Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Online
Częstochowa
Rędziny
Kłomnice
Mykanów
Rudniki
Michałów Rudnicki
Chorzenice
Rzerzęczyce

Anita Gawron

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/55 opinii
Dla użytkownika Anita Gawron

O mnie

Jestem nauczycielką z zamiłowania i pasji. Praca z dziećmi sprawia mi satysfakcję oraz pozwala realizować się zawodowo. W nauczaniu jestem odważna, energiczna i zdeterminowana. Zawsze wierzę, że dziecko osiągnie cel. Pracę traktuję bardzo poważnie. Solidnie przygotowuję zajęcia i jestem zawsze skoncentrowana na indywidualnych potrzebach ucznia. Wnikliwie obserwuję dziecko i dobieram odpowiednie metody. Lubię dzieci i z tego, co wiem, one mnie też:). Dzieci, które mają ze mną kontakt twierdzą, że udało mi się przełamać ich niechęć do nauki. Jest to mój ogromny sukces.Praca w szkole przygotowała mnie do niesienia pomocy uczniom w każdej sytuacji, z każdego przedmiotu w klasach 1 - 6. Znam podręczniki i zakres materiału z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii. Wiem, na czym należy się skoncentrować, żeby nadrobić zaległości i pomóc uczniowi przed sprawdzianem lub testem. Wiem jak pokierować uczniem słabym i zdolnym, żeby odniósł sukces - osobistą satysfakcję, większą pewność siebie, lepszą ocenę, wygrany konkurs przedmiotowy, a przede wszystkim nabrał ochoty na dalszą naukę i rozwój. Mogę również pomóc nabyć umiejętności w opanowaniu podstaw obsługi komputera i programów komputerowych. Mam na tym polu duże doświadczenie, ponieważ przez kilka lat miałam przyjemność pracować z uczniami w Internetowym Centrum Edukacyjno – Oświatowym.

Jako nauczyciel polonista prowadziłam koło teatralne. Teatr jest atrakcyjną i wartościową formą prezentacji i stanowi ważny element w rozwoju młodego człowieka. W tym zakresie proponuję: przygotowanie aparatu mowy, uświadomienie możliwości głosu i prawienie jego sprawności, wyrobienie umiejętności wyrażania uczuć i nastrojów, ćwiczenia w głośnym czytaniu i recytowaniu z pamięci, próby inscenizacji krótkich tekstów, śpiewanie piosenek.

Proponuję ćwiczenia w zakresie:

- nauki przedmiotów: język polski, matematyka, historia, przyroda

- odrabiania prac domowych

- przygotowania do sprawdzianów, testów i konkursów,

- wydłużania czasu koncentracji uwagi,

- stymulacji pamięci długotrwałej (mnemotechniki),

- treningu czytania,

- techniki pisania,

- podniesienia poziomu reprodukcji (rozumienia) tekstu – czytania ze zrozumieniem,

- nauki ortografii na wesoło

- zwiększenia zasobu leksykalnego,

- podniesienia operatywności werbalnej.Doświadczenie:

Od 15 lat jestem czynnym nauczycielem w szkole podstawowej i gimnazjum. Zakres moich obowiązków był przez ten czas bardzo różny. Pracowałam jako nauczyciel języka polskiego, wychowawca na świetlicy, nauczyciel bibliotekarz, a nawet nauczyciel matematyki. Przez wiele lat prowadziłam zajęcia wyrównawcze z języka polskiego. Kształciłam sprawność mówienia, słuchania, czytania i pisania w zróżnicowanych sytuacjach komunikacyjnych. Od kilku lat czynnie działam w stowarzyszeniu, z sukcesami prowadzę projekty unijne dla dzieci.

W swojej pracy miałam również możliwość kontaktu z uczniem niepełnosprawnym i uczniami z opiniami i orzeczeniami Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Częstochowie. Uczyłam dziecko z głębokim obustronnym niedosłuchem, które w ograniczonym zakresie posługiwało się mową czynną. Przez ostatnie lata udzielam również korepetycji z języka polskiego.Wykształcenie:

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka polskiego, wychowawcą świetlicy i bibliotekarką.

W 2001 r. skończyłam studia wyższe magisterskie na kierunku filologia polska w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie na Wydziale Filologiczno - Humanistycznym, w 2003 r. podyplomowo ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w zakresie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, a w 2005 kurs pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Częstochowie, dający kwalifikacje do pracy z dziećmi w świetlicy.

Jakość własnej pracy staram się podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia poprzez liczne kursy i szkolenia, tj.-Wykorzystanie technik komputerowych w procesie nauczania,

-Sposoby i możliwości korzystania z pracowni informatyczno – komputerowej,

- Trudności uczniów w pisaniu i czytaniu,

- Uczeń z dysleksją – uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych i wychowawczych,

-Jak pracować z uczniem niepełnosprawnym,

- W tym cała sztuka, aby edukacja była owocna,

- Nauczanie na odległość, jako nowoczesny sposób nauczania w społeczeństwie komunikacyjnym,

- Tworzenie środowiska wychowawczego wspierającego rozwój dziecka,

- Wspieranie ucznia uzdolnionego artystycznie,

- Rozwiązywanie konfliktów w szkole,

- Tablica interaktywna w placówce oświatowej,

- Wychowywać to znaczy kochać i wymagać. Szkoła dla rodziców i wychowawcówKontakt:

Anita Gawron

tel. 603-175-627

Serdecznie zapraszam!

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 5
avatar
Monika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
26 lutego 2019

Bardzo polecam zajęcia z Panią Anitą. Dzięki Pani Anicie mój syn bardzo podciągnął się w nauce ,a metody nauczania dostosowane są do jego indywidualnych potrzeb. Lekcje są prowadzone w sposób przyjemny dla ucznia, Pani Anita zawsze jest przygotowana do zajęć .Szczerze polecam.

avatar
Tatyana
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 listopada 2017

Trafiłam do Pani Anity i jestem bardzo zadowolona. Syn zaczął robić postępy już od tygodnia korepetycji z Panią! !! Podejście do dziecka super!!! Pani Anita zawsze zachęca dziecko do nauki! !! Gorąco Polecam, bo jest Pani profesionalem swojej sprawy! !

avatar
Mariola
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 kwietnia 2017

Polski nie jest taki prosty dla dzieci , jakby nam się wydawało. Dzięki Pani Anicie moje córki o wiele lepiej radzą sobie z tym przedmiotem. Solidny, kompetentny, cierpliwy i miły nauczyciel którego dzieci bardzo lubią i chętnie uczęszczają na zajęcia. Pozdrawiam i bardzo polecam ! Dziękuję! :))

avatar
Sylwia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 lutego 2017

Nie jest łatwo uczyć ortografii w taki sposób, aby nie tylko uczeń zdobył wiedzę, ale także lekcja przebiegała miło i bezstresowo. W takim razie jak to zrobić, aby lekcje ortografii dla nikogo nie były udręką? Polecam P. Anitę. Bardzo dobry nauczyciel. Ma podejście do ucznia i cierpliweość. Przy czym pełen profesjonalizm i kultura osobista. Dzięki pani Anicie mój syn z oceny 3 podskoczył na 4. Dla mnie wielki sukces.Dziękujemy za poświęcony czas i efekt jest widoczny!!!!!!!!!!!

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
17 listopada 2016

Trafiłam do pani Anity, ponieważ mój syn miał w II kl ogromne problemy z czytaniem. Po roku regularnych ćwiczeń i zabaw na lekcjach z p. Anitą polubił czytanie, pisze sprawniej, robi mniej błędów. Pani Anita stosuje metody bardzo przyjazne dziecku, wprowadza elementy szybkiego czytania i dużo praktycznego myślenia, a ortografia to najlepsza zabawa. Szkoda, że dzieci nie uczą się w szkole w ten sposób. Polecam wszystkim rodzicom, którzy chcą pomóc swoim dzieciom jak najwcześniej.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.