Pobierz e-book: "Zawód: Korepetytor - Kompendium wiedzy”. Kliknij tutaj!

Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Ostatnie wpisy

8 kanałów YouTube, które warto śledzić, żeby wiedzieć więcej

Coraz większą popularność zdobywa YouTube i edukacyjne kanały tematyczne. Czemu? Spora rzesza „youtuberów” to pasjonaci danego przedmiotu czy konkretnego zagadnienia. Tym samym przygotowane przez nich materiały przesycone są wiedzą, ale podaną w przystępnym sposób. W dzisiejszym artykule prezentujemy  8, naszym zdaniem,  ciekawych kanałów, które warto dodać do swojej playlisty.

Czytaj dalej »

Pokochać matematykę, czyli jak liczyć łatwo i przyjemnie

„Liczby rządzą światem” (Pitagoras), ale niestety „Do poznania matematyki nie prowadzi królewska droga” (Euklides). Wnikanie w tajniki nauk ścisłych, to dla niektórych osób banalne zadanie, ale są i tacy, dla których to arcytrudny wyczyn. Uczenie się matematyki już od najmłodszych lat pozwala na rozwijanie wzroku, słuchu, mowy, pamięci fotograficznej i myślenia operacyjnego. Im częściej obcuje się z liczbami, tym szybciej rozszyfrowuje się rządzące nimi reguły. Jak tego dokonać?

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Opinia o Zawód: Korepetytor

Pod koniec maja pojawiło się pierwsze na rynku wydawniczym kompendium wiedzy dotyczące zawodu korepetytora. Mowa tu oczywiście o e-booku „Zawód: Korepetytor” wydawnictwa naszego serwisu. Od tego czasu e-book ponad 2500 osób.

„Zawód: Korepetytor” to szeroki zbiór informacji dotyczących sposobu prowadzenia zajęć, przygotowania harmonogramu, ustalenia ceny oraz działań marketingowych, jakie może podjąć korepetytor w celu promocji swoich usług. Publikacja skierowana jest zarówno do osób początkujących w tej branży, jak i do tych, którzy na co dzień zajmują się korepetycjami i stanowi to ich główne źródło dochodu.

Każda osoba, wchodząca na rynek korepetycji lub już udzielająca lekcji, dowie się jak założyć działalność gospodarczą, gdzie złożyć odpowiednie dokumenty, jaki sposób opodatkowania wybrać. Krok po kroku pokazujemy również, na co zwracać uwagę przy tworzeniu cennika usług, jak analizować swoją konkurencję. Obszerne działy dotyczące marketingu i promocji stanowią źródło informacji o sposobach reklamowania się. Nie skupiliśmy się jedynie na metodach promowania wyłącznie w naszym serwisie, choć jest to istotny element strategii promocyjnej, która w darmowy sposób pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób poszukujących korepetycji. Chociażby z tego względu, że na rynku pozostajemy największym serwisem internetowym branży edukacyjnej, skupionym na obszarze relacji korepetytor – uczeń. Wiemy jednak jak ważne jest podjęcie szeroko zakrojonych działań marketingowych również w sferze mediów społecznościowych oraz ogólnopojętej sieci. Stąd czytelnik znajdzie tu wskazówki dotyczące zakładania własnej strony internetowej, korzyści z prowadzenia bloga, czy techniczne aspekty tworzenia kampanii Google AdWords oraz pozycjonowania strony internetowej.

W związku ze zmianami w sposobie nauczania, odejściem od tradycyjnych metod wykorzystywania wyłącznie podręczników i zeszytów ćwiczeń na lekcjach, dodaliśmy cały rozdział poświęcony nowym technologiom. Do opracowania tego tematu skorzystaliśmy z pomocy Was, czyli korepetytorów. Na podstawie odpowiedzi z ankiety dowiedzieliśmy się, z jakich programów, aplikacji  korzystacie podczas prowadzenia zajęć ze swoimi uczniami. Do tego zestawu dołożyliśmy parę narzędzi przetestowanych na nas samych lub naszych dzieciach.

W odpowiedzi na naszą publikację otrzymaliśmy dużo opinii i komentarzy, z których wynika, że nasz e-book okazał się niezwykle dla Was pomocny. Poniżej przykładowe dwie opinie:

„Bardzo szybko się czyta, treści są przystępne, szczególnie dziękuję za obszerne porady jak "być" na Facebooku, jak zakładać stronę internetową i wszelkie informacje od strony prawnej, a także dużo propozycji aplikacji i programów do urozmaicenia lekcji. Z pewnością przeczytam jeszcze inne e-booki i artykuły jakie tylko się pojawią.”

Autor: Klaudia

„Przeczytałem kilka interesujących mnie rozdziałów. Od wielu lat prowadzę korepetycje, a od ponad pół roku prowadzę związaną z tym działalność (szczegóły na www.matkork.pl ). Interesowała mnie w szczególności kwestia rozliczania z US, gdyż ja wybrałem kartę podatkową i zastanawiałem się jakie są inne opcje i jakie wybierają inni korepetytorzy ( o ile w ogóle chcą prowadzić działalność). Bardzo się cieszę, że wydano taki e-book. Jako, że odważyłem się założyć oficjalnie działalność gospodarczą w tym kierunku jakiś czas temu - wiele tematyk zawartych w tym e-booku jest już dla mnie jasnych, ale warto się z nimi zapoznać na nowo.”

Autor: Kamil

Wszystkie komentarze, oceny i uwagi są dla nas niezwykle cenne. Te pozytywne miło połechtały nas i potwierdziły, że miesiące przygotowań, analiz i konsultacji nie poszły na marne. Otrzymaliśmy również informacje, które zagadnienia interesują Was najbardziej, czego zabrakło, a co można jeszcze rozwinąć. Na razie tematów nie będziemy zdradzać. Staramy się jednak sukcesywnie publikować wskazówki i porady dotyczące pracy korepetytora na naszym blogu. A może powstanie druga część e-booka?

Sami jednak wiecie, że w dotarciu do wartościowych publikacji czy książek, różnego typu, z różnych dziedzin, pomocne są rzetelne opinie na ich temat zamieszczane na stronach księgarni internetowych, czy forach. Jednym z miejsc, w jakich pojawiła się możliwość pobrania i zrecenzowania naszego e-booka jest serwis lubimyczytać.pl

Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli i tu pozostawicie swoją opinię na temat naszego kompendium wiedzy „Zawód: Korepetytor”. Każda ocena, niezależnie czy dobra czy mniej pochlebna, będzie stanowiła swoistą wskazówkę dla innych czytelników, czy warto sięgnąć po naszą pozycję.

button-opinia

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „Zawód: Korepetytor” – kompendium wiedzy każdego korepetytora,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.