Paulina Kucińska

Ostatnia aktywność:
ponad miesiąc temu
 
 
Online
Warszawa
Kraków
Pruszków
Raszyn
Janki
Rybie
Piaseczno
Konstancin-Jeziorna
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
Język polski100 - 110 / 60 min

Paulina Kucińska

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/51 opinia

Opis ogłoszenia

Wolne miejsca na maturę 2021.

Zapraszam serdecznie na skuteczne korepetycje z JĘZYKA POLSKIEGO.

Posiadam 7 - letnie doświadczenie w nauczaniu, podchodzę do każdego ucznia indywidualnie, tłumaczę w sposób przejrzysty, aż uczeń w pełni zrozumie zagadnienie.
Cechuję mnie cierpliwość, rzetelność oraz pracowitość.
Prowadzę zajęcia z możliwością  dojazdu do ucznia  lub nauką online . Udzielam pomocy na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum.

Wyróżnia mnie:

  • nauka przebiega efektywnie  - pomogam zrozumieć schematy egzaminacyjne,pomagam odnaleźć klucz do rozwiązywania arkuszy maturalnych
  • znam wiele technik uczenia się, motywacji, wyznaczania celów, wspomagające pracę mózgu (podchodzę bardzo indywidualnie na głębszym poziomie zrozumienia, co daje znakomite efekty)
  • jestem nauczycielem w szkole prywatnej
  • ukończone kursy psychologiczne z zakresu relacji z ludźmi, które pomagają mi w kontakcie z uczniami

Moją specjalnością są przygotowania do:

  • sprawdzianu ósmoklasisty
  • egzaminu maturalnego

MATURZYSTO:

Nauczę Cię   pracy z tekstem  - przeanalizujemy wiele ich rodzajów: od recenzji, wywiadów, przez teksty krytycznoliterackie, laudacje czy przemówienia, po teksty publicystyczne i popularnonaukowe.

Będziemy pracowali z arkuszami maturalnymi stworzonymi przez CKE, maturami z minionych lat oraz materiałami proponowanymi przez wszystkie wydawnictwa edukacyjne. Wypracujemy odpowiedni schemat odpowiedzi w części  „czytania ze zrozumieniem”  , omówimy często występujące tu zagadnienia gramatyczne. Tym sposobem poznamy pełne spektrum możliwości tego, co może pojawić się na maturze właściwej - przećwiczymy to wcześniej!

Nauczę Cię pisać  rozprawki  od ich fundamentów: omówimy w sposób szczegółowy fragmenty utworów i ich problematykę; wspomagając się zadaniami kształtującymi właściwy tok myślenia, postawimy odpowiednią tezę; odwołując się do analogicznych przykładów literackich, wyprowadzimy logiczną argumentację , a następnie podsumujemy całość klarownymi wnioskami. Będziemy poruszać się zarówno w ramach kanonu lektur z gwiazdką, jak i tych komplementarnych.

Przygotuję Cię również do  matury ustnej  - pomogę interpretować i analizować teksty kultury, nauczę tworzyć wypowiedź ustną tak, by spełniała wymogi egzaminacyjne. Pomogę stworzyć siatkę skojarzeń opartą na znajomości motywów literackich i kulturowych. Sprawię, że i ta część egzaminu maturalnego nie będzie stanowiła dla Ciebie żadnego problemu.

Zapraszam!

Zapraszam na lekcje stacjonarne na Rybiu (okolice Warszawy), a tych, którzy pragną oszczędzić czas, zapraszam na lekcje online - ta sama jakość, większa dyspozycyjność! 

O metodzie pracy online:

Podczas zajęć prowadzonych online skupiamy się na tym, by zaktywizować ucznia do pisania - czy to zadania testowe, otwarte, formy wypowiedzi krótkiej lub dłuższej - to, co na lekcjach klasycznych zostaje wypowiedziane, tu zostaje zapisane, a więc otwiera i przybliża do tego, co wydarzy się w okolicach kwietnia i maja.

Nasze okno skypowe staje się swoistym „wirtualnym zeszytem”, do którego uczeń może zerkać po zakończeniu lekcji, w którym zauważy swoje postępy, a także dzięki któremu przypomni sobie wszystkie wskazówki i wróci do materiałów, które otrzymał.

Choć czasami zdawać się może uciążliwa i wolniejsza od stricte werbalnej, komunikacja pisemna sprawi, że uczeń „rozpisze się”, a więc już po kilku lekcjach pożegna problem z wyrażaniem się w tej formie.

Na lekcjach symulujemy to, co wydarzy się na egzaminie, zarówno ósmoklasisty, jak i maturalnym. Stała interakcja nie pozwoli „odlatywać myślami” - efektywność zajęć w konwencji online, ku zaskoczeniu wielu, bardzo często przewyższa te w ujęciu klasycznym.

Zaoszczędzony czas na dojazdy, elastyczność w doborze terminów - chętnie udzielę więcej informacji na temat lekcji podczas rozmowy.

Możliwe są zajęcia w grupach.

Jestem ceniona za bardzo dobry kontakt z uczniami lecz również wymagające podejście do swoich uczniów :)
Posiadam własne materiały.

Cena zajęć:   100 zł + 10zł za dojazd, 60 minut lekcji.
Możliwość dojazdu do ucznia.
Współpraco online.

Zapraszam serdecznie.
Paulina Kucińska. 693 559 951

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
NiedzielaDo uzgodnienia

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
01.2018
Psychoonkologia praktyczna
02.2018
Komunikacja interpersonalna
04.2018
Asystent nauczyciela w przedszkolu
05.2018
Mindfulness – trening uważności
07.2018
Kurs psychologiczny - relacja z ludźmi
01.2019
Terapia zajęciowa
03.2019
Terapia schematów
Doświadczenie
10.2019 - aktualnie
Akademia Dziecka
Szkoła prywatna Edukacja dzieci w szkole podstawowej w wieku 4-10 lat "Akademia Dziecka" w Nowej Woli.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 1
avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 czerwca 2020

Bardzo polecam! Pani Paulina to świetna nauczycielka, swój zawód wykonuje z pasją. Już po trzech miesiącach zauważam radykalną zmianę w rozwoju pasji mojego dziecka. Usprawniona kreatywność, koncentracja, wizualizacja. Z czystym sercem polecam współprace z Panią Pauliną, zarówno online, jak i stacjonarnie.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.