Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
 
Online
Kraków
Język polski50 / 60 min

Monika

Opis ogłoszenia

Oferuję korepetycje z języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum/technikum (przygotowanie do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym). 

Korepetycje polegają (w zależności od potrzeb ucznia) na:
 - omawianiu i czytaniu lektur szkolnych, analizie i omówieniu fragmentów dłuższych dramatów, powieści lub wierszy w całości, wskazaniu ich intertekstualności;  
 - wypracowaniu strategii rozwiązywania zadań i wypełnianiu arkuszy egzaminacyjnych, wykorzystując przy tym poruszane w nich treści i zagadnienia jako powtórzenie materiału (nie uczę pod klucz!);
- wykonywaniu ćwiczeń językowych, gramatycznych, stylistycznych potrzebnych do rozwoju wypowiedzi ustnych, pisania, czytania ze zrozumieniem;
- prowadzeniu warsztatów pisania wypracowań i różnych form literackich wymaganych w szkole (rozprawka, charakterystyka, esej).

Głównym moim celem jest zainteresowanie ucznia językiem polskim, a także odwrócenie stereotypu "nudnego polskiego" oraz zachęcenie ucznia do samorozwoju językowego i zgłębianiu tajemnic ojczystej literatury, której znajomość, podobnie jak znajomość własnego języka jest nieodzowna. 

Jestem korepetytorem od 2015 roku, przygotowuję do egzaminów po szkole podstawowej (dawniej gimnazjalnego), do matury (pisemnej: podstawowej i rozszeszonej oraz ustnej). Zajecia prowadzę z pasją i dlatego skutecznie pomagam uczniom zrozumieć język polski i literaturę polską i zainteresować tą dziedziną. 

Na Skype’ie możliwe konwersacje do matury ustnej (omawianie zagadnień z literatury, języka i sztuki).

Zapraszam na zajęcia od września w nowym roku szkolnym 2019/2020
rezerwacje terminów w dni tygodnia od 17:30 - 20:00 
Preferowane okolice w Krakowie:
Czyżyny, Os. Oświecenia, Mistrzejowice, Prądnik Czerwony, Dworzec Główny, Nowy Kleparz - dojazd w te rejony w cenie zajęć

 

Zakres lekcji

Szkoła podstawowa
Szkoła średnia
Studia

Miejsce lekcji

U ucznia
Online

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2009 - 10.2012
Uniwersytet Jagielloński
Licencjat
Filologia polska, specjalność nauczycielska
10.2012 - 10.2014
Uniwersytet Pedagogiczny
Magister
Filologia polska, specjalność nauczycielska
10.2013 - 10.2015
Uniwersytet Jagielloński
Magister
Nauczanie polskiego jako obcego i drugiego
Kursy i szkolenia
02.2018
webinarium Jak wychować szczęśliwe dziecko dwujęzyczne?
05.2018
warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako obcego
06.2018
webinarium Survival Polish - aktywnie i interaktywnie
06.2018
webinarium Dlaczego warto uczyć fonetyki?
11.2018
premiera wydawnicza i warsztat CZYTAJ krok po kroku 2
12.2018
webinarium Gramatyka w nauczaniu języka polskiego jako obcego
Doświadczenie
12.2015 - 06.2017
korepetycje
Przygotowanie ucznia do egzaminu gimnazjalnego w zakresie rozwiązywania zadań z arkusza, omawiania lektur oraz warsztatów kreatywnego pisania (opowiadanie, charakterystyka, rozprawka)
01.2016 - 04.2018
Global Language Center
nauczanie grup słowiańskich (Rosja, Ukraina, Kazachstan) i międzynarodowych hiszpańsko- i anglojęzycznych nauczanie online via Skype (Japonia)
07.2018 - 12.2018
Szkoła Języków Obcych Prolog
intensywne kursy letnie w grupach międzynarodowych poziom A0 - B2
09.2018 - aktualnie
korepetycje
Przygotowanie uczniów liceum i technikum do matury z języka polskiego: omawianie lektur syntezy epok analiza i interpretacja utworów literackich - praktyka rozwiązywanie zadań z arkusza wraz z omówieniem pisanie rozprawek

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.