Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Ostatnie wpisy

Targi Edukacyjne Poznań 2017

W dniach 24-26 marca 2017 w Poznaniu odbędą się XXI Targi Edukacyjne. Ta impreza na stałe wpisała się już do kalendarza ogólnopolskich i międzynarodowych imprez edukacyjnych. W tym samym czasie odbędą się również Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. To największe w Polsce wydarzenie, które ma za zadanie promocję czytelnictwa wśród najmłodszych oraz nieco starszych dzieci.

Czytaj dalej »

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Święto to ma swój początek w roku 1988 i zapoczątkował je Larry Shaw. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka faktów oraz ciekawostek, dotyczących tej niezwykłej liczby.

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017

Już po raz XIX Fundacja Edukacyjna Perspektywy przeprowadziła Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Dokładnie 10 stycznia 2017 r. w trakcie uroczystości, w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zostały ogłoszone wyniki.

W tym roku miano lidera Rankingu Techników otrzymało Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Drugie, równie zaszczytne miejsce, przypadło w udziale Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. Na trzeciej pozycji uplasowało się Technikum nr 7 w Nowym Sączu.

Ranking Liceów Ogólnokształcących nie różnił się niczym od tego zeszłorocznego. I tak na pierwszym miejscu ponownie znalazło się XIII LO w Szczecinie. Tuż za nimi, na miejscu drugim, ponownie XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Zwycięską trójkę zamyka Liceum Akademickie UMK z Torunia.

A czym charakteryzują się szkoły, które znajdują się na najwyższych pozycjach w rankingach? To placówki, gdzie uczniowie zdają matury i egzaminy zawodowe z najwyższymi wynikami, mają osiągnięcia w olimpiadach. To główne kryteria, według których Kapituła Rankingu ocenia szkoły. Aby zakwalifikować się do oceny, w danej szkole w maju 2016, maturę musiało zdawać minimum 12 maturzystów,  a uzyskane przez nich wyniki z obowiązkowej matury z języka polskiego i matematyki nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej. Pod uwagę brane były także wyniki egzaminów maturalnych ze wszystkich pozostałych przedmiotów, w tym nieobowiązkowych oraz w przypadku techników wyniki z egzaminów zawodowych. Do ogólnej oceny szkoły ponadgimnazjalnej wliczały się także wyniki osiągnięte przez uczniów na olimpiadach.

Zwycięzcom gratulujemy!

Pełen ranking Techników 2017 znajdziecie tutaj

Pełen ranking Liceów Ogólnokształcących 2017 do pobrania tutaj 

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu. serwisu.