Andrzej Rzeczycki Rzeczycki

Ostatnia aktywność:
4 dni temu
 
Online
Kraków (Nowa Huta)
Dostępność
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd

Opis ogłoszenia

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

1) Lekcje są dedykowane wszystkim rozpoczynającym naukę języka hiszpańskiego.
Na zajęciach wykorzystuję autorskie materiały w połączeniu ze sprawdzonymi podręcznikami. Pracuję również wyłącznie na materiałach autorskich (wybór danej ścieżki pracy jest zależny od decyzji ucznia). 

2) Na zajęciach, już od samego początku, stawiam przede wszystki na komunikację w języku hiszpańskim. Zaznajamiam uczniów z kulturą i tradycjami państw, w których ten język jest używany (przede wszystkim Hiszpania, Meksyk, Kuba oraz inne wybrane kraje hiszpańskojęzyczne Ameryki Południowej).
a) Podstawową metodą, którą wykorzystuję jest IMMERSJA   czyli zanurzenie się w języku. Polega ona na ustaleniu proporcji języka obcego i ojczystego. Przy czym na zajęciach używam głównie języka hiszpańskiego, tłumacząc na polski jedynie ważniejsze i sprawiające istotny kłopot wyrażenia. 
- W ramach tej metody znajduje się również zachęcanie uczniów do indywidualnego zanurzenia się w języku poprzez codzienne czytanie w języku hiszpańskim (artykułów prasowych, książek - tytuły prasowe oraz książki będą wskazywane na zajęciach organizacyjnych). 
- Na lekcjach uczeń jest zaznajamiany ze słownictwem dotyczącym czynności życia codziennego (opis typowego dnia itd.), prezentacji samego siebie (zainteresowania, zawód, pochodzenie itd.), zakupu biletów na wybrany środek transportu, rezerwacji pokoju hotelowego, wizyty w restauracji, czy zakupów w sklepie spożywczym lub odzieżowym itd.
NIE PRZEWIDUJĘ nudnych wykładów z gramatyki (jest ona nauczana metodą tzw.  uczenia utajonego , więcej o niej w punkcjie ‘METODYKA").
LEKCJA PIERWSZA - LEKCJA ORGANIZACYJNA jest darmowa. W trakcie tej lekcji chętnie poznam ucznia, zaznajomię się z jego zainteresowaniami, a także oczekiwaniami wobec lekcji. Wszystko po to, by bym mógł odpowiednio dobreać podręcznik, materiały oraz metody, które uczynią naszą współpracę maksymalnie dostosowaną do jego wymagań. Na lekcję organizacyjną można się zapisać pod adresem  glotto.rzeczycki1994@gmail[kropka]com  

[*METODYKA *]
- IMMERSJA czyli zanurzenie w języku poprzez kontakt z nim (czytanie, oglądanie i słuchanie minimum 45 min. dziennie), używanie na zajęciach głównie języka hiszpańskiego. 
- UCZENIE UTAJONE , które polega na podawaniu poprawnych konstrukcji, które wejdą w nawyk jako poprawne, bez zbędnego teoretycznego wyjaśniania, dlaczego mówi się tak, a nie inaczej.
- BŁĄD jako naturalny element procesu uczenia się i progresu, a nie element do tępienia i krytykowania (co może doprowadzić wyłącznie do zniechęcenia i strachu przed komunikowaniem się w języku obcym, a nie takie jest moje zamierzenie). 
- NAUKA POPRZEZ PRAKTYKĘ - konwersacje, gry językowe, słuchanie piosenek hiszpańskich wraz z tekstem. 

III. [*OFERTA *]
Prowadzę zajęcia standardowe (30 godzin w semestrze po 60  lub 90 min) oraz intensywne (60 godzin w semestrze - 2 razy w tygodniu po 60 min).  Stawka za zajęcia standardowe to 60 zł za godzinę zegarową (za 90 minut to 75,50 zł), Za zajęcia intensywne stawka wynosi  50 zł/godzina zegarowa).  Zajęcia prowadzę u siebie, u ucznia oraz online - jest to kwestia do dogadania. 

Jeśli chciałabyś/chciałbyś uczyć się ze mną języka, skontaktuj się ze mną pod adresem  glotto.rzeczycki1994@gmail[kropka]com Możesz również napisać do mnie SMS, na który - mimo napiętego grafiku - postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. 

Dostępność

PoniedziałekDo uzgodnienia
WtorekDo uzgodnienia
ŚrodaDo uzgodnienia
CzwartekDo uzgodnienia
PiątekDo uzgodnienia
Sobota
Niedziela

Zakres lekcji

Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U nauczyciela
U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
Nie dodano
Kursy i szkolenia
.
Webinarium BsS "Języki obce inaczej. W poszukiwaniu nowej dydaktyki języków obcych"
.
Kurs języka niemieckiego na poziomie B2 w Instytucie Austriackim w Krakowie
01.2018
Corso della lingua italiana A1 all'Istituto Italiano Di Cultura Di Cracovia
07.2018
Corso della lingua italiana A2 all'Istituto Italiano di Cultura di Cracovia
09.2018
Corso della lingua italiana B1 all'Istituto Italiano Di Cultura di Cracovia
01.2020
Corso della lingua italiana B2 all'Istituto Italiano Di Cultura Di Cracovia
07.2020
Corso della lingua italiana C1 all'Istituto Italiano Di Cultura di Cracovia
08.2020
Konferencja "Co zrobić żeby uczniowie chcieli i umieli się uczyć?
11.2020
Konferencja "Co zrobić żeby stopnie nie były celem edukacji?"
11.2020
"Nauczyciele nauczycielom - konferencja daltońska online"
Doświadczenie
Nie dodano

Ostatnie opinie


wystawiono opinii: 1
avatar
Monika
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka5/5
11 listopada 2021

Nauka z Andrzejem to super zabawa i przyjemność. Prowadzi ją w taki sposób,że nie wiadomo kiedy człowiek zaczyna mówić po włosku. Po 6 miesiącach lekcji pojechałam do Włoch i mogłam się dogadać w rozmaitych dziedzinach życia codziennego i po powrocie uczymy się dalej. Dziękuję Andrzeju

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.