Agnieszka Szczypińska

Ostatnia aktywność:
dzisiaj
 
Online
Warszawa
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Jestem nauczycielką języka polskiego, absolwentką polonistyki i terapii pedagogicznej w Uniwersytecie Warszawskim oraz pedagogiki specjalnej w zakresie oligofrenopedagogiki i tyflopedagogiki w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.
Od ponad piętnastu lat prowadzę zajęcia z młodzieżą szkolną i akademicką z języka polskiego oraz szeroko pojętej kultury, między innymi filmu, malarstwa, rzeźby czy plakatu. Autorka tomiku wierszy pt. "Studium współczesności" oraz "Arkuszy maturzysty" i "Arkuszy ósmoklasisty" (obie pozycje w przygotowaniu). Korektorka tekstów oraz członkinii zespołu redakcyjnego dra inż. Rafała Szczypińskiego.
Udzielam lekcji na każdym szczeblu nauczania, szczególnie zapraszam uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego - zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Dydaktykę realizuję według autorskiego programu, który w pełni pokrywa się z podstawą programową zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz CKE.

Priorytetem mojej pracy z uczniem jest przede wszystkim opanowanie umiejętności prawidłowego napisania wypracowania maturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem tezy interpretacyjnej wraz z określeniem problemu, która to w przypadku nowej matury stanowi podstawę prawidłowo napisanej rozprawki, intepretacji poezji lub eseju maturalnego.

W przypadku dłuższej współpracy opracowuję indywidualny plan pracy z uczniem i przedstawiam tenże na pierwszych zajęciach.

Omawiany materiał jest podzielony na kilkanaście bloków tematycznych, z których każdy przedstawiam zarówno w formie teoretycznej jak i praktycznej.

Ponadto zajęcia są uzupełniane nowoczesnymi technikami audiowizualnymi np. prezentacjami multimedialnymi z użyciem projektora i ekranu oraz licznymi pomocami dydaktycznymi, jak na przykład nowatorskimi planszami edukacyjnymi, kartami magnetycznymi przeznaczonymi do układania na tablicy itp.

Na każdych zajęciach uczeń otrzymuje komplet autorskich materiałów np. informacje o omawianej epoce literackiej, tematy wypracowań itp. Podczas lekcji omawiam również zadania z matury ustnej z trzech obowiązujących zakresów, czyli teksty literackie, językowe, ikoniczne. W tym przypadku zwracam szczególną uwagę na możliwości odnoszenia się do innych tekstów kultury. Zaznaczam, że uczeń otrzymuje listę filmów, jakie warto obejrzeć, czy wykaz dzieł sztuki, z którymi warto się zapoznać. Omawiam również, w jaki sposób interpretować plakat teatralny, rzeźbę, mural itp.

Każde zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, efektywny i z humorem w specjalnie do tego przystosowanym gabinecie - domowej bibliotece (w pełni klimatyzowanej). Serdecznie zapraszam osoby w każdym wieku przygotowujące się do egzaminu ośmioklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, jak również osoby startujące w konkursach i olimpiadach z języka polskiego.

W trakcie trwania nauki rodzice na bieżąco informowani są o postępach swoich dzieci.

Dysponuję licznymi referencjami byłych uczniów (bądź ich rodziców) do wglądu dla osób zainteresowanych.

Cena jednej godziny zegarowej DORAŹNYCH zajęć indywidualnych wynosi 100 zł.
Zajęcia indywidualne odbywające się regularnie są w cenie 80 zł/h.
Możliwe są również zajęcia w grupach dwuosobowych w cenie 60 zł/osobę/h lub trzyosobowych - 50 zł/osobę/h.

Zapraszam również uczniów z całej Polski na zajęcia online.

Agnieszka Szczypińska
Tel. 602 711 335

Dostępność

Poniedziałek10:00 - 20:00
Wtorek10:00 - 20:00
Środa10:00 - 20:00
Czwartek10:00 - 20:00
Piątek10:00 - 20:00
Sobota10:00 - 15:00
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Adres zajęć

Agnieszka Szczypińska
Sokołowska 9
01-142 Warszawa
NIP: 7162588122

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2002 - 06.2009
Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Magister
Polonistyka, Terapia pedagogiczna, Pedagogika specjalna (oligofrenopedagogika i tyflopedagogika), Arteterapia
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
12.2017 - aktualnie
Korekta tekstów
Korekta językowa tekstów naukowych.
12.2018 - aktualnie
Tomik poezji "Studium współczesności"
Zbiór wierszy dotyczących człowieka, który nieustannie musi dokonywać wyborów i zadaje sobie pytanie: jak żyć?
04.2020 - 04.2020
Polskie Radio
Współprowadząca audycję Poradnik maturzysty. "Sklepy cynamonowe" - w labiryncie podświadomości.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 24
avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
25 sierpnia 2020

Dzięki Pani Agnieszce nauczyłam się pisania wypracowań pod klucz oraz polubiłam język polski. Pani Agnieszka jest dobrze zorganizowana, profesjonalna i obeznana. Jest nauczycielką z pasji. Przygotowałam się dobrze do matury z języka poslkiego i zdałam ją satysfakcjonująco. Pani Agnieszka jest bardzo ciepłą osobą i dobrze się z Nią pracuje. Polecam każdemu, komu zależy na postępach z tego przedmiotu.

avatar
Julia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 sierpnia 2020

Pani Agnieszka to najlepiej przygotowana korepetytorka z jaka miałam przyjemność pracować! Dzięki jej zajęciom udało mi się zdać maturę z bardzo wysokim wynikiem. Na każdej lekcji miałam możliwość dokładnie opracować materiał, który często w szkole był pomijany przez nauczycieli albo niedokładnie omawiany. Pomijając bardzo dobre przygotowanie merytoryczne trzeba dodać, że Pani Agnieszka jest przemiłą osobą, z która zajęcia mijają szybciutko, a dodatkowo w przyjaznej atmosferze. Jako tegoroczna maturzystka mogę z czystym sumieniem polecić te zajęcia! :)

avatar
Mikołaj
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
18 sierpnia 2020

Zajęcia prowadzone przez Panią Agnieszkę są bardzo ciekawe. Podejście do ucznia jest indywidualne. Zaczynając zajęcia wiedziałem bardzo mało(np. o pisaniu prac maturalnych, czy o lekturach i innych tekstach kultury). Po niecałym roku nauki u Pani Agnieszki matura poszła mi lepiej niż się spodziewałem. Otrzymałem wiele przydatnych oraz przyjemnych w nauce materiałów. Na lekcjach tych panuje miła i domowa atmosfera a uczniowe nigdy się nie nudzą.
Pani Agnieszka zaraża dobrym humorem oraz śmiechem.
Polecam każdemu!

avatar
Marta
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 sierpnia 2020

Pani Agnieszka to świetny nauczyciel który doskonale wie czego brakuje nauczycielom w szkołach. Zamiast uczyć mnie najdrobniejszych bezsensownych szczegółów z lektur (tak jak robiła to nauczycielka w liceum) skupiła się na najważniejszym - nauczeniu mnie umiejetności takich jak pisanie streszczenia czy stawiania tezy interpretacyjnej. Dzięki jej autorskiemu programowi udało mi się wyciągnąć wyniki z matury na kolejno 94% (matura podstawowa z języka polskiego) i 88% (rozszerzenie)! Korepetycje te są warte każdej zainwestowanej w nie złotówki, ponieważ inwestycja w nie to inwestycja w siebie, która się zwraca w postaci doskonałych wyników na maturze i dostania się na wymarzone studia. Bardzo doceniam zaangażowanie pani Agnieszki w zajęcia i dbałość o każdy detal, ogromnie szanuje za inicjatywę sobotnich Wieczorków - rzadko zdarza się, aby nauczyciel chciał dac coś od siebie za darmo, od serca. Na podsumowanie pragnę po prostu powiedzieć, ze jeśli ktoś ma problemy z kiepskimi nauczycielkami polskiego w szkole to gorąco polecam - w krótkim czasie zaczna się dziać czary! :)

avatar
Mela
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 sierpnia 2020

Bardzo polecam Panią Agnieszkę, która w tym roku przygotowywała mnie do egzaminu kuratoryjnego oraz egzaminu ósmoklasisty. Lekcje były prowadzone w przyjemnej i spokojnej atmosferze, także w formie online.Pani Agnieszka była zawsze świetnie przygotowana do zajęć, a materiały jej autorstwa( które po każdych zajęciach dostawałam do domu)były doskonale opracowane i wielce pomogły mi w nauce do egzaminów. Czuję, że bez jej pomocy nie osiągnęłabym tak dobrego wyniku, a uzyskałam 98%. (egzamin ósmoklasisty). Pani Agnieszka to wspaniały nauczyciel, którego gorąco polecam!

avatar
Ula
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 lipca 2019

Jestem tegoroczną maturzystką i z czystym sumieniem mogę polecić zajecia z Panią Agnieszka każdemu kto chce dobrze przygotować się do egzaminu. Lekcje są prowadzone w przyjaznej atomsferze, w sposób staranny co bardzo pomaga w nauce. Pani Agnieszka to osoba bardzo sumienna i uporządkowana, która wkłada wiele pracy w przygotowanie zajęć co daje widoczne efekty. Świetnym sposobem by uporządkować materiał są "sobotnie wieczorki" czyli zajecia dodatkowe, na których można jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Widać, że Pani Agnieszka to osoba z powołaniem.

avatar
Zuzanna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 lipca 2019

Pani Agnieszka przygotowywała mnie do tegorocznej matury od września 2018r. Bardzo dobrze dostosowała tempo pracy do materiału i na wszystko był czas. Przerobiłyśmy cały materiał zaległy oraz powtórzyliśmy wszystko od początku. Bardzo dobre podejście do ucznia i świetna atmosfera zajęć. Pani Agnieszka jest bardzo miła oraz ciepła osoba, wykazuje się wielka chęcią pomocy i cierpliwością, ale również dyscyplina. Raz w miesiącu w soboty organizowała również bezpłatne, tematyczne zajęcia dla chętnych o nazwie „Sobotnie wieczorki”, na których opanowywaliśmy dodatkowy, jednak niezwykle przydatny, materiał. Serdecznie polecam korepetycje z Panią Agnieszka.

avatar
Marzena
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
20 czerwca 2019

Pani Agnieszka od dwóch lat pracuje z moimi dziećmi, w ostatnim roku przygotowując córkę do egzaminu po ósmej klasie oraz syna do konkursu kuratoryjnego z j. polskiego. Oboje odnieśli sukcesy: córka zdała egz. z j. polskiego na 94% a syn uzyskał tytuł finalisty na etapie wojewódzkim z wynikiem 80%. Ogromna w tym zasługa Pani Agnieszki, która jest nauczycielem bardzo zaangażowanym, posiadającym ogromną ilość autorskich materiałów i pomocy naukowych. Powodowało to, że lekcje u Pani Agnieszki były bardzo efektywne. a równocześnie ciekawe, oparte nie tylko na przekazywanym materiale ale również na dyskusji, co w przypadku j. polskiego jest dla mnie bardzo ważne. Pani Agnieszka rozbudza i rozwija w swoich uczniach zainteresowania humanistyczne organizując dla nich dodatkowe spotkania na różne tematy związane z filmem, literaturą, sztuką.
Moje dzieci już są umówione z Panią Agnieszką na wrzesień i będą zaczynać przygotowanie do matury.
Zdecydowanie polecam Panią Agnieszkę wszystkim, którzy chcą się świetnie przygotować do egzaminów lub konkursów oraz tym, którym zależy na rozwoju humanistycznym.

avatar
Filip
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 maja 2019

Pani Agnieszka to osoba, którą zdecydowanie polecam wszystkim, którzy chcą dobrze przygotować się do matury. Program zajęć jest odpowiednio i z dużą dokładnością przygotowany tak, aby uczeń otrzymał wiedzę w jak najbardziej przystępny sposób. Wszelkie materiały dostaje się na własność, żeby w każdym momencie były w zasięgu ręki. Ponadto Pani Agnieszka jest niezwykłą osobą, dzięki której zajęcia odbywają się w przyjemnej i wesołej atmosferze. W dodatku Pani Agnieszka wychodzi z różnymi inicjatywami np. W postaci Wieczorków Sobotnich, na których pokazuje uczniom piękny i różnorodny świat kultury. Naprawdę warto!

avatar
marianna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
3 maja 2019

Chciałabym z całego serca polecić wszystkim Panią Agnieszkę! Każda lekcja prowadzona była z pasją i zaangażowaniem. Radosne i pogodne usposobienie do życia Pani sprawiało, iż dwu godzinne zajęcia mijały mi w mgnieniu oka. Naprawdę nie wiem co bym zrobiła nie chodząc na te zajęcia!! Nigdy w życiu nie spotkałam się z tyloma urozmaiceniami w postaci obszernych prezentacji do każdej epoki, wielu tekstów kultury, które nie omawiane były w szkole i materiałów dodatkowych do domu. Ponadto organizowane były darmowe, grupowe zajęcia na, których omawialiśmy rożne dzieła sztuki i filmy przydatne do matury. Wspaniałym doświadczeniem były też zajęcia dotyczące zagadnień wojennych. Pamiętam, że wszyscy uczestniczy nie mogli oderwać oczu od prezentacji i z zaciekawieniem w transie wysłuchiwali opowieści Pani Agnieszki. Podsumowując, Pani Agnieszka jest dla mnie wieeeelką inspiracją i czuję, że dzięki jej cennym poradom i podejściem do życia uda mi się być jeszcze bardziej zaradną życiowo!:)

avatar
Piotr
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 maja 2019

Mimo że zapisałem się dosyć późno na korepetycje w roku maturalnym to Pani Agnieszka przygotowała mnie świetnie do matury i czuję się pewnie z materiałem. Nie tylko same lekcje, ale też dodatkowe sobotnie zajęcia które nauczycielka robi często bez dodatkowych opłat poszerzyły moje horyzonty i cieszę się, że się u niej uczyłem. Widać że robi to z powołania i z pasją.

avatar
Maciej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
1 maja 2019

W 100% mogę polecić Panią Agnieszkę. Jest bardzo miłą osobą, prowadzi lekcje z zainteresowaniem. Co kilka sobót Pani organizowała bezpłatne, grupowe zajęcia, które dodatkowo przygotowywały do matury (np. powtórzenie motywów czy oglądanie filmów). Po roku chodzenia do Pani Agnieszki czuję się bardzo dobrze przygotowany do matury i na pewno miło będę wspominał każde zajęcia, jakie odbyłem. Na prawdę polecam!

avatar
Klaudia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
29 kwietnia 2019

Przychodziłam na zajęcia z przyjemnością i zdecydowanie bardzo dobrze będę wspominać ten czas. Pani Agnieszka ma złote serce i bardzo się cieszę, że ją poznałam, nie tylko pod względem polskiego, ale także życiowo :) Piszę maturę w tym roku i czuję się świetnie przygotowana, zawdzięczając to tylko Pani Agnieszce. Jest niezwykle zorganizowaną osobą i w taki też sposób prowadzi swoje zajęcia. Polecam wszystkim:)

avatar
Klaudia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
31 lipca 2018

Pani Agnieszka podchodzi do każdych zajęć w sposób profesjonalny, jest nie tylko świetnym nauczycielem ale także ciepłą osobą. Zajęcia prowadzi z pasją, podczas dwugodzinnych zajęć nie ma czasu na nudę. Jest w stanie nauczyć każdego ucznia pisać maturalne rozprawki, pełne bogatego słownictwa i wyczerpujące temat. Na zajęciach i podczas lekcji sobotnich, odbywających się raz w miesiącu, realizuje zagadnienia dodatkowe, nie omawiane w szkole, a przydatne na maturze. Półtora roku współpracy z panią Agnieszką pozwoliło mi uzyskać 90% z matury rozszerzonej :)

avatar
Marysia
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
14 lipca 2018

Pani Agnieszka jest nie tylko cudowna osobą, ale także fantastycznym nauczycielem, który nauczy każdego i wszystkiego. Profesjonalne podejście do ucznia i ogrom materiałów pozwalają na przyswojenie bardzo dużej ilości wiedzy, która dzięki przystępność pomocy naukowych szybko zapada w pamięć. Ponadto organizowane przez Panią Agnieszkę bezpłatne zajęcia sobotnie pozwalają udoskonalić prace w grupach, dowiedzieć się czegoś więcej od rówieśników, ale także przez lekka formę umożliwiają szybka nauke. Dzięki zajeciom mogę pochwalić się wysokim wynikiem z egzaminu maturalnego z rozszerzonego polskiego o jakim nawet nie marzyłam.
Panią Agnieszkę polecam z całego serca.

avatar
Andrzej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
5 sierpnia 2017

Wspaniały nauczyciel. Bardzo dobrze przygotowany do pracy (dużo dostawałem dużo autorskich materiałów), a na zajęciach układałem pomysłowe tablice. Zdawałem maturę rozszerzoną i uzyskałem z niej 98%, co pozwoliło mi dostać się na prawo na UW :) Wszystkim polecam !

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 sierpnia 2016

Polecam zajęcia i Panią korepetytorkę. Oprócz tego, że matura zdana na prawie 80% i nastawienie syna do języka polskiego zmieniło się o 180 stopni.

avatar
Ada
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
7 lipca 2015

Zajęcia były bardzo ciekawe, co ważne nie były monotonne. Często urozmaicane były dodatkowymi prezentacjami np. z poszczególnych epok literackich z wyszczególnionymi zwięzlymi informacjami, dzięki którym łatwiej można było opanować materiał. Ponad to na zajęciach nauczyłam się formułować tezy do fragmentów tekstów literackich, a także, jak pisać odpowiedni wstęp i zakończenie do dluzszych prac pisemnych, chociaż wcześniej sprawiało mi to trudności. Na każdej lekcji dostawałam wydrukowane gotowe materiały. W każdej chwili w razie potrzeby mogłam do nich zajrzeć i stanowiły one bardzo dobrą powtórkę przed egzaminem maturalnym. Bez pomocy Pani i zaangażowania nie napisałabym matury z polskiego na poziomie rozszerzonym na 95%. Poleciłabym każdymi, kto ma problemy w szkole i chciałby poprawić swoje oceny i dobrze przygotować się do matury.

avatar
Agnieszka
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
15 kwietnia 2015

Pani Agnieszka świetnie tłumaczy i potrafi również wysłuchać dlatego bardzo jestem zadowolona z zajęć. Pozdrawiam

avatar
Andrzej
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
9 stycznia 2015

Pani jest po prostu niesamowita. Chciałbym podziękować za pomoc w przygotowaniu mnie do poprawy sprawdzianu z Romantyzmu - udało mi się. Strasznie, ale to strasznie dziękuję :)

avatar
Dominik
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 grudnia 2014

Dziękuję w imieniu córki za pomoc w nauce pisania wypracowań. Z pewnością będziemy z żoną polecać Pani zajęcia.

avatar
Anna
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 grudnia 2014

Serdecznie chciałabym podziękować a jednocześnie polecić zajęcia jakie prowadzi Pani Agnieszka. Moja córka jest zachwycona a sama muszę powiedzieć, że widzę efekty pracy po poprawionych ocenach. Pozdrawiam

avatar
Magda
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
13 sierpnia 2014

Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu mnie do matury z polskiego. Będę Panią polecać! Pozdrawiam

avatar
Jan
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 lipca 2014

Pani Agnieszka jest osobą która bardzo pomogła mi w przygotowaniu się do matury z języka polskiego. Jest osobą wymagajaca, ale dzięki temu przełożyło się to na sukces na maturze :) Dziękuję za ten cenny czas i kawał ciężkiej pracy!

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.