Serwis ogłoszeniowy e-korepetycje.net

Ostatnie wpisy

Targi Edukacyjne Poznań 2017

W dniach 24-26 marca 2017 w Poznaniu odbędą się XXI Targi Edukacyjne. Ta impreza na stałe wpisała się już do kalendarza ogólnopolskich i międzynarodowych imprez edukacyjnych. W tym samym czasie odbędą się również Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. To największe w Polsce wydarzenie, które ma za zadanie promocję czytelnictwa wśród najmłodszych oraz nieco starszych dzieci.

Czytaj dalej »
Marketing internetowy dla edukacji
Baza testów
Akcja pomagam nie szkodzę

Egzamin gimnazjalny 2017

Dzisiaj, czyli 19 kwietnia, równo o godz. 9:00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Łącznie potrwa on przez 3 kolejne dni.

Jako pierwszy, gimnazjaliści musieli rozwiązać test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Mieli na to 60 minut. Jak wynika z informacji pojawiających się w mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze, pierwsi gimnazjaliści opuścili sale egzaminacyjne już po 45 minutach. Na temat testu i pytań dzielą się wrażeniami w sieci. Hashtag „egzamingimnazjalny” jest dziś najpopularniejszy na polskim Twitterze. Z przekazywanych Tweetów wiadomo, że w części historycznej pojawiły się pytania dotyczące starożytnego Rzymu, sztuki baroku i renesansu. Do wyjaśnienia było również pojęcie „szara strefa”. W części z wiedzy o społeczeństwie padło pytanie o dochody Unii Europejskiej.

Część egzaminu z języka polskiego rozpocznie się równo o godz. 11:00. Na rozwiązanie arkusza uczniowie będą mieli 90 minut. Oprócz pytań zamkniętych czekać ich również będą zadania otwarte. Część z uczniów liczy na pojawienie się rozprawki, inni panicznie się jej boją i wolą, aby pojawiła się charakterystyka postaci.

W dniu jutrzejszym, tj. 20.04.2017 odbędą się egzaminy z przedmiotów z bloku matematyczno-przyrodniczego. Na rozwiązanie pierwszej części testu z nauk przyrodniczych (biologii, geografii, fizyki i chemii) gimnazjaliści będą mieli 60 minut. Część z zadaniami matematycznymi potrwa 90 minut.

Na ostatni dzień zmagań gimnazjalnych przypadnie egzamin z języka obcego. Podobnie jak na maturze, ta część egzaminu składa się z poziomu podstawowego i rozszerzonego. Na rozwiązanie zadań z obu poziomów uczniowie będą mieli odpowiednio po 60 minut na każdy poziom.

Jeżeli z ważnych przyczyn, na przykład zdrowotnych, uczeń nie może przystąpić do egzaminu gimnazjalnego w dniu dzisiejszym, będzie mógł go zdawać w czerwcu.

Egzamin gimnazjalny ma sprawdzać wiedzę uczniów i nie ma możliwości, aby został niezaliczony. Jednak suma uzyskanych punktów może decydować o przyjęciu, bądź nie, do wybranej przez ucznia szkoły średniej.

Cały zespół e-korepetycje.net trzyma za Was kciuki!

Zapisz się na listę, dzięki czemu otrzymasz:

Darmowy e-book: „32 sposoby na udaną lekcję – porady i przykłady dla nauczycieli”,
a także dostęp do unikalnych treści i comiesięczne podsumowania.

  • Imię:
  • Email:

Zapisując się na listę akceptujesz politykę prywatności serwisu. serwisu.