Bożena Harasimowicz

Ostatnia aktywność:
ponad 3 miesiące temu
 
Gdańsk

O mnie

Prof. dr hab. Bożena Harasimowicz studia wokalne ukończyła z wyróżnieniem w gdańskiej Akademii Muzycznej (1989) w klasie śpiewu prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej.

Nagrodzona Medalem Prezydenta Miasta Gdańska w dowód uznania za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2005) i Srebrnym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego (2011). W lipcu 2012 roku otrzymała tytuł profesora sztuk muzycznych. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in.: Antonina Dworzaka w Karlovych Varach, Ady Sari w Nowym Sączu, Międzynarodowego Konkursu im. J.S. Bacha w Lipsku, ARD w Monachium, Ferruccio Tagliavini w Austrii, Mirjam Hellin w Helsinkach. Występowała w kraju i za granicą z wieloma znanymi dyrygentami.Bożena Harasimowicz ma w swym repertuarze wszystkie najważniejsze dzieła wokalno - instrumentalne od baroku po współczesność, kilka partii operowych oraz pieśni ze światowego repertuaru, co czyni ją wyjątkowo wszechstronną śpiewaczką. Dokonała wielu nagrań płytowych i DVD, w tym prawykonań muzyki współczesnej, jak np.: Europejska Premiera Siedem Bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego, Gesang am Brunnen, O’maggio del Aquilla Juliusz Łuciuka, Litania do św. Klemensa Pawła Łukaszewskiego, Te Deum Leszka Możdżera i wielu innych. Nagrała około 55 pieśni do Archiwum Polskiego Radia z pianistką Ewą Pobłocką oraz Krystyną Pyszkowską (Chopin, Niewiadomski, Wiłkomirski, Lutosławski, Schubert, Mendelssohn, Wolf, Strauss) oraz w Radio Gdańsk z Olgą Niecziporenko (Chopin, Schumann, Liszt, Mendelssohn).<br />W latach 2000 - 2008 współpracowała z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie (Mozart - Don Giovanni, Czarodziejski flet, G. Puccini - La rondine, G. Verdi - Don Carlos), a w latach 2008 - 12 z Operą Bałtycką w Gdańsku (Mozart - Don Giovanni i Czajkowski - Eugeniusz Oniegin). Od 2009 roku prowadzi własną agencję artystyczną Impressio Art Management. Jest Dyrektorem Letniej Akademii Śpiewu oraz Festiwalu - Sopockie Dni Sztuki Wokalnej. Na co dzień pracuje w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na stanowisku profesora nadzwyczajnego na wydziale wokalno - aktorskim. Bożena Harasimowicz często zapraszana jest do jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych (im. Ady Sari w Nowym Sączu, im. J. S. Bacha w Greifswaldzie, 2011, im. Marii Stankowej w Olsztynie, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art w Sopocie.

Prezentacja video

Udzielam korepetycji

Napisz do użytkownika

Wykształcenie
10.1983 - 06.1989
Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku
Profesor doktor habilitowany
Wokalno - Aktorski
Kursy i szkolenia
Nie dodano
Doświadczenie
10.1989 - aktualnie
Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku

Ostatnie opinie


Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.

Po dodaniu opinii nie będzie możliwa jej edycja, dlatego upewnij się, że wypełniłeś/aś prawidłowo wszystkie pola.

Wystawiając opinię oświadczasz, że działasz zgodnie z regulaminem, treść opinii jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wystawiając opinię oświadczasz, że jej treść jest zgodna z prawdą, a Ty ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. W bazie serwisu e-korepetycje.net będą przechowywane dane takie jak adres e-mail oraz adres IP, z którego wypełniono formularz opinii. Dane te umożliwiają identyfikację autora opinii i mogą zostać udostępnione na wniosek podmiotów uprawnionych do tego, w przypadku zgłoszenia przez użytkownika działań niezgodnych z polskim prawem, w szczególności dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.