Alina Korpyta

Ostatnia aktywność:
17 dni temu
 
Online
Kraków
Faktura VAT

Alina Korpyta

gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5,0/513 opinii
Dla użytkownika Alina Korpyta

O mnie

Jestem nauczycielem z pasji. Uwielbiam pracę z ludźmi, zwłaszcza dorosłymi. Mam ogromne pokłady cierpliwości i patrzę na każdego indywidualnie.

Jako muzyka trudno zamknąć mnie z jednym instrumentem. Uwielbiam różnorodność w muzyce, pracę zespołową i zarażam ludzi tym samym. Uczę gry na klawiszach (pianinie), flecie poprzecznym, prawidłowej emisji głosu (śpiew), a także pracuję z całymi zespołami.

Ciągle szukam, inspiruję się, dokształcam. Robię wszystko co mogę, by pomóc moim uczniom w rozwoju gry na instrumentach, a uczącym się emisji głosu w powrocie do zdrowia głosu i pasji w śpiewaniu.

Największą radość sprawia mi praca z dorosłymi już uczniami, ludźmi, którzy chcą grać dla własnej przyjemności. Szukam możliwości, a nie przeciwności - dlatego zamiast presji i wymagań staram się zapalać pasją do muzyki. Jestem wymagająca, ale jednocześnie bardzo wyrozumiała i cierpliwa.

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
09.2004 - 06.2008
PSM I st. w Krzeszowicach
flet poprzeczny
09.2008 - 06.2015
PSM II st. ul. Basztowa 9, Kraków
flet poprzeczny
Kursy i szkolenia
11.2007
Warsztaty fletowe z Łukaszem Długoszem
11.2018
Jubileuszowy Meeting Fletowy 8-10.11.2018
02.2019
DoctorVox Voice Therapy Technique
03.2019
Warsztaty wokalne oparte na metodzie Physiological Voice Training w/ Dr. Hubert Noe
06.2021
Dietoterapia w refluksie i problemach gastrycznych u osób pracujących głosem
06.2021
Logopedia w praktyce wokalnej VocalArt Centrum kształcenia ustawicznego i praktycznego
Doświadczenie
10.2010 - 10.2017
Wspólnota Góra Oliwna
Od 9 lat jestem zaangażowana w służbę muzyczną we wspólnocie Góra Oliwna. Początkowo granie i śpiew w zespole, a następnie kolejne etapy pomagania innym w tworzeniu zespołu i indywidualnym rozwoju muzycznym.
06.2015 - aktualnie
Lekcje fletu, śpiewu, klawiszy
Początkowo pomagałam innym we wspólnocie. W pewnym momencie zobaczyłam jak duże mam już doświadczenie w tym i ilu osobom pomogłam się rozwinąć. Zaczęłam się szkolić profesjonalnie i aktualnie robię to zawodowo.
11.2017 - 01.2020
Wspólnota Góra Oliwna
Tworzenie zespołów. Opieka nad istniejącymi zespołami i ich rozwój (5 zespołów, ok 60 osób). Rozwój zespołów. Tworzenie warsztatów muzycznych. Rozwój indywidualny. Rozwój z zakresu pracy ze sprzętem nagłośnieniowym.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 13
avatar
Natalia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 czerwca 2022

Choć nasza przygoda nie była taka długa to mogę polecić zajęcia z Aliną. :)
Kreatywne półtora godziny, które wydobyło ze mnie głos jakiego się nie spodziewałam.

Widać, że ucz z pasji i radości tego czym się zajmuje. Polecam!

avatar
Gosia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 maja 2022

Z całego serca polecam Alinę. To bardzo ciepła i cierpliwa osoba. Potrafi wsprzeć i podnieść samoocenę "ucznia"❤❤❤

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 kwietnia 2022

Z serca polecam zajęcia z Aliną! Pełen profesjonalizm i zrozumienie dla problemu, z którym przyszłam. Czułam się zrozumiana i zaopiekowana już od pierwszej chwili. Alina rzetelnie przyjrzała się mojemu problemowi, w pełnym zaufaniu przeprowadziła ze mną "lekcję" i swoje metody podała w taki sposób, że natychmiast wiedziałam, o co chodzi i mogłam przełożyć na pracę z sobą. Również od razu miało to przełożenie na pracę zawodową. Jej otwartość na człowieka i metody jest bardzo twórcze, nie zamyka się na jeden rodzaj pracy, tylko podchodzi do tematu holistyczne, proponując rozwiązania z wielu kierunków. Prawdziwy terapeuta z powołania.

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
28 października 2021

Od ponad pół roku mam przyjemność uczyć się śpiewu pod okiem młodej, ale z ogromnym doświadczeniem i wspaniałą intuicją, nauczycielki.
Alina, tak jak napisała o sobie, jest nauczycielem pełnym pasji, cierpliwości i wyrozumiałości, a przy tym empatii do każdego ucznia, co miałam okazję sprawdzić, kiedy zdarzyło się, że na lekcje przyprowadziłam ze sobą swoich synów. Potrafi bardzo obrazowo tłumaczyć wszystkie techniki i zagadnienia związane z prawidłową emisją głosu, oddychaniem, postawą ciała itp, co jest bardzo pomocne, żeby zrozumieć jak można to wykonać poprawnie.

Alina wspaniale mnie motywuje i wspiera, również w nabieraniu większej pewności siebie, że jest się na właściwym miejscu i niezależnie od wieku można kształtować i rozwijać swój warsztat wokalny. Dzięki jej pozytywnej energii przychodzę na lekcje z ogromną przyjemnością, bez stresu i tremy, dlatego mogę każdemu polecić naukę śpiewu pod okiem Aliny.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 lipca 2021

Serdecznie polecam lekcje u Aliny! Pełna pasji nauczycielka z indywidualnym podejściem do ucznia! Wróciłam do grania na pianinie po dziesięciu latach przerwy, z chęcią odświeżenia starych umiejętności, uporządkowania wiedzy teoretycznej i rozwinięcia zdolności szeroko rozumianej improwizacji. Po pół roku pracy z Aliną widzę ogromne postępy w każdej z tych dziedzin.

Alina bardzo szybko dostosowała sposób nauczania do mojej wyrywkowej i nieuporządkowanej wiedzy. W cotygodniowej pracy skupia się nie tylko na samej grze, ale, co było dla mnie nowością, na pracy całego ciała, odpowiedniej postawie i niwelowaniu niepotrzebnych napięć mięśniowych. W omawianych utworach pokazuje niezliczone możliwości interpretacji i zachęca do wyrażania siebie poprzez muzykę. Dzięki Alinie coraz bardziej rozwijam nie tylko umiejętności, ale również muzyczną wrażliwość.

Ogromny plus również za możliwość prowadzenia lekcji online oraz za wspólne granie z akompaniamentem fletu :)

avatar
Kasia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 stycznia 2021

Serdecznie polecam wszystkim pragnącym rozwijać swój talent muzyczny w bezstresowej atmosferze :)

Do Aliny trafiłam będąc początkującym klawiszowcem w zespole uwielbienia. Mimo wcześniejszych lat nauki gry na pianinie, brakowało mi podstaw dotyczących tworzenia akompaniamentu, gry w zespole i samej muzyki uwielbienia. Dzięki Alinie otworzyłam się na nowe doświadczenie i stopniowo poznawałam zarówno teoretyczne jak i praktyczne tajniki gry. Nie tylko szybko zdobywałam nowe umiejętności, ale poznawałam od postaw specyfikę gry w zespole i uczyłam się czym jest uwielbienie w muzyce. Nie udałoby mi się to bez cennych wskazówek doświadczonego muzyka jakim jest Alina.

Alina to nauczyciel, który bardzo uważnie słucha ucznia i dostosowuje się do jego potrzeb. Potrafi uczyć i widać, że robi to z pasją i wkłada w swoją pracę całe serce. Ma w sobie ogromne pokłady cierpliwości i wyrozumiałości, a przy tym od pierwszej lekcji stwarza bardzo miłą i przyjemną atmosferę, dlatego nauka jest całkowicie  bezstresowa :) Bardzo doceniam również to, że to nauczyciel, który bardzo wspiera i motywuje do rozwoju :)

Jeżeli szukasz nauczyciela, który zaraża swoją pasją do muzyki, jest profesjonalistą w każdym calu, a przy tym bardzo ciepłą i serdeczną osobą to gorąco polecam współpracę z Aliną. Nauka z Aliną to czysta przyjemność. :)

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
6 stycznia 2021

Krótko, zwięźle i na temat: Alina to niesamowity człowiek i świetna nauczycielka. W graniu na klawiszach ma podejście pełne pasji, a nie presji. Jak dla mnie mega!

avatar
Ksawery
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 marca 2020

Na około 13 lat porzuciłem granie na klawiszu. Dzięki Alinie nie tylko powróciłem do grania, ale odkryłem tą pasję na nowo, pomogła mi wygrzebać ją z głębokiego wnętrza.
Posiadałem dużo blokad szczególnie psychicznych, Alina pomaga stopniowo je wszystkie pokonywać i wzmacniać pasję.

Lekcje w bardzo przyjaznej atmosferze ukierunkowane ku przestrzeniom muzycznym, które uczeń lubi najbardziej przez co nauka staje się jeszcze przyjemniejsza.

Alina posiada ogromną wiedzę muzyczną dzięki czemu potrafi pokierować lekcje tak aby rozwiązać problem (czy to blokady, czy brak konkretnej wiedzy lub nie wyćwiczona umiejętność) jaki dotyczy danej osoby, przez co pokonywanie barier jest skuteczniejsze.

avatar
Ela
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 stycznia 2020

Cześć,
Od kilku lat współpracuję z Aliną. Dzięki niej odważyłam się śpiewać pewnie oraz nauczyłam się pracować z zespołem. Obecnie uczestniczę w lekcjach emisji głosu prowadzonych przez Alinę, podczas których pracujemy nad prawidłową technika wokalną. Zagadnienia są przedstawiane w sposób profesjonalny oraz ciekawy, a podawane przykłady pomagają w zrozumieniu określonych zagadnień. Alina to nauczyciel pełen pasji i zaangażowania tworzący przyjazną atmosferę na lekcjach. Polecam współpracę!!!

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
19 października 2019

Właściwie co tu pisać!....
Nauczyciel z ogromną pasją!
Wkładająca całe serce w to, co robi i czym się dzieli!
Potrafi wykrzesać z człowieka coś, o czym ten nawet nie wiedział, że to ma!
Wspaniały człowiek!
Dzięki Niej nauka gry na flecie w wieku 31 lat stała się prosta i porywająca!

avatar
Sławek
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 października 2019

Witam

Alinę znam niemal 2 lata a współpracujemy ok półtora roku.
W tym krótkim czasie wiele się od Aliny nauczyłem. Nauczyła mnie na czym polega praca w zespole, w którym do tej pory nigdy nie grałem.
Choć sama nie jest gitarzystką, to pomogła mi rozwinąć swój warsztat gitarowy. Będąc samoukiem, mam trudności z zakresu teorii muzyki. Dla Aliny to nie jest problemem. Pracując z ną, krok po kroku (i bezstresowo) nadrabiałem zaległości. Od jakiegoś czasu uczę się również od Aliny śpiewu, i muszę przyznać że wyniki są świetne. Rozwijam warsztat wokalny i barwę głosu. Alina ma przyjazne usposobienie, próby, oraz lekcje przebiegają w miłej atmosferze, a to pomaga się kształtować.
Gorąco polecam!!

avatar
Ela
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 października 2019

Alinę Korpytę poznałam kilka lat temu. Już wtedy sporo śpiewałam, ale niestety miałam również złe doświadczenia, które sprawiły, że mimo ogromnej pasji zamknęłam się na muzykę. Alina nie tylko tę pasję odkryła we mnie (chociaż wtedy starałam się do tego nie przyznawać), ale i rozbudziła na nowo, od razu pokazując co można zmienić, aby znów nie popełnić tych samych błędów co kiedyś w przeszłości. Dodała odwagi i pokazała, że muzyka znów może być częścią mojego życia.

Alina patrzy na każdego osobno i dostosowuje się do każdego ucznia indywidualnie. Mimo że śpiewałam już kilkanaście lat, podczas lekcji i prób odkryła u mnie talenty, o których sama nawet nie miałam pojęcia. Alina jest tak przepełniona radością i pasją, że sama nie tylko wróciłam do śpiewu, ale wręcz chciałam (i dalej chcę!) dalej się rozwijać w tym zakresie.

Na pewnym etapie miałam również możliwość współpracy z Aliną w zespołach wspólnoty Góra Oliwna. Alina nie tylko dobiera zespoły tak, aby wszyscy mogli grać i śpiewać w dobrej atmosferze, ale także daje możliwość osobistego rozwoju (także w nowych dziedzinach) każdemu, kto tylko o tym zamarzy. Każdy zespół i każdą osobę w nim traktuje indywidualnie i dba, aby każdy miał to, czego potrzebuje. Oprócz prób proponuje zespołom różne warsztaty, aby wspólnie pracować nad swoją muzyczną wiedzą i rozwojem.

Alina jako nauczyciel przede wszystkim zaraża pasją, słucha ucznia, odkrywa nowe talenty i zachęca do rozwoju. Dostosowuje się do potrzeb każdego w sposób indywidualny, a swoją ogromną wiedzę i talent przekazuje każdemu w taki sposób, aby wszyscy mieli możliwość zrozumienia tematu.

Osobiście bardzo polecam z osobistego i wieloletniego doświadczenia.

avatar
Domi
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 października 2019

Nauczyciel z pasją! - tak, zdecydowanie :) To widać, słychać, czuć.
Pamiętam jak stawiałam pierwsze kroki w muzycznym świecie, dołączając do zespołu. Alinka potrafiła w każdym z nas zauważyć talent, pobudzić radość w tym, co tworzymy i zmotywować do pracy nad sobą. Pomóc zespołowi jako całości, ale też indywidualnie każdemu z członków. Myślę, że to naprawdę rzadki dar.
Tak zdobyła moje zaufanie jako nauczyciel :) Do tego stopnia, że postanowiłam się otworzyć na osobisty rozwój, mimo że wcześniej trudno było mi przekonać siebie do nauki sam na sam z kimś, kto zobaczy to, czego nie widać na pierwszy rzut oka przy wzrastaniu z grupą.
Lekcje zarówno śpiewu jak i gry na pianinie (z instrumentem wcześniej nie miałam do czynienia) pomogły mi przekroczyć pewne bariery, które zdawały mi się nie do pokonania - ale dzięki wyrozumiałości i cierpliwości, odpowiedniemu podejściu Alinki, udało się wiele rzeczy osiągnąć.
To co bardzo doceniam, że Alinka potrafi i zawsze stara się dotrzeć takimi słowami i takimi
pojęciami, żebym mogła zrozumieć o czym rozmawiamy, nawet jeśli są to dla mnie rzeczy zupełnie nowe i trudne. Posiada bardzo bogatą wiedzę merytoryczną i w śpiewie/emisji głosu i w grze na instrumentach oraz pracy zespołu muzycznego. Wymaga, ale w sposób konstruktywny - przede wszystkim potrafi pomóc odkrywać mi, że z wieloma rzeczami jestem w stanie sobie poradzić.
A poza tym to bardzo ciepła, serdeczna osoba, a ja osobiście cenię dobrą atmosferę na lekcji! :)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.