Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Ostatnie wpisy

Targi Edukacyjne Poznań 2017

W dniach 24-26 marca 2017 w Poznaniu odbędą się XXI Targi Edukacyjne. Ta impreza na stałe wpisała się już do kalendarza ogólnopolskich i międzynarodowych imprez edukacyjnych. W tym samym czasie odbędą się również Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. To największe w Polsce wydarzenie, które ma za zadanie promocję czytelnictwa wśród najmłodszych oraz nieco starszych dzieci.

Czytaj dalej »

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Święto to ma swój początek w roku 1988 i zapoczątkował je Larry Shaw. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka faktów oraz ciekawostek, dotyczących tej niezwykłej liczby.

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Koniec gimnazjum

W dniu dzisiejszym, tj. 9.01.2017 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę oświatową. O planowanych wcześniej zmianach pisaliśmy już w artykule o reformie szkolnictwa. Na mocy podpisanych właśnie dokumentów gimnazja "przestały istnieć". W praktyce oznacza to, że nowym roku szkolnym 2017/2018 nie będzie już prowadzony nowy nabór do szkół gimnazjalnych. Uczniowie, którzy obecnie uczęszczają do VI klasy szkoły podstawowej, w nowym roku szkolnym staną się uczniami klasy VII. Pani premier Beata Szydło zapowiada, że reforma to również szansa dla nauczycieli, którzy będą mogli łatwiej wspinać się po szczeblach doskonalenia zawodowego. Dodatkowo rząd zapewnia, że nauczyciele nie stracą pracy.

Jak pisaliśmy już wcześniej, zgodnie z nową reformą powstaną:

  • 8-letnie szkoły podstawowe
  • 4-letnie licea ogólnokształcące
  • 5-letnie technika
  • dwustopniowe szkoły branżowe, które zastąpią dotychczasowe zasadnicze szkoły zawodowe

Zgodnie z planowanym wdrożeniem zmian oficjalnie gimnazja przestaną istnieć dnia 1 września 2019 roku, gdyż w tym roku mury szkoły opuszczą ostatni absolwenci.

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu. serwisu.