Pobierz e-book: "Zawód: Korepetytor - Kompendium wiedzy”. Kliknij tutaj!

Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

41% rabatu na ponad 20 000 tytułów

Ostatnie wpisy

E-korepetycje.net na YouTube

Serwis e-korepetycje.net rozwija się i dociera do coraz większego grona odbiorców. Można go teraz znaleźć na YouTube. Warto subskrybować wideo, bo można obejrzeć wiele ciekawych filmów, które przydadzą się np. podczas podróży, pracy.

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017

Już po raz XIX Fundacja Edukacyjna Perspektywy przeprowadziła Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Dokładnie 10 stycznia 2017 r. w trakcie uroczystości, w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zostały ogłoszone wyniki.

W tym roku miano lidera Rankingu Techników otrzymało Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Drugie, równie zaszczytne miejsce, przypadło w udziale Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Na trzeciej pozycji uplasowało się Technikum nr 7 w Nowym Sączu.

Ranking Liceów Ogólnokształcących nie różnił się niczym od tego zeszłorocznego. I tak na pierwszym miejscu ponownie znalazło się XIII LO w Szczecinie. Tuż za nimi, na miejscu drugim, ponownie XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Zwycięską trójkę zamyka Liceum Akademickie UMK z Torunia.

A czym charakteryzują się szkoły, które znajdują się na najwyższych pozycjach w rankingach? To placówki, gdzie uczniowie zdają matury i egzaminy zawodowe z najwyższymi wynikami, mają osiągnięcia w olimpiadach. To główne kryteria, według których Kapituła Rankingu ocenia szkoły. Aby zakwalifikować się do oceny, w danej szkole w maju 2016, maturę musiało zdawać minimum 12 maturzystów,  a uzyskane przez nich wyniki z obowiązkowej matury z języka polskiego i matematyki nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej. Pod uwagę brane były także wyniki egzaminów maturalnych ze wszystkich pozostałych przedmiotów, w tym nieobowiązkowych oraz w przypadku techników wyniki z egzaminów zawodowych. Do ogólnej oceny szkoły ponadgimnazjalnej wliczały się także wyniki osiągnięte przez uczniów na olimpiadach.

Zwycięzcom gratulujemy!

Pełen ranking Techników 2017 znajdziecie tutaj

Pełen ranking Liceów Ogólnokształcących 2017 do pobrania tutaj 

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „Zawód: Korepetytor” – kompendium wiedzy każdego korepetytora,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.