Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Ostatnie wpisy

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017

Już po raz XIX Fundacja Edukacyjna Perspektywy przeprowadziła Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Dokładnie 10 stycznia 2017 r. w trakcie uroczystości, w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zostały ogłoszone wyniki.

Czytaj dalej »

Razem gramy dla WOŚP

Już 25 lat jak gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W tym roku i e-korepetycje.net przyłączają się, aby pomóc potrzebującym. Razem możemy więcej! Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Koniec gimnazjum

W dniu dzisiejszym, tj. 9.01.2017 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę oświatową. O planowanych wcześniej zmianach pisaliśmy już w artykule o reformie szkolnictwa. Na mocy podpisanych właśnie dokumentów gimnazja "przestały istnieć". W praktyce oznacza to, że nowym roku szkolnym 2017/2018 nie będzie już prowadzony nowy nabór do szkół gimnazjalnych. Uczniowie, którzy obecnie uczęszczają do VI klasy szkoły podstawowej, w nowym roku szkolnym staną się uczniami klasy VII. Pani premier Beata Szydło zapowiada, że reforma to również szansa dla nauczycieli, którzy będą mogli łatwiej wspinać się po szczeblach doskonalenia zawodowego. Dodatkowo rząd zapewnia, że nauczyciele nie stracą pracy.

Jak pisaliśmy już wcześniej, zgodnie z nową reformą powstaną:

  • 8-letnie szkoły podstawowe
  • 4-letnie licea ogólnokształcące
  • 5-letnie technika
  • dwustopniowe szkoły branżowe, które zastąpią dotychczasowe zasadnicze szkoły zawodowe

Zgodnie z planowanym wdrożeniem zmian oficjalnie gimnazja przestaną istnieć dnia 1 września 2019 roku, gdyż w tym roku mury szkoły opuszczą ostatni absolwenci.

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu. serwisu.