Kinga Kaspruk Jankowska

Ostatnia aktywność:
4 dni temu
 
 
Online
Koszalin

Opis ogłoszenia

Swoją najpiękniejszą przygodę życia czyli przyjaźń z kulturą hiszpańskojęzyczną rozpoczęłam w 1999 roku, ucząc się języka hiszpańskiego u korepetytora. W 2000 roku wyjechałam z Polski, aby spróbować swoich umiejętności językowych w Królestwie Hiszpanii oraz poznać tamtejszą kulturę i obyczaje, przeszłość, a także teraźniejszość. Tak mi sie to poznawanie kulturowe spodobało, że spędziłam na Costa Brava kolejnych 14 lat mojego życia. Na miejscu udzielałam lekcji języka hiszpańskiego przyjezdnym Polakom oraz rozpoczęłam prace tłumaczeniowe, uczestnicząc równocześnie w rozmaitych kursach ( nie tylko językowych), prowadzonych w językach hiszpańskim i katalońskim, jak np. kurs zakładania i prowadzenia stowarzyszeń, kurs historii regionu, kurs foto-shop - co pozwoliło mi na poznanie języka hiszpańskiego w różnych obszarach życia i nauki. W roku 2007 otrzymałam pierwszą nagrodę w konkursie literackim miasta Lloret de Mar - Terra dAcollida - za pracę Un poble que ha canviat la meva vida ( język kataloński). W roku 2016 wróciłam do Polski. Zdałam egzamin DELE w Instytucie Cervantesa w Warszawie uprawniający do nauczania na całym świecie. W Polsce postanowiłam podzielić sie swoją pasją zarówno do języków hiszpańskiego i katalońskiego, jak i do różnorodnej kultury Półwyspu Iberyjskiego, udzielając lekcji języka hiszpańskiego oraz dokonując tłumaczeń z obu w/w języków. Serdecznie zapraszam!

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.1981 - 06.1985
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Licencjat
Kulturoznawstwo
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 7
avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 sierpnia 2019

Języka hiszpańskiego zaczęłam się uczyć właściwie przez przypadek, ale dzięki świetnemu podejściu Pani Kingi ani myślę z tego rezygnować. Na lekcjach Pani Kinga wprowadza przyjemną, sympatyczną atmosferę. Z wielką cierpliwością tłumaczy nam kolejny raz coś co już przerabialiśmy a wyleciało nam z głów. Dowiadujemy się również sporo o Hiszpanii i Hiszpanach. Sama się dziwię, że potrafię już tak dużo powiedzieć po hiszpańsku po takim krótkim czasie nauki. Naprawdę polecam!

avatar
Iwona
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 lipca 2019

Lekcje z p. Kingą to przyjemność .Ujęła mnie przede wszystkim atmosfera zajęć . Do końca roku nie wykruszyła siei ani jedna osoba co jest ewenementem w naukach języka ..Już po roku nauki nie "zginiemy" w Hiszpani
Język jest także przyjemny . Polecam lektora jak i naukę tego języka

avatar
Irena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lipca 2019

Mam już tyle lat że pozostały mi tylko przyjemności.Taką przyjemnością okazała się nauka języka hiszpańskiego pod kierunkiem naszej lektorki Kingi,która wykazuje się cierpliwością ucząc seniorów 70 plus.Czasem nauka sprawia dużo trudności ale Kinga potrafi pomóc jak pokonać trudności i przełamać chwile zniechęcenia.

avatar
Wiesław
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 lipca 2019

Dawno, dawno temu miałem lekcje z języka hiszpańskiego- w szkole- język z obowiązku.Dzisiaj nie mam obowiązku. Jestem na lekcji z przyjemności, wychodzę po zajęciach uśmiechnięty, trochę podekscytowany że jednak już coś umiem, coraz więcej, chociaż z powodu obowiązków zawodowych poświęcam za mało czasu na naukę własną. To wszystko dzięki Pani Kindze, która potrafi stworzyć miłą atmosferę, zainspirować nas do nauki, podzielić się swoim bogatym doświadczeniem w kontaktach z językiem w czasie pobytu w Hiszpanii. Potrafi zainteresować kulturą hiszpańską i praktyczną stroną języka. Przy tej miłej atmosferze Pani Kinga jest zarazem bardzo profesjonalna. Konsekwentnie realizuje przygotowany materiał na zajęcia, wyznacza zadania, prowokuje do dialogów. Po lekcjach mamy kontakt mailowy - pomoce, propozycje ćwiczeń, linki do ciekawych scenek sytuacyjnych. Pani Kinga ma talent przekazywania wiedzy- jest po prostu dobrym nauczycielem. Dobrze trafiłem i wszystkim polecam.

avatar
Estudiante
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
16 lipca 2019

Pewnego dnia, zupełnie przypadkiem, trafiłam na lekcję prowadzoną przez p.Kingę. Nie planowałam nauki hiszpańskiego, chciałam tylko posłuchać, ale natychmiast "wsiąkłam". Lekcja p.Kingi była prowadzona tak interesująco, że oczywiście zapisałam się na kurs. Lekcje są ciekawe, p.Kinga z wielką cierpliwością umiejętnie wpaja nam zasady wymowy i gramatyki hiszpańskiej, wszystko jest tak podane, że samo "wchodzi" do głowy. A przy tym wiele ciekawych informacji o Hiszpanii i Hiszpanach. Polecam!

avatar
Haszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 lipca 2019

Jestem na takim etapie życia, że mogę uczyć się tego co chcę, a nie to co muszę. Kilka miesięcy temu na mojej drodze życiowej stanęła Pani Kinga. … I stało się. Pod Jej kierunkiem zaczęłam swoją przygodę z pięknym melodyjnym językiem hiszpańskim. Jest merytoryczna i zarazem przyjazna. Moim zdaniem jest to osoba, która lubi robić to co robi. A skoro tak, to mamy połowę sukcesu ;). Szczerze polecam 

avatar
Ricardo
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 lipca 2019

Super lekcje. Mało, że bardzo merytoryczne, to jeszcze jest bardzo sympatycznie. Pani Kinga chyba z pół życia mieszkała w Hiszpanii. Świetnie ją zna i często opowiada o kulturze i zwyczajach Hiszpanów. No i anielska cierpliwość! Podziwiam z jakim spokojem po raz n-ty powtarza jakiś zwrot lub regułkę, tak, żeby wszyscy zrozumieli i zapamiętali. Polecam panią Kingę jeśli chcecie nauczyć się hiszpańskiego :-)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.