Liczba odsłon oferty: 272

Liczba zgłoszeń: 27

Warszawa

French Native Speaker - Online (Locuteur natif français)

Przedmiot

język francuski

Miejsce pracy

Warszawa

Fluentbe Sp. z o.o.
Biala 4/81
00-895 Warszawa
NIP: 5272738544

Wymagamy

- Happy, talkative, engaging and open.
- Passionate about something (we will talk about it during the interview).
- Must have good Internet connection at least 1Mbps.
- At least 1-year experience teaching French to foreigners.
- Communicative English skills.
- Online teaching experience is a plus.
- Availability at 16 - 22 is a plus.

Co oferujemy

- Flexible working hours - you choose when you work.
- Work from the comfort of home.
- Teaching resources and lesson plans provided.
- Training and mentoring program for new teachers.

Obowiązki

Be part of a real education revolution. Our classes take place online: 1-to-1 or in small groups of up to four students using webcams. We are currently recruiting qualified teachers who are native French. You would be required to teach French to Polish adult students. Work from the comfort of your home, and flexible hours.

Fluentbe is an online language school founded in 2015. Our classes take place online in groups of up to four students using webcams. We provide the neccesary teaching materials and methodology. We have 400 teachers worldwide, and held more then 200.000 lessons online.

Data zakończenia rekrutacji

14 listopada 2020, godz. 23:59

Prosimy o dodanie do CV następującej klauzuli:

Klikając w przycisk „Aplikuj”, „Aplikuj teraz” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do Fluentbe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Białej 4/81 (Pracodawca, Administrator danych), zgadzasz się na przetwarzanie przez Pracodawcę/Administratora danych Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.