Pobierz e-book: "Zawód: Korepetytor - Kompendium wiedzy”. Kliknij tutaj!

Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Ostatnie wpisy

Bądź profesjonalnym korepetytorem w nowym roku szkolnym

Skąd czerpać wiedzę na temat działań, o które powinniśmy zadbać? Właśnie po to wydaliśmy bezpłatny e-book pt.: „Zawód: Korepetytor”. Zamieściliśmy w nim wiele informacji, które z pewnością przydadzą się każdemu korepetytorowi. Już ponad 2000 pobrań i wiele pozytywnych opinii wskazuje na fakt, że taka publikacja była Wam potrzebna.

Czytaj dalej »

Rozmówki rosyjskie w podróży

Wybierasz się na urlop do Rosji? Chcesz znać kilka podstawowych zwrotów, które mogą Ci się przydać podczas tych podróży? To artykuł dla Ciebie. Zamieściliśmy w nim najważniejsze słówka i wyrażenia po rosyjsku, aby wycieczka była jak najprzyjemniejsza.

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Checklista - sprawdź czy jesteś przygotowany do roku szkolnego cz.1 - ogłoszenia i wyróżnienia

Chociaż do początku roku szkolnego pozostały jeszcze dwa tygodnie, już dziś warto pochylić się nad swoim ogłoszeniem. Poprawne i ciekawe przedstawienie swoich usług to gwarancja sukcesu i zwiększone zainteresowanie ze strony uczniów. Pamiętaj, że jak Cię widzą tak Cię piszą. Jeżeli Twój profil w naszym serwisie nie będzie do końca uzupełniony, będzie zawierał błędy lub nieaktualne informacje na temat oferowanych usług, potencjalni uczniowie zapewne ominą go, a Ty stracisz klienta. Dlatego tak istotne jest, abyś zwrócił już teraz szczególną uwagę na rzeczy związane z Twoim ogłoszeniem.

Poniżej prezentujemy listę rzeczy, o które warto zadbać.

1. Treść ogłoszenia – im więcej istotnych informacji na temat swojego doświadczenia oraz oferowanej usługi zawrzesz, tym lepiej. Pamiętaj jednak, że nikt nie lubi czytać długich esejów. Najlepiej przygotować treść zwięźle, krótko i na temat. Nie bój się używać wypunktowania najistotniejszych informacji. Wskaż czynniki, które wyróżniają Cię na tle innych korepetytorów. Ogłoszeń w stylu „Udzielę korepetycji z … na poziomie szkoły …” jest bardzo dużo. Podkreśl, dlaczego właśnie TY będziesz lepszym nauczycielem. Jeżeli opracowałeś autorską metodę nauczania, wychodzisz poza schemat standardowego nauczania, koniecznie powiedz o tym innym. Wielu uczniów ma już dość schematycznego wałkowania tematów, szukają kogoś kto ich zainspiruje do nauki, wskaże jak można uczyć się inaczej, łatwiej, przyjemniej. Podkreśl najważniejsze informacje w swoim ogłoszeniu poprzez pogrubienie tekstu. Dzięki temu, już na pierwszy rzut oka, będzie widać to, co ważne w Twojej ofercie.

2. Dane kontaktowe – nie ma nic gorszego niż podawanie w polu „imię” ksywki, zdrobnienia czy przezwiska. Absolutnie w ten sposób nie wzbudzisz zaufania ucznia. Jeżeli nie chcesz podać nazwiska, nie ma sprawy. Ale nie pisz proszę „Kasiulka”, bo nie pasuje to do sylwetki poważnego korepetytora. Jeżeli natomiast prowadzisz firmę, szkołę, w której pracuje większa liczba korepetytorów, podaj w tym miejscu jej nazwę. Wielokrotnie zdarza się, że uczeń nawet nie jest świadom, że właśnie kontaktuje się z firmą korepetytorską a nie z indywidualnym nauczycielem. Chyba nikt nie lubi być oszukiwany prawda? Jeżeli chcesz, to możesz również podać swój numer telefonu. Znacznie skraca to czas kontaktu i ułatwia komunikację na linii uczeń – korepetytor.

3. Zdjęcie – z naszych obserwacji wynika, że chętniej odwiedzane są profile, na których znajduje się zdjęcie korepetytora lub logo prowadzonej przez niego firmy. Zastanów się, jeżeli nadal nie masz dodanego zdjęcia, czy jednak nie warto tego zrobić.

4. Cena – śledzenie konkurencji to dobra taktyka na dopasowanie się do rynku. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nauczaniem innych, zerknij jakie stawki za lekcję oferują inni, uczący tego samego przedmiotu, z Twojej okolicy. Weź pod uwagę swoje kwalifikacje, poziom na jakim będziesz nauczał oraz ewentualne inne dodatkowe rzeczy, które możesz zaoferować. Te wszystkie wytyczne pozwolą Ci na ustalenie ceny na odpowiednim poziomie. A może udzielasz już korepetycji od kilku lat i możesz pochwalić się swoimi sukcesami? Zastanów się, kiedy ostatnio zmieniałeś cenę, jak wypadasz na tle innych oferentów. Może już czas nieco podnieść stawkę. Podniesienie ceny wcale nie musi oznaczać mniej uczniów (chyba, że znacznie przesadzisz z jej wysokością). Utrzymywanie zbyt niskich cen w porównaniu do innych może być sygnałem dla ucznia, że oferowana jakość usług nie będzie na zbyt wysokim poziomie. 

5. Pozycja ogłoszenia – im wyżej Twoje ogłoszenie znajdzie się na liście wszystkich ogłoszeń z danego przedmiotu w danym mieście, tym większą masz szansę, że uczniowie skontaktują się właśnie z Tobą. 

O wyższą pozycję możesz zadbać na dwa sposoby:

a) Płatne wyróżnienie, które pozwoli Ci na uzyskanie wyżej pozycji na liście ogłoszeń. Aby zorientować się, na ile dni wykupili wyróżnienie Twoi konkurenci, wystarczy, że zalogujesz się na swój profil, a następnie przejdziesz do listy wszystkich ogłoszeń z danego przedmiotu w danym mieście (nazwę przedmiotu i miasto wpisujesz w górną wyszukiwarkę na stronie).

Jak widzisz, na każdej wizytówce, której właściciel wykupił wyróżnienie, widoczna jest łączna liczba dni wyróżnienia. Znając tą daną już wiesz, na jaki czas konieczne będzie zakupienie usługi dodatkowego promowania, aby znaleźć się wyżej niż pozostali korepetytorzy.

b)  Jeżeli nie zdecydujesz się na płatne wyróżnienie swojego ogłoszenia, pamiętaj, że na  jego pozycję wpływa między innymi częstotliwość logowania się na swój profil.

Spójrz:

W pierwszej kolejności, zaraz pod ogłoszeniami wyróżnionymi, wyświetlane będą ogłoszenia tych, których właściciele regularnie logują się do swojego konta. Dlatego warto, abyś zaglądał tu jak najczęściej i logował się na swój profil nawet kilka razy dziennie.

6. Powiadomienia o uczniach – w naszym serwisie swoje ogłoszenia dodają również uczniowie, którzy poszukują korepetytora. Ich oferty znajdziesz na stronie http://www.e-korepetycje.net/uczen O wszystkich zleceniach od uczniów, którzy szukają nauczyciela z Twojego przedmiotu, możesz dowiadywać się jako pierwszy. Dzięki opcji  „Powiadomienia” na Twój adres mailowy wyślemy wiadomość o nowym uczniu, który potrzebuje korepetycji. Dzięki temu będziesz mógł odpowiedzieć na zapotrzebowanie i zaproponować swoje usługi. Jest to doskonały sposób na aktywne poszukiwanie nowych uczniów.

Pamiętaj, że Twój sukces i powodzenie leży w Twoich rękach. Tylko podjęcie odpowiednich działań może zapewnić Ci zwiększenie odwiedzin Twojego profilu, a co za tym  idzie, zwiększenie liczby osób, których zainteresuje właśnie Twoja oferta. Zacznij działać  już dziś!

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „Zawód: Korepetytor” – kompendium wiedzy każdego korepetytora,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.