Terminy egzaminów GOETHE-ZERTIFIKAT (Poziom B) 2018 w Polsce

Kolejnym poziomem egzaminów Goethe-Zertifikat (Zertifikat Deutsch) są: Goethe-Zertifikat B1 für Jugendliche/Goethe-Zertifikat B1/Goethe-Zertifikat B2. Egzaminy te sprawdzają stopień samodzielności językowej zdającego i są to najczęściej wybierane egzaminy przez osoby uczące się języka niemieckiego. 

Osoba, która chciała by przystąpić do tego egzaminu powinna potrafić opisywać zdarzenia i doświadczenia.  Nie powinno sprawiać problemu nawiązywanie spontanicznej i płynnej rozmowy z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego, jak również umięjetność wyrażenia swoich uczuć, opinii na dany temat, czy przedstawienie planów na przyszłość.

Certyfikaty Goethe-Institut są honorowane na całym świecie i uznawane przez pracodawców i uczelnie. W większości krajów Goethe-Zertifikat B2 jest podstawą do przyjęcia na studia germanistyczne. Goethe-Institut wydaje certyfikaty dla zdających język niemiecki i osób, które wykażą się dobrą znajomością tego języka.  

Jeżeli jesteś zdecydowany na uzyskanie certyfikatu  Goethe-Zertifikat B2, to poniżej podajemy listę miast i terminów, w których będzie można podejść do egzaminu. W 2018 roku egzaminy odbędą się w 14 miastach w Polsce.

 

  • Goethe-Zertifikat B1:

Żródło: https://www.goethe.de

  • Goethe-Zertifikat B1 für Jugendliche:

Żródło: https://www.goethe.de

  • Goethe-Zertifikat B2:

Żródło: https://www.goethe.de

  • Goethe-Zertifikat B2 für Jugendliche:

Żródło: https://www.goethe.de

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Idiomy hiszpańskie

Marzysz o nauce języka hiszpańskiego? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie niektórych hiszpańskich idiomów.

Coaching Językowy jako skuteczna metoda nauki języków obcych

Metoda coachingu językowego jest metodą otwartą na wiedzę oraz umiejętności (słuchacza). Nastawiona na rozwój nie tylko jego umiejętności językowych, ale również świadomości czynionych postępów w oparciu o postawione cele, czas i zaangażowanie.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book
Sytuacja w edukacji
w czasie pandemii.
e-raport

Dowiedz się więcej o tej publikacji