Terminy egzaminów GOETHE-ZERTIFIKAT (Poziom B) 2018 w Polsce

Kolejnym poziomem egzaminów Goethe-Zertifikat (Zertifikat Deutsch) są: Goethe-Zertifikat B1 für Jugendliche/Goethe-Zertifikat B1/Goethe-Zertifikat B2. Egzaminy te sprawdzają stopień samodzielności językowej zdającego i są to najczęściej wybierane egzaminy przez osoby uczące się języka niemieckiego. 

Osoba, która chciała by przystąpić do tego egzaminu powinna potrafić opisywać zdarzenia i doświadczenia.  Nie powinno sprawiać problemu nawiązywanie spontanicznej i płynnej rozmowy z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego, jak również umięjetność wyrażenia swoich uczuć, opinii na dany temat, czy przedstawienie planów na przyszłość.

Certyfikaty Goethe-Institut są honorowane na całym świecie i uznawane przez pracodawców i uczelnie. W większości krajów Goethe-Zertifikat B2 jest podstawą do przyjęcia na studia germanistyczne. Goethe-Institut wydaje certyfikaty dla zdających język niemiecki i osób, które wykażą się dobrą znajomością tego języka.  

Jeżeli jesteś zdecydowany na uzyskanie certyfikatu  Goethe-Zertifikat B2, to poniżej podajemy listę miast i terminów, w których będzie można podejść do egzaminu. W 2018 roku egzaminy odbędą się w 14 miastach w Polsce.

 

  • Goethe-Zertifikat B1:

Żródło: https://www.goethe.de

  • Goethe-Zertifikat B1 für Jugendliche:

Żródło: https://www.goethe.de

  • Goethe-Zertifikat B2:

Żródło: https://www.goethe.de

  • Goethe-Zertifikat B2 für Jugendliche:

Żródło: https://www.goethe.de

O autorze

AN

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Terminy egzaminów TOEFL 2017 w Polsce

TOEFL to egzamin języka angielskiego, który jest rozpoznawalny na całym świecie. W artykule przedstawiamy listę ośrodków egzaminacyjnych w Polsce, łącznie z terminami i ich dostępnością do kwietnia 2017 roku włącznie.

Jak sprawnie powtórzyć materiał do matury?

Niemiecki psycholog Hermann Ebbinghaus podkreślał, że bez powtórek, po upływie 6 dni prawe nic się już nie pamięta. Największy spadek ilości informacji pojawia się już na samym początku, czyli zaraz po przyswojeniu materiału i dlatego ważne są pierwsze 24 godziny od zakończenia edukowania się. Jak szybko i efektywnie powtarzać materiał? Podpowiemy wam jak dokonać tego czynu.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów

Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
e-book
Pobierz darmowy e-book
i zapisz się na newsletter.
E-book Zawód: Korepetytor

Dowiedz się więcej o tej publikacji