Dorota Szatkowska-Jaskuła

Ostatnia aktywność:
2 dni temu
 
Online
Gdynia (Grabówek +1)
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

Ukończyłam dzienną filologię angielską na UG i mam 10 lat doświadczenia w nauczaniu - indywidualnym, w szkołach językowych i na uczelniach. Tłumaczę [* filmy i seriale*] dla platform Netflix i Amazon oraz dla wytwórni Paramount, Warner Brothers, Universal, Disney i BBC . Przekładam książki dla renomowanych wydawnictw, takich jak Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, a na angielski artykuły naukowe wykładowców uniwersyteckich do publikacji w zagranicznych periodykach.

Naprawdę znam angielski :) Żywy, prawdziwy angielski, nie zwroty wyuczone z podręczników. Zarówno ten potoczny, mówiony, jak i formalny, pisany i naukowy.

Mam solidne przygotowanie metodyczne. Zdałam egzamin CELTA (Certificate in English Teaching to Adults) i uzyskałam uprawnienia Uniwersytetu w Cambridge do nauczania angielskiego  w instytucjach państwowych w ponad 150 krajach świata.

W nauczaniu realizuję się twórczo. Brzmi to jak slogan reklamowy, ale przygotowywanie materiałów i prowadzenie zajęć naprawdę jest kreatywne. Program i zajęcia szyję na miarę dla ucznia. Podręcznik jest potrzebny - porządkuje materiał - ale jest tylko bazą do zajęć, które opieram na mówieniu. Używamy w praktyce tego, co uczeń wstępnie przerobił w domu. Nie piszemy, nie czytamy, choć możemy coś krótkiego obejrzeć lub czegoś posłuchać - tu pomoc lektora bywa potrzebna.

Uczę angielskiego ogólnego , przygotowuję do certyfikatów First, Advanced i Proficiency oraz do matury . Pracuję z dorosłymi i młodzieżą. Mam niewyczerpaną cierpliwość i dbam o przyjazną atmosferę. Zajęcia prowadzę u siebie na Grabówku i przez skype’a.

Dostępność

Poniedziałek10:00 - 19:00
Wtorek10:00 - 19:00
Środa10:00 - 19:00
Czwartek10:00 - 19:00
Piątek10:00 - 19:00
Sobota10:00 - 14:00
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2003 - 06.2009
Uniwersytet Jagielloński
Magister
psychologia
10.2010 - 09.2012
Uniwersytet Gdański
Magister
filologia angielska
Kursy i szkolenia
07.2010
CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages)
Doświadczenie
09.2009 - aktualnie
lekcje indywidualne
Lekcje indywidualne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na różnych poziomach zaawansowania. Przygotowanie do egzaminów, certyfikatów i wyjazdów służbowych.
09.2010 - 06.2015
Szkoła Języków Obcych Proficiency
Zajęcia grupowe i indywidualne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Przygotowanie do egzaminów gimnazjalnego i maturalnego oraz certyfikatów Cambridge ESOL.
07.2013 - aktualnie
Tłumaczenie i redakcja książek
Przekład i redakcja książek dla takich wydawnictw, jak Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego i Harmonia Universalis.
07.2014 - aktualnie
Tłumaczenie i redakcja artykułów naukowych
Przekład na angielski artykułów naukowych z zakresu psychologii muzyki dla wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego, Pedagogicznego, Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.
02.2015 - aktualnie
Przekład audiowizualny
Tłumaczenie filmów i seriali dla platform Netflix i Amazon oraz wytwórni filmowych Warner Brothers, Paramount Pictures, Disney, BBC, Universal Pictures i innych
01.2018 - aktualnie
Przekład marketingowy
Tłumaczenie na angielski stron internetowych.

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 4
avatar
Kamil
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
21 lutego 2020

Pani Dorota przygotowała mnie do FCE, który zdałem na A :)) Jest wymagająca i to dobrze, bo potrzebowałem żeby mnie motywować. Klimat na zajęciach jest bardzo przyjazny, nie ma stresu, ale praca wre :)) Lekcje bardzo zróżnicowane, ćwiczy się w mowie słownictwo, gramatykę i różne umiejętności potrzebne do egzaminu. Bardzo polecam wszystkim, którzy chcą mieć efekty.

avatar
Ania
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
24 stycznia 2020

Długo szukałam korepetytora z j. Angielskiego, aby nadgonić zaległości ze szkoły, a także odważyć się w końcu mówić po Angielsku, co blokowało mi możliwości awansu, czy też znalezienia lepszej pracy.
Zajęcia przebiegają w bardzo przyjemnej atmosferze. P.Dorota zawsze jest super przygotowana do zajęć. Na ocenę pozytywną też wpływa kreatywny sposób prowadzenia zajęć, a także niesamowita ilość materiałów dydaktycznych. Od razu widać, że p.Dorota jest nauczycielem z powołania. Już po 2 pierwszych miesiącach wspólnych zajęć zauważyłam u siebie niesamowity progress. Już tak nie stresuję się komunikacją z osobami anglojęzycznymi i w końcu mogę z kimś porozmawiać (nawet w grach online, na czym bardzo mi zależało).
Nie stresuję się już również błędami, które popełniam w mowie. Najważniejsze, że dzięki p.Dorocie zaczynam mówić po Angielsku - reszta przyjdzie z czasem. Z radością mogę stwierdzić, że p.Dorota jest jednym z najlepszych nauczycieli języka angielskiego z którymi miałam styczność. Serdecznie polecam!

avatar
Paweł
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
4 stycznia 2020

Wcześniej chodziłem na korki do paru osób, ale zawsze coś nie grało. Pani Dorota jest bardzo sympatyczna osobą i dużo mi te zajęcia dają. Wreszcie zaczynam mówić zdaniami, a nie pojedynczymi słowami. Zajęcia są bardzo motywujące, można przećwiczyć w mówieniu gramatykę i słownictwo zamiast tylko robić ćwiczenia. Polecam!

avatar
Michał
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
23 września 2019

Bardzo przyjazna, cierpliwa, a przy tym wymagająca nauczycielka :-) Przygotowała mnie do wyjazdu do pracy za granicę. Przełamałem barierę w mówieniu i poduczyłem się słówek. Konkretne zajęcia, cały czas coś się dzieje. Robiłem postępy, więc jak wrócę będę kontynuował.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.