Arkadia Agata Dura

Ostatnia aktywność:
12 dni temu
 
Korepetytor prowadzi zajęcia online
Faktura VAT
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

CZEŚĆ!

Jestem:

  • lektorką angielskiego (amerykańskiego)
  • byłą dziennikarką, głównie telewizyjną (TVP), ale miałam też epizody w radiu i gazecie
  • studentką IV roku prawa, bo dlaczego by nie, nigdy nie jest za późno na kolejne studia
  • i przede wszystkim: założycielką szkoły językowej Arkadia Agata DURA i centrum korepetycji DURA - korepetycje z papugą

Wiesz, co łączy dziennikarstwo z prawem? Trzeba umieć SZYBKO i KONKRETNIE powiedzieć to, co trzeba. Bez zbędnego rozwlekania. Umieć szybko reagować. Myśleć bardzo szybko! (Czy wiesz, że na wejście na żywo dziennikarz ma zazwyczaj ok. 1,5 minuty czasu antenowego, czasem 2-3)?

Mowa końcowa na rozprawie też powinna być krótka! Nie można dać się wybić z rytmu. Ani prezenterowi serwisu dla którego robisz wejście, kiedy w trakcie zada Ci pytanie, na które nie byłeś przygotowany - zdarza się, czasem prezenterzy lubią odjechać od tematu, który ustaliliście - ani przeciwnikowi na sali sądowej, jeżeli nagle zaskoczy Cię okolicznością, faktem, dowodem októrym nie miałeś pojęcia. No dobrze…

Ale co to wszystko ma wspólnego z pracą lektora języka obcego?

Hmm… A co robi dziennikarz, jeżeli nie WYJAŚNIA, co się stało? Co robi prawnik wobec klienta, poszkodowanego, podejrzanego, oskarżonego, powoda, pozwanego? - czy to prokurator, czy pełnomocnik, czy sędzia - jeżeli nie - przy okazji całej reszty swojej pracy - TŁUMACZY?

Poza tym - lektor NIE MOŻE DAĆ SIĘ WYBIĆ Z RYTMU. Tak jak dziennikarz i prawnik. Musi być PRZYGOTOWANY NA WSZYSTKO , i dokładnie tak jak dziennikarz czy prawnik - mieć swoje źródła, w których szybko coś sprawdzi, nawet jeśli akurat tego nie wie. Nie sposób wiedzieć wszystkiego. Ale klucz jest w tym, żeby wiedzieć, GDZIE szukać. Ja wiem. Do tego - z oczywistych względów - znam słownictwo branżowe w angielskim - zarówno medialne, jak i prawnicze. Wiesz, czego nie lubią ani dziennikarze, ani prawnicy? Zbędnego gadania. Same konkrety! Dziennikarz - ma w najlepszym wypadku 3 minuty na zrelacjonowanie czegoś, prawnik NIE CHCE słuchać historii całego Twojego życia! Dlatego JA TEŻ TAKA JESTEM - jako lektorka. Krótko i na temat - to kurs angielskiego, nie studia filologiczne - ale do skutku, aż zrozumiesz. I nie ma czegoś, czego nienawidzę bardziej niż SZTUCZNIE STWORZONY JĘZYK , jakim jest szkolny angielski. Zaskoczyłam Cię tym odważnym stwierdzeniem? Wejdź na mój profil (FB: @ARKADIA.AD ), zobacz moje live - dużo o tym mówię, podaję dużo konkretnych przykładów. Jeżeli więc potrzebujesz kogoś konkretnego do szybkiej nauki angielskiego - czy to ogólnego, czy to medialnego, czy to prawniczego - jestem osobą dla Ciebie. Zadzwoń . Nie pisz, bo z takiego pisania nic później nie wynika. Dostaniesz w międzyczasie 1000 innych wiadomości na Messengerze, 500 innych maili i 1500 razy zapomnisz, że się w ogóle zainteresowałeś angielskim. Poza tym - jak chcesz się logować na lekcje z kamerą, skoro wstydzisz się zadzwonić?

*_+48 723 355 003
_*
#korepetycje #angielski #angielskiprawniczy #angielskidladziennikarzy

Cennik - język ogólny:
- zajęcia 1:1 - 120 zł/60 min. 
- zajęcia w parach: 84 zł/60 min./os.
- zajęcia w trójkach: 72 zł/60 min./os. 

Cennik - język specjalistyczny (dziennikarski, biznesowy, prawniczy, medyczny):
- zajęcia 1:1 - 180 zł/60 min.
- zajęcia w parach: 126 zł/60 min./os.
- zajęcia w trójkach: 108 zł/60 min./os.

Dostępność

Poniedziałek08:00 - 22:00
Wtorek08:00 - 22:00
Środa08:00 - 22:00
Czwartek08:00 - 22:00
Piątek08:00 - 22:00
Sobota08:00 - 22:00
Niedziela08:00 - 22:00

Zakres lekcji

Przedszkole
Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2018 - 06.2019
Uniwersytet Szczeciński
Licencjat
filologia angielska
04.2020 - aktualnie
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji
Magister
prawo
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
09.2011 - aktualnie
Arkadia Agata Wolańska
Od 2011 r. uczyłam języka angielskiego.
10.2015 - 03.2016
Studium Języków Obcych "Project" Krystyna Monach
Kursy indywidualne i grupowe.
03.2017 - 06.2017
Szkoła Języków Obcych Marii Szot
Kursy indywidualne i grupowe.
09.2018 - 05.2019
New England
Kursy indywidualne i grupowe.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 1
avatar
Łukasz
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka4/5
25 lipca 2022

Polecam naukę języka duńskiego. Pełen profesjonalizm :)

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.