciało na śpiew. Dla wielu pozwalają zrobić pierwszy krok w śpiewie, a dla innych po prostu poczuć magię śpiewu naturalnego, dla przyjemności, sięgającego do naszych korzeni, bez spięcia, że musi być perfekcyjnie bo ktoś będzie oceniał. Zajęcia są też zawsze urozmaicone jakąś zabawą, która pozwala rozluźnić atmosferę, lepiej poznać współuczestników i nie zmęczyć się nauką, a poczuć , że jest to fajna zabawa!. Naprawdę bardzo polecam!

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 maja 2017

Kompetentny, pomysłowy, zaangażowany nauczyciel... ale przede wszystkim wspaniały człowiek, który stwarza przestrzeń do własnych poszukiwań - dźwięków, muzyki, siebie...

avatar
hanka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 maja 2017

Witek to czadowy facet! cierpliwy i wyrozumiały. Stanowczy niczym ojciec uczący oporna dziatwę. Ma świetne podejście do nauczania, no i jak śpiewa to szyby drżą. Po zajęciach człowiek jest jakby wyszedł z wanny z ciepła wodą. Ma moc.

avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 maja 2017

Wspaniały prowadzący z niesamowitą wiedzą, empatią i podejściem do nauki muzyki. Sprawił, że śpiew sprawił mi niesamowitą frajdę, nabrałam wiary w swoje umiejętności i zaraził chęcią do dalszego śpiewania.

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4/5
20 marca 2017

Bardzo podobał mi się udział w warsztatach weekendowych. Oceniam prowadzącego jako kompetentnego,doświadczonego, pogodnego i otwartego na spotkanie człowieka. Chciałabym uczestniczyć w przyszłości w bardziej indywidualnych zajęciach.

avatar
Magdalena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 marca 2017

Merytorycznie wysoki poziom, w połączeniu z wysoką empatią i umiejętnością indywidualizowania prowadzenia zajęć do potrzeb i poziomu grupy, a także osadzenie w kulturze i historii stanowiącej tło nauczanych piosenek prezentowany przez Witka sprawiły, że czułam jakbym całe życie nie robiła niczego innego tylko śpiewała "otwartym dźwiękiem". Chętnie polecę szkolenia prowadzone przez Witka moim znajomym, co więcej mam zamiar wybrać się na kolejne jeśli tylko pozwoli mi na to czas. Mam poczucie, że przez te kilka godzin bardzo dużo skorzystałam i w zakresie techniki i od strony podnoszenia swojej pewności siebie w śpiewaniu.

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 marca 2017

Myślę, że bardzo trudno uczniowi ocenić Nauczyciela, bo każda opinia koniec końców dotyczy tylko ucznia: jego oczekiwań i gotowości przyjęcia tego, co dostaje. Odniosłam jednak wrażenie, że Witek wsłuchuje się w te oczekiwania i potrzeby, nawet niezwerbalizowane, i stara się je zaspokoić, a efekty słychać od razu. Żeby zrozumieć, jak świetnym Nauczycielem jest WItek, trzeba tego doświaczyć. Po zajęciach warsztatowych w grupie, jestem gotowa z drugiego końca (no prawie) Polski przyjechać do Wrocławia choćby na godzinę zajęć z Witkiem.

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 lutego 2017

Witek jest najlepszym nauczycielem śpiewu z jakim mogłam pracować. Bezbłędnie dobrane ćwiczenia, których rezultaty są natychmiast słyszalne i pozostawiają trwałe wyobrażenie o właściwej emisji, do którego łatwo wrócić. Pełen profezjonalizm i nieocenione doświadczenie.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 lutego 2017

Witek potrafi nie tylko świetnie, na obrazowych przykładach, tłumaczyć techniki śpiewu, ale też zaprowadzić wyjątkową atmosferę na swoich warsztatach. Nigdy jeszcze nie czułam się tak dobrze ucząc się w grupie, a to dzięki wprowadzonej i egzekwowanej zasadzie nieoceniania. Ćwiczenia są wszechstronne, dobrane do potrzeb i wymagań uczestników. Pełen profesjonalizm!

avatar
Mirek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 lutego 2017

Witek to świetny śpiewak i kompetentny nauczyciel. Stosuje skuteczne ćwiczenia naprowadzające uczestników na właściwy oddech, sposób artykulacji itp. Uczy uważności i współpracy. Na warsztatach obowiązują zasady, które zapewniają zwłaszcza początkującym śpiewakom niezbędny komfort, np. „nie oceniamy”, „chcę, ale nie muszę”. Dodatkowo masa informacji o specyfice śpiewu białego, kulturze tradycyjnej, znaczeniu śpiewanych pieśni ¬– nie trzeba jechać na Ukrainę, żeby uczyć się od mistrza.

avatar
Grazyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 stycznia 2017

Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w weekendowych warsztatach spiewu białego. Przekazywana wiedza oraz przeróżne cwiczenia pozwalają doskonalej wydobywać głos i sprawiaja ,ze odczuwa sie ogromną radość ze spiewu. Bardzo zaintrygował mnie tez spiew alikwotowy w wykonaniu Witka. Czekam na takie warsztaty :)

avatar
Karolina
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 stycznia 2017

Polecam. Witek potrafi w prosty i jasny dla wszystkich osób, zarówno zaznajomionych z muzyką jak i zupełnie początkujących, wyjaśnić zagadnienia związane z prawidłowym operowaniem głosem. Warsztaty z nim umożliwiają zarówno odprężenie się w miłej atmosferze jak i pogłębienie wiedzy.

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 stycznia 2017

Wielka wiedza, przekazana tak, że wszystko po prostu wychodzi! Wspaniała atmosfera na zajęciach. Po weekendzie z OVO euforia utrzymywała się jeszcze bardzo długo, czekam na więcej!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 listopada 2016

Wspaniały człowiek. Nauczyciel z pasją. Nie dobija oceną. Uczy obserwacji. Zrozumienia tego, po co i o czym śpiewam. A wtedy nuty same się prostują.

avatar
Katarzyna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 listopada 2016

Świetne zajęcia, cudowny czas. Długo nie mogłam wrócić z "zaświatów" do codzienności.

avatar
Magdalena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 listopada 2016

Uczestniczyłam dwa razy w weekendowych warsztatach wyjazdowych OVO. Witek zaraża pasją i imponuje ogromną wiedzą, zarówno jeżeli chodzi o technikę, narzędzia, jak i kontekst pieśni. Polecam!

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 listopada 2016

Cóż powiedzieć na temat zajęć z Witkiem? Wiedziałam, że posiadam głos, bo mówię. Nie spodziewałam się jednak, że w ciągu dwóch dni dowiem się, że mam taki głos, że potrafię wydać z siebie takie silne dźwięki i potrafię śpiewać i że można czerpać z tego tak niewyobrażalną radość! Witek mówił o uzależnieniu od ciarek na plecach. Ja się uzależnię od tych na rękach:-))) Z całego serca dziękuję za to odkrycie i gorąco polecam wszystkim, którzy chcieliby usłyszeć samych siebie.

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 maja 2016

Z całego serca polecam zajęcia u Witka.
Wiedza jest przekazywana z pasją, jak pojawiają się problemy od razu są analizowane i Witek szuka najlepszego rozwiązania.
Atmosfera na zajęciach jest jak najbardziej pozytywna.
W zasadzie przypadkowo trafiłam do Witka a muszę przyznać, że jest jednym z najlepszych nauczycieli śpiewu.
Jeszcze raz gorąco polecam ;) !

avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
8 marca 2016

Pierwszy raz brałam udział w zajęciach prowadzonych przez Witka i muszę przyznać, że było jeszcze lepiej niż się spodziewałam. Ogromna dawka wiedzy przekazana w niewymuszony, lekki i zrozumiały sposób. Przy tym znakomita atmosfera, od samego początku przyjaźnie, nie było uczucia początkowego skrępowania. Dzięki Witkowi udało mi się wreszcie trochę otworzyć i przestać wstydzić głośnego śpiewu przy ludziach. Gdyby moi wykładowcy na uczelni mieli takie podejście, chodziłabym na zajęcia z dużo większym zapałem. :)

avatar
Maria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 marca 2016

Dwa razy uczestniczyłam w zajęciach prowadzonych przez Witka i przyznaję, że jest on jednym z najlepszych nauczycieli od głosu z jakimi sie spotkałam, a od lat śpiewam w chórze. Sposób w jaki tłumaczy jest zawsze dopasowany do słuchacza, potrafi w taki sposób przekazać to co najważniejsze w danym momencie, że pamięć o tym pozostaje na długo. Poza tym - fantastyczny twórca pozytywnej atmosfery na zajęciach! Polecam serdecznie :)

avatar
Iwona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 lutego 2016

Uczestniczyłam dwukrotnie w weekendowych warsztatach wyjazdowych OVO. Prowadzący – Witek - ma duże doświadczenie i wyczucie w pracy z grupą. Buduje bardzo fajną, swobodną i nieskrępowaną atmosferę, sprzyjającą poszukiwaniom swoich możliwości. Jego postawa zachęca do interakcji z innymi, można łatwo odnaleźć radość ze wspólnego śpiewania, wspólnych ćwiczeń.

Jako nauczyciel indywidualny na pewno sprawdza się równie dobrze, potrafi wsłuchać się w konkretną osobę i pomóc wydobyć jej z siebie to, czego ona oczekuje i dużo, dużo więcej.

avatar
Anna Zając
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 grudnia 2015

Byłam na warsztatach prowadzonych przez Witka co najmniej dwa razy we Wrocławiu i dwa razy na wakacyjnych wyjazdach OVO. Witek emanuje radością życia, serdecznością, ciepłem i humorem. To wszystko sprawia, że potrafi skutecznie zachęcić do czasem niełatwych ćwiczeń oddechowych. Uczy pieśni pięknych i ciekawych. To sprawia, że łatwo się je zapamiętuje i chętnie do nich wraca. Uczy skutecznie, a to znaczy, że można je odśpiewać długo po warsztatch. No i sprawia, że chce się wracać po więcej. Ja zdecydowanie z OVO jeszcze pośpiewam!
Bardzo serdecznie polecam. Wszystkim. Ja śpiewam sporadycznie, ale bardzo dużo korzyści z tego płynie i dla ciała i dla duszy.

avatar
Monika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 października 2015

Ciepły, serdeczny i mądry człowiek. Potrafi niesamowicie odblokować głos i pomaga wyzwolić w "kursantach" pokłady emocji (i umiejętności), których się sami nie spodziewają.
Po letnich warsztatach z OVO wiedziałam, że na pewno wrócę i to tylko do tego prowadzącego. Nauczyłam się nieco (akurat dokładnie tyle ile potrzebowałam) o pracy z oddechem, tyle ile potrzebowałam o rodowodzie pieśni i ich znaczeniu w miejscu pochodzenia, a nawet co nieco o fizyce :)
Szczerze i z serca polecam. Ja wróciłam po raz drugi na warsztaty z Witkiem i na pewno wrócę po raz kolejny.

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 października 2015

Znakomity, mądry, przyjazny fachowiec umiejętnie operujący swoim wieloletnim doświadczeniem - potrafi dotrzeć do profesjonalistów jak i zupełnie "zielonych" ludzi nie mających wiele wspólnego ze śpiewaniem,poza osobistą pasją. I jednym i drugim spotkanie z Witkiem daje bardzo wiele. Jego metodyka jest doskonale wypracowana, słownictwo odpowiednio dobrane dla najbardziej naturalnego zrozumienia istoty wydobywania z siebie dźwięku. Polecam wszystkim bardzo gorąco spotkanie z tym człowiekiem na warsztatach! To świetna inwestycja i doskonała forma zagospodarowania twórczo swojego wolnego czasu. No i jest przemiła atmosfera :)

avatar
Olga
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 października 2015

Ciekawy człowiek i dobry nauczyciel. Ma ogromną wiedzę która przekazuje chętnie i w bardzo fajny sposób. Warsztaty śpiewu z Witkiem są ciekawe, radosne i pełne fachowych informacji. Naprawdę polecam.

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 października 2015

Na zajęciach została przekazana ogromna dawka profesjonalnej wiedzy na temat technik śpiewu - w krótkim czasie, w niezwykle przystępnej formie. Cenne uwagi i oryginalną wiedzę na temat technik oddechowych otrzymywaliśmy podczas naturalnie kształtującej się, przyjaznej rozmowy - pod postacią niezobowiązujących wtrąceń, dygresji, ciekawych i związanych z tematem opowieści. Zostawały one z nami i pomagały się rozwijać, wręcz niezauważalnie pokonywać ewentualne trudności, z których nawet nie zdawaliśmy sobie jeszcze sprawy. Witek był bowiem krok przed nami i w odpowiednim momencie, zanim zostało zadane czy w ogóle sformułowane w głowie pytanie lub problem, pojawiało się rozwiązanie, które w naturalny sposób windowało nas o poziom wyżej w nabywanych umiejętnościach. Mówię o rozmowie, a przecież to był nieustanny, wspólny śpiew. Ciepła i pełna humoru atmosfera zajęć jest zasługą wyjątkowego prowadzącego, który zaraża swoim sposobem na życie w poszukiwaniu wewnętrznej przyjemności z uczestnictwa w pieśni, jednocześnie prezentując ogromne umiejętności dydaktyczne. Nauka u Witka to wspólna zabawa, pasjonująca rozmowa o istocie sprawy i wyciąganie z siebie maksimum zaangażowania dzięki delikatnej zachęcie. Zdecydowanie spotkanie to zostaje na długo w pamięci, a nabyta wiedza merytoryczna przekracza oczekiwania.

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 września 2015

Uczestniczyłem pierwszy raz w warsztatach prowadzonych przez Witka. Niepozorny i bardzo skromny człowiek.A jednak dysponuje ogromnym talent czynienia dobra w każdym człowieku zdolnym choćby mruczeć. Jeśli nie śpiewałeś nigdy lub zapomniałeś jakie to przyjemne i ożywcze - śmiało zgłoś się do niego. To będzie najlepiej spędzony czas pracy i relaksu jednocześnie. Przy Witku każdy potrafi śpiewać. UWAGA: to jest zaraźliwe i nieuleczalne :-)

avatar
Maria
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 września 2015

Dobrze oceniam letnie warsztaty śpiewu białego, prowadzone przez Witka. Potrafi zrazić swoją pasją innych. Warto spróbować odkryć nowe możliwości swojego głosu. Polecam!

avatar
Ewa
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4/5
10 sierpnia 2015

Uczestniczyłam w jednym z warsztatów śpiewu białego organizowanym przez fundację OVO. Przyznam szczerze, iż mam mieszane uczucia. Z całą pewnością Witek jest osobą sympatyczna, otwartą i jeśli ktoś się boi śpiewać lub nigdy tego nie robił z pewnością nie będzie się stresował w jego towarzystwie. Aczkolwiek mam kilka zastrzeżeń co do sposobu prowadzenia warsztatów. Moim zdaniem zabrakło w nich kluczowych informacji, a mianowicie wprowadzeni w kulturę narodów, które wykonywały określone pieśni. Efektem tego jest brak pojęcia warsztatowiczów kiedy, co i z czym. Ludzie, którzy nie są osadzeni w danej kulturze powinni najpierw dostać pewną dawkę niezbędnych informacji jak korzystać z wiedzy muzycznej, którą otrzymali (śpiewanie pieśni pogrzebowych w okolicznościach rozluźnienia i alkoholu nie jest w porządku - rodzimy słuchacz z danej kultury czułby się co najmniej urażony). Prócz suchego tłumaczenia tekstów brakuje wytłumaczenia sensu pieśni i określenia okoliczności wykonywania - wg mnie to niezbędne minimum.
Drugi element, którego zabrakło to był również brak wprowadzenia ale tym razem do ćwiczeń oddechowych/technika śpiewu. Jeśli już coś powtarzamy po Prowadzącym warsztaty to ja osobiście wolałabym wiedzieć w jakim celu to robię.
Zatem polecam warsztaty osobom, dla których biały głos to jedynie egzotyczne odstresowanie się, miła zabawa. Osobom, które wiedzą coś więcej o kulturze białego śpiewu i kulturze danego regionu (wtedy akurat tereny współczesnej Białorusi, Ukrainy, szeroko pojętego regionu Polesia) niestety nie polecam.

avatar
Sławek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 maja 2015

Profesjonalne podejście do tematu. Ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi. Miła atmosfera stworzona przez Witka długo pozostaje w pamięci... OVO uzależnia :)

avatar
Alicja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 marca 2015

Sympatyczny i ciepły człowiek. Cierpliwy i pomysłowy nauczyciel. Pomaga przełamać bariery w wydobywaniu głosu.

avatar
Ania Szczęsna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 marca 2015

chcesz śpiewać a boisz się? - Idź do Witka.
chcesz wydobyc z siebie głos a wstydzisz się?- Idź do Witka,
śpiewasz , mówisz, ale "coś jest nie tak"? -Idź do Witka,
.. to zwykły człowiek i niezwykły nauczyciel polecam z ...całej przepony:)

avatar
Dorota
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 marca 2015

Witek pomaga przełamywać własne słabości, zaglądać w głąb siebie -także - choć nie tylko po to, aby wydobyć z siebie niczym nie skrępowane brzmienie. Swój głos. Fantastyczny nauczyciel - z prawdziwego zdarzenia i prawdziwego powołania :)

avatar
Marcin
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 marca 2015

Bardzo profesjonalne podejście do prowadzenia zajęć. Uwaga skierowana na indywidualne potrzeby uczestników. Doskonałe efekty pracy w bardzo krótkim czasie. Polecam wszystkim pragnącym pracować z głosem.

avatar
Adam
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
2 marca 2015

Witek Kozłowski sprawił, że poczułem się jak instrument, który jest w stanie wydobyć z siebie dźwięk zupełnie inny niż zazwyczaj - głośniejszy, lecący z hali na halę, pozdrawiający stojącego tam sąsiada. Atmosfera jego zajęć sprzyja otwieraniu się, śpiewaniu bez spięcia i przekraczaniu własnych granic. Polecam. Na zajęciach jest dużo radości i odkrywania tego, co wspólne i indywidualne.

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 lutego 2015

Bez wahania polecam naukę śpiewu pod okiem Witka Kozłowskiego. Kilkakrotnie uczestniczyłam w warsztatach Fundacji OVO i w przyszłości zamierzam z nich korzystać. Szczególnie ważne jest dla mnie podejście Witka do pieśni i do pracy z grupą.

avatar
Agata
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 lutego 2015

Bardzo polecam, szczególnie osobom które chcą "odnaleźć głos" a się wstydzą. Witek świetnie pomaga w przezwyciężaniu oporów i w rozpoczęciu fajnej przygody jaką jest śpiewanie

avatar
Asia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 lutego 2015

Prócz profesjonalizmu podziwiam Witka za jego pasję - gdy pracuje z ludźmi i dzieli się z nimi pieśnią, wiedzą i doświadczeniem widać, jak cieszy się każda komórka jego ciała, a oczy mu jaśnieją :-). Uwielbiam podejście Witka do uczenia się pieśni - nie każe nikomu kopiować "babć" czy znanych śpiewaków muzyki tradycyjnej, lecz często powtarza byśmy szukali w tych pieśniach SWOJEJ PRAWDY. To jest wg mnie jedyne słuszne, niezwykle rozwojowe i inspirujące podejście :-). Szczerze polecam!

avatar
Klaudia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 lutego 2015

Lubię ludzi z pasja, bo wtedy to co robią jest prawdziwe. Taki też jest Witek, wszystko co robi i czego uczy ma ogromna wartość, gdyz wklada w to całe serce. Zajęcia które prowadzi to wielka przygoda,prowadząca uczestnika do samopoznania, samoakceptacji i samorozwoju. Pasja można się "zarazić" i uczynić swoje życie bardziej wartościowym. Przy okazji warsztaty prowadzone przez Witka dają możliwość podróży po świecie poprzez pieśni. Polecam!!!

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 lutego 2015

Wyjątkowy nauczyciel. Charyzmatyczny, wyrozumiały, przystępny i cierpliwy. Posiadający sposoby i metody, które sprawiają, że nauka śpiewu staje się przygodą, którą pamięta się długo. Mam wrażenie, że oprócz samej nauki śpiewu dostałem o wiele więcej, myślę, że jest to spowodowane dużą wiedzą Witka na temat kontekstu kulturowego pieśni, których uczy. Sprawia to z jednej strony, że nie tylko uczymy się śpiewać, ale uczymy się też rozumieć czy odczytywać więcej, zarówno z muzyki czy kultury jak i, a może przede wszystkim, z samych siebie.

avatar
Joanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 lutego 2015

Byłam dwukrotnie na warsztatach u Witka i naprawdę polecam naukę u Niego. Bardzo dużo się nauczyłam, jednocześnie nauka ta była przyjemnością, radością a nie obowiązkiem. Według mnie Witek ma bardzo bezpieczny sposób kontaktowania się z ludźmi, co dla mnie było bardzo ważne. Potrafi zachęcić, przekonać, pokazać i nie stresować jednocześnie. Potrafi sprawić, żeby człowiek chciał spróbować i cieszyć się z tego. Po powrocie z Jego warsztatów pierwszy raz usłyszałam pochwały od swojego Dyrygenta :-)

avatar
Iwona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 lutego 2015

Polecam zajęcia u Witka z całego serca. Witek jest doświadczonym nauczycielem z ogromną wiedzą o emisji głosu, śpiewaniu i pieśniach, których uczy. W trakcie zajęć nie ma miejsca na nudę, każda minuta jest wykorzystana do maksimum - ćwiczeniami, śpiewaniem, radością i refleksją. Na pewno wybiorę się jeszcze na zajęcia Witka. Polecam.

avatar
Małgorzata Brzoza
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 lutego 2015

Od lat polecam swoim uczniom i klientom zajęcia prowadzone przez pana Witka - bo jest on fenomenalnym nauczycielem, ciepłym i wyrozumiałym i potrafi poprzez swoją prace odblokować w swoich uczniach ich wewnętrzną moc i siłę. Jest nauczycielem troskliwym i wymagającym, o wyjątkowej unikatowej wiedzy, fenomenalnej pamięci i otwartym na uczniów sercu. Zakres jego wiedzy i świadomości dźwięku i głosu jest fascynujący. Witek jest w moim doświadczeniu nauczycielem bardzo świadomym i głębokim, człowiekiem honoru, o silnie zarysowanych zasadach etycznych, co odzwierciedla się w jakości jego nauki, fascynuje skromnością i doświadczeniem. Nauczyciel o genialnym podejściu - niezwykłej i ogromnej wiedzy oraz człowiekiem wielkiej mocy wewnętrznej i ciepła w sercu, a do tego potrafi natchnąć grupę obcych sobie ludzi pasją i mocą twórczą, otworzyć na nowe obszary życia, na nowe doświadczenia. Poprzez pracę potrafi zespolić oddech, ruch, taniec i dźwięk. Potrafi uświadomić śpiewającemu jego własne ciało i sposób oddychania, uruchomić improwizację i wewnętrzną świadomość głosu. Na pewno jest to jedna z trzech znanych mi osób, które mogą wspaniale przeobrazić człowieka poprzez pracę z nim, być może nazwanie Witka Wieszczem Śpiewu Białego albo Wiedźminem Pieśni to najbardziej odpowiednie ujęcie jego pasji, życia i pracy z dźwiękiem. Polecam każdemu kto ma potrzebę śpiewać i każdemu kto ma kłopoty z mówieniem… ten nauczyciel, może być dla was wspaniałym drogowskazem do własnej wolności. Małgorzata Brzoza numerolog, autor

avatar
Łucja
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
12 lutego 2015

Witek, jego podejście do śpiewania i do samej pieśni (wykonania, tekstu) jest niesamowicie inspirujące! Jest bardzo mądrym nauczycielem, podchodzi ze zrozumieniem i akceptacją do każdego, ma ogromną wiedzę i umiejętności. Polecam spotkanie z nim nie tylko jako naukę pieśni, ale jako spotkanie ze swoimi możliwościami - które okazują się nagle być większe niż myślimy. Niezwykła osoba, niezwykłe przeżycie!

avatar
Gosia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 listopada 2014

Witek jest nie tylko świetnym nauczycielem, ale też bardzo mądrym i inspirującym człowiekiem. Posiada wszechstronną wiedzę i duże doświadczenie w pracy z głosem, a jednocześnie jest niezwykle uważny i otwarty na potrzeby ucznia. Praca z nim może zdziałać cuda :)

avatar
Aleksandra
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
27 października 2014

Wybrałam się do Witka na zajęcia w poszukiwaniu swojego naturalnego głosu, a także w celu nauki białego śpiewu. Już na pierwszych zajęciach odkryłam w sobie tę jakość, jaka czyni nas niepowtarzalnymi i wyjątkowymi - naturalną barwę głosu. Poznałam serię ćwiczeń uwalniających zablokowany głos. Polecam wszystkim tego zacnego nauczyciela, zwłaszcza, iż każda minuta zajęć jest w pełni wykorzystana!

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
22 października 2014

Brałem udział zarówno w warsztatach indywidualnych i grupowych i bardzo je polecam: dużo ćwiczeń, fajna atmosfera, zmieniło moje podejście do śpiewania. Polecam.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.