Pobierz e-book: "Zawód: Korepetytor - Kompendium wiedzy”. Kliknij tutaj!

Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

e-korepetycje.net

Ostatnie wpisy

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dzisiaj zabrzmiał pierwszy dzwonek. W większości szkół nie ma lekcji w dniu dzisiejszym, jedynie apele i powitania po wakacjach z wychowawcami w klasach. Jednak okazuje się, że w niektórych szkołach, po zakończonym apelu odbywają się normalnie lekcje.

Czytaj dalej »

E-korepetycje.net na YouTube

Serwis e-korepetycje.net rozwija się i dociera do coraz większego grona odbiorców. Można go teraz znaleźć na YouTube. Warto subskrybować wideo, bo można obejrzeć wiele ciekawych filmów, które przydadzą się np. podczas podróży, pracy.

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Koniec gimnazjum

W dniu dzisiejszym, tj. 9.01.2017 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę oświatową. O planowanych wcześniej zmianach pisaliśmy już w artykule o reformie szkolnictwa. Na mocy podpisanych właśnie dokumentów gimnazja "przestały istnieć". W praktyce oznacza to, że nowym roku szkolnym 2017/2018 nie będzie już prowadzony nowy nabór do szkół gimnazjalnych. Uczniowie, którzy obecnie uczęszczają do VI klasy szkoły podstawowej, w nowym roku szkolnym staną się uczniami klasy VII. Pani premier Beata Szydło zapowiada, że reforma to również szansa dla nauczycieli, którzy będą mogli łatwiej wspinać się po szczeblach doskonalenia zawodowego. Dodatkowo rząd zapewnia, że nauczyciele nie stracą pracy.

Jak pisaliśmy już wcześniej, zgodnie z nową reformą powstaną:

  • 8-letnie szkoły podstawowe
  • 4-letnie licea ogólnokształcące
  • 5-letnie technika
  • dwustopniowe szkoły branżowe, które zastąpią dotychczasowe zasadnicze szkoły zawodowe

Zgodnie z planowanym wdrożeniem zmian oficjalnie gimnazja przestaną istnieć dnia 1 września 2019 roku, gdyż w tym roku mury szkoły opuszczą ostatni absolwenci.

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „Zawód: Korepetytor” – kompendium wiedzy każdego korepetytora,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu.