Przyjazne Literki-Cyferki

Ostatnia aktywność:
11 dni temu
 
Poznań (Strzeszyn Grecki)

O mnie

Jestem nietuzinkowym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej.

Co mnie wyróżnia?

Wierzę, że nauka czytania, pisania i liczenia może być dla każdego ucznia świetną zabawą i przygodą. Czy to możliwe?Tak :) Wystarczy odrobina:

- dobrego humoru;

- pomysłowości;

- życzliwego i wspierającego podejścia do ucznia, jego możliwości poznawczych i tempa pracy;

- dostępu do ciekawych materiałów i narzędzi,

by osiągnąć sukces :)Doskonale wiem, iż nauka w szkołach nie zawsze przebiega w sposób zindywidualizowany i harmonijny, dlatego w swojej pracy opieram się na fińskiej i montessoriańskiej filozofii. Co to znaczy?Nauczyciel:

- nie stawia siebie w centrum uwagi lecz ucznia;

- tworzy atmosferę akceptacji i serdeczności;

- obserwuje dziecko i rozmawia na temat jego hobby, by dostosować zajęcia do zainteresowań ucznia;

- motywuje dziecko do nauki poprzez stopniowe przechodzenie od zadań łatwiejszych do trudniejszych i stosowanie różnorodnych ćwiczeń;

- stosuje różne techniki relaksujące pomiędzy ćwiczeniami, gdy dostrzega zmęczenie/dekoncentrację dziecka.W swojej pracy wykorzystuję pomoce terapeutyczne oparte na Metodzie Krakowskiej opracowanej przez prof. Cieszyńską oraz na Systemie Edukacji PUS, które wspierają naukę czytania i pisania.Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką wszystkich materiałów edukacyjnych z serii "Łowcy Wyrazów" :) Na mojej stronie internetowej Przyjazne Literki i Cyferki (Facebook) można zobaczyć zdjęcia i filmiki z mojej pracy.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2005 - 06.2010
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Magister
Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz Pedagogika Ogólna
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
09.2010 - aktualnie
Nauczanie początkowe

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.