Agnieszka Kostrzewa-Nowak

Ostatnia aktywność:
ponad miesiąc temu
Online
Warszawa
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Szkoła dla Ambitnych

Uczymy tylko osoby ambitne oraz gotowe na ciężką pracę. Aby się z nami uczyć, należy przejść dwustopniowy proces rekrutacji. Pierwszy stopień to rozmowa po angielsku, czyli sprawdzenie jednej z najważniejszych umiejętności – praktycznego wykorzystania języka. Metodyk bada poziom komunikatywności danej osoby, ocenia osobowość oraz uzyskuje informacje na temat preferencji każdego kursanta, dzięki czemu może dobrać odpowiedniego lektora. Kolejny etap rekrutacji polega na zaprezentowaniu innej umiejętności, czyli pisania. Kursant otrzymuje polecenie samodzielnego stworzenia tekstu na zadany temat. To pozwala nam ocenić obie kluczowe umiejętności, a następnie dobrać odpowiedni kurs, lektora oraz materiały.

Nie stosujemy książkowej metody nauczania. W naszej szkole wykorzystujemy metodę autorską, która opiera się na doświadczeniu w nauczaniu zdobytym przez właścicielkę podczas pracy w Polsce oraz za granicą, a także wiedzy współpracujących z nią lektorów w połączeniu z metodycznymi teoriami przyswojonymi na studiach. W naszej szkole stawiamy na komunikatywność i konwersacje, natomiast treść zajęć dostosowywana jest do potrzeb konkretnego klienta czy też grupy. Każde zajęcia to poprawianie wszystkich czterech umiejętności: mówienia, słuchania, czytania oraz pisania przy zastosowaniu zróżnicowanych, często realistycznych materiałów. Szkoła nie prowadzi zajęć z jednym podręcznikiem. Lektorzy dobierają materiały pochodzące z różnych źródeł, aby urozmaicić każde zajęcia. Zawsze zwracamy uwagę na to, aby kursant miał jak najwięcej sposobności do mówienia w języku angielskim, dlatego nie uczymy w dużych grupach, co pozwala naszym słuchaczom na wykorzystywanie wcześniej poznanego słownictwa i struktur gramatycznych. Lektor na zajęciach przygotowuje dla słuchacza notatkę z lekcji w formie elektronicznej, dzięki czemu każdy wie, co ostatnio się działo. Lektor nie używa na zajęciach języka polskiego, kursantom również nie wolno tego robić, dlatego lektorzy nie reagują na język polski oraz nie odpowiadają na pytania zadawane w tym języku.

Metoda nauczania, którą stosujemy, to efekt lat praktyki z osobami w różnym wieku, o różnych predyspozycjach oraz potrzebach. Najważniejsze jest dla nas zaangażowanie zarówno lektorów, jak i słuchaczy zajęć, dlatego każdy kursant musi stosować się do naszych zasad i przychodzić na zajęcia z odrobioną pracą domową. Lektorzy są bardzo dokładnie dobierani do osobowości kursantów, dzięki czemu mamy pewność, iż wszyscy są z zajęć zadowoleni.

Dzięki tak prowadzonym lekcjom kursanci szybko nabierają pewności siebie oraz zyskują praktyczne umiejętności w posługiwania się językiem na co dzień.

Kursy odbywają się z częstotliwością wskazaną przez kursantów, natomiast, aby zanotować zauważalne postępy w nauce szkoła podkreśla, iż zajęcia muszą odbywać się regularnie, a słuchacze zobowiązują się do przestrzegania zasad uczestnictwa w kursie. Przy założeniu jednej godziny w tygodniu postęp może być zauważalny po 6 miesiącach regularnej współpracy, przy czym im wyższy poziom słuchacza, tym dłuższy czas potrzebny jest na widoczną poprawę.

W trakcie kursu prowadzimy stały feedback, który działa w dwie strony. Lektorzy informują słuchaczy o ewentualnych postępach, problemach, itp., natomiast słuchacze są zachęcani do dzielenia się komentarzami na temat swoich kursów, nawet jeśli ma to oznaczać krytykę. Bez komunikacji nie jesteśmy w stanie naprawiać swoich błędów.

Mile widziane są pomysły słuchaczy na zmiany w kursach. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów.

Szkoła raz w miesiącu wysyła do słuchaczy emaila bądź dzwoni z kilkoma pytaniami na temat kursu.

Regularnie wysyłamy do uczestników zajęć ankiety dotyczące naszej pracy oraz zadowolenia uczestników z kursów. Staramy się je urozmaicać i wysyłać zróżnicowane ankiety tak, aby słuchacze mieli możliwość wypowiedzenia się w sposób wyczerpujący i satysfakcjonujący dla wszystkich.

Ankiety pozwalają słuchaczom zajęć zaprezentować ich ewentualne pomysły na udoskonalenie kursów. Przykładamy do nich dużą wagę jako iż nie ma lepszej możliwości poprawy naszych usług niż poprzez opinie ich uczestników.

Naszym nowatorskim i oryginalnym pomysłem są notatki z zajęć. Każdy lektor przygotowuje dla słuchaczy swoich zajęć notatki zawierające:

Elementy omówione na zajęciach
Pracę domową
Słówka z zajęć
Błędy popełnione przez słuchaczy do poprawienia
Zadania / ćwiczenia
Notatki te są wysyłane do kursantów po zajęciach drogą elektroniczną, co pozwala im wrócić do zajęć oraz w łatwy sposób zorganizować przygotowanie do kolejnej lekcji.

Na życzenie klienta przeprowadzamy testy poziomujące oraz testy mierzące postępy uczestników zajęć. Testy poziomujące są przeprowadzane w formie ustnej jak również pisemnej w celu uzyskania optymalnej ilości danych pozwalających na umieszczenie słuchaczy w odpowiednich grupach bądź na odpowiednich poziomach.

Testy układane są indywidualnie dla każdego kursu na podstawie omówionych zagadnień.

Testy sprawdzające postępy są przeprowadzane zgodnie z wymaganiami klienta, wyniki są przedstawiane w formie opisowej oraz standardowej.

W trakcie trwania kursu na bieżąco sprawdzane jest przygotowanie słuchaczy do zajęć, jest to dokonywane albo drogą ustną albo w formie pisemnych pop quiz-ów.

Szkoła nie zobowiązuje swoich klientów do kupowania książek, zapewniamy materiały nieodpłatnie. Nie prowadzimy kursów na podstawie podręcznika, ponieważ nie ma na rynku jednej pozycji, która oferowałaby zakres materiału pozwalający na prowadzenie zadowalających kursów.

Lektorzy dobierają materiały indywidualnie w zależności od potrzeb słuchacza na podstawie sylabusa określonego w procesie rekrutacji i stworzonego przez osoby ją prowadzące. W razie potrzeb lektorzy konsultują się z metodykiem. Najważniejsze jest dla nas urozmaicenie i stosowanie tzw. ‘authentic materials’ (materiałów autentycznych), aby pokazać słuchaczom, iż sami mogą również na co dzień takie materiały stosować i wyciągać z nich jak najwięcej korzyści. Stawiamy nacisk na wszystkie umiejętności tj. mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie, natomiast w zależności od kursu modyfikujemy procentowy nacisk na ewentualne potrzeby.

Materiały są też dobierane zgodnie z zainteresowaniami słuchaczy oraz ich predyspozycjami do nauki. Zawsze oferujemy wiele materiałów dostępnych w Internecie jako, iż są to sprawdzone przez nas i bezpłatne źródła dodatkowo wzbogacające wiedzę słuchaczy. W ostatnim czasie polecamy również bezpłatne aplikacje do telefonów typu smartfon, aby jeszcze bardziej urozmaicić i uatrakcyjnić proces uczenia się.

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
SobotaDo uzgodnienia
NiedzielaDo uzgodnienia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Adres zajęć

Agnieszka Kostrzewa-Nowak
ul. Ogrodowa 32a/13
00-896 Warszawa
NIP: 832-196-12-62

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.