Małgorzata Godlewska

Ostatnia aktywność:
wczoraj
 
Online
Warszawa (Praga Południe +6)
Zielonka
Ząbki
Otwock
Marki
Radzymin
Piaseczno
Józefów

O mnie

Nauczania języka polskiego nie traktuje wyłącznie jako pracy. Uczę, ponieważ lubię to robić i sprawia mi to satysfakcję. Każdy Uczeń jest inny, dlatego każdego staram się poznać i opracować indywidualne oddziaływania. Nie bazuję na gotowych schematach lekcji.

Staram się rozpoznać mocne i słabe strony osoby z którą pracuję. Słucham potrzeb i oczekiwań Uczniów.Dążę do tego, aby lekcje przynosiły jak najwięcej korzyści i rozwijały nie tylko umiejętności konieczne do matury czy egzaminów, ale także inne kompetencje np. zdolność budowania wypowiedzi na określony temat czy tworzenia planu pracy pisemnej. Staram się budować w uczniach wiarę we własne możliwości i poczucie pewności siebie.Porozumienie z uczniem to podstawa udanej pracy, dlatego nie narzucam z góry zadań, tylko wspólnie ustalam plan pracy uwzględniając wszystkie sugestie. Wymagam zaangażowania i pracy, ale dużo daję od siebie. Czas, który Uczeń spędza na zajęciach jest dla niego. Jestem w stanie tłumaczyć "do skutku" i odpowiadać na wszystkie pytania, nawet te najbardziej zaskakujące.Wierzę, że nie ma osób, które nie mają talentu do języka polskiego, często brakuje wiary we własne możliwości lub chęci do nauki, dlatego też nie krytykuję Uczniów i nie "wytykam" błędów, ale wskazuje sposoby, w które można podejść do zadania, jak można je poprawić i co należy zrobić inaczej.Jestem przekonana, że przy odrobinie wspólnego zaangażowania każdy uczeń osiągnie zadowalający wynik.

Dla jak najlepszego przygotowania do lekcji nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, śledzę nowości wydawnicze, uczestniczę w szkoleniach.Zdobyte umiejętności w praktyce wykorzystuję na lekcjach. Na bieżąco aktualizuję bazę materiałów dydaktycznych, sama tworzę zestawy i karty pracy, które później wykorzystujemy na lekcjach. Do każdej lekcji jestem przygotowana, zaś Uczeń nie traci czasu na zadania wymyślane dla "zabicia czasu".

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.2014 - aktualnie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Filologia polska
10.2017 - aktualnie
Uniwersytet Warszawski
Licencjat
Socjologia Stosowana i Antropologia Społeczna
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
Nie dodano

Użytkownik ma wyłączoną opcję otrzymywania opinii.